Invaze obřích pavouků

• USA The Giant Spider Invasion (více)

Jeden z nejslavnějších pavoučích hororů všech dob! Teror pavouků nezastavíš. Před obřími pavouky není úniku! Poklidný život na farmě v Severním Wisconsinu naruší pád obřího meteoritu. Na místě dopadu nalezne farmář se svou ženou množství úlomků, obsahujících pravé diamanty. Radost z úžasného nálezu však kalí fakt, že meteorit také otevřel obří černou díru, kterou na naši planetu přišli obří patnáctimetroví pavouci. Ti začnou terorizovat celé město a je jen na odbornících z NASA, Dr. Vancem a Dr. Langové, aby zasáhli a pokusili se zabránit totální zkáze při invazi obřích pavouků. (oficiální text distributora)

Radko

Pokazené maslo. Tak pôsobili všetci aktéri zjavom i správaním. Kreatúry páchnúce potom, mastnými vlasmi a buranským humorom. V ničom nezaostával ani gigantický pavúk-plyšák vytiahnutý z nejakej nepodarenej jarmočnej atrakcie. Ulepený pocit z kamery, trikov i prostredia. Za normálnych okolností vyvažujú riedky dej a nedostatok peňazí oblažujúce hororové prídavky. Tu však dokonca aj nahota mala nádych trapnosti a z upatlaného drinku, ktorý si nadšene mixovala farmárka by som si nechlipol, ani keby som mal neviemaký absťák. Jeden dialóg zachránil túto záležitosť pred zatratením: "Videli ste ten film Čeľuste? Ten žralok vedľa tohto* vyzerá ako zlatá rybka." *) tohto - myslí sa tým ten plyšový blikajúci čierny nepodarok ()

Caelos

Jo, něco takového se musí vidět:) Obří pavouk byl maximální, málem jsem se u něj smíchy pomočil. Kdyby se to bralo jako parodie, bylo by to čupr, ale oni to v tom všichni berou vážně. Ale komedie fakt dobrá, už ze začátku parádní efekty, padající meteorit v podobě zapáleného zapalovače, to je prostě... no k smíchu. Když pomyslím, že za 4 roky po tomhle filmu vznikl Vetřelec, je to fakt ne moc dobrá komedie, ale vůbec ne horor. :-D já furt myslím na toho obřího pavouka :-D a dopad meteoritu :-D a ty ostatní věci :-D Směju se ještě teď. ()

MM_Ramone

"The Giant Spider Invasion" - "Invázia obrích pavúkov". Podľa názvu som usúdil, že to môže byť celkom zábavný americký horror o vraždiacích pavúkoch. No keď som si ho pozrel, ostal som sklamaný. Je to starý, krátky, nízkorozpočtový film v ktorom sa skoro nič nedeje. Čakal som desivú inváziu gigantických pavúkov, čo budú ľudí trhať na kusy. No zhliadol som len nudný snímok s príšerne primitívnou, neohrabanou, plyšovou atrapou pavúka, ktorého pomaly posúvali na koliečkách. Nezvyknem kritizovať lacné efekty v béčkových horroroch, ale toto bolo už naozaj priveľa. * ()

Han22

Vzpoměl jsem si na horor Tarantula, snad jediný známější starý horor s obřími pavouky a žasnul jsem nad tím, že efekty v tomto o 20 let novějším filmu jsou stejné, ne-li horší. Ono to tak dlouho nevypadá, protože obří pavouk se objeví až někde v půli filmu a do té doby sledujeme celkem standartní film s obyč. pavouky a více či méně nesympatickými vidláky. I poté je pavouk jakžtakž v pohodě, ovšem při rádoby akčním finále se projeví naplno debilita postav (šerif) děje (50 chlapů s puškama se roztuče a ani pomalu nevystřelí) i efektů. Člověk by přemýšlel proč v roce 75 film o obřím pavoukovi, ale inspirace Čelistmi je přiznaná přímo ve filmu jednou z postav. Každopádně tenhle film se Čelistem ani neblíží, spíše se blíží Edu Woodovi. ()

wosho

To co zprvu vypadalo na správné béčko plné mizerných triků, brutality, litrů umělé krve, polonahých slečen s bobříky, vidláků s bradkama a nadsázky, klamalo tělěm. Vše tam sice je, ale hrozně málo a místo zábavné pitomosti tu máme nudnou blbost, co ani obří tarantule na kolečkách nezachrání. Ale ti vidláci byli supr. ()

• Ten obří pavouk byl automobil Volkswagen pokrytý kožešinou, zadní část vozu je přední část monstra a oči jsou zadní koncová světla auta. (Terva)
  • Film je natočen jako pocta snímkům padesátých let. (Terva)
  • Na začátku filmu hlásí pilot letadla, že vidí obřího pavouka. Hlas patřil skutečnému pilotovi Air Wisconsin-Guard Davidu Hoffovi. (Terva)