Někdy vás život náhodně dostane do situace, kterou nečekáte, ale musíte se s ní vyrovnat jako chlap! Nataša a Dominik se neplánovaně stanou rodiči. Nataša, úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak se dohodnou, že hlavní část péče o novorozence převezme jako otec na mateřské dovolené Dominik. Ten přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou, že mu poskytne dostatek času napsat konečně knihu, kterou dlouho plánuje. Chyba lávky! Dominik musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku vůbec zvládnul péči o malého Čeňka, z níž se chvílemi stává boj o přežití. Díky soužití s malým človíčkem však také objeví, kolik podob může mít láska… (CinemArt)

Detektiv-2

Velmi svižný a vtipný kousek! Příběh začíná značně absurdní dohodou, která se zdá býti sotva reálná, nicméně po chvíli se slušně zajede a překvapivě funguje. Dvě ústřední postavy v podání T. Ramby a J. Mádla podávají standardní a sympatické výkony, chemie mezi nimi skvěle funguje. Děj má spád a ač staví na poměrně jednoduchém základě, pevně drží až do konce. Dočkáme se i pár emotivních chvilek, které celý film příjemně vyzdvihují. Jediné, proč si Deníček nezaslouží plný počet, je patrně groteskní závěr, kdy se dočkáme rovnou "dvou konců" a oba tak trochu tahají za vlasy. Každopádně v celku velmi zdařilá komedie. ()

a0001 odpad!

Klišoidný, nudný brak bez nápadu, humoru a hereckého výkonu. Mádl hraje asi tak ako morská škebľa. Veľmi podpriemerný film, ktorému chýba asi všetko.. ()

Slezan123

Deníček moderního fotra. Na tenhle film jsem byl zvědavý, hodně zvědavý a trochu jsem se bál, že jsem až moc zvědavý. Nakonec jsem se bál celkem zbytečně. Film je to povedený, co si budem povídat. Přijde mi, že film se snaží přiblížit zpracováním k zahraniční tvorbě. Takže nájezdy kamery ve vypjatých scénách, či využití při pohledu z očí dítěte, celkově kamera a střih jsou to nejlepší co jsem teď v českých novějších filmech viděl.  Příběh je celkem OK, nic komplikovaného. Jako komedii přímo bych to ale neoznačil. Pravda párkrát jsem se pousmál, ale na místech, kde to dle mého nebylo zamýšleno. Herecké výkony byly ucházející, ale občas mi vadilo přehrávání. Jiří Mádl byl nejlepší.  Byl to v pohodě  film. Technické zpracování super. A celkově fajn. 75%*** ()

zdenzo

JEDNA Z NEJHŮŘE NATOČENÝCH ČESKÝCH KOMEDIÍ Ač námět je už léta obecně znám, převedený blog moderního fotra na plátno nefunguje. Divný střih, velice brzy vyčerpaná nálož každodenních peripetií otcovské a převládající pocit, že se moc peněz na realizaci nesehnalo (laciné studiové interiéry). Špatně vpodstatě vše. ()

Luswani

Docela mě to překvapilo. Jen by to chtělo výraznější zásah nějakého zkušenějšího dramaturga, protože to žánrově lítalo sem a tam, tempo bylo místy zběsilé a skoky ve střihu a příběhu poměrně zbrklé. Zaujala mě hudba, která byla dost překvapivá, i když občas možná až moc přepálená. Hlavně mě bavil styl kamery, poměrně originální, vzhledem k žánru jednoduché komedie. Příběh nijak nepřekvapil, asi všem bylo od začátku naprosto jasné, že se hlavní postavy dají dohromady. Jako joo, nebylo to špatné, taková celkem příjemná komedie, která mě až tak moc nevadila. 70% ()

VanillaIce

Knížky super, ale ta filmová linka s "dohodou", že spolu budou rok a pak konec mi přišla divná a řešila se víc jak půl filmu... ()

