Jirka Horáček se chystá oženit s kadeřnicí Jitkou, což překvapivě těžce nese jeho otec. Nejprve se snaží syna naspořenými tisícovkami nalákat na cestu kolem světa, a když to nevyjde, snaží se svatbu rozmluvit Jitce. I tento pokus však selže, a tak se svatba nakonec přece jen koná, bez účasti naštvaného otce. Zdá se, že zatímco Jirka se usadil a dospěl, potíže nastanou s otcem, který se nejprve za poněkud trapných okolností seznámí se sympatickou zdravotní sestřičkou Lucií a později s atraktivní striptérkou a prostitutkou Álou. Skončí v jejím bytě, a nejenže se stane jejím milencem, ale navíc ochotně přijme roli poskoka, který pere, vaří a uklízí. Navíc se u něj začnou projevovat jasné příznaky "druhé mízy". Barví si vlasy, moderně se obléká, sportuje, chodí do sauny a snaží se hubnout, dvoří se Ále a nevidí, že je všem pro smích. S výjimkou Lucie, které je sympatický a s níž se pomalu sbližuje. Když však pochopí, že je to Lucie, kdo se mu líbí, žena ho odmítne, protože nechce prozradit, že je svobodná matka. (TV Nova)

Gothard odpad!

Myslel jsem, že nic hroznějšího, stupidnějšího, otřesnějšího než jednička už ani nemůže být. A jak jsem se mýlil! ()

Tominni

Pokračování Horáčků, tentokrát ale jsou problémy s otcem a ne se synem. Otec v podání L.Potměšila chytne druhou mízu a ne všem se to líbí. Scénář je poměrně slabý, o tom se nedá moc mluvit, u písniček je vidět, že to je pokračování a moc hitů se nedočkáme. Před odpadem to ale zachraňuje několik scének s Pavlem Novým - Cos to přived? Táhni....:-) ()

ostravak30

Tak rozdíl mezi jedničkou a dvojkou je asi jasný. Zatímco Discopříběh obsahuje minimálně vcelku přijatelný příběh, ale hlavně jeden hit za druhým, Discopříběh 2 je jednou trapnou přítěží. Nejen že neobsahuje ani jednu hitovou píseň, ale snahou filmařů je udělat z Jirkova táty co největšího šílence - alespoň v jejich očích. Jenže i motivy průšvihů se opakují. Jirka byt vytopil - táta nechal vyhořet. Jirka běhal na náměstí nahý, tátu odvezli na záchytku. Je to hudební film, takže hudba to mohla zachránit, leč nezachránila. ()

Gamekeeper77

Po převratu mi to přišlo oproti jedničce o dost slabší a trapný, ale to mi bylo 15. Jak jsem léty dospěl, pochopil jsem a ztotožnil se s hrdiny. Dnes, po třiceti letech je to pro mě těžkej návrat do mládí a do doby, kdy bylo všechno ještě v pořádku, což dnešní generace sotva kdy pochopí. 85%. ()

moviepill

Slabšie ako jednotka, ale stále dokáže pobaviť a uvoľniť človeka z kŕču všedného dňa. Vážne nedám menej ako 3*. Už len za Potměšila! :-) ()

smrtubohem

Jedna hvězda za blbosti vyvádějícího tátu Potměšila, jedna hvězda za město Plzeň a záběry z výstavby paneláků na Locháči. Zbytek filmu prakticky nestojí za řeč a je o poznání horší než první díl. Připitomnělá tupá hudba pro primitivy v podání Michala Davida začíná vadit po pěti minutách filmu, ale ještě mnohem víc vadí Hrušínský, který se marně snaží dělat věrohodný plejbek. Hlavní hrdina - vyzáblý diskofilní fracek je ostudou celého rodu Hrušínských ()

Lajty

"Tak to vyhodim....Ale ne nevyhodíš! Že né jo? To mě neznáš". Super pokračování prvního dílu...ale byl to jen začátek a pár dalších scén uprostřed filmu...jinak docela slabota oproti jedničce. ()

blondboss

Pokračovanie Discopříběhu v podobnom znení ako originál, avšak dá sa povedať, že o niečo horšie, nakoľko síce Potměšil dostal väčší priestor, avšak tvorcovia ho scenáristicky doslova udupali. Žiaľ. Ten koniec už bol dosť taký mimo celkovej pointy originálneho diskopríbehu ako takého, nakoľko aj tých piesní od Dávida bolo o dosť menej. 40 % ()

tsatsiki

Rozhodně bych pokračování Discopříběhu nezatracoval jak někteří, ale ztratilo to kouzlo jedničky.Otec blbne jako syn v prvním díle, ale tady to je hnáno do extrému a není to tak vtipné jako v jedničče u mladého Hrušínského.Ale pár dobrých momentů film má.40% ()

carl.oesch

Diskopříběh i mě minul, tohle jsem zkoukl jenom proto, že má slabost pro Evu Čížkovskou. Kdyby tam nebyla ona, poslal bych to odpadu. Škoda, Soukup uměl, ale po revoluci to a) vzal za špatný konec, b) neodstatečně předstíral, jak byl za komunistů pronásledovaný a jak mu byly házeny klacky pod nohy. A že netočil řadu filmů před rokem 1989? A ti najednou oslavovaní (Menzel, Svěrák st. a jim podobní) snad ne? Ona ta tvůrčí svoboda ukázala, jak jsou najednou tvůrci bezradní, protože ve chvíli, kdy vám nikdo nic nezakazujet, začnete sledovat "trendy", ale přitom vám nedochází, že je pod falešnými záminkami sami vytváříte. Ale zase je mi mnohem milejší Soukup nebo Olmer než komouš s lidskou tváří a expředseda KSČM, který dodnes otravuje svými opusy, kdy jeho se jeho komouštsví projevuje "kritikou" poměrů, takovou, kterou si v době, kdy byli jeho soudruzi u vesla nedovolil. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil