Bývalý voják, policajt a teenagerka se náhodou potkávají v New Orleans, kde pátrají po původu nebezpečné drogy, díky které lidé nakrátko získávají superschopnosti. (Netflix)

filmfanouch

Velkých blockbusterů v kině sice letos bylo a bude po čertech málo, díky streamovacím službám jako Amazon Prime či Netflix ale větší bijáky doráží alespoň nějaké. Projekt Power oficiálně vyšel na nějakých 85 milionů dolarů a už ze samotného obsazení či základní premisy šlo o zajímavě vypadající snímek. A i proto mírně potěší, že ve finále Projekt Power rozhodně není průšvihem. Režijní duo Henry Joost a Ariel Schulman zodpovědní za třetí a čtvrté Paranomal Activity do rukou dostalo velmi solidní balík, dva parádní herce v hlavních rolích a především velmi zajímavý námět, který jde v dnešní době populárního superhrdinského žánru tak trochu jiným směrem a je to na něm jedna z nejpozitivnějších věcí i přesto, že samotný scénář rozhodně vůbec dokonalý není a z té zajímavé základní myšlenky možná nevymlátil tak moc jak se potencionálně dalo. Jestli Projekt Power něčím trpí tak je to rozhodně někdy velmi bolestivým tempem a právě onoho slabšího scénáře, který ze zajímavého jiného pohledu na superhrdinský žánr nevymlátil tolik jak se dalo. Záporáci jsou nezajímaví a v součtu se vlastně vše vydává jasně vyměřeným směrem u kterého nějaké zásadní zvraty nebo bourání klišé budete hledat těžko. Mladý nezkušený scenárista Mattson Tomlin se tu v tomhle ohledu moc nepředvedl a dá se tak jen děkovat faktu, že k nejnovějšímu Batmanovi bude Tomlin psát scénář ještě společně s jeho režisérem Mattem Reevesem. Projekt Power ale na druhou stranu má sílu v několika aspektech, které zážitek ze sledování tahají nahoru. Především si režijní duo pohlídalo naprosto zajímavé a překvapivě pěkné vizuální zpracování díky kterému se oproti takovému Old Guard dá vlastně na Projekt Power dívat. A i když nerad srovnávám tak v porovnání s Old Guard se musí u Projektu Power chválit rozhodně ještě akční scény. Jakmile dojde na akční scény tak jdou veškeré myšlenky vůči slabšímu scénáři ladem a dají se užít sami o sobě až tak moc, že je pravděpodobné, že si je později pustím několikrát na Youtube. A především ten film má to boží duo Jamie Foxx a Joseph Gordon-Levitt, kteří jsou ve svých hlavních rolích naprosto parádní Gordon-Levitt tu po delší pauze má zase jednou výraznou roli, kterou ukazuje, že je jakožto herec velmi dobrý. I Jamie Foxx tu po dlouhé době dostává velmi vhodnou roli, která mu neskutečně sedne a i díky tomu byl tenhle casting nejenom výborná volba ale i velmi dobrá. Stejně tak se jinak musí celkem pochválit Dominique Fishback, která v podstatě třetí hlavní roli utáhla daleko více než bych čekal. O záporácích snad nemá ani cenu mluvit, minimálně co se týče hlavního tria ale šlo o parádní castingové trefy a i díky ním neříkám co se týče Projektu Power 2 ne. Ten film rozhodně není dokonalý a má chyby ve zmíněném slabším scénáři, chvílemi bolestivém tempu a některých dramaturgických rozhodnutí, dokážu si zde ale sequel představit daleko více než u Old Guard nebo Six Underground. Ten potenciál tam totiž je a vlastně by dost možná nevadilo kdyby se příště vrátilo i stejné režijní duo kdyby tu tentokrát byl silnější scénář. Projekt Power jinak sám o sobě funguje jako 60% akční jednohubka, která neurazí a má výrazné pozitivní prvky..... pořád jde ale spíše o nižší ligu oproti tradičním kinoblockbusterům a Netflix mám v tomhle ohledu ještě rozhodně co dohánět. Ale pořád jde v rámci Netflix původních filmů o celkem výrazný kousek..... () (méně) (více)

