Nerozluční kamarádi Ondřej a Cyril, přezdívaný Cinda, prožívají první rok po úspěšné maturitě na průmyslové škole. Ondřej touží po práci na lodi, Cinda chce navštívit Paříž, kam jej pozvala teta. Oba se však musí vypořádat nejen s praxí, tolik odlišnou od školních představ, ale zejména s řadou soukromých problémů. To první zvládnou snadno a brzy po nástupu do velkého závodu se naučí využívat velkou část pracovní doby k rošťárnám, ulejvání a řešení soukromých problémů. To další už však tak snadné není. Ať už jde o Ondřejův citový vztah k prodavačce Heleně nebo Cindovy problémy s modrou knížkou. Teprve tragická smrt jednoho z nich znamená pro druhého definitivní konec mladické bezstarostnosti a lehkomyslného přístupu k životu. (TV Nova)

Anglie

První film trojice Soukup-Tofi-Vaculík ničím moc nezaujme. Lepší díla přišla později, start se povedl průměrně. ()

Martin741

Sagvan Tofi a Vaculik vo filme Vitr v kapse rebeluju len do miery, ako im to normalizacni sudruhovia dovolia ..... LOL, takych "rebelov" bolo aj v mojom okoli pozehnane. Ale za to, ze Soukup vedel v 80. rokoch natocit este celkom pozeratelny film, davam 64 % ()

rakovnik

Poměrně zdařilý film o socialistické mládeži a jejího zapojení do pracovního budovatelského procesu. V rámci možností doby a normalizační cenzury hlavní hrdinové rebelují a ponaučení na konci není ani příliš okatě demagogické, naopak nabízí konec k zamyšlení. Rozhodně zábavný, i když smutný film z té doby a o té době, zapadající do škatulky "ze života". Nedivím se, že mnozí dělničtí kádrové volají po návratu doby, kdy v továrně bylo náplní práce přemýšlení, co vlastně budou dělat a jak to navléci, aby si při tom stihli vyřídit i domácí práce. ()

cariada

Taková spíš smutná komedie odehrávající se ve Škodovce v Plzni. První setkání pozdějších idolů dívek. Andrlová je tam děsná pipka. Dvakrát morfium. ()

Rodriguez

Dva nerozluční kamarádi na život a na smrt, jejich životní trampoty a protloukání životem od ničeho k ničemu, to je dílo Jaroslava Soukupa. Jedny z mála filmu na které se dá koukat. Téma které není tolik otřelé a u kterého se dá i zasmát. Nebýt tehdy dvojice Tofi/Vaculík nevím co by se točilo a čemu by jsme se pak smáli. ()

Elyssea

Tofi a Vaculík = velká dvojka let osmdesátých. Dneska máme Efrona s Pattisonem, za zády jim funí Radcliffe. Tehdy byl Vaculík s Tofim jasná volba. Tahle "komedie" nejspíš pobaví pamětníky, mě nemá co říct. Děj vede odnikud nikam, zase tam otrapuje Andrlová... Celkově velmi slabé. ()

bourec

Ten film tam to kamarádství až za hrob má, a ta tragi událost je fakt mazec, to mi věřte.Ale jinak ten film je jen průměr, nic víc.50%. ()

DruidKarel

Jo, za komančů asi hit pro tu atmosféru, ale dneska nebýt Vaculíka a toho šupáka Tofiho, tak po tomhle fimu neštěkne ani pes. 2* ()

Fallen_One

Nedokážu říct proč, ale tohle se mi prostě líbilo. Snad jen by na mně z těch songů od Michala Davida nemusela padat taková depka. ()

