• Marcey199

Tam, kde v prvním díle Potměšil zachraňoval slabotu filmu, nastoupila jeho trapnost. Tam, kde jsem se Hrušínskému zasmála pro tu jeho patku (i když mi připadala vlastně docela roztomilá), přišlo ublinknutí z jeho slizkosti. Tam, kde fungovala atmosféra osmdesátých let, najednou není nic. Nevím, jestli je to tím, že se to točilo po revoluci, nebo nedostatkem nápadů, nebo snad neschopností režiséra, ale ve výsledku film za nic nestojí.(20.4.2010)

Nemyslím, že bych měl nějaký zvrácený humor, když hodně lidí dává "odpad". Přesto film stojí opět na výtečné diskohudbě Michala Davida, stabilní herecké sestavě a i ději. Pan Horáček chytne druhou mízu a film se přesouvá od puberťáckých vrtochů juniora na jeho otce. Ve filmu zazní mnoho dialogů, které si stejně jako v Dědictví a jiných pamatuji nazpaměť a rozesmějí (např. jak se přimotá tchýně do rozhovoru a řekne otci ženicha, že není již místo v autě, ale že za nimi může přijet tramvají, ....).(9.8.2016)

• Phobia

Kdysi dávno jsem to jednou viděla a nebyla jsem zrovna na větvi... Ovšem dnes bych to sledovala jedině pod pohrůžkou návštěvy u zubaře. Hudba Michala Davida, třeskutě nesympatický Rudolf Hrušínský nejml. a Ladislav Potměšil, kterak je na stará kolena zmítán pubertou? Před dvaceti lety to možná mohlo divákům stačit ke štěstí, dnes už asi jen těm nejméně náročným a nejsentimentálnějším jedincům. 10%. Za co? Já nevím a nechtějte po mě, abych to zjišťovala... Něco pozitivního snad na té kojotině být mohlo, ne?(17.4.2009)

• choze

Po synovi si svůj discopříběh prožívá i otec, kterého chytla druhá míza a který neopomene zopakovat žádný ze synátorových průšvihů a trapasů. Sice je to jen dost sterilně a staticky (na hudební film) vylouhovaný sáček čaje plný laciných fórků, přehrávání a oproti jedničce podstatně slabších písniček, ale stále nenáročně pobaví. Jako ve správném porevolučním filmu ani tady nemůže chybět návštěva erotického podniku.(20.5.2008)

• lennyd

Ve chvíli, kdy Jirka (Rudolf Hrušínský nejml.) skončil se svými excesy, a zdá se, že konečně dostal rozum - začne bláznit jeho otec. Když se náhodou starý Horáček (Ladislav Potměšil) seznámí s mladou a hezkou striptérkou Álou, hormony si nedají poroučet, a i když jej Ála jen využívá, Horáček to nevidí. Jednoho dne ale potká milou zdravotní sestru Lucii, se kterou by se snad mohl usadit? ... I když prvotní myšlenka druhého Discopříběhu není marná, zpracování je o několik tříd horší. Ladislav Potměšil ze sebe díky této roli dělá pěkného vola, tohle mu snad nevěří vůbec nikdo - na druhé straně mne docela potěšil Rudolf Hrušínský (že by v chlapci přece jen nějaké herecké geny byly?). Songy Michala Davida (kvůli kterým vlastně celý Discopříběh vznikl) jsou ve dvojce také o dost slabší než v jedničce. Na odpad to myslím není, ale žádné velké nadšení také ne...(27.7.2010)

• - Ve scéně, kdy otec Jirky (Láďa Potměšil) vytáhne v kuchyni z kastrolu 100 tisíc, jde o poměrně objemný balíček. Když však poté Jirka (Rudolf Hrušínský) mává balíčkem na skládce, je jeho objem sotva poloviční. (Armin82)

• - Samozřejmě bylo hrozné být znovu v této situaci, všechno se mi vrátilo, ale musela jsem se s tím poprat,“ svěřila se Jaroslava Bobková-Stránská o scéně, ve které rodí, protože ve dvaceti přišla o půlroční dcerku Janičku. (Duoscop)

• - Ve scéně, kdy otec (Ladislav Potměšil) ukazuje Jirkovi (Rudolf Hrušinský nejmladší), že má 100 tisíc Kč, má otec (Ladislav Potměšil) na nohou pantofle. Když pak peníze vyhodí a přelézá balkon, má však na nohách polobotky. (max21)