Spielberg vsadil na svůj dobře proklepnutý klíč – natočil pohádku vhodnou pro osmileté i šedesátileté. A vyšlo to. Vrátil se k hrdinovi svého dětství – Petrovi Panovi. Milý příběh, výborní herci, pestrá výtvarná stylizace a skvělá výprava si dokonale sedli, takže se dá počítat s tím, že pár let se s touhle bandou setkám znovu. Tři až čtyři hvězdy!!(27.9.2015)

85% - Víte... Chápu všechnu tu kritiku, ale když jsem ten film jako asi desetileté dítě viděl v kině, tak jsem takhle neuvažoval. Moc se mi to líbilo. Po scénáristické, vizuální, hudební, i herecké stránce to dnes, s odstupem času, vidím jako dobré řemeslo a ohromný kalkul. Myslím ale, že film nebyl určen pro rádoby kritika, který ze mě za tu dobu vyrostl, ale pro to dítě věřící v zázraky, kterým jsem kdysi byl. A právě o vztahu nás dospělých ke své krásné dětské naivitě vypráví Hook dojemně a přesvědčivě. Fňuk...(5.10.2005)

Soundtrack John Williams: 1. Prologue [1:29] ,2. We Don't Wanna Grow Up [1:50] ,3. Banning Back Home [2:22] ,4. Granny Wendy [2:57] ,5. Hook-Napped [3:56] ,6. Arrival Of Tink And The Flight To Neverland [5:55] ,7. Presenting The Hook [2:58] ,8. From Mermaids To Lost Boys [4:24] ,9. The Lost Boy Chase [3:32] ,10. Smee's Plan [1:44] ,11. The Banquet [3:07] ,12. The Never-Feast [4:39] ,13. Remembering Childhood [11:02] ,14. You Are The Pan [3:58] ,15. When You're Alone [3:13] ,16. The Ultimate War [7:53] ,17. Farewell Neverland [10:17],,(7.5.2011)

Pokud k tomuto filmu budete přistupovat jako k pohádce, tak nemůžete dát nižší hodnocení než tři hvězdy. Naprosto klasické schéma, kdy špatný otec musí zakusit, aby pochopil svoji vinu.To jak musí zakusit je v tomto filmu zajmavější. Musí se vrátit ve svých vzpomínkách do dětství, takto film nenásilně apeluje na dnešní dospělé, kteří mnohdy již příliš brzy zapomínají na svět fantazie, svět dětí. Role malé víly je udělána tak, aby zářila jako malé světýlko, díky Julii Roberts se z malého světýlka stalo světýlko mnohem krásnější a v době kdy Petrovi vyznává lásku a on jí odmíta, mi jí byla opravdu líto. Ke konci bitva a Happy End, od kvalitní dobrodružné pohádky se nedá čekat nic víc, ani nic míň.(16.9.2005)

Svet fantázie, kde sa žijú sny a na ten reálny "život" sa zabúda v sladkých hrách. Stačí uveriť :-) Hoci si ma tento film nedokázal svojou až prílišnou infantilnosťou podmaniť, niektoré (hoc vykalkulované) momenty naozaj stáli za to a zimomriavkovalo sa jedna radosť. Moralizovanie mi prišlo vo filme pre deti (je to film pre deti!) celkom prirodzené, aj keď naturalistickejšie poňatie by na škodu rozhodne nebolo. Ale čert nech to vezme, rozprávkovo nadprirodzená Julia Roberts, ktorá ani nebola tak vílou, ako anjelom :-)(6.1.2008)