Pinocchio

• USA Pinocchio
Trailer 3

VOD (1)

Hrané CGI prerozprávanie obľúbeného príbehu o drevenej bábke, ktorá sa vydáva na napínavé dobrodružstvo, aby sa stala skutočným chlapcom. Ďalšími postavami sú rezbár Geppetto, ktorý Pinocchia vytvoril a správa sa k nemu ako k svojmu skutočnému synovi: Jiminy Cricket, ktorý slúži ako Pinocchiov sprievodca a zároveň ako jeho "svedomie"; Modrá víla; "Poctivý" John; čajka Sofia a kočiš. (Disney+)

Trailer 3

vydumnica

Tom Hanks, Robert Zemeckis, Alan Silvestri - všetkých troch mám v TOP 10 a milujem The Polar Express, na ktorom sa všetci podieľali, videla som ho snáď aj stokrát! Pri Pinocchiovi som vzhľadom na hodnotenie nemala vysoké očakávania, ale chápem to biedne číslo a dokonca pochopím, ak ho niekto nedopozerá do konca. Why why why😔?!!! Pinocchio je Disney klasika z roku 1940!!! Teraz sa akoby vrece roztrhlo so všetkými tými remake disneyoviek celkovo a najnovšie aj s Pinocchiami! Toto je podľa mňa zbytočný film, druhýkrát by som si ho nezapla. Kedysi boli Disney filmy zážitkom, z tohto tu filmu som nemala veruže nijaký zážitok. Nielenže sa mi tento Pinocchio napáčil a nudil ma, ale ešte ma aj hneval. Hanks sa snaží, okay, možno si chcel splniť takmer na staré kolená nejaký svoj detský sen alebo čo. Silvestri sa snaží tiež, hudba je dobrá, ale spev je taký hrozný, och!!! Ako muzikál by toto prepadlo tiež. Jediná, čo tu vie spievať je Cynthia Erivo. ALE ak niekto raz nemá "predispozície" hrať vílu, načo sa tam pchá? Nie každý jednoducho vyzerá ako víla či princezná z rozprávky. Jasné, Gepetto je biely, Pinocchio je biely, cvrček je zelený, všetkých ostatných museli dať miš-maš, keby aspoň vyzerali ako Taliani. Toto vyznelo až parodicky a trápne. Hlúpe a trápne kvóty splnené, lenže očakávania divákov nenaplnené. Už len zhrniem tento Pinocchio nemá absolútne nič z toho, čo dobrá disneyovka má mať. Nie je to žiaden feel-good film, ktorý by zohrial pri srdiečku, pohladil po duši a na chvíľu nás preniesol do krásnych detských čias. Pre škôlkárov neodporúčam vôbec. Deťom zapnem radšej kreslenú klasiku, toto je skôr na zaplakanie. Po Persuasion je to už druhý tohtoročný remake, ktorý považujem za zbytočný a ešte aj zlý film. Chudák Pinocchio!!! Chudák Walt Disney!  ()

maddy

Zúfalo uťahaná, ani na moment zábavná, a ešte k tomu hnusne predigitalizovaná variácia klasickej disneyovky, ktorá stratila všetko svoje čaro. Je až smutný pohľad na to koľko peňazí sa tu muselo utopiť, koľko slávnych mien na tom muselo spolupracovať (od hercov cez réžiu až po kameru a hudbu) a aký film bez kúska srdiečka z toho vznikol. Naratívne a emocionálne úplne vyprahnutá CGI verzia, ktorej sa až trestuhodne nepodarilo zachytiť ani kúsok toho old-schoolového kúzla originálu. Najprázdnejší film aký kedy vznikol, bez kúska duše, ktorý nemá šancu pobaviť deti, ani starších divákov. Zato znechutiť a preklínať Disney ako ničí svoje dlhoročné rozprávkové poklady prinúti každého. A pritom tie live-action Disney remakes začali tak sľubne (Cinderella, Lion King), následne prešli do priemeru (Aladdin), potom do podpriemeru (Dumbo), až lížu absolútne dno v podobe aktuálneho Pinocchia. Obavám sa čo príde next. CELKOVO: 3/10 ()