DJ_bart

Z hlediska formy nelze v rámci mainstreamu a standardního ekvivalentu celovečeráku od Netflixu takřka nic vytknout - podmanivý vizuál, kompozice barev, neonová stylistika, kinetická kamera, jednoduše interpretace jak od Benoîta Debieho, je nezpochybnitelně pozoruhodná. Jenže leč může být rádoby komiksová premisa sebevíc poutavá, przní ji fakt, že snímek trestuhodně mrhá svou konceptuální nápaditostí a zbytečně svůj potenciál utápí v překombinovaným akčním brajglu - a to je nesmírná škoda, poněvadž 'Project Power' měl potenciálně zaděláno na poměrně solidní kavalcovou oddychovku. Řešení etnických otázek a cílovka v podobě černošských diváků není určitě nijak dotěrná.... Čistej průměr. ()

lamps

Dle očekávání typicky načančaný velkofilm marvelovského střihu - počítejte se zběsilým střihem, vzletnými kamerovými jízdami a kupou zpomalovaček, které mají zvýrazňovat některé z početných akčních pasáží. Režiséři se snaží diváka neustále bavit a hlavně zpočátku ženou příběh kvapem vpřed, ale ruku v ruce s nezajímavým scénářem se jejich snaha stává postupně více a více kontraproduktivní. Divák se dopředu jistě těší na hravé objevování všech možností, které s sebou myšlenka ilegálně distribuovaných superhrdinských pilulek přináší, ale toho se v součtu příliš nedočkáme. Po úvodních dvou akčních scénách, které nám kladné i záporné účinky těchto 'drog' ukazují, a po ustavení tří titulních postav na motivační šachovnici se rozehrává velmi profláklá pohádka plná klišé, která na práci s diváckou zvědavostí úplně zanevře a spoléhá se pouze na oslnění atrakcemi. Ty ale rovněž nejsou kdovíjak dech beroucí (rozpočet byl přeci jen 85 milionů, což už dnes není bůhvíkolik) a režiséři svou inscenací většinou nudí až prudí - vyměklost v oblasti násilí, k němuž přitom řada soubojů či fyzických proměn inklinuje ve značné míře, samozřejmě chápu (je to masovka pro Netflix a je to alá Marvel), ale nebaví mě chaotický střih, temné prostředí a do zblbnutí se opakující montáže vnitřního účinku pilulek, které vlastně začaly být malinko otravné už v Requiem za sen. Herci jsou samozřejmě fajn a hlavně Foxx s Levittem mají potřebné charisma, aby své jinak nepříliš zajímavé postavy udrželi nad vodou, ale navzdory sympaticky načrtnuté linii ve stylu buddy-movie se zkrátka nedaří vyvolat upřímný zájem o jejich osudy - dopředu se dá bezpečně odhadnout, jak příběh dopadne, a ukončení na způsob průměrného akčňáku s evidentní absencí přívlastku 'super' před jmény hrdinů je zklamáním jako hrom. Nemluvě o tom, že největší MacGuffin příběhu zůstane v součtu v podstatě nevysvětlený a působí jenom vynuceně.... Jako úspěšná jednohubka na Netflixu si film svůj účel bezesporu naplní, neboť obliba superhrdinské tematiky je stále na vrcholu, avšak v tomto případě se zkrátka očekávalo více než jen rutinní spotřební produkt na zaplnění programu. Natočit opravdu jen našlapaný desetiminutový kraťas, udělali by tvůrci mnohem lépe. 45% ()

misterz

Film čisto iba na efekt. Dobre sa naň pozerá, samé výbuchy, plno akčných scén, no v konečnom dôsledku toho po obsahovej stránke moc neponúkne. Samé nudné klišé. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

