V zoufalé snaze překonat krizi středního věku Martin (Rasmus Bjerg) utekl ze společnosti, aby žil v lese. Obstaral si luk a výstroj jeskynního muže, ale pravdou je, že přežívá jen tak tak. Jednoho dne narazí na Musu (Zaki Youssef), drogového dealera, který je zraněný a na útěku. V naději, že uniknou mnoha problémům, se excentrické duo vydává na hektickou jízdu napříč fjordy. Pronásledován místní policií, rozzuřeným Vikingem, násilníky a – v neposlední řadě – svou rodinou! (Film Europe)

Trailer 2

Aljak

Skvelý námet, ktorý mal mimoriadny potenciál, ale ten bohužiaľ nebol naplno využitý. Začiatok bol nádejný, ale tá krimi zápletka s drogovým dealrom sa mi sem akosi nehodila. Aj keď určite bolo treba niečo, čo by dej rozkmitalo, toto zrejme nebolo ono. Napriek tomu bol dej svižný, mnoho scénok a dialógov malo príjemný dôvtip, najmä v pravej nefalšovanej vikingskej osade - to bola podľa mňa najlepšia časť celého filmu. Záverečná prestrelka bola úplne zbytočná... No celkovo bol film fajn, a teší ma, že sa na tom dalo aj pobaviť. 3* ()

aquiver

Pěkné přírodní scenérie zaujmou, stejně tak mám rád snímky kritizující lidskou společnost a snahu od ní uprchnout, v tomto subžánru jsem již zhlédl spoustu mimořádných počinů. U Divocha jsem se po většinu stopáže bavil, i režie je dobrá, ale musel jsem si povzdechnout kupříkladu nad jednáním neschopných policistů, stejně tak lituji, že snímek nedopoví další důležité aspekty, které načal. 65 % ()

Nevka

Jsou momenty, kdy chci znát odpovědi na všechny otázky, které film vyloží na stůl, ale tohle není ten případ. Někdy se člověk prostě jen rád uvolní a nechá se unášet úchvatnou norskou přírodou. Divoch je úžasnou feel-good jednohubkou, která vás donutí přemýšlet nad životem a záhadou, kdy už tomu policejnímu psovi konečně skončí volno. Momentálně asi to nejlepší, na co můžete v kině zajít. ()

Fr

„VŠECHNO JE TO O VYČIŠTĚNÍ HLAVY A USPOKOJENÍ MYSLI…“   Jeblej film. Teda spíš o jeblejch lidech, ale tak nějak je to jeblý celý. Týpek, co zdrhl před světem (a starou) do lesa, drogovej gang a policajti, tady rozehrávaj chvíli celkem vtipnou zápletku, která ovšem nedosáhne vyvrcholení. Spíš začne nudit. Navíc tady ani nevidím nějakou pointu s ponaučením. Asi teda.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem muž a neustále hledám svoje místo ve společnosti.  2.) Přemejšlím, že se zdejchnu do divočiny.  /// Thx za titule „desade“.                PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Arsenal83

Kríza stredného veku v netradičnej, no málo zábavnej forme. A to je práve moment, kde film zlyháva. Ak by sa štylizoval do polohy sociálnej drámy, potom v poriadku. Lenže on sa štylizuje do polohy komédie a tento prvok mu vôbec nevychádza. Tých vtipných scén je tu veľmi málo. Absurdum à la Fargo, ale bez toho šmrncu. ()

• Snímek měl mít v listopadu 2021 norskou předpremiéru na mezinárodním filmovém festivalu v Bergenu (Norsko). Kvůli událostem v Kongsbergu, kdy útočník střílel lukem šípy do lidí, bylo promítání zrušeno. Po dohodě s producenty a distributory se veškerá promítání přesunula na neurčito. (Azurose)