Hrdinové zanechali původních profesí číšníka a taxikáře a pronajali si prosperující diskotéku Brooklyn. Jejich poklidný život však naruší podvodník Kadlec, který nezapomněl, že to byli právě oni, kdo jej před dvěma lety dostali za mříže. Celou tu dobu myslel jen na pomstu. Dříve drobný podvodníček s pomocí svých kompliců, zetě Bureše a spoluvězně "Inženýra" se napojí na obchod s drogami a zahájí svou pomstu. Michal je zatčen pro znásilnění dívky, kterou v životě neviděl a Tomášovi nedá moc práce zjistit, že za vším je právě Kadlec. Dlouho také Tomáš netuší, že sympatická Ivana, která nastoupila do jejich podniku a do níž se zamiloval, pracuje také jako luxusní prostitutka a do podniku ji nasadil právě Kadlec. (oficiální text distributora)

Bozvav

Vcelku důstojné pokračování úspěšného snímku, dobré obsazení, ucházející scénář. Slušná akce, humor. Lepší průměr. ()

Elin

Tak takhle teda ne. Dvojice Vaculík - Tofi asi někdy fungovala (ostatně jinak by s nimi nenatočili tolik filmů), ale tady to byla hrůza. Film jako je tento, se může uchytit sand jen v rehabilitačním středisku pacientů po lobotomii. Vlastně teď zrovna přemýšlím, proč jsem tomuto filmu nedal odpad. ()

Alex24

Televize Hovna je sice shit, ale alespoň je jediná, která nám tyhle komo a postkomo klasiky ráda hází pod čumáky. Tady už Sagi vyměnil džísku za křiváka a zaplivanej hostinec za super ultra turbo cool piškotéku, která udává směr a styl Praze. A co se stalo? Protože jednička utekla třem hvězdám o již několikrát zmíněnou denim bundu Michala tedy Sagiho, tady už svému osudu neunikla. Film je to prostě trochu slabší, než první díl a to hlavně proto, že tvůrci v čele s panem režišérem "po revoluci už jen kraviny, ale pořád lepší, než Troška" pojali pokračování víc jako komedii, než jako pohled na dva kluky, který řešejí problém, jako v jedničce a jsou vlastně učebnicově v prdeli. Tady už se točí Amérika a nebo se o to protagonisté, a hlavně Vašut, zoufale snaží. Že jim to moc nejde, to klidně překousnu, ostatně to českým filmům nešlo nikdy, ale že to dělají tak okatě, to je trochu moc. Už jen Brooklyn, Camel, znovu Vašut, kterej se v tom až moc vyžívá a několik dalších věcí je prostě divný. No, přesto jsem tomu dal tři pěticípý a to hlavně proto, že ať je léto, nebo zima, ať se děje cokoliv, na tenhle film se prostě vždycky rád kouknu znova a nevadí mi to. Není to vůbec nic světobornýho a herecký výkony taky nejsou bůhvíco (že jo Krainová?), ale prostě je to stejně jako s jedničkou, viděl jsem to stokrát a klidně ještě stokrát můžu. Opět Sagi a Vaculda s blbečkem Kadleců skvěle vyjebou a navíc si zase namastí kapsu. Takže tři hvězdy si myslím na českej porevoluční film sednou, jako prdel na hrnec a dle mého soudu to ztráta času rozhodně není. PS:. Mikro dějová linie okolo Pogodový a Tofiho jsem stejně nepochopil proč tam vůbec byla. PPS:. A tradičně největší zandávka filmu je "Hele báby - CO ČUMÍTE?!" a "Pojď, zabijem se" "Až jindy, jo?" :-D :-D ()

helloween93

Soukup po revoluci chtěl navázat na úspěch prvního Kamaráda do deště a povedlo se mu to asi částečně. Perfektně vykreslil porevoluční dobu, kdy byl z každého těžký podnikatel. Vrací se i pan Kadlec v podání Augusty a jeho švára Bureš. Příběh je pomsta záporáků z jedničky, takže nečekejte žádnou originalitu. I když je dvojka obecně zavrhovaná, mě se líbí atmosféra i příběh a zas tak hrozné to není. V porovnání s Nahotou na prodej nebo "Blbcem" Sobotou je Kamarád do deště 2 jasný vítěz porevolučních flicků. A Krainová byla fakt hezká holka. 3* ()

Besyn

O dost horší pokračování dobrého filmu s populární dvojicí Vaculík a Tofi.Nicméně ještě filmový klenot,když to srovnám s tím,co Soukup točí dnes. ()

Biopler

Obstojný príbeh s dobrou réžiou. Dvojka Vaculik - Tofi sa mi páči a herecky to obaja zvládli veľmi dobre. Mladá Krainová je k sežrání, takže nám z toho vychádza slušné dokončenie prvého dielu, ktorý som však nevidel, ale ani nebolo treba. ()

ihonzik

Nikdo v Čechách asi nevládne tolik patosem jako Pavel Rímský, neni tak drsnej jako Miloš Vávra a neumí tak přirozeně zahrát idiota jako Marek Vašut. I přes tohle herecké obsazení, je to ale smutná podívaná ()

Jakubik

Lepší než jednička to samozřejmě není ale, že by to byl takový propadák? To si taky nemyslím. Mě se to prostě líbí. V této době a v době předešlého dílu mi bylo od 2-6 let takže jsem netknutý ale dovedu si to z vyprávění od rodičů představit… ()

Ozzy2

Zajímalo by mě, kolik odpadů by zdejší honorace na film navalila, kdyby to nenatočil Soukup.Tady je to někdy jak v pakárně.Kdejakej skutečnej odpad tu svítí pěti hvězdami jen kvůli jménu režiséra, nebo představitele hlavní role a Soukup, kdyby natočil Motýlka se Steve Mc Queenem, tak sklidí výsměch.:)))Tupci ()

Razzor_82

Tady vše ztratilo příchodem revoluce kouzlo. Kvalita jde dolů. Z naivních kluků jsou už blbci a celé je to hnané až je tomu těžké uvěřit. Zachraňuje to jen Krajinová a pár vtipných scén. 6/10 ()

FireTight

"Porevoluční" Kamarád do deště zkrátka na svého předchůdce nemá ani v nejmenším. Kluci si otevřeli bar, záporáci z jedničky se jim chtějí pomstít, jako třetí do party se přidávají nevyzpytatelní policajti a mezi tím vším se motá sličná Ivana jako nově nastupivší barmanka a prostitutka zároveň... Nevím, já tenhle film prostě nemám nijak v lásce. Je tedy pravda, že dvě scény si z něj pamatuji - Michal v policejní cele a pusa pro mladou Sandru Pogodovou - a to je taky všechno. Nic víc, nic míň, na rozdíl od jedničky si tenhle druhý díl moji přízeň nezískal. ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků