Průměrná pohádkový Spielberg. Nic výrazného, nic vyloženě špatného. Spíše pro děti.(19.5.2003)

Tato Spielbergova taškařice je spolehlivým testem, nakolik jste infantilní: Odpad - zřejmě jste byli naklonováni a do života vstoupili jako třicátníci; * - pravděpodobně jste se narodili lidské matce, ale na své dětství už jste ve víru všedních starostí a povinností dokonale zapomněli; ** - jistě jste se narodili lidské matce, na dětství si ještě občas vzpomenete, což vás nijak nelimituje v racionálním uvažování; *** - jste infantilní, ovšem před okolím to většinou dokážete zamaskovat; **** - jsi dítě, mazej se vyčurat, vyčisti si zuby a přines žákajdu ke kontrole; ***** - blázen, blázen, hoďte na něj síť! V dětství se mi Hook docela líbil, nadšená jsem z něj však nebyla. Pár zahlédnutých minut v minulém týdnu mi přišlo otravně uječených... šlehnu sem teda kompromisní průměr a do Země Nezemě se nehodlám vrátit, dokud nebudu úplně senilní babka. 50%(1.9.2011)

Jako pohádka na odpoledne dobrý, ale jako film od Stevena Spielbega hodně špatný. A nepomohlo mu ani, že si do svýho filmu vybral spoustu hvězd jako Robina Williamse, Julii Roberts nebo Dustina Hoffmana, ten byl ostaně asi nejlepší, Kapitán Hook mu dokonale seděl, ale jinak děs a bída, hlavně Williams se tam moc nehodil, Petera Pana bych si teda představoval trochu jinak a taky nevim proč musel Spielberg celej příběh o Petru Panovi vzít z druhýho konce, možná že chtěl ozvláštnit, už až moc ohranej příběh, ale já si myslim, že to bylo spíš k horšímu. Samozřejmě že to tak špatný neni, ale od režiséra formátu Spielbega bych čekal mnohem víc než obyčejnou pohádkou, ale zase na druhou stranu musim uznat, že to nenudí a dá se u toho slušně zabavit(8.7.2005)

Nápad sledovať budúcnosť Petra Pana (skvelý Robin Williams) a jeho návrat do Krajiny nekrajiny, na ktorú už dávno zabudol, je veľmi originálny a napriek vlažnému prijatiu i renomé filmu, doteraz do určitej miery nedocenený. Síce sa jedná o jeden z najslabších zárezov u Spielberga, no jednak je u neho latka neuveriteľne vysoko, po druhé ak sa pozrieme na spackaný podobný námet v burtonovej Alice in Wonderland, jedná sa o celkom prepracovanú modernú variáciu na klasickú rozprávku.(23.6.2012)

Rozpočet: 70 000 000 $ Otvárací Víkend: 13 522 535 $ (v 2 197 Kinách) Tržby USA: 119 654 823 $ Tržby Celosvetovo: 300 854 823 $(10.5.2012)