Svatby pana Voka

Režie:

Karel Steklý

Hudba:

Luboš Fišer

Miloš Kopecký, Pavel Landovský, Vladimír Brabec, Otakar Brousek st., Marie Drahokoupilová, Darina Chlebová, Jan Schánilec, Václav Sloup, Alois Müller (více)

Český šlechtic Petr Vok z Rožmberka již není tak mladý, ale jeho milostná dobrodružství nadále vyvolávají závist mužů a pobouření ctihodných dam. Na zámku Bechyně mu je k dispozici 12 půvabných dívek, stále však neváhá svést mlynářovu ženu a služku. Jednoho dne se ocitne ve finanční nouzi a starší bratr Vilém mu proto poradí, aby se oženil s bohatou nevěstou. Petr všechny překvapí oznámením, že si chce vzít velmi mladou Kateřinu z Ludanic. (Filmbox)

klúčik

V prvom rade je to komédia založená na herectve pána Kopeckého. On nesklamal. Výborný je aj pán Landovský. Najlepšia je scéna zo zatmenia slnka. To som sa schuti zasmial, a pripomenulo mi to politikov , ktorý tiež všetko presrali. 60%. ()

wosho

Pěkná výprava, živelný Miloš Kopecký (roli si užívá asi jako žádnou svo jinou) a to je tak asi všechno. Stelkýho filmu mě většinou ponechávají chladnýmy. A ani výkony herců a občasný vtipný nápad tomu nepomůžou. ()

Paity

Geniální záležitost v podání skvělého až nedostižného Miloše Kopeckého. Ještě doporučuji si pustit z archivu ČT Historii.cs, která jeden díl věnovala právě a jen osobě pana Voka. ()

laepus

Nikdy jsem to nedodíval celé - až dneska - a abych řekl pravdu - tak to nebyla zas až taková životní chyba... Film je to příjemný - nedělení dopoledne při vaření či žehlení může krásně zpříjemnit, ale to už je bohužel dnes asi tak všechno. Každopádně světový v něm ale je Lanďák jako Rudolf II. Jakákoli scéna s ním byla stoprocentní a stálo by za to vystříhat z toho filmu pouze jeho a těch 20 minut by okamžitě dostalo mé plné hodnocení. ()

Haniczka

Po všech stránkách průměrná komedie s historickým pozadím a velmi často s pěkně vyvinutým popředím. Přesto ji miluji. ()

Tumáš

Pěkný film, který však místy je dosti utahaný. Zvláště konec. Kopecký se však své role zhostil výtečně. Pro ty, kdo jej mají rádi povinnost. ()

Jeremiah

Přiznávám, že v tomto případě naprosto nechápu zdejší hodnocení tohoto filmu. Podle mě se jedná o další z vynikajících komedií "made in Česká republika". Je přece velkou frajeřinou umět si udělat legaci i z vlastních dějin. Film plný skvělých hlášek, kde je nutno ocenit i brilantní herecký výkon Miloše Kopeckého, kterému byla role šitá přímo na míru. Nezaostávají ani ostatní, jako např. Pavel Landovský a Václav Sloup. Pro mě se jedná o komedii jak se sluší a patří - vtipnou, rozvernou a lehce prostopášnou. Takové filmy se již netočí, a to je veliká škoda. ()

Bozvav

Herecký koncert Miloše Kopeckého a Pavla Landovského. Vtipné, milé a s pěknou muzikou a výpravou. Za mne plný počet. ()

zdeny99

Tyhle příhody českého Casanovy z rodu Rožmberků mě fakt nenadchly. Na úkor flirtování a milostných románků tam jen všichni chlastali. [3063. hodnocení, 83. komentář, 66%] ()

gombarix

50 %, zaokrouhluji dolů, protože mě to dost zklamalo. Pár dobrých míst a náběhů tam je, ale celkově to je jakési unavené a nesoudržné, i taková infantilní blbina jako Čtyři sluhové a čtyři mušketýři má lepší spád. Kopecký odvádí svůj vysoký standard, Landovský jako Rudolf je vtipný, naopak Kateřina (Darina Chlebová ve své jediné filmové roli) mi byla dost nesympatická (nějak mi připomínala Švorcovou). Divný film. ()

Biopler

O Petrovi Vokovi som pri návštevách Južných Čiech počúval iné historky a jeho príbeh by bol hodný sfilmovania. Bolo by to určite znateľne lepšie ako táto historická zlátanina pod taktovkou Steklého. Film ozaj stojí na Kopeckého umení, ktorému som všetko veril. Veľmi dobre sa vžil do roly Petra Voka. Historické nesúvislosti napr. so zámkami na Červené Lhotě či Telči, zosmiešňovanie Rudolfa II. nebudem rozpitvávať. Na záver len vyzdvihnem fajn výber pani Chlebovej do roly Kateřiny z Ludanic. Krásna žena. ()

tranquill

"Božínku, to je hrdina! .. Hrdina? Kurevník!" Tahle historická komedie rozhodně není o příběhu, ale o konverzacích (nejen) páně Vokova. Ty si Miloš Kopecký rozhodně vychutnával. "Situace je katastrofální, ale, u všech čertů, nevidím jediný důvod, proč by ještě měla být vážná!" ()

Zevon

Lechtivá komedie s výborným Milošem Kopeckým a dalšími. Nepříliš složitý děj je prošpikován hromadou různých srandiček a situačního humoru, který Vás bude provázet v podstatě celým filmem. Pan Vok Vám prostřednictvím svých vylomenin předloží jednotlivé postavy jako charaktery, plné kladného přístupu k životu i plné nectností, které byly i budou za všech dob a režimů stejně lidské. Film je humornou sondou lidské duše, kostýmy a kulisy jsou záležitostí druhořadou a návaznost na historii je zde spíše chápana jako atraktivita prostředí, proto působí dojmem povrchnosti a někdy i trochu násilné podbízivosti. Z díla jako takového je již cítit nastupující normalizační dech a myslím, že jej tvůrci stihli došít horkou jehlou tak tak. ()