Nastala chyba při přehrávání videa.
 • charge
  **

  Je obecně známo, že Spielberg točí zaručeně pro senzaci a je mu úplně jedno jaký kýč z toho vzejde, hlavně že pobaví menší diváky, ale mám dojem, že tenhle škvár by mě nebavil ani jako malýho, přes dvě hodiny táhnoucí se motání okolo spratků a když zaslechnu větu typu "Já chci maminku!" tak mám chuť Spielberga odstřelit, navíc mi připadá jako by chtěl tímto filmem vymítit rasovou nenávist. Scéna ve který negroidní bečka sádla dancuje v pralese pro radost z Panova létajících schopností byla už příliš. Scény s Hoffmanem jsou asi jedinými světlými okamžiky, proto aslepoň 2 hvězdy, tady mi dokonce i Williams lezl na nervy. PS nechápu zdejší zášť k českýmu znění, to je takovej problém si pustit film v originále, nebo si sehnat kvalitnější dabing ČT namísto Bontonu?(26.12.2012)

 • Mr.Apache
  ****

  "Ten starý blbec není Petr Pan!" Nějak v tomto duchu se vyjádřil můj ještě ne pětiletý syn zhruba v půli filmu, a strašně u toho brečel. Myslím, že to vysvětluje poměrný neúspěch Hooka. Kdo chce dospělého Petra Pana - starého troubu? Nakonec se ale vše v dobré obrátilo. Asi vím, jak to Spielberg myslel, a i když se mu to zas tak úplně nepovedlo, za ten sympatický pokus to stálo. Hodnotím uznale, jsa vcelku dojat.(11.2.2007)

 • juta
  ****

  Snad jediný film o Petru Panovi, který jsem jako malý viděl. Dřív jsem si toho nevšiml, ale teď bylo znát, že to točil Spielberg. Má plno záběrů, které se mohly pořešit o mnoho líp. Ten jeho styl mě moc nesedí, ale u tohodle filmu mu to odpustím. Co tenhle film dělá tak dobrý je mimo jiné hudba od Williamse. V pár písničkách bylo znát, že se inspiroval z filmu Sám Doma. Dodává filmu krásné kouzlo.(29.3.2013)

 • Cimr
  ****

  Mám štěstí, že jsem v době vzniku filmu byl opravdu malý špunt, a tak můžu posuzovat tento film očima toho, pro koho byl učen - a sice malého dítěte. A v mých dětských očích obstál. Dokonce lépe, než E.T. Mimozemšťan, který byl na mě tenkrát až moc smutný. Dlouho už jsem Hooka neviděl a po přečtení zdejších komentářů nevím, jestli bych měl. Spíš ne. Uchovám si tak krásné vzpomínky na dětství, které se mi na tento film vážou...(10.2.2007)

 • lamps
  ***

  Žádný zázrak jsem nečekal, ale přesto mě průměrnost celého snímku trošku zaskočila- rozhodně se jedná o zatím nejslabší Spielbergův film, jaký jsem viděl. Ale přesto bych ho v žádném případě úplně nezavrhoval. Vždyť už jen ústřední hereckou pětici je radost sledovat, především Hoffman a Williams vdechli svým rolím srdce i duši a jen jejich zásluhou vizuální stránka zcela nepřeválcovala tu příběhovou. Spielberg si chtěl evidentně udělat radost a natočil velmi pohodové a veselé dobrodružství, které u mě sice na vyšší hodnocení nedosáhlo, ale vzpomínat na něj budu vždy jen v dobrém. 65%(21.12.2012)

 • - V roce 1985 pracoval John Williams na tom, aby byl Hook divadelní muzikál. Nakonec však z projektu muzikál nebyl, přičemž z původně zamýšleného muzikálu se do filmu dostala jediná skladba, a to "When You're Alone". (Pepy)

 • - Mladého Petra Pana hraje syn Dustina Hoffmana. (Karlos80)

 • - Steven Spielberg prohlásil, že ho film zklamal. (Pepy)