Snaha Spielberga vytvořit něco nového je patrná, avšak jeho povaha jako tvůrce ET-ho se nedá zapřít a bohužel na ni Hook velmi rychle dojíždí. Naivita se kterou přenesl příběh Petra Pana do Peterových pozdních let a nechal ho v poddání Robina Williamse vrátit se do Země nezemě a porazit kapitána Hooka(Dustin Hoffman), aby zachránil své děti je celkem plochá a nudná. Herecké výkony hlavně ten Robina Williamse je průměrný a on znovu předvádí své dětské grimasy a je v celku nudný. Velká škoda. Julii Roberts nemám rád, takže o ní raději nebudu mluvit. jediné co v tomto filmu může potěšit je hudba Johna Williamse, který se snaží, ale na takovéto pohádce toho již mnoho nespraví. Příště to zkus lépe Stevene.(7.7.2005)

Na to, že sa réžie chopil Steven Spielberg, tak to teda za veľa nestojí. Pri tomto filme musel mať jednu z výnimočných slabších chvíľ. Javí sa mi to celé akési nepresvedčivé. A aj keď hlavné úlohy boli obsadené hercami prvej triedy (D.Hoffman, R.Williams, J.Roberts), i tak sa mi ich predvedené výkony moc nepozdávajú. Rozhodne Spielberg má na svojom konte o poznanie lepšie diela ako je "Hook". ***(29.1.2008)

Snad jediný film o Petru Panovi, který jsem jako malý viděl. Dřív jsem si toho nevšiml, ale teď bylo znát, že to točil Spielberg. Má plno záběrů, které se mohly pořešit o mnoho líp. Ten jeho styl mě moc nesedí, ale u tohodle filmu mu to odpustím. Co tenhle film dělá tak dobrý je mimo jiné hudba od Williamse. V pár písničkách bylo znát, že se inspiroval z filmu Sám Doma. Dodává filmu krásné kouzlo.(29.3.2013)

• kiddo

Přineste někdo okamžitě škopek vody, protože poté, co jsem v závěrečných titulcích spatřila v kolonce Režie jméno Stevena Spielberga, jsem byla definitivně sražena do milosrdných hlubin bezvědomí. Během průběhu filmu mi hlavou běželo jen „Kristepane Ježíši na nebesích!“ „Haúúúú“ „To snad vlastenci Amíci nemůžou myslet vážně!“ „Kde mám lavor?“. Poslední, čeho bych se byla nadála, je, že národ, který zná příběh Petra Pana jako své boty, natočí něco, z čeho bude patrná křečovitá snaha o zdospělení příběhu a hlavně naprosté opovržení a neúcta k předloze. Pro kterého rozumného dospělého by bylo důstojné dívat se na pohádku o létajícím klukovi, že? Ale ještě míň by mě napadlo, že to zvěrstvo provede zrovna „věčné dítě“. První výtka je jasná už z fotografií: obtloustlý komik Robin Williams se do hlavní role typově ani trochu nehodí. Létající a navlečený do kostýmu Petra Pana vypadá jako adept na účast na semináři v Bohnicích a mohl by ztvárnit tak maximálně hodně špatnou reklamu na pana Darlinga. A pokusy ohledně vnesení zajímavých vnitřních konfliktů jsou na zvracení (Petr Pan se bojí výšek, ach Bože). On vůbec ten nápad s tím, že Petr ze Země Nezemě odešel a zapomněl na ni, je dost na hlavu. Předně, je to proti celé koncepci Barrieho světa, za druhé to zabíjí jakoukoli atmosféru Země Nezemě, protože když se uprostřed malých kluků hrajících si na Indiány objeví dospělý, který se snaží vzpomenout si, jak se létá, a místy útočí na vážnější notu, veškerá hravá atmosféra je v tahu. Nutně to připomíná memorování, že je to stejně jen hra, která nic neznamená a do které je nutno vnést „skutečné“ a „závažné“ problémy, což s požadovaným výsledkem asi moc ladit nebude, že. A nutno říct, že tvůrci střídání momentů, kdy se Petr vrací ke své původní podstatě a naopak kdy dospěle mluví se svými potomky, hrubě nezvládli. V těchto chvílích se díváte na dvě různé osoby: na Petra Pana (byť při tom musíte pořádně skřípat zuby) a na člověka, co se do Země Nezemě dostal jakýmsi strašným omylem. A dále i ten, kdo o Petru Panovi v životě neslyšel, si může všimnout logických kiksů: když kupříkladu Wendy tvrdí, že pro Petra znamenala ze všech nejvíc, proč musel Zemi Nezemi opustit až kvůli její vnučce? Proč nikdo, kdo se z ní vrátil, nezapomněl, ale zrovna on ano? Tvůrci provedli modernizaci snad úplně všude: nový vůdce chlapecké bandy chodí v kožené bundě a červeném pankáčském číru, kluci si už nehrají na Indiány a na piráty, ale frajersky jezdí na skejtu a meč v Rufiově ruce vypadá, jako by dotyčný právě odešel z poslední lekce kung-fu. Kapitán Hook je navzdory účasti Dustina Hoffmana příšerný a je spíše trapnou komickou figurkou než plnohodnotnou postavou, jakou byl Isaacův Hook z tolik kritizovaného Petra Pana z roku 2003. Jedinou slušnou postavou tak zůstává okouzlující okudlaná Zvoněnka, k níž zubatý úsměv Julie Roberts docela sedne a která jako jediná dokázala udržet dojem hravosti a klukovského blbnutí. Ovšem jen do té doby, než se tvůrci rozhodnou pošťourat v jejím vztahu k Petru Panovi. I v sebelepším zpracování by to bylo těžko skousnutelné, ale tady vám to přivodí infarkt. A když dojde na baseballová utkání s transparenty a hloupě rádoby dojímavými překlepy RUN HOME, trapné slovní přestřelky u večeře nebo snahu přesvědčit okolí, že to tlusté, zelené a brýlaté je krákající Petr Pan, bez vody a lavoru se prostě neobejdete.(29.8.2005)

Tvurci si urcite zaslouzi pochvalu za docela dobrej pribeh vychazejici z Petra Pana a za perfektni vizualni stranku. Problem je, ze Pan se rozjede az po prisernejch 100 minutach, behem kterejch se nic moc dulezityho nedeje a vsichni tu jen tak saskujou. No a tu zaverecnou pulhodinu to uz dojem zas tak moc nevylepsi. Fakt nechapu, proc film nemoh mit standartnich 100 minut, tohle je tezce prestrelena delka. Nicmene filmu nejvic pomahaj herci. Roberts je perfektne roztomila a Williams to zvlada taky s prehledem, hlavne dokud neni namaskovanej jak Peter Pan, pak v zelenym oblecku a s rozcuchanym harem vypada trosku jak pedofil na lovu. Ale mym favoritem je skoro k nezponani nalicenej a naprosto fantastickej Hoffman. Celkove docela slusna zabava, ale ta delka je fakt smrtici, takze jen lepsi 3*.(8.9.2008)

• - Do role Petra Pana byl zvažován i Tom Hanks, ale nakonec odmítl. (Karlos80)

• - Jednoho z pirátů, který se pokouší ukrást Petrovi (Robin Williams) boty, když poprvé dorazí do Země Nezemě, hraje zpěvák Jimmy Buffett. (Don_Salieri)

• - Jména původních ztracených chlapců se objeví na dveřích domu u Wendy (Maggie Smith). (Don_Salieri)