• Hanys_
  **

  Přijde mi to stejně "kvalitní" jako jednička. Plusem je méně Hrušínského a tím pádem taky Davidových kolotočových hitů (které narozdíl od prvního dílu nezlidověly) a naopak vítám víc prostoru pro Potměšila. Scénář je hodně děravý, ale takhle na dopoledne to asi byla lepší volba než kanadské katastrofáky a německé seriály. 3.5/10(23.4.2013)

 • sinp
  **

  Nemám rád, když někdo říká, že osmdesátá léta byla doba Michala Davida. To jako znamená, že on byl v té době jedinej? Jedna věc je jistá - i v dalším desetiletí se neztratil, to ostatně dokazuje tenhle film, jelikož zůstal jako tragikomický pomníček předchozího desetiletí. Příliš jsem nečekal a dostal jsem ještě míň. Obrácený děj má ještě slabší scénář a jinak můžu být spokojený leda tak s vizuální stránkou filmu. Ta je určitě lepší než u jedničky. Trochu málo, ale mohlo být hůř.(28.8.2005)

 • lardko
  *

  Bylo to jako když ležím v posteli a koukám se do stropu , není tam nic zajímavého ani nic nového. Přesně tak jsem se cítil u tohohle pokračování DISCOPŘÍBĚHU. Jednotka byla podprůměrná , ale tohle bylo mnohem horší ! Michala Davida z duše nesnáším , vtip ve filmu nestál za nic. Trapné , nudné , nekoukatelné. ODPAD !(10.4.2016)

 • MIRAS133
  odpad!

  Znám jenom pár filmů, jejichž pokračování bylo o něco lepší než předchozí díl, ale tento "komediální muzikál" to teda v žádném případě nebyl. Jaroslav Soukup to tak má ale u všech svých filmů. Vůbec se do žádného pokračování neměl pouštět. Příběh je ještě slabší než ten z jeničky (i tam stál za prd) a písničky Michala Davida no co si budem povídat, v prvnim díle byly známější a tady ty, no .. hrůza. Vůbec se mi to nelíbilo. Moje babička by to možná ocenila, ale já nemůžu(12.11.2012)

 • LooX
  *

  Stejně jako Kamarád do deště,i druhý Soukupův hit Discopříběh se po revoluci dočkal svého pokračování.A stejně jako u prve jmenovaného,i Discopříběh 2 je omšelým scénaristickým slepencem využívajícím slavného jména předchůdce. I když nutno podotknout,že Příběh z Brooklynu (Kamarád do Deště 2) dopadl v porovnání s Discopříběhem ještě dobře.(15.3.2009)

 • - Přestože většina exteriérů se natáčela v Plzni, některé scény se natáčely na pražském sídlišti Řepy. (BrianStorker)

 • - Ve scéně, kdy otec Jirky (Láďa Potměšil) vytáhne v kuchyni z kastrolu 100 tisíc, jde o poměrně objemný balíček. Když však poté Jirka (Rudolf Hrušínský) mává balíčkem na skládce, je jeho objem sotva poloviční. (Armin82)

 • - Aby režisér Jaroslav Soukup sehnal peněžní prostředky k filmu, podal si do novin inzerát, ve kterém sháněl sponzory. Snímek je proto možné popsat jako "film na inzerát". (cinemag)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace