Teenagerský film stále ještě z doby, kdy je u nás nikdo neuměl dělat. Michal David už v této době zase tolik netáhl, ale stále se našlo dost dospívajících - i těch nostalgiků, co pamatovali první díl, pro něž je film určen. S bonusem navíc, tedy s Veronikou Kánskou ze Sluncí a sen. V podstatě pohodový snímek, který si na nic nehraje, ale dovede nabudit dobrou náladu.(10.5.2013)

Radši si dám jednou do roka pokračování osudů otce a syna Horáčkových, než kdejakou nejapnou českou komedii současnosti. Můj smysl pro humor asi není dostačující, nebo je tu příliš mnoho těch, kteří se nechají strhnout srovnáváním s Troškou. Zatímco Troška už řadu let omílá to své stejně ubohé "nic", Soukup na počátku devadesátých let příjemně bavil.. navíc nelze přehlédnout vytříbené herecké obsazení - Potměšil, Vlach, Obermaierová, Nový.. Příliš nechápu místní pohoršení nad další várkou (sic všelijak sešroubovaných) osudů dříve nezbedného synka a taťuldy, kterému se naopak zapalují lýtka. Náhodné setkání se striptérkou Álou ho totiž dostane až k sympatické zdravotní sestřičce Lucii (mimochodem Blažena z trilogie Slunce, seno..).. a řadě problémů. Jasně, Soukup je v té druhé polovině devadesátých let už někde úplně jinde, nicméně oba jeho díly hudební komedie a obě pokračování sympatického dua přátel neúnavně bojujících proti vekslákovi Adamcovi (Kamarád do deště) jsou s různými výhradami výbornými návraty do dob, kdy bylo všechno jinak..(21.3.2010)

Samej odpad, kam mé oko dohlédne... Já teda neřikám, že to je nějakej zázrak, ale rozhodně proti různejm Troškovinám a pozdějšim filmům od Soukupa (Byl jednou jeden fízl nebo Jak ukrást Dagmaru) je to o několik tříd lepší a na pozice mezi 200 nejhoršíma by se určitě našli vhodnější kandidáti. Tady dostal víc prostoru Potměšil na úkor mladýho Hrušínskýho a filmu to rozhodně jenom prospělo. Prvnímu dílu jsem dal 2 hvězdičky a tohle se mi líbilo o něco víc, takže s přivřenejma očima dávám 3.(7.4.2007)

• LooX

Stejně jako Kamarád do deště,i druhý Soukupův hit Discopříběh se po revoluci dočkal svého pokračování.A stejně jako u prve jmenovaného,i Discopříběh 2 je omšelým scénaristickým slepencem využívajícím slavného jména předchůdce. I když nutno podotknout,že Příběh z Brooklynu (Kamarád do Deště 2) dopadl v porovnání s Discopříběhem ještě dobře.(15.3.2009)

• smrtubohem

Jedna hvězda za blbosti vyvádějícího tátu Potměšila, jedna hvězda za město Plzeň a záběry z výstavby paneláků na Locháči. Zbytek filmu prakticky nestojí za řeč a je o poznání horší než první díl. Připitomnělá tupá hudba pro primitivy v podání Michala Davida začíná vadit po pěti minutách filmu, ale ještě mnohem víc vadí Hrušínský, který se marně snaží dělat věrohodný plejbek. Hlavní hrdina - vyzáblý diskofilní fracek je ostudou celého rodu Hrušínských(9.2.2009)

• - Samozřejmě bylo hrozné být znovu v této situaci, všechno se mi vrátilo, ale musela jsem se s tím poprat,“ svěřila se Jaroslava Bobková-Stránská o scéně, ve které rodí, protože ve dvaceti přišla o půlroční dcerku Janičku. (Bioscop)

• - Ve scéně, kdy otec (Ladislav Potměšil) ukazuje Jirkovi (Rudolf Hrušinský nejmladší), že má 100 tisíc Kč, má otec (Ladislav Potměšil) na nohou pantofle. Když pak peníze vyhodí a přelézá balkon, má však na nohách polobotky. (max21)

• - Po Tankovém praporu (1991) se jedná o druhý film v tehdejším Československu, který byl financován ze soukromých zdrojů. Jedním ze sponzorů byla RENATA film, jež je uvedena v úvodních titulcích. (cinemag)