Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jirka Horáček se chystá oženit s kadeřnicí Jitkou, což překvapivě těžce nese jeho otec. Nejprve se snaží syna naspořenými tisícovkami nalákat na cestu kolem světa, a když to nevyjde, snaží se svatbu rozmluvit Jitce. I tento pokus však selže, a tak se svatba nakonec přece jen koná, bez účasti naštvaného otce. Zdá se, že zatímco Jirka se usadil a dospěl, potíže nastanou s otcem, který se nejprve za poněkud trapných okolností seznámí se sympatickou zdravotní sestřičkou Lucií a později s atraktivní striptérkou a prostitutkou Álou. Skončí v jejím bytě, a nejenže se stane jejím milencem, ale navíc ochotně přijme roli poskoka, který pere, vaří a uklízí. Navíc se u něj začnou projevovat jasné příznaky "druhé mízy". Barví si vlasy, moderně se obléká, sportuje, chodí do sauny a snaží se hubnout, dvoří se Ále a nevidí, že je všem pro smích. S výjimkou Lucie, které je sympatický a s níž se pomalu sbližuje. Když však pochopí, že je to Lucie, kdo se mu líbí, žena ho odmítne, protože nechce prozradit, že je svobodná matka. (TV Nova)

(více)

Recenze (274)

Radek99 odpad!

všechny recenze uživatele

Pro mne bylo dlouho synonymem úpadku českého filmu jméno Zdeňka Trošky. Ale kam se Troška vlastně hrabe na Soukupa! Dlouho takové trošku nenápadné jméno v pozadí (natočil kdysi i dobré filmy - Pěsti ve tmě, Romaneto, Lásku z pasáže...)...no ale spolupráce s Borisem Janíčkem?! - to jsou KROKY do kulturního pekla... A on tam pan Soukup také se svou režijní prací za pár let došel (stačí jen nahlédnout do jeho filmografie)... ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Ano ano, není to pravda tak nápadité, jako první díl, ale i tak se mi to hodně líbilo. Možná ještě víc, jak první díl. A to hlavně proto, že Ladislav Potměšil dostal opravdu hodně prostoru a jeho postava mi byla sympatická už v prvním díle asi nejvíc. Navíc se mi líbil i humor a docela dost dobrých hlášek (Si myslíš, že tu mám ženskou? Copak jsem nějakej prasák? s gumovou pannou v ruce - osobně by mě zajímalo, KDO dokáže takovouto erotickou pomůcku použít natož ji koupit - nebo Cos to přived? když vejde Jirkova tchýně a jiné). Scénář by sice potřeboval doladit, ale i tak to je podle mě příjemný pokoukání, který navíc něco říká i o životě osamělýho chlapa, kterej se celej život drží kvůli něčemu na řetězu a pak se náhle utrhne a chce dohnat všechno, co prošvihl. Druhá míza se tomu říká a čeká to všechny. Písničky Michala Davida už sice nejsou tak dobrý, jako v prvním dílu, ale i tak oproti spoustě obdobných z té doby nadprůměr. ()

Reklama

Marigold odpad!

všechny recenze uživatele

Porevoluční debilita se vším všudy. Kdo by tehdy řekl, že se jednalo o výsledek šoku ze změny poměrů, toho by čekala celá řada hořkých zklamání. Bohužel, tenhle výbřed hladce zapadá do úpadkové linie, která nejen že není slepá, ale dokonce je stále velmi populární. Oproti prvnímu dílu má tenhle film tu nevýhodu, že exotický je leda svou totální antifilmovostí... ()

Radyo odpad!

všechny recenze uživatele

A zase ten Soukup ! Ten chlap zkrátka neví kdy má dost, a z každé blbosti, která má návštěvnost jen díky špatné informovanosti diváctva o úrovni imbecility ve filmu, se snaží vydojit ještě něco navíc. Ježíšíkriste, zaražte tomu chlapovi režírování filmů. Ať ho nechá Železný na Nově režírovat ty jejich příšerné estrády, ale jen ať už netočí filmy. To totiž Jaroslav Soukup zjevně neumí. ()

Tosim odpad!

všechny recenze uživatele

Soukup to vzal přes kopírák. Navrhuju, že by třetí Discopříběh byl o synovi Jirky Horáčka, který má podobné "trable." Dědeček a otec už jsou polepšení a mohli by dávat pozor na růst a výchovu svého nejmladšího. Vše tomu nahrává - disco pořád letí a Michal David se bohužel nedostal do propadliště dějin tak rychle, jak by rozumný člověk soudil... ()

Galerie (9)

Zajímavosti (12)

  • Ve scénách, kdy otec Jirky (Ladislav Potměšil) žije s Álou (Eva Čížkovská), si lze všimnout, že má na levé straně tváře modřiny. V jednom záběru má však modřiny na pravé straně. (Lajty)
  • Samozřejmě bylo hrozné být znovu v této situaci, všechno se mi vrátilo, ale musela jsem se s tím poprat,“ svěřila se Jaroslava Bobková-Stránská o scéně, ve které rodí, protože ve dvaceti přišla o půlroční dcerku Janičku. (Duoscop)

Související novinky

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z…

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se…

Reklama

Reklama