Kovboj Bebop: Lovec odměn

• Japonsko Cowboy Bebop: Tengoku no tobira (více)

Animovaná sci-fi, natočená podle úspěšného japonského televizního seriálu, začíná v roce 2071. Mars je v ohrožení! V předvečer svátku Halloween vybuchne na dálnici nedaleko kráteru, kde leží hustě obydlené město, teroristická bomba. Výbuch má děsivé následky - 500 mrtvých a zraněných, jež zřejmě zasáhla chemická zbraň. Na dopadení útočníků je vypsána vysoká odměna, a tak se na scéně objeví Bebop a jeho parta a dají se do práce. (oficiální text distributora)

K.a.r.i.n

Tak se znovu setkáváme se starou partou – Spike, Jet, Faye a Ed tentokrát řeší případ biochemického terorismu. A i když se zdánlivě jedná o závažné téma, nic se tady příliš vážně nebere. Ono to taky ani moc nejde, když jsou plnohodnotnými členy posádky i infantilní dítě a pes :) Celovečerní Cowboy Bebop se drží seriálu, dal by se zařadit někam do druhé poloviny série. Fanoušci téhle pošