Svatby pana Voka

Režie:

Karel Steklý

Hudba:

Luboš Fišer

Miloš Kopecký, Pavel Landovský, Vladimír Brabec, Otakar Brousek st., Marie Drahokoupilová, Darina Chlebová, Jan Schánilec, Václav Sloup, Alois Müller (více)

Český šlechtic Petr Vok z Rožmberka již není tak mladý, ale jeho milostná dobrodružství nadále vyvolávají závist mužů a pobouření ctihodných dam. Na zámku Bechyně mu je k dispozici 12 půvabných dívek, stále však neváhá svést mlynářovu ženu a služku. Jednoho dne se ocitne ve finanční nouzi a starší bratr Vilém mu proto poradí, aby se oženil s bohatou nevěstou. Petr všechny překvapí oznámením, že si chce vzít velmi mladou Kateřinu z Ludanic. (Filmbox)

Bobšule

Neobyčejně příjemná komedie. Nikoli proto, že by se u ní člověk nepřetržitě doslova válel smíchy po zemi, ale proto, že je po celou dobu vyrovnaně udržován v příjemném rozveselení, často díky velice inteligentním vtipům (pravda, mnohdy dosti černého ražení, ale ty já mám osobně nejraději) nebo pouze jemným náznaků. Mylsím, že Miloš Kopecký v tomhle filmu získal jednu ze svých nejvděčnějších rolí a v místních komentáří poněkud opomíjený Vladimír Brabec v roli císařova tajemníka vyloženě perlí. Možná to může být pro někoho překvapením, ale Landovského ztvárnění Rudolfa II. je údajně historické realitě podstatně bližší než Werichovo z Císařova Pekaře. ()

upas

odpočinková komedie s výborným milošem kopeckým v hlavní roli a několika dobrými hláškami typu "svatba je nejlepší příležitost k seznámení." ()

RajAthen

Miloš Kopecký si zjevně svůj part užil a jeho Petr Vok je přesně tím sukničkářem a pábitelem, za jakého ho většina lidí má. Vtipných narážek a průpovídek je požehnané množství a z filmu čiší takový ten nezbedný optimismus, nejvíce mi bylo líto císaře, který p... ("Ano, přesně tak...") zatmění Slunce. ()

mira.l

Protentokrát s**t na nějakou historickou věrohodnost či reálnost, tohle je prostě koncert prakticky všech zúčastněných, kde jedna hláška střídá druhou:). ()

papri

Pro mne skvělá pohodová komedie s vtipným Kopeckým ( jako vždy), této role se zhostil velice skvěle a nesmím zapomenout i na další jako je třeba Landovskýho zatrpklý, neurotický Rudolf II., nebo role Brabce jako jeho poskoka,bylo my jedno jestli je film historicky nepřesný, za to jsem se neustále bavil. ()

Godhaj

,,Ti kramáři jsou opravdu ohromně užiteční. Co jiného by si nakonec člověk odnesl z audience u císaře, kdyby si nekoupil nějakou tu tretku, že?" Až na samozřejmý výkon Miloše Kopeckého je zbytek filmu ne přímo katastrofální, ale nudný určitě. Příběh mi přišel hrozně nezajímavý, což jen podpořilo nudné provedení, takže jsem ho stěží dokoukal do konce. Ani závěr to ale nezachránil, nějak mi totiž unikla pointa. Ještě že tu a tam zazní tu lepší, tu pokleslejší hlášky hlavně z úst pana Kopeckého. Co se týče historické autenticity, tu jsem pustil zcela stranou, jinak bych tento film musel hodnotit mnohem níže. ()

topi80

Skvělá situační a konverzační komedie, které vládne hláškující a intrikující Miloš Kopecký, který do role vnesl vše, co od něho očekáváme. A protože na kostýmech a výpravě se také rozhodně nešetřilo, navíc se zde intrikuje s neobyčejnou kadencí, nabízí se srovnání se slavnou francouzskou komedií Pošetilost mocných. A nutno říci, že Svatby pana Voka ji svou vícevrstevnatostí překonávají, zvlášť když začne hláškovat i mladá Kateřina. A tak zatímco kroniky a učebnice historie nad tímto pohledem na pana Voka pláčou, divák se královsky baví. ()

Gothard

Výborná a myslím, že velmi nedoceněná komedie. Na jedné straně je přesně taková, jak si asi představujeme renesanci, na straně druhé je krásně rozverná, cynická a místy docela tělesná. Vůbec nechápu nízká hodnocení. Vynikající Miloš Kopecký opět prokázal, že dobrou roli dokáže zahrát na hranici geniality, naprosto úžasní Jaroslav Moučka nebo Václav Sloup nebo Vladimír Brabec, na Rudolfa II. Pavla Landovského je třeba si ve stínu Jana Wericha a Císařova pekaře či Pekařova císaře zvyknout. Skvělé a místy skutečně mimořádně vtipné dialogy střídají scény lehce frivolní, ale vše do sebe dokonale zapadá. Na skvělém (tedy pardon - podle mého názoru) výsledku se samozřejmě podepsala báječná hudba, rozsáhlá výprava, řada propracovaných detailů a samozřejmě a v první řadě výborný scénář se spoustou originálních nápadů. Viděl jsem tento film mnohokrát, a vždy jsem se báječně bavil (a neomlouvá mě ani to, že jsem profesionální historik). ()

Havala

Charakteristika pana Voka je přesně vystihující Miloše Kopeckého. Landovský nepodává extra výkon, spíše Matuška to zpestřuje pěknými písničkami. ()

Pitryx

No, několikráte jsem se zasmál a nepřejížděl jsem, takže si myslím, že tu čtyřicítku dát mohu s poznámku, že to znovu vidět nemusím. Kupodivu mne tu zaujal pan Landovský, ačkoli to není můj favorit. Takže je to sice podprůměrné, ale není to zase tak hrozné. ()

honzic

Průměrná komedie, kde pár herců hraje slušně, ale celkově na mne film působí moc utahaně. Hodnocení: 60 % ()

martins

Usměvná hudební komedie v čele s Milošem Kopeckým, který se snad pro tuto roli narodil. Film točen v období častečné svobody ve filmu, než se zase film vrátil k ideologii a točení filmů typu Brontosaurus nebo Za volantem nepřítel. ()

Gig

Pěkná historická komedie o proutníkovi Kopeckém - pardón Alfonsi Karáskovi ze 17.sloletí - tedy o Petru Vokovi. Příjemné, ale i Steklý už natočil lepší historickou komedii a ještě lepším Kopeckým, coby Janem Lucemburským. Ale Lanďák jako znuděný cisař Rudolf II. je taky lahůdka. ()

Miyamoto

Nijak zvlášť mě tenhle filmek fakt neoslovil... Prostě další z předrevolučních komedií, místy vtipná, místy nic moc... ()

Janiska

Nemůžu si pomoct, pro mě velká nostalgie, Milda Kopecký je tu okouzljící "obšourník" a hudebně se mi film také moc líbí...tak odestelte postele....bude hodokvas..... ()

KrteMa

Česká komunistická klasika. Natočená hodně jednoduše, což je na dobu v níž vznikla obvyklé, ale moc mě to nenadchlo. Miloš Kopecký vše dohání humorem jemu vlastním. Nakonec tedy slušně koukatelný český film u kterého se zasmějete. ()

Nixdorfie

Podle mě zbytečně nedoceněná komedie z doby, o které toho mnoho natočeno nebylo (což je chyba :)), s naprosto excelujícím Landovským v roli Rudolfa II. Už kvůli němu stojí za to film vidět - klidně bych se vsadila, že podal historicky nejpřesnější obrázek Rudolfa II. vůbec. Vok je pro Kopeckého také role šitá jako na tělo a je krásné pozorovat, jak si ji užívá! Do toho bezvadné dialogy, někdy velice přísné hlášky (např. známé se zatměním slunce, průjmem nebo gramaticky nekorektně napsaným "debilem", ale osobně moje nejoblíbenější je: "Nenutím vás, abyste mě milovala, ale netečnost k mé senné rýmě by se dala vykládat jako urážka císařského majestátu." :)) a o zábavu je zaručeně postaráno! ()