• Savo

Důkaz že Michal David je dobrý zpěvák jsme zjistili už v díle prvním, takže zde už k žádnému dalšímu nemilému překvapení nedojde. Celý tenhle blábol pro "mladé" nakonec trochu zachranujě Ladislav Potměšil, ale ve scénáři pro něj bylo nachystáno pár nepěkných až trapných situací. Takže suma sumárum je to stejné jako jednička - prostě vrchol nevkusu.(25.7.2003)

Teenagerský film stále ještě z doby, kdy je u nás nikdo neuměl dělat. Michal David už v této době zase tolik netáhl, ale stále se našlo dost dospívajících - i těch nostalgiků, co pamatovali první díl, pro něž je film určen. S bonusem navíc, tedy s Veronikou Kánskou ze Sluncí a sen. V podstatě pohodový snímek, který si na nic nehraje, ale dovede nabudit dobrou náladu.(10.5.2013)

• Marcey199

Tam, kde v prvním díle Potměšil zachraňoval slabotu filmu, nastoupila jeho trapnost. Tam, kde jsem se Hrušínskému zasmála pro tu jeho patku (i když mi připadala vlastně docela roztomilá), přišlo ublinknutí z jeho slizkosti. Tam, kde fungovala atmosféra osmdesátých let, najednou není nic. Nevím, jestli je to tím, že se to točilo po revoluci, nebo nedostatkem nápadů, nebo snad neschopností režiséra, ale ve výsledku film za nic nestojí.(20.4.2010)

• Jello Biafra

Dá sa povedať že ešte väčší trapas než prvý diel. Diskofilné (s)hity Michala Davida nepustili a po revolúcii s kedysi dobrým režisérom Soukupom natočil pokračovanie, ktoré opäť prináša hromadu úletov, trapasov s absenciu akéhokoľvek vtipu. Dnes už je tento film spomienka na to aké hnusy sa točili čerstvo po revolúcii. Inak Rudolf Hrušínský nejml. tu má vizáž jak Boy George.(29.8.2014)

Kvalitativně se v pohodě vyrovná prvnímu Discopříběhu, jenom písničky už jsou o něco horší, ale pořád nekazí dojem z filmu. Hlášek je tu pořád habaděj a to jak se karty otočily a začal nám blbnout tatínek je supr, protože Potměšil to fakt prožil,dal bych mu za to Oskara :-D Dvojku mám rád fakt stejně jako jedničku, takže budu taky stejně hodnotit. :-)(9.6.2012)

• - Film bol natáčaný s obrovskými problémami, nakoľko po amnestii vtedajšieho prezidenta Havla bola Plzeň plná kriminálnikov, ktorí liezli do záberov, a muselo sa čakať, až ich to prestane baviť a odídu. (Raccoon.city)

• - Ve scénách, kdy otec Jirky (Ladislav Potměšil) žije s Álou (Eva Čížkovská), si lze všimnout, že má na levé straně tváře modřiny. V jednom záběru má však modřiny na pravé straně. (Lajty)

• - Po Tankovém praporu (1991) se jedná o druhý film v tehdejším Československu, který byl financován ze soukromých zdrojů. Jedním ze sponzorů byla RENATA film, jež je uvedena v úvodních titulcích. (cinemag)