Prubner

Landsmanovy texty neznám, ale obávám se, že jejich humor spočívá ve stylu, jakým jsou napsány. Což lze těžko převést do filmu. V tomto snímku tak téměř veškerý vtip spočívá v tom, že mimino řve, blinká a čůrá a jeho otec je z toho na nervy. Což po nějaké době (už po 10 minutách) začne být monotónní a otravné. Nezachrání to ani populární herci, kteří většinou předvádějí to, co už mnohokrát (zvláště Voříšková, která hraje ve všech filmech stejně). Ke kladům naopak patří režie Jana Haluzy, který má v paži skoro hollywoodské řemeslo. Hudba je taky jako z amerických filmů, ale to jako pochvalu neberte (naopak). Nicméně uznávám, že já jako bezdětný nejsem cílovkou tohoto filmu. Cílovkou jsou nejspíš ženy-matky a ty si to určitě užijí. P.S. Zajímavé je, že děj se odehrává v průběhu celého roku a přitom je venku pořád léto. ()

blondboss

Asi bude moje hodnotenie trošku ovplyvnené tým, že podobné situácie, aké sa vykresľujú v tomto filme, sa mi momentálne stávajú každý deň a sú vlastne súčasťou môjho života. Haluza ich zobrazil verne, s nadhľadom, bez nejakých zbytočných diskusií a omáčok. Mádl to zahral skvelo a na Terezku jednoducho nedám dopustiť. Musím pridať aj tú štvrtú hviezdu, nakoľko aj napriek niektorým na hlavu postaveným scénam svoj účel tento snímok splnil znamenite a ja som sa bavil. 70 % ()

Hora1000 odpad!

Nenene a ještě jednou ne. Nemám rád ani Mádla ani Rambu. A tuhle slátaninu (pardon "KOMEDII") nemůžu ohodnotit jinank než odpadem. ()

hrumsrt

Dynamika mezi mně oblíbeným duem Tereza Ramba a Jirka Mádl je to jediné, proč se na to podívat. Přestože ona v minulosti chodila s tím druhým z dvojice teenagerů, tak i v druhém případě je chemie k nezaplacení. Velká snaha z toho udělat víc než tuctovou komedii nakonec vyzněla, že jde v celku o daleko horší kombinaci. Dokonale ale funguje jako audiokniha před spaním, chtěný výsledek je zaručený. 25% ()

bigbadboy

Deníček dopadl jako nekvalitní odšťavňovač od Horsta Fuchse. Upoutávka a námět je perfektní (stejně jako kniha), ale převedení do praxe se zase jednou nepovedlo. Je to škoda, protože potenciál má film intergalakticky nekonečný. ()

Cibulka_C

Sice mě tahle knížka asi minula velkým obloukem, film je ale na jednu stranu docela fajn a není to nějaká náročná komedie, u které bychom se měli za každou cenu zasmát. 👍🏻 Dost mě bavil ten námět a úplný začátek filmu o dvou lidech, kteří pouze vychovávají nového jedince. I když jsem film musela po čtyřiceti minutách vypnout, protože jsem nebyla schopná vydržet ten neustálý řev onoho nového jedince, druhá půlka, ke které jsem se vrátila o den později, byla úplný opak a konečně mi neumíraly ušní bubínky. 🤗 V kině bych film asi celý nevydržela, ale takhle doma úplně v klidu. Jiří Mádl byl absolutně super, absolutní otec nahned a Tereza Ramba byla skvělá ostatně jako vždycky. Celou dobu mě fascinovalo, jak dokázali rozbrečet to dítě a pak zase na pohodičku uklidnit. Za mě film moje očekávání splnil, skvělá zápletka i konečná scéna, u které jsem lehce sušila oči. Fajn český film, který není úplně debilní. ✌🏻😁 ()

Nikcza

Kdo četl knihu ví, že její potenciál v tomto filmu nebyl ani zdaleka naplněn. Na druhou stranu chápu, že z pohledu filmové zápletky to bylo třeba. Ačkoli jsem se u knihy nasmála mnohem více, i film přináší řadu opravdu vtipných scén. Jirka Mádl v roli fotra opravdu obstál a Tereza Ramba mi byla více sympatická než obvykle. ()

Oggy007

George a Terezka jsou poslední léta zárukou toho, že s výběrem českého filmu nešlápnete vedle. Deníček už znám z původního blogu a musím uznat, že film není zase tak úplně výživný, ale i tak patří k tomu lepšímu, co se v poslední době natočilo. A hlavně, u takových filmů se má divák bavit a neřešit ho*na (tady doslova) a já se po dlouhé době u české komedie bavil. ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (více)