• sinp

Nemám rád, když někdo říká, že osmdesátá léta byla doba Michala Davida. To jako znamená, že on byl v té době jedinej? Jedna věc je jistá - i v dalším desetiletí se neztratil, to ostatně dokazuje tenhle film, jelikož zůstal jako tragikomický pomníček předchozího desetiletí. Příliš jsem nečekal a dostal jsem ještě míň. Obrácený děj má ještě slabší scénář a jinak můžu být spokojený leda tak s vizuální stránkou filmu. Ta je určitě lepší než u jedničky. Trochu málo, ale mohlo být hůř.(28.8.2005)

"Za 100 litrů kolem světa":) Dnes za ty prachy velmi nereálná představa:) Tak musím trochu zlepšit zdejší hodnocení. Samozřejmě, že se mi 1. díl líbil o trochu více, ale nechápu mnohé z vás, proč házíte tento film hned do „odpadu“, vždyť si to nezaslouží. Nejvíce mě štve, když se někoho v dnešní době zeptám, jakého zpěváka nesnáší, tak skoro vždycky odpoví Michala Davida. Nedokáže uznat, že ho v 80. letech na diskotékách úplně žral. Tak se prosím vás lidé proberte a zlepšete hodnocení tohohle filmu stejně jako já. Jen výtka k trochu uspěchanému zakončení.(14.6.2008)

Pokusím se trochu zvednout zdejší hodnocení tohoto filmu, mimochodem dost přehnané hodnocení. Film je kravina, co si budem nalhávat, ale je to zábavná kravina, to bez pochyb. Starej Horáček chytl druhou mízu a dělá psí kusy, a to mnohem větší než jeho synátor v prvním díle. Opět stejné obsazení dua Potměšil+Hrušínsky nejml., kteří to táhnou jak se dá a jejich spolupráce skvěle vychází, i když tentokrát dostal více prostoru prvně jmenovaný a to je dobře, protože dle mého je zde výbornej. Také jako v prvním díle se zde objevuje řada songů od Michala Davida, které mě nevadí, a jsou i docela chytlavé, a textově vtipné. Řekl bych, že si to nezaslouží 185. pozici, viděl jsem mnohem horší .....(17.4.2009)

Úpadek to je oproti jedničce znatelný, ale až tak od půlky filmu. Do té doby je Potměšil pořád borec co by chtěl omládnout o 20 let a já mu to věřím. Tenhle herec mě s jeho mimikou a hláškama vždycky rozesměje a nic na tom nemění jinak stupidní "příběh". Ale jak už jsem psal, zábava je to bohužel jen asi 30-35 minut.(13.3.2012)

Kvalitativně se v pohodě vyrovná prvnímu Discopříběhu, jenom písničky už jsou o něco horší, ale pořád nekazí dojem z filmu. Hlášek je tu pořád habaděj a to jak se karty otočily a začal nám blbnout tatínek je supr, protože Potměšil to fakt prožil,dal bych mu za to Oskara :-D Dvojku mám rád fakt stejně jako jedničku, takže budu taky stejně hodnotit. :-)(9.6.2012)

• - Sestru ze záchytné stanice Lucii (Veronika Kánská) předabovala Ljuba Krbová. (Amneris)

• - Ve scéně, kdy otec Jirky (Láďa Potměšil) vytáhne v kuchyni z kastrolu 100 tisíc, jde o poměrně objemný balíček. Když však poté Jirka (Rudolf Hrušínský) mává balíčkem na skládce, je jeho objem sotva poloviční. (Armin82)

• - Přestože většina exteriérů se natáčela v Plzni, některé scény se natáčely na pražském sídlišti Řepy. (BrianStorker)