HAL

Přebytečná půlhodina stopáže a přebytečná teen holka ve skoro hlavní roli z toho dělají ekvivalent těch slabších Marvelovek. Vizuálem a kvalitou herců je to překonává dost silně, originalitou bohužel ne - potenciál tu byl na opravdu zajímavé schopnosti "supermanů", a přitom se jede nudná kopírka Fantastické Čtyřky a dalších. Takže nakonec je z toho dost zbytečný film. ()

mzss1

(73%) Netlfix nám tu naservíroval další film. Průměrné hodnocení zde na CSFD mě nechalo ledově klidným. Tentokrát půjdu trochu proti proudu. Říkal jsem si, jestli mám dát 3 nebo 4*, ale nakonec jsem ty slabší, ale zasloužené čtyři udělil. Mě to od začátku do konce bavilo, nemělo to hlubší nedostatky, nenudilo to, i když bych některé scény víc popohnal a možná tak 10 min zkrátil. Spíš bych upravil akci, která nebyla úplně profesionální, ale dalo se na ní koukat. Mě hlavně bavil děj a 3 ústřední postavy Gordona-Levitta, Foxxe a Fishback. Zajímali mě jejich osudy, jak vše skončí atd … Krom toho to má zajímavý nápad a i vcelku solidní efekty (v rámci rozpočtu samozřejmě, některé byly horší). Krom toho snímku vévodil solidní soundtrack, který se ale dal poslouchat jen zde. No, co k tomu dodávat? Ještě jednou si to za dobré nálady ještě pustím. Vyloženě nenadchlo, ale ani neurazilo, proč ne? ()

dr.horrible

Resident Evil scénka top! Prepálenú stopáž a vykrádačku Limitless určite spomínajú všetky ostatné komentáre. Ja hlavne nechápem, prečo keď ma raz za čas kamaráti donútia pozerať film s dabingom, prečo sa tam vždy musí spievať? A prečo ten spev musia prekladať? A prečo, keď už ho musia prekladať, prečo nato nenajmú niekoho, kto má aspoň náznak hudobného sluchu? Tu som tých pár minút rapu ešte prežil, naposledy pri Witcherovi som protestne odišiel z miestnosti a skrčil sa plakať do sprchy. Dokukal som to potom sám. Dabing je zlo. ()

Kudly4

Black Power ! Nudná sračka, kdy mě nejvíce srala ta tlustá, šeredná černoška. Kvóty samozřejmě splněny ! Natočeno je to ale fájn a pár skvělých nápadu to má. ()

Anderton

Nakoniec hodnotené z guilty pleasure hľadiska, pretože od istej mega wtf scény s Rodriguom Santorom zhruba v polovici stopáže asi každému dôjde, že sa pozerá na nechcený trash. Pritom atmosféra by ušla, prostredie New Orleans sa k zápletke hodí a Jamie Foxx je dobre obsadený. Naopak Joseph Gordon Lewitt sa hrá na drsňáka a je to skrátka iba smiešne. Film sa berie smrteľne vážne, až na dve vtipné scény, čo je len ďalší faktor, prečo sa budete, ak vôbec, baviť na účet tvorcov. Ak by nešlo o superhrdinskú zápletku, ale droga by mala iba funkciu dobrého kšeftu, Project Power by mohol byť akceptovaný ako "normálny film" a nielen ako nepodarok, ktorý si istá časť publika môže zvláštnym spôsobom užiť. ()

