Pro dětské srdce a smýšlení je Hook určitě správným nakročením pro vstup do pravého velkého fantasy. Robin Williams tu opravdu exceluje, i když mě svým dobráckým úsměvem nikdy moc nedostal. Dustin Hoffman jako Hook je ovšem precizní, člověk, jež Dustinovi filmy zná se musí ještě třikrát dívat a zkoumat, zdali je to opravdu on a ne nikdo jiný. Skvělé kostýmy, možná jen český dubbing tento filmový zážitek degradoval o několik příček dolů.(8.11.2011)

Steven Spielberg opět zavzpomínal na své dětství a tentokráte něřeší nic míň "originálního" než vztah otce a syna. Stevenův rukopis jasně rozpoznatelný, prakticky zde použil všechny své poznávací znaky. Místy jsem se přiznávám začal i trošku chytat a pošlapávat si nohou do rytmu, ale mé hodnocení sráží délka snímku. Hook je filmem, proč to neříct, pro ty nejmenší diváky. PS: V dobrodružnějších scénách mi přišlo že se dívám na Indiana Jonese v dětském vydání.(19.2.2009)

Tato Spielbergova taškařice je spolehlivým testem, nakolik jste infantilní: Odpad - zřejmě jste byli naklonováni a do života vstoupili jako třicátníci; * - pravděpodobně jste se narodili lidské matce, ale na své dětství už jste ve víru všedních starostí a povinností dokonale zapomněli; ** - jistě jste se narodili lidské matce, na dětství si ještě občas vzpomenete, což vás nijak nelimituje v racionálním uvažování; *** - jste infantilní, ovšem před okolím to většinou dokážete zamaskovat; **** - jsi dítě, mazej se vyčurat, vyčisti si zuby a přines žákajdu ke kontrole; ***** - blázen, blázen, hoďte na něj síť! V dětství se mi Hook docela líbil, nadšená jsem z něj však nebyla. Pár zahlédnutých minut v minulém týdnu mi přišlo otravně uječených... šlehnu sem teda kompromisní průměr a do Země Nezemě se nehodlám vrátit, dokud nebudu úplně senilní babka. 50%(1.9.2011)

Nápad sledovať budúcnosť Petra Pana (skvelý Robin Williams) a jeho návrat do Krajiny nekrajiny, na ktorú už dávno zabudol, je veľmi originálny a napriek vlažnému prijatiu i renomé filmu, doteraz do určitej miery nedocenený. Síce sa jedná o jeden z najslabších zárezov u Spielberga, no jednak je u neho latka neuveriteľne vysoko, po druhé ak sa pozrieme na spackaný podobný námet v burtonovej Alice in Wonderland, jedná sa o celkom prepracovanú modernú variáciu na klasickú rozprávku.(23.6.2012)

„Už s tebou nemôžem ísť, Peter. Som stará.“ J.M. Barrieho knižka je u nás stále akosi zvláštne neznáma, každopádne jej /ne/znalosť neznamená mínus, pretože Spielbergov HOOK nie je jej adaptáciou. Knižka bola o večne malom Petrovi Panovi, ktorý zobral do svojho bájneho sveta Krajina-Nekrajina malú Londýnčanku Wendy a jej súrodencov a zažili tu veľa dobrodružstiev. Nečudo, že publikum ambiciózneho HOOKA nikdy neprijalo medzi seba: tikajúci krokodíl je v ňom dávno mŕtvy, Peter vyrástol, žije v „našom“ svete a je advokátom „ktorý zabudol“ a z detí sa stali pankáči. Ale Petrova Nemesis (zamaskovaný Dustin Hoffman) nezabudla, unesie jeho deti, prinútiac ho k ďalšiemu z mnohých súbojov medzi nimi dvoma... Je pôsobivé, ako šikovne scenáristi prerobili Barrieho dielo a pritom zachovali všetky obľúbené postavy/vzťahy atď. Snímka, hoci patrí k tým „iným“ projektom zo Spielbergovej stajne, nestála najmenej a peniaze sú dodnes napriek občasnej zadnej projekcii či dokonca maľovanému plátnu vidieť (loď, dom v korune stromu, miniatúrna Julia Robertsová). Film obsahuje všetko, kvôli čomu máme tohto režiséra radi. Akciu, humor, citlivo dávkované ponaučenie a scény, z ktorých sa tají dych (Wendyno starnutie).(5.2.2007)