Mladý anglický šlechtic Richard Bancroft (R. Hrušínský nejml.) se na obchodní cestě ocitne i se svým strýcem Archibaldem (P. Nárožný) v Praze. Zde se seznámí s tajemnou krasavicí Olivií (I. Bartošová) a okamžitě se do ní zamiluje. Proto rád přijme pozvání na maškarní ples jejího opatrovníka, hraběte Kronberga (V. Preiss). Jenže postupně si mladík uvědomí, že dívku a její přátele vídá jen v noci. Odhalení tohoto tajemství na sebe nenechá dlouho čekat – ukáže se, že hrabě Kronberg ve svém sídle vládne početné skupině upírů, kteří si vyhlížejí nevinné oběti. Jednou z nich má být i Richard. Boj s krvežíznivými nočními bytostmi bude o to těžší, že na zabíjení upírů zdaleka neplatí všechny metody, o kterých se píše v knihách. Naštěstí je tu ještě Olivie, která se do Richarda také zamilovala… (Česká televize)

ABLABLABLA

Jsem na vážkách mezi 2 a 3*. Na jednu stranu je to docela povedená česká komedie, na druhou je místy neskutečně stupidní. Rudolf Hrušínský nejml. je zcela odpudivý a tu košili si ve filmu opravdu svlékat neměl. Iveta Bartošová tam toho moc nenamluvila ani nenahrála, ale furt hezky vypadala a usmívala se. Film tedy stál především na hereckých výkonech Nárožného, Preisse a Táborského, kteří se svých rolí zhostili skvěle. Celé to má i docela rychlý spád a furt se něco děje, nejsou tam hluchá místa, má to atmosféru Prahy 18. století a když to tak sepisuju, tak jo.. jsou to ty 3*. ()

blackrain

Celkem příjemně koukatelná hororová komedie. Ples upírů (film i muzikál) mám ráda a tenhle příběh z něho samozřejmě vychází nebo se jím nechal přinejmenším inspirovat. Hezká atmosféra a příběh nikde necuká a svižně jede do svého konce. ()

movieband

Skvělá česká hororová komedie. Bohužel brutálně podhodnocená a nechápu proč. Zpracování upírů ? Skvělé. Obsazení do rolí ? Taky sedlo. Hlavně Viktor Preiss jako hrabě Kronberg. Vtip ? Smál jsem se skoro pořád. Absolutně nechápu hodnocení ostatních. I ta atmosféra a kostýmy byly efektivní a dodávali zpracování a zasazení příběhu do této doby. Chrápání Petra Nárožného no to bylo něco. No a ještě abych obhájil plný počet. Tak 1* je za zpracování. 2* je za atmosféru. 3* je za vtipné scény a hlášky. 4* je za hororové prvky no a 5* je za zpracování upírů a pro Viktora Preisse. Nejlepší hláška ? Spi dál spadla mi postel. ()

topi

Poslední dobrej film od Jaroslava Soukupa. Pak už odešel mimo koukatelnou filmařinu. Svatba upírů má skvělé herecké obsazení - Viktor Preiss jako hrabě je geniální, Iveta Bartošová jako hraběnka je okouzlující. A hlavně Petr Nárožný jako Richardův (Rudolf Hrušínský) strýček je luxusní postava. A ještě Luděk Kopřiva, jako odborník v teorii o upírech - " Jdeme je zmasakrovat!! " A do toho všeho nádherná atmosféra Prahy 18. století! Poslední filmová role Zdeňka Řehoře (mnich). ()

slunicko2

Tuto upírskou komedii jsem si z doby uvedení příliš nepamatoval. Měl jsem jen neurčité tušení, že byla nudná. 1) A vskutku. Hezké, i když neoriginální téma, s příjemnými herci, se režisérovi podařilo ztvárnit tak, že jsem u obrazovky málem usnul._____ 2) Nejmladší z Hrušínských (23 let) pro mě nadále zůstává úspěšným hercem jediné role (Diskopříběh 1)._____ 3) Za pozitivní zmínku však stojí věru příjemné stylové prostředí barokní Prahy. ()

Frenegonda

Je na pováženou jak vaše morálka upadá a to zažíváme zlatý věk. Nedávno mi psal hrabě Polanski, že za celou zimu vysáli jednoho vyschleho DŘEVORUBCE. Rozkošný a mnou milovaný film!!! ()

Parlay

Zdaleka se nejedná o natolik špatný snímek, jak tomu zdejší uživatelská hodnocení naznačují. Komediální rovina, která díky patřičně nadšeným hercům až na výjimky šlape jako na drátkách naštěstí dominuje nad rádoby hororovými prvky a celkově vzato se jedná o příjemné jednorázové pokoukáníčko. ()

OG_Swifty

Když Preiss honil Hrušínskýho po zámku, tak jsem se jako malý bál celou noc upírů. Dneska už to dávají přes den a nikoho to nevzrušuje... hold doba pokročila, ale já tomu nechám těch pár hvězdiček za dětství. ()

rakovnik

Skvělá horrorová komedie. Petr Nárožný, ačkoli skoro nemá co hrát, zahrál svou roli skvěle. Ještě je třeba vyzdvihnout výkon Oldřicha Víznera, který předvádí opravdu koncert, herecký. Když to tak vezmu, celé herecké obsazení je výborné, až na hlavní role, ale mladý Hrušínský ani Bartošová neurazí. Výborně prostředí, dobře navozená atmosféra, vtip tam, kde bychom ho nečekali. Taková rozverná taškařice, což bychom u filmu o upírech věru nepředpokládali. Rozhodně dobrý film. ()

honajz2

První půlka nic moc, kvůli té spoustě protahovaných milostných scén a navíc jsem měl obrovský problém s hereckým projevem Hrušínského nejmladšího, který mě tu dost iritoval, ale v druhé půlce jsem si na něj zvykl a stejně tak se to v téhle části filmu konečně pořádně rozjelo. A i když tu ty vtipné scény nefungují vždy nejlíp a většinou jsou podané dost suše (byť teda jezení stroužků česneku jako křupek nebo scény s neprobuditelným Nárožným stojí za to), i tak je to takový příjemný průměr, na který se mi nakonec dobře koukalo a který přišel i s několika zajímavými nápady. I když tu ale hodně dělá ta hororová zápletka, nutno uznat, protože to je zase něco, co se tu normálně netočí... 3* ()

cariada

Hodnotím hlavně Ivetu pro ,kterou mám slabost. Hororový snímek o jedné lásce a upírech ,zajímavý pokus ,ale tak nák vyšuměl. ()

MrPierc

Herecký koncert Preisse a Nárožného. Táborský ve svém nejslizovitějším stylu, v jakém jsem ho zatím viděl. Takové filmy o upírech se mi líbí více nežli novodobé thrilery. Krásná hudba a stále ještě sexy Marie Drahokoupilová hledající svého srrrrnečka :-) ()

Nach

Krásná, tuzemská, hororová komedie s vynikajícím Viktorem Preissem, které mu role hlavního upíra padla jako ulitá. Dodnes se jedná o jeden z těch mála filmů, na který se moc rád opětovně podívám. Prostě doporučuji! 75% ()

pakobylka

Snímek, jehož děj postupně sklouzl do něčeho přímo obludně hloupého. Měla to být komedie, takže jsem nečekala, že by upíři byli obdařeni nadprůměrným IQ, ale snad nebylo nutné, aby se projevovali jako tlupa, která právě nezákonně opustila zdi psychiatrické léčebny. P.S.: Kde měla Iveta Bartošová schované ty správné upíří tesáky ? ()