silentname

Myslím si, že pod povrchom "Project Power" je dobrý film, ktorý doslova žobroní od svojich tvorcov, aby ho vytiahli do výšin a dali tomu niečo silnejšie. No z nejakého dôvodu je scenár k celému filmu napísaný ako ťažkopádny akčný stereotyp. Mám rád našu ústrednú trojicu. Myslím si, že Jamie Foxx dodáva Arthurovi veľkú dávku charizmy. Joseph Gordon-Levitt a Dominique Fishback sú takisto v pohode. Dokonca by som povedal, že Joseph je miestami celkom vtipný. Dobre sa do tej role ponoril a cítim, že si to užíval. No čo viac sa dá na filme pochváliť. Reálne poviem, že je tu veľmi slušný potenciál. Má to dobrý nápad, je tu niekoľko skutočne efektných scénok a je tu pár momentiek, kedy som skutočne ostal, že - "whoa". Najsilnejší moment bol pre mňa asi osud dievčiny v sklenenej klietke. Nebudem hovoriť, no tí čo film videli budú chápať o čom hovorím. To bolo skutočne desivé. Uznávam. No filmu chýba nejaká príbehová línia, ktorá by bola zaujímavejšia alebo originálnejšia. V podstate je to len jednoduchý príbeh o chlapovi, ktorému uniesli dcéru. A to nemali robiť. Prakticky je to síce trošku komplikovanejšie a má to v sebe väčšiu dávku kreativity vďaka ostatným postavám, no film absolútne zlyháva vo svojich zloduchoch. Tí sú maximálne nezaujímaví. Je to skoro až frustrujúce. Najhoršie je, že ani raz som nemal skutočný strach o našich hrdinov. Príbeh ma do toho jednoducho nedokázal poriadne dostať. Je to otrasné? Nie. Myslím si, že pozerať sa na to dá, efekty nie sú najhoršie a je to film, ktorý sa dá vidieť relatívne jednoducho a utečie to. Nenudilo ma to, ale nemôžem povedať, že by ma to zaujímalo. A to je asi najzásadnejší problém. Hodnotenie: C+ ()

SeBig

Dal jsem opět šanci filmu, který akorát žral můj drahocenný čas nudou. Nápad, obsazení, kvalita a kamera jsou fajn ale je to prostě a jednoduše totální nuda. ()

Chrustyn

Netflix jedno období představoval kvalitu, v poslední době je ale spíš takovou továrnou na jednoduché rychlokvašky, které si najdou své diváky a slaví komerční úspěchy, ale nejsou dobrými filmy. Projekt Power je na tom o něco lépe než Old Guard, ale pořád působí nemastně, neslaně, jak po herecké, tak hlavně po režijní stránce, kdy se ve dvou hodinách vyskytuje pramálo zábavy. V tomto případě je to docela škoda, protože námět nebyl úplně marný pro akční zábavu na páteční večer. ()

Arsenal83

Je prekvapením, že mená takého formátu ako Foxx či Gordon-Levitt sa upísali takémuto projektu, ktorý vyzerá ako moderný film, ale dejom je maximálne béčkom. Asi dôvodom bolo podporiť teroristické hnutie Black Lives Matter, pretože najviac cool z toho všetkého je tu dosť šeredná malá černoška, ktorá tu rapuje o dušu, melie síce čisté hovná, ale na druhej strane aspoň zakryje, že sa pod tou hrubou mikinou skrývajú kilá nadbytočných tukových vankúšikov s tendenciou sa do budúcna stále zväčšovať. ()

Marze

I tento film stojí na osvěžujícím nápadu a neokoukaných kulisách: odehrává se v chudinských částech New Orleans, které symbolizují systémové selhání a jakousi "novou divočinu" podobnou té, kterou před lety představil vynikající anti-fantasy snímek Divoká stvoření jižních krajin režiséra Benha Zeitlina. Nová droga Power lidem odemyká skrytou genetickou superschopnost - avšak pouze na pět minut. Do rukou bezmocných se tak dostává lákavý zdroj moci, který okamžitě vede k nárůstu násilí a pochybnému naplnění vlastních tužeb. Právě v Robin, kterou energicky ztvárnila talentovaná Dominique Fishbacková, se nejvýrazněji koncentruje sociální poselství filmu. Afroamerická teenagerka se pokouší vystoupit ze zakletého systému, který v New Orleans zkolaboval a nikdy už se neprobral. Project Power chce být v první řadě frenetickým thrillerem se cyberpunkovými prvky. Nechybí mu solidní vizuální řešení rámované urbanistickou nocí, neony, slumy i kluby. Atmosféra je vtahující. Nakonec ale film zrazuje podobná věc jako spoustu dalších původních snímků od Netflixu: není ničím víc než součtem dílčích kvalitních částí, které však nevytváří funkční celek. Zádrhelů je celá řada. Vedle těkavosti a nedotaženosti nápadů je to především naivita, s jakou filmu přechází od vážnosti k nadsázce. I kladně naladěného diváka tato nevyrovnanost staví do pozice někoho, kdo si film může užít a ocenit jeho nápaditost, zároveň ale musí neustále omlouvat ledabylou návaznost scén a chabou dramatickou stavbu.To samé platí o audiovizuálním balení. Na jednu stranu se jedná o solidně vyhlížející a znějící produkt, který ale zejména v oblasti triků a střihu akčních scén mnohdy působí lacině. Cyberpunkový soundtrack Josepha Trapaneseho vyznívá ploše, spíše jako podkres futuristické počítačové hry. O to výrazněji z něj pak vystupují životné hiphopové prvky. A konečně: Project Power nemá kvalitního záporáka.Vzhledem k tomu, že nabídka hlavních streamovacích platforem stojí zejména na kvantitě, zařadí se Project Power nejspíš do zástupu filmů, jejichž nevytěžený potenciál brzy zavalí vlna dalších nedopečených projektů. Pozornost publika má tak krátké trvání, že na nějakou lítost prostě není čas. ()