Pajky3

Takovej normální první Kamarádi do děště. Jo, hlavně s tímhle filmem si to pletu, ale tady aspoň Tofi dostane na konci co zaslouží. Duo Vaculík - Tofi budou možná patřit mezi oblíbence mých rodičů, mě už neokouzlí. Taková výpln pro sobotní či nedělní odpoledne na Nově. ()

pakobylka

Tak jsem se zase - po letech - podívala na "Škodovku", kterak jí to slušelo vcelku ... dávno předtím, nežli ji (po nanejvýš hazardérském experimentu Lubomíra Soudka) neviditelné ruce trhu rozervaly na kusy - a zadupaly tak do prachu minulosti její tradici, její flexibilitu i všestrannost ... vlastnosti, s nimiž byla - jakožto průmyslový gigant - v rámci spolupráce svých závodů schopna vyrobit na zakázku téměř cokoli ... z jakéhokoli materiálu. Strávila jsem za její branou necelých 18 let, takže mám plné právo cítit se trochu uražená přístupem filmařů, kteří evidentně nikdy v žádné fabrice nepracovali. Protože v takovém případě by její zaměstnance nevykreslili jako bandu povalečů, kteří se celé dny nezabývají ničím jiným nežli vzájemnými drobnými naschvály, přeměřováním již několikrát změřeného, pokuřováním v jakési tajné zašívárně pod širým nebem či pospáváním na WC. Jakoby milá továrna rýsovala přesné nákresy, vymýšlela technologické postupy, v potu tváře zhotovovala polotovary i výrobky a následně prováděla výstupní kontrolu tak nějak iniciativně sama od sebe, bez jakéhokoli zásahu lidské ruky. Popravdě ... s odstupem času se trochu divím, že jim to tehdy prošlo. Rádoby vtipnou nadsázku si vetkněte kam chcete, vážení, humor se dá dělat i poněkud sofistikovanějším způsobem. Jen zdramatizovaný závěr za něco stojí, ale to je po čertech málo. P.S.: Sakra ... kdo z nás má to štěstí, že si vydělává na chléb vezdejší prací, která ho OPRAVDU baví, která ho naplňuje a obohacuje ? Seberealizace je sice hezká věc, ale existují i profese, po nichž sice touží málokdo, nicméně lidská společnost se bez nich neobejde. A v první řadě je třeba platit účty a mít na oběd ... a na snídani a na večeři. Život není peříčko - v každé době je připravený zastřihnout vám křídla ... a trochu vás tak přibrzdit v rozletu. Musíte s tím prostě počítat ... a musíte se s tím naučit žít. ()

Juto

Film je o dvoch kamarátoch, ktorý po maturite nastupujú do práce a žijú si bezstarostný život. Až tragická smrť jedného z nich znamená pre druhého definitívny koniec mladíckej bezstarostnosti a ľahkomyseľného prístupu. 7/10 ()

kocik1

Jak se dospívá v Americe, ví dneska už díky teenegerským filmům kdekdo. Jak se dospívalo za socíku ukazuje na jedné straně "....a bude hůř" a na straně druhé Vítr v kapse. Záleží jen na vás, kterou stranu jedné mince si vyberete. Já si vybrala Petra Nikolaeva, i když musím přiznat, že mezi teen žánrem se Vítr a kapse určitě neztratí. 50% ()

Columbus

Timto filmem si JS vytvoril sablonu na tvorbu filmu pro mladez a nutno rici, ze dobrou a na nejaky cas nenapodobitelnou. Sice si bere na musku jenom ty veselejsi stranky zivota mladych v socialisticke spolecnosti, je zcela prost kriticnosti typu Smyczka ci Olmera, ale jeho filmy (tenkrat) plnily kina. ()

Sfinkter

Oblíbená dvojice v jakémsi prequelu ke Kamarádovi do deště, který její souznění dotáhl na vrchol. Vítr v kapse je sympatickou rošťárnou i s největším ze všech rošťáků - Karlem Augustou. Tragický konec překvapí. ()

farmnf

Mně to zprvu chytlo, taky jsem začínal v podobným podniku, taky se šuplérou.  Ale ten film nenese žádné poselství, jen stupidní humor ( Augustu zlijou vodou na hajzlu, Anderlová hodí Vaculíka do vody) Hudba je otřesná. Pravda je ta, že v těchto podnicích se šíleně chlastalo v pracovní době, o tom tam zmínky není. ()