Aljak

Úprimne, som prekvapený z toho priemerného hodnotenia. Ľudia azda asi čakali od toho viac, no mne sa to celkom pozdávalo a mám z toho viacmenej pozitívne dojmy. Po vizuálnej stránke to bolo vynikajúce a veľmi veľmi vydarené. Dejovo to bolo občas trochu rozpačité, ale nič výrazného, čo by ma dokázalo rozladiť. Skôr občasná anti-logika, ale tá sa vyskytuje aj v originálnom príbehu Carla Collodiho. Za mňa spokojnosť, hoci nie 5-hviezdičková, ale na 4 určite. Rád som si zaspomínal na svoje detstvo, kedy som animovaného Pinocchia videl veľa veľa krát na VHS. ()

M.i.k.e

ač je to nejspíš tím, že sem doposud žádný z klasických Disney animáků neviděl (vyjma Aladina), tak se mi zatím všechny jejich "hrané" předělávky líbily. Jen ten Dumbo byl slabší. U Pinocchia sem nicméně narazil a nezachrání to ani Zemckis na režisérské židli, ani Hanks v hlavní roli. Vizuál je sice barevný, líbivý a dle očekávání se na Pinocchia hezky kouká, ale jinak celý film působí přesně jako jeho hlavní hrdina - neživotně. Pokud byl Zemeckisův záměr postavit Pinocchia přesně takhle s tím, že se stane opravdovým filmem až ve chvíli kdy něco splní pak by to bylo ok, nicméně o tom se dá velmi úspěšně pochybovat a Pinocchio je tak jen vybarvená omalovánka bez duše a zatím suverénně nejhorší z Disneyho předělávek. Moc rád bych tomu přidal bodíky za originalitu a snahu o nějaké ozvláštnění klasického příběhu, či jeho modernizaci, ale nic takového sem tu bohužel nenašel...50% ()

Shakers

Tešil som sa na ďalšie spracovanie klasického príbehu od Disneyho. Tento krát preto, pretože Robert Zemeckis. No ani zaručene zvučne meno režiséra nemusí byt zárukou (Tim Burton - Dumbo). Pinochchio mi prišiel lepší ako Dumbo, bavil ma, je to pekne natočené, v niektorých rolách potešia známy herci (Hanks, Evans) a ma to znova skvelú hudbu od Alana Silvestriho (Polárny expres, Beowulf, Vianočná koleda). No mám pocit, že lepšia by bola komplet animovaná verzia, ktorú Zemeckis už niekoľko krát použil (Polárny expres, Beowulf, Vianočná koleda). Neprišlo mi to také zlé, určite nie tak zlé, aby to malo pod päťdesiat percent, ako tu aktuálne v dobe keď toto píšem svieti. Určite by to mohlo byť lepšie, chytľavejšie a trošku aj zaujímavejšie. No nie je a tak sme dostali len veľmi fajn jednohúbku, ktorá sa da pozrieť, ale na rozdiel od iných Zemeckisových filmov si k tomuto určite nenájdem viac krát cestu. Obľúbený soundtrack: We’re All Here, Pinocchio Main Title. 65% - 3* ()

• Postava kočího, kterou ztvárnil Luke Evans, se v původním filmu nevyskytuje a je tak napsaná speciálně pro tuto verzi příběhu o Pinocchiovi. (Joe16210)
  • Toto je druhá hraná adaptácia Disneyho animovaného filmu, kde Luke Evans stvárni zápornú postavu. Predtým hral vo filme Kráska a zviera (2017) postavu menom Gaston. (Dr.Manhattan)
  • Cynthia Erivo, která v tomto filmu ztvárnila postavu Modré víly, nazpívala ústřední píseň „When You Wish Upon a Star“. Mimo to ve filmu zazněly i písně z původního Disneyho animovaného filmu, stejně jako písně zcela nové, které napsali Alan Silvestri a Glen Ballard. (Joe16210)

Související novinky

Del Toro chystá další animák

Del Toro chystá další animák

30.01.2023

Pinocchio Guillerma del Tora porazil v přímém souboji dvou adaptací stejné klasiky verzi od studia Disney na plné čáře, oceňovaný režisér tak znovu potvrdil, že je v poslední letech nejen ve skvělé… (více)

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

23.01.2023

Každý rok se v předvečer velkého finále oscarové sezóny sejdou v Los Angeles členové nadace Zlatá malina, aby „ocenili“ ty nejhorší filmy uplynulého roku. Hlasování o tyto ceny se účastní zhruba 700… (více)