VOD (1)

Jirka Horáček se chystá oženit s kadeřnicí Jitkou, což překvapivě těžce nese jeho otec. Nejprve se snaží syna naspořenými tisícovkami nalákat na cestu kolem světa, a když to nevyjde, snaží se svatbu rozmluvit Jitce. I tento pokus však selže, a tak se svatba nakonec přece jen koná, bez účasti naštvaného otce. Zdá se, že zatímco Jirka se usadil a dospěl, potíže nastanou s otcem, který se nejprve za poněkud trapných okolností seznámí se sympatickou zdravotní sestřičkou Lucií a později s atraktivní striptérkou a prostitutkou Álou. Skončí v jejím bytě, a nejenže se stane jejím milencem, ale navíc ochotně přijme roli poskoka, který pere, vaří a uklízí. Navíc se u něj začnou projevovat jasné příznaky "druhé mízy". Barví si vlasy, moderně se obléká, sportuje, chodí do sauny a snaží se hubnout, dvoří se Ále a nevidí, že je všem pro smích. S výjimkou Lucie, které je sympatický a s níž se pomalu sbližuje. Když však pochopí, že je to Lucie, kdo se mu líbí, žena ho odmítne, protože nechce prozradit, že je svobodná matka. (TV Nova)

topi

Obrovské sólo pro nedávno zemřelého Ladislava Potměšila. Ten film hodně staví na jeho postavě a na porevoluční atmosféře, která ze snímku sála. Veronika Kánská hrající Lucii je mnohem sympatičtější než v trilogii Slunce seno, kde hrála Blaženu. V malinké roličce zdravotní sestry v porodnici se objeví Tereza Pergnerová, která později moderovala hudební pořad Eso. Takto špatné hodnocení si film rozhodně nezaslouží, jako oddechovka je to parádní zábava, podobně jako např. Kamarád do deště II, který režisér Soukup natočil o rok později. ()

Radek99 odpad!

Pro mne bylo dlouho synonymem úpadku českého filmu jméno Zdeňka Trošky. Ale kam se Troška vlastně hrabe na Soukupa! Dlouho takové trošku nenápadné jméno v pozadí (natočil kdysi i dobré filmy - Pěsti ve tmě, Romaneto, Lásku z pasáže...)...no ale spolupráce s Borisem Janíčkem?! - to jsou KROKY do kulturního pekla... A on tam pan Soukup také se svou režijní prací za pár let došel (stačí jen nahlédnout do jeho filmografie)... ()

Driscoll

14 % --- [TV] --- 80 minut "nezapomenutelné zábavy" a "vypalovaček" Michala Davida; film, který má však v kontextu toho, co mělo ještě přijít pořád jakousi "hodnotu". V podstatě stejná záležitost jako jednička, strhávám 5% právě pro to, že nezůstalo jen u té jedničky. ()

Han22

V rámci nočního dvoupromítání v práci shlédnut i Discopříběh 2. Ten film má plusy i minusy. Hlavní úlohu přebírá táta Ladislav Potměšil, který když zjistí že se kluk žení a bude dědečkem chytne druhou mízu a dělá stejný kraviny jako jeho kluk. Někdy je to trapné (děvky, nahota, barvení a ženský hadry), někdo vtipné a někdy geniální (táhni! :D). Nemá to zdaleka sílu prvního dílu, ale jako pohodová neurážející komedie proč ne a 35% je opět dílem nenávisti k Michalu Davidovi. Musím uznat, že jeho songy jsou tu o třídu horší. Je jich jen 7, z toho jedna pomalá úplně o ničem a ty rychlejší jako přes kopírák. Taneční zvuk v roce 1991 byl někde jinde, Michalu Davidovi ujel vlak a zapamatovatelné jsou jen singlové Mám svůj svět a Právě začínáme, které se ale těžko můžou řadit k největším hitům roku. I tak je 35% nezasloužených, za mě 3*. ()

duklak2

"Za 100 litrů kolem světa":) Dnes za ty prachy velmi nereálná představa:) Tak musím trochu zlepšit zdejší hodnocení. Samozřejmě, že se mi 1. díl líbil o trochu více, ale nechápu mnohé z vás, proč házíte tento film hned do „odpadu“, vždyť si to nezaslouží. Nejvíce mě štve, když se někoho v dnešní době zeptám, jakého zpěváka nesnáší, tak skoro vždycky odpoví Michala Davida. Nedokáže uznat, že ho v 80. letech na diskotékách úplně žral. Tak se prosím vás lidé proberte a zlepšete hodnocení tohohle filmu stejně jako já. Jen výtka k trochu uspěchanému zakončení. ()

• Přestože většina exteriérů se natáčela v Plzni, některé scény se natáčely na pražském sídlišti Řepy. (BrianStorker)
  • Samozřejmě bylo hrozné být znovu v této situaci, všechno se mi vrátilo, ale musela jsem se s tím poprat,“ svěřila se Jaroslava Bobková-Stránská o scéně, ve které rodí, protože ve dvaceti přišla o půlroční dcerku Janičku. (Duoscop)

Související novinky

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (více)

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (více)