BMW12

Zajímavé dílo z dílny Netflixu. Ten letos válí, protože většina filmů je právě z tohoto streamovacího giganta. A i zde nám přináší originální dílo, kdy v hlavních rolích hrají výborní Jamie Foxx a Joseph Gordon-Levitt (toho extra rád opět vidím v nějakém filmu). Příběh je dobře vymyšlen, akce šlape na jedničku a je z toho zábavná podívaná. ()

TheEvilTwin

Dlouho očekávaná slibovaná pecka z Netflixu (díky bohu za něj, v kinech se už měsíc nic nehraje a bez Netflixu bychom tady umřeli nudou) je tady a ve výsledku je to spíše jen lepší průměr, ale určitě to není takový průser, jak zdejší “odborníci” tvrdí. Hlavní herecké trio je pohodářské a hezky k sobě pasujou, tempo je svižné a nenudí ani chvíli, akce je dostatek a občas je i hezčí gore. Kamera je místy trochu zmatečná, ale žádná tragédie. Bonusové body si film připisuje zejména za originální nápad, protože pilulky, které dávají random superschopnosti jsme na plátně ještě neviděli. Je to hodně kreativní téma, na kterém se mohli filmaři vyřádit a spojení “fantazii se meze nekladou” zde platí dvojnásob, viděli jsme nejrůznější schopnosti od kamufláže, ledu, ohně, tlakových vln, drápů v ruce, ohebnosti kloubů (zejména hodně povedené) a dalších, ale pořád se nemůžu ubránit dojmu, že by to šlo podat ještě o něco lépe a více si s filmem vyhrát. V jedné větě je to taková průměrná akčňárna bez zvratů, hlubších chvilek a překvapení, která nevybočuje z klasické šablony, ale zaujme hlavně tématem a určitě stojí za zkouknutí. ()

ARI50

Drsný příběh, kdo by nezkusil takovou dobrůtku která nese i rizika. Herecky skvělé, příběh akčně nabitý, já jsem si tuhle jízdu drogy pořádně užil. ()

luka4615

Atraktivní příběhová linie, která je ale bohužel pohřbena pod nánosem scénáristického balastu a neuvěřitelně přepálené stopáže. Project Power z dílen Netflixu je totiž další smutnou "béčkovou" vlaštovkou, na níž si za pár měsíců vzpomene jen málokdo. K výše zmíněným atributům si můžete rovněž přičíst zoufale málo akce, ohrané kulisy New Orleans či nudné triky a dostanete něco, co by určitě vypadalo mnohokrát lépe jako třeba hodinová epizoda nějakého seriálu. Celovečerní forma tomuto uchopení zkrátka vůbec nesedla. Škoda. (Netflix) „There are no laws on this drug. They don't exist officially. 'Cause every time we try to deal with it, some guys in suits show up to tell us to stop.“ ()