Úpadek to je oproti jedničce znatelný, ale až tak od půlky filmu. Do té doby je Potměšil pořád borec co by chtěl omládnout o 20 let a já mu to věřím. Tenhle herec mě s jeho mimikou a hláškama vždycky rozesměje a nic na tom nemění jinak stupidní "příběh". Ale jak už jsem psal, zábava je to bohužel jen asi 30-35 minut.(13.3.2012)

• blondboss

Pokračovanie Discopříběhu v podobnom znení ako originál, avšak dá sa povedať, že o niečo horšie, nakoľko síce Potměšil dostal väčší priestor, avšak tvorcovia ho scenáristicky doslova udupali. Žiaľ. Ten koniec už bol dosť taký mimo celkovej pointy originálneho diskopríbehu ako takého, nakoľko aj tých piesní od Dávida bolo o dosť menej. 40 %(30.7.2017)

Jedno lepší kotě než druhý, k úplný spokojenosti mi chybí už jenom scénka Kánská/Čížkovská na tý plovoucí posteli. Janka Čížkovská je beztak božská jako česká Jennifer Beals. Tý jsem propadla už v před pubertálním věku. A dnes? Jeden z nejkouzelnějších a nejpoplatnějších porevolučních filmů z kolekce Dědictví aneb Kurvahošigutntág - Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu a Playgirls 1 a 2. To je panečku skanzen.(28.2.2009)

• sinp

Nemám rád, když někdo říká, že osmdesátá léta byla doba Michala Davida. To jako znamená, že on byl v té době jedinej? Jedna věc je jistá - i v dalším desetiletí se neztratil, to ostatně dokazuje tenhle film, jelikož zůstal jako tragikomický pomníček předchozího desetiletí. Příliš jsem nečekal a dostal jsem ještě míň. Obrácený děj má ještě slabší scénář a jinak můžu být spokojený leda tak s vizuální stránkou filmu. Ta je určitě lepší než u jedničky. Trochu málo, ale mohlo být hůř.(28.8.2005)

• choze

Po synovi si svůj discopříběh prožívá i otec, kterého chytla druhá míza a který neopomene zopakovat žádný ze synátorových průšvihů a trapasů. Sice je to jen dost sterilně a staticky (na hudební film) vylouhovaný sáček čaje plný laciných fórků, přehrávání a oproti jedničce podstatně slabších písniček, ale stále nenáročně pobaví. Jako ve správném porevolučním filmu ani tady nemůže chybět návštěva erotického podniku.(20.5.2008)

• - Aby režisér Jaroslav Soukup sehnal peněžní prostředky k filmu, podal si do novin inzerát, ve kterém sháněl sponzory. Snímek je proto možné popsat jako "film na inzerát". (cinemag)

• - Film bol natáčaný s obrovskými problémami, nakoľko po amnestii vtedajšieho prezidenta Havla bola Plzeň plná kriminálnikov, ktorí liezli do záberov, a muselo sa čakať, až ich to prestane baviť a odídu. (Raccoon.city)

• - Ve scéně, kdy otec (Ladislav Potměšil) ukazuje Jirkovi (Rudolf Hrušinský nejmladší), že má 100 tisíc Kč, má otec (Ladislav Potměšil) na nohou pantofle. Když pak peníze vyhodí a přelézá balkon, má však na nohách polobotky. (max21)