Úpadek to je oproti jedničce znatelný, ale až tak od půlky filmu. Do té doby je Potměšil pořád borec co by chtěl omládnout o 20 let a já mu to věřím. Tenhle herec mě s jeho mimikou a hláškama vždycky rozesměje a nic na tom nemění jinak stupidní "příběh". Ale jak už jsem psal, zábava je to bohužel jen asi 30-35 minut.(13.3.2012)

• choze

Po synovi si svůj discopříběh prožívá i otec, kterého chytla druhá míza a který neopomene zopakovat žádný ze synátorových průšvihů a trapasů. Sice je to jen dost sterilně a staticky (na hudební film) vylouhovaný sáček čaje plný laciných fórků, přehrávání a oproti jedničce podstatně slabších písniček, ale stále nenáročně pobaví. Jako ve správném porevolučním filmu ani tady nemůže chybět návštěva erotického podniku.(20.5.2008)

• Marcey199

Tam, kde v prvním díle Potměšil zachraňoval slabotu filmu, nastoupila jeho trapnost. Tam, kde jsem se Hrušínskému zasmála pro tu jeho patku (i když mi připadala vlastně docela roztomilá), přišlo ublinknutí z jeho slizkosti. Tam, kde fungovala atmosféra osmdesátých let, najednou není nic. Nevím, jestli je to tím, že se to točilo po revoluci, nebo nedostatkem nápadů, nebo snad neschopností režiséra, ale ve výsledku film za nic nestojí.(20.4.2010)

• lardko

Bylo to jako když ležím v posteli a koukám se do stropu , není tam nic zajímavého ani nic nového. Přesně tak jsem se cítil u tohohle pokračování DISCOPŘÍBĚHU. Jednotka byla podprůměrná , ale tohle bylo mnohem horší ! Michala Davida z duše nesnáším , vtip ve filmu nestál za nic. Trapné , nudné , nekoukatelné. ODPAD !(10.4.2016)

• Džejkop

Pana Horáčka chytne druhá míza, nějak se ale nechytá. Nejnápaditější a nejzajímavější věcí je na uhel vyhořelý byt. Ovšem tímto veškeré klady mnou přiřčené Discopříběhu končí. Zbytek směřuje mimo mísu, včetně písniček Michala Davida. Jeho tvorba mi na tváři vykouzlí maximálně kyselý úsměv, popřípadně bolehlav nebo lehkou nevolnost. Nechápu jak dokáže zaplnit celý Strahov.(12.9.2007)

• - Ve scéně, kdy otec Jirky (Láďa Potměšil) vytáhne v kuchyni z kastrolu 100 tisíc, jde o poměrně objemný balíček. Když však poté Jirka (Rudolf Hrušínský) mává balíčkem na skládce, je jeho objem sotva poloviční. (Armin82)

• - Přestože většina exteriérů se natáčela v Plzni, některé scény se natáčely na pražském sídlišti Řepy. (BrianStorker)

• - Ve scéně, kdy otec (Ladislav Potměšil) ukazuje Jirkovi (Rudolf Hrušinský nejmladší), že má 100 tisíc Kč, má otec (Ladislav Potměšil) na nohou pantofle. Když pak peníze vyhodí a přelézá balkon, má však na nohách polobotky. (max21)