• Jello Biafra

Dá sa povedať že ešte väčší trapas než prvý diel. Diskofilné (s)hity Michala Davida nepustili a po revolúcii s kedysi dobrým režisérom Soukupom natočil pokračovanie, ktoré opäť prináša hromadu úletov, trapasov s absenciu akéhokoľvek vtipu. Dnes už je tento film spomienka na to aké hnusy sa točili čerstvo po revolúcii. Inak Rudolf Hrušínský nejml. tu má vizáž jak Boy George.(29.8.2014)

• StarsFan

První díl podle mě zachraňoval docela slušný scénář. Druhý díl už je jen přehlídka disko hudby (horší kvality než v původním Diskopříběhu), kterou se někdo snažil naskládat do osmdesáti minut a vytvořit tak něco, čemu se říká děj. Jestli tam byl nějaký příběh nebo vtip, tak jsem ho díky inovativní Soukupově režii přehlédla.(4.6.2011)

• Radyo

A zase ten Soukup ! Ten chlap zkrátka neví kdy má dost, a z každé blbosti, která má návštěvnost jen díky špatné informovanosti diváctva o úrovni imbecility ve filmu, se snaží vydojit ještě něco navíc. Ježíšíkriste, zaražte tomu chlapovi režírování filmů. Ať ho nechá Železný na Nově režírovat ty jejich příšerné estrády, ale jen ať už netočí filmy. To totiž Jaroslav Soukup zjevně neumí.(31.7.2002)

Nechápu, jak může mít Diskopříběh2 stejné hodnocení jako Fontána pre Zuzanu2... Pasáže s písničkami od Davida jsou dost trapné, to je fakt, ale odpad si to snad nezaslouží. Některé hlášky jsou opravdu vtipné. Neříkejte, že jste se u žádné nezasmáli! Například, když Hrušínský Potměšila přemlouvá, ať jedou ze svatby společně autem a on mu odpoví "Příště" ;o) Viděla jsem X komedií, které svou trapností Diskopříběhu nesahaly ani po kotníky, ale rozesmát mě nedokázaly ani jednou, to se naopak Diskopříběhu2 podařilo nejednou a vzhledem k tomu, že smích dělá komedii komedií, dávám dvě hvězdičky + jednu, abych trochu zvedla to místní hodnocení, které se kolikrát zdá být pózou.(28.1.2011)

• choze

Po synovi si svůj discopříběh prožívá i otec, kterého chytla druhá míza a který neopomene zopakovat žádný ze synátorových průšvihů a trapasů. Sice je to jen dost sterilně a staticky (na hudební film) vylouhovaný sáček čaje plný laciných fórků, přehrávání a oproti jedničce podstatně slabších písniček, ale stále nenáročně pobaví. Jako ve správném porevolučním filmu ani tady nemůže chybět návštěva erotického podniku.(20.5.2008)

• - Přestože většina exteriérů se natáčela v Plzni, některé scény se natáčely na pražském sídlišti Řepy. (BrianStorker)

• - Ve scéně, kdy otec Jirky (Láďa Potměšil) vytáhne v kuchyni z kastrolu 100 tisíc, jde o poměrně objemný balíček. Když však poté Jirka (Rudolf Hrušínský) mává balíčkem na skládce, je jeho objem sotva poloviční. (Armin82)

• - Film bol natáčaný s obrovskými problémami, nakoľko po amnestii vtedajšieho prezidenta Havla bola Plzeň plná kriminálnikov, ktorí liezli do záberov, a muselo sa čakať, až ich to prestane baviť a odídu. (Raccoon.city)