Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V ambiciózním dobrodružství Hook od úžasného Stevena Spielberga hraje Robin Williams dospělého Petra Pana a Dustin Hoffman nechvalně proslulého kapitána Hooka. O zábavu se postarají také Julia Robertsová v roli víly Zvonilky, Bob Hoskins jako pirát Smee a Maggie Smithová coby babička Wendy, kteří musí stárnoucího právníka Petra Banninga přesvědčit, že byl kdysi legendárním Petrem Panem. A tak začíná nové dobrodružství, v němž se Petr vydává do země Nezemě, aby ochránil své dvě děti před kapitánem Hookem. Cestou znovu objeví sílu představivosti, přátelství a kouzel. Nová verze klasického příběhu, určená dětem všech věkových kategorií, byla v roce 1991 nominována na pět Oscarů včetně kategorie nejlepší vizuální efekty. (HBO GO)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (319)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Snaha Spielberga vytvořit něco nového je patrná, avšak jeho povaha jako tvůrce ET-ho se nedá zapřít a bohužel na ni Hook velmi rychle dojíždí. Naivita se kterou přenesl příběh Petra Pana do Peterových pozdních let a nechal ho v poddání Robina Williamse vrátit se do Země nezemě a porazit kapitána Hooka(Dustin Hoffman), aby zachránil své děti je celkem plochá a nudná. Herecké výkony hlavně ten Robina Williamse je průměrný a on znovu předvádí své dětské grimasy a je v celku nudný. Velká škoda. Julii Roberts nemám rád, takže o ní raději nebudu mluvit. jediné co v tomto filmu může potěšit je hudba Johna Williamse, který se snaží, ale na takovéto pohádce toho již mnoho nespraví. Příště to zkus lépe Stevene. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Kouzla se s věkem ztrácejí. A stejně jako musel vyrůst Peter Pan, tak i já vidím v Hookovi čím dál víc negativ. Nejen, že je hlavní hrdina nepoměrně dlouho schován v otravně nekouzelné skořápce, ale děti nepříjemně rychle zapomínají na rodiče a v Nezemi se dokonce hraje baseball, což beru jako nejzákeřnější možnou anti-britskou scénáristickou zradu. Naštěstí ve mně pořád ta rozlétaná nálada zůstává, protože Zvoněnka nám zněžněla a Gwyneth Paltrow jako stárnoucí Wendy je něco tak půvabného, že kouzlo samotného vyprávění nemůže být vyjádřeno lépe. V důsledku 70% a zaokrouhlení nahoru za to, že každý z nás někdy nechtěl vyrůst. ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack John Williams: 1. Prologue [1:29] ,2. We Don't Wanna Grow Up [1:50] ,3. Banning Back Home [2:22] ,4. Granny Wendy [2:57] ,5. Hook-Napped [3:56] ,6. Arrival Of Tink And The Flight To Neverland [5:55] ,7. Presenting The Hook [2:58] ,8. From Mermaids To Lost Boys [4:24] ,9. The Lost Boy Chase [3:32] ,10. Smee's Plan [1:44] ,11. The Banquet [3:07] ,12. The Never-Feast [4:39] ,13. Remembering Childhood [11:02] ,14. You Are The Pan [3:58] ,15. When You're Alone [3:13] ,16. The Ultimate War [7:53] ,17. Farewell Neverland [10:17],, ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Podle mě je tohle nedoceněný film, který má kouzlo, skvělé herecké výkony a perfektní vizuální, hudební i zvukovou stránku. Je to prostě moje srdeční záležitost, Williamsovu hudbu z tohohle díla miluju a tu krásnou kouzelnou atmosféru taky. Ode mě čisých 90% a dávám 5*, abych aspoň trošíčku vykompenzovala zdejší hodnocení (i když jsem tím tady a teď za exota, nestydím se za to). ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Zdařilá filmová variace na klasický peterpanovský syžet, který Steven Spielberg rozvíjí do podoby ryze rodinného filmu, v němž se vrací dospěvší Peter Pan coby životem unavený zaběhlý právník v podání Robina Williamse. V čase posunutý příběh je variován celkem originálně, neboť z klasické fabule o chlapci, který nikdy nevyrostl a nezařadil se do dospělého světa, vytvořil Spielberg zcela nový specifický příběh negováním jeho základních premis - Peter Pan nejenže zestárl, nejenže zapomněl létat, nejenže má sám dvě děti, ale dokonce si ani nevzpomíná, kým ve skutečnosti je. Dospělost zabíjí fantazii, kreativitu, radost. Je potřeba znovu probudit v sobě malého kluka. Tím Spielberg rozvíjí své stěžejní životní téma a potvrzuje redefinicí penzum svých životních hodnot. Co se postav týče, Spielberg oproti knižní předloze posunuje těžiště od Petera Pana k jeho dětem, které tak trochu přebírají štafetu, ale především pak k jeho hlavnímu protihráči - kapitánu Hookovi. To charismatické ztvárnění okouzlujícím Dustinem Hoffmanem je asi hlavní deviza celého filmu. Ten znuděný, rozmrzelý až dekadentní ničema s chruščovovským obočím a knírky, za které by se nemusel stydět ani Don Quijote, je zjevením, které mohu vidět znovu a znovu... ()

Galerie (89)

Zajímavosti (27)

  • Bob Hoskins koupil pivo více než třem stovkám komparzistů, když při natáčení jedné složité scény nastaly komplikace a musela se točit znova. (Pepy)

Související novinky

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

16.11.2013

Svérázný britský režisér se prosadil hlavně adaptacemi literárních klasik (naposled rozporuplně přijatá Anna Kareninová). Zdá se, že si tentokrát dá pro změnu něco lehčího, víc zaměřeného na rodinné… (více)

Reklama

Reklama