Jirka Horáček se chystá oženit s kadeřnicí Jitkou, což překvapivě těžce nese jeho otec. Nejprve se snaží syna naspořenými tisícovkami nalákat na cestu kolem světa, a když to nevyjde, snaží se svatbu rozmluvit Jitce. I tento pokus však selže, a tak se svatba nakonec přece jen koná, bez účasti naštvaného otce. Zdá se, že zatímco Jirka se usadil a dospěl, potíže nastanou s otcem, který se nejprve za poněkud trapných okolností seznámí se sympatickou zdravotní sestřičkou Lucií a později s atraktivní striptérkou a prostitutkou Álou. Skončí v jejím bytě, a nejenže se stane jejím milencem, ale navíc ochotně přijme roli poskoka, který pere, vaří a uklízí. Navíc se u něj začnou projevovat jasné příznaky "druhé mízy". Barví si vlasy, moderně se obléká, sportuje, chodí do sauny a snaží se hubnout, dvoří se Ále a nevidí, že je všem pro smích. S výjimkou Lucie, které je sympatický a s níž se pomalu sbližuje. Když však pochopí, že je to Lucie, kdo se mu líbí, žena ho odmítne, protože nechce prozradit, že je svobodná matka. (TV Nova)

Damielka

O něco slabší než jednička, ale i tak super. Divím se, že tomuhle tu většina lidí dává tak nízký hodnocení a Román pro ženy, sračka nad sračky, je tak vysoce hodnocená. Asi jsem nějaká divná. ()

spiritus

Oproti jedničce trošku nudnější, nadruhou stranu koukat se na to dá. Film je prostě poplatný době svého vzniku. ()

Movie Gourmet

Ladislav Potměšil a Rudolf Hrušínský nejml. jsou dobří, ale jinak film stojí jen a pouze na hudbě Michala Davida. Sám jako takový je de facto o ničem. Verdikt: 2* a 30 %. ()

mira007

Malinko slabší pokračování, slabší hitovky od Míši a dějově méně nápadité oproti jedničce, ale co je pecka, je ta podnikatelská atmoška ze začátku devadesátých let, kde každej ve fialovým saku byl děsně IN. ()

lardko

Bylo to jako když ležím v posteli a koukám se do stropu , není tam nic zajímavého ani nic nového. Přesně tak jsem se cítil u tohohle pokračování DISCOPŘÍBĚHU. Jednotka byla podprůměrná , ale tohle bylo mnohem horší ! Michala Davida z duše nesnáším , vtip ve filmu nestál za nic. Trapné , nudné , nekoukatelné. ODPAD ! ()

waits

Potměšil se stejně jako v prvním Discopříběhu (noční to můře diváka, nepatřícího mezi rozvernou mládež, navštěvující na sklonku socialismu v bílých džínách podniky DJ s italskými hity), snaží hrát jako v normálním filmu,trochu na vážno i aby byla legrace, jeho jediného je mi trochu líto. Na druhou stranu Soukupovi se opakovaně daří vytvářet atmosféru, která mě uvádí do stavů ponuré zádumčivosti. Během Davidových vsuvek se stav rozhodně nelepší..PS Srovnejme, jak Potměšila v podobné figuře na pětiminutovém prostoru využila Chytilová v Panelstory. Nebetyčný rozdíl, zdůrazněné navíc nervními jazzovými výlevy Jiřího Šusta ()

Driscoll

14 % --- [TV] --- 80 minut "nezapomenutelné zábavy" a "vypalovaček" Michala Davida; film, který má však v kontextu toho, co mělo ještě přijít pořád jakousi "hodnotu". V podstatě stejná záležitost jako jednička, strhávám 5% právě pro to, že nezůstalo jen u té jedničky. ()

Krchy

Oproti jedničce slabší songy (respektive člověk si je nazapamatuje) a už není taková sranda sledovat, jak jsou lidi vymódění, proto jen ty tři. Jinak se jedná o příjemnou komedii. ()

ElStupido

Nechápu ta špatná hodnocení, já jsem se královski bavil, spíš bych to nechal režijovat Trošku, protože by to bylo ftipnější, ale i tak to byl jeden z nejlepšich českých filmů. Michal David je hudební supermág, kam se na něj hrabou všichni Zimmerové, Mórikóni a další trapáci! ()

helloween93

Druhý díl už se povedl méně, hudební doprovod Michala Davida si drží stejnou laťku, ale film má oproti jedničce opravdu o poznání horší scénář a celé to moc důvěryhodně nepůsobí. Z Potměšila se tu stal šašek. 2* ()

MickeyStuma

Krásná česká osmdesátá léta, čas   dospívání a písničky v oné době   populárního zpěváka Michala Davida se ve volném pokračování etud otce a syna Horáčkových skromně přelila do počátku let devadesátých. Role se však tentokrát obrátily. Mladý Jirka se už usadil, avšak jeho otce postihla druhá míza. A tak vznikla nádherná ukázka situace, když si muž mezi čtyřicítkou a padesátkou nechce připustit, že stárne a naopak si chce dokázat, že má ještě plno sil na rozdávání. Hudební  film Jaroslava Soukupa se nese ve stejném duchu jako předchozí a nutno podotknout, že se oba filmové díly vzájemně doplňují a ani dnes nepřestávají   bavit. Punc nostalgie září z každičkého   záběru, avšak zásluha je, kromě   režiséra, především Ladislava Potměšila v   roli ovdovělého otce, se kterým to, stejně jako dříve s jeho synem,  pořádně zamávalo. Opět je vidět jak si roli užíval do sytosti. Jedná se o naprosto   nepřekonatelný film ve všech svých aspektech. A vlastně se v české kinematografii jedná o jediný snímek s takovým tématem, Takže se nechme unášet humornými i trapnými situacemi, jak se zpívá v jedné písničce, když tátové blbnou. Něco takového se již natočit nepovede. ()

cure

Tak zbytočné pokračovanie a zle natočené ...................... len rýchlo zabudnúť, nech to nepokazí dojem z prvého výborného filmu. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil