• charge

Je obecně známo, že Spielberg točí zaručeně pro senzaci a je mu úplně jedno jaký kýč z toho vzejde, hlavně že pobaví menší diváky, ale mám dojem, že tenhle škvár by mě nebavil ani jako malýho, přes dvě hodiny táhnoucí se motání okolo spratků a když zaslechnu větu typu "Já chci maminku!" tak mám chuť Spielberga odstřelit, navíc mi připadá jako by chtěl tímto filmem vymítit rasovou nenávist. Scéna ve který negroidní bečka sádla dancuje v pralese pro radost z Panova létajících schopností byla už příliš. Scény s Hoffmanem jsou asi jedinými světlými okamžiky, proto aslepoň 2 hvězdy, tady mi dokonce i Williams lezl na nervy. PS nechápu zdejší zášť k českýmu znění, to je takovej problém si pustit film v originále, nebo si sehnat kvalitnější dabing ČT namísto Bontonu?(26.12.2012)

"Ten starý blbec není Petr Pan!" Nějak v tomto duchu se vyjádřil můj ještě ne pětiletý syn zhruba v půli filmu, a strašně u toho brečel. Myslím, že to vysvětluje poměrný neúspěch Hooka. Kdo chce dospělého Petra Pana - starého troubu? Nakonec se ale vše v dobré obrátilo. Asi vím, jak to Spielberg myslel, a i když se mu to zas tak úplně nepovedlo, za ten sympatický pokus to stálo. Hodnotím uznale, jsa vcelku dojat.(11.2.2007)

Snad jediný film o Petru Panovi, který jsem jako malý viděl. Dřív jsem si toho nevšiml, ale teď bylo znát, že to točil Spielberg. Má plno záběrů, které se mohly pořešit o mnoho líp. Ten jeho styl mě moc nesedí, ale u tohodle filmu mu to odpustím. Co tenhle film dělá tak dobrý je mimo jiné hudba od Williamse. V pár písničkách bylo znát, že se inspiroval z filmu Sám Doma. Dodává filmu krásné kouzlo.(29.3.2013)

Mám štěstí, že jsem v době vzniku filmu byl opravdu malý špunt, a tak můžu posuzovat tento film očima toho, pro koho byl učen - a sice malého dítěte. A v mých dětských očích obstál. Dokonce lépe, než E.T. Mimozemšťan, který byl na mě tenkrát až moc smutný. Dlouho už jsem Hooka neviděl a po přečtení zdejších komentářů nevím, jestli bych měl. Spíš ne. Uchovám si tak krásné vzpomínky na dětství, které se mi na tento film vážou...(10.2.2007)

Žádný zázrak jsem nečekal, ale přesto mě průměrnost celého snímku trošku zaskočila- rozhodně se jedná o zatím nejslabší Spielbergův film, jaký jsem viděl. Ale přesto bych ho v žádném případě úplně nezavrhoval. Vždyť už jen ústřední hereckou pětici je radost sledovat, především Hoffman a Williams vdechli svým rolím srdce i duši a jen jejich zásluhou vizuální stránka zcela nepřeválcovala tu příběhovou. Spielberg si chtěl evidentně udělat radost a natočil velmi pohodové a veselé dobrodružství, které u mě sice na vyšší hodnocení nedosáhlo, ale vzpomínat na něj budu vždy jen v dobrém. 65%(21.12.2012)

• - V roce 1985 pracoval John Williams na tom, aby byl Hook divadelní muzikál. Nakonec však z projektu muzikál nebyl, přičemž z původně zamýšleného muzikálu se do filmu dostala jediná skladba, a to "When You're Alone". (Pepy)

• - Mladého Petra Pana hraje syn Dustina Hoffmana. (Karlos80)

• - Steven Spielberg prohlásil, že ho film zklamal. (Pepy)