Pokud k tomuto filmu budete přistupovat jako k pohádce, tak nemůžete dát nižší hodnocení než tři hvězdy. Naprosto klasické schéma, kdy špatný otec musí zakusit, aby pochopil svoji vinu.To jak musí zakusit je v tomto filmu zajmavější. Musí se vrátit ve svých vzpomínkách do dětství, takto film nenásilně apeluje na dnešní dospělé, kteří mnohdy již příliš brzy zapomínají na svět fantazie, svět dětí. Role malé víly je udělána tak, aby zářila jako malé světýlko, díky Julii Roberts se z malého světýlka stalo světýlko mnohem krásnější a v době kdy Petrovi vyznává lásku a on jí odmíta, mi jí byla opravdu líto. Ke konci bitva a Happy End, od kvalitní dobrodružné pohádky se nedá čekat nic víc, ani nic míň.(16.9.2005)

• charge

Je obecně známo, že Spielberg točí zaručeně pro senzaci a je mu úplně jedno jaký kýč z toho vzejde, hlavně že pobaví menší diváky, ale mám dojem, že tenhle škvár by mě nebavil ani jako malýho, přes dvě hodiny táhnoucí se motání okolo spratků a když zaslechnu větu typu "Já chci maminku!" tak mám chuť Spielberga odstřelit, navíc mi připadá jako by chtěl tímto filmem vymítit rasovou nenávist. Scéna ve který negroidní bečka sádla dancuje v pralese pro radost z Panova létajících schopností byla už příliš. Scény s Hoffmanem jsou asi jedinými světlými okamžiky, proto aslepoň 2 hvězdy, tady mi dokonce i Williams lezl na nervy. PS nechápu zdejší zášť k českýmu znění, to je takovej problém si pustit film v originále, nebo si sehnat kvalitnější dabing ČT namísto Bontonu?(26.12.2012)

Spielberg vsadil na svůj dobře proklepnutý klíč – natočil pohádku vhodnou pro osmileté i šedesátileté. A vyšlo to. Vrátil se k hrdinovi svého dětství – Petrovi Panovi. Milý příběh, výborní herci, pestrá výtvarná stylizace a skvělá výprava si dokonale sedli, takže se dá počítat s tím, že pár let se s touhle bandou setkám znovu. Tři až čtyři hvězdy!!(27.9.2015)

Najlepší, najkrajší rodinný film. Skvelé. Milé. Pekné. Robin Williams impozantný. Vždy si pozriem. Najobľúbenejšia scéna bola, keď tie deti začali jesť. A vtedy aj Peter videl jedlo. Bitka s jedlom. Aj ja chcem vedieť lietať. :-) Odmalička som to videla minimálne desať krát a nestačilo mi. 100%...:):)(11.11.2008)

Bohužel jeden z nejslabších filmů Stevena Spielberga. Výprava je skutečně úchvatná, výtvarná stylizace fantastická, a vůbec celé to má velmi silný pohádkový nádech. Spielberg si rovněž mistrně pohrává se světlem (stíny) a vyřádil se i s kamerou. Ovšem to co nahnal vizualismem, tak to zase ztratil po obsahové stránce.(3.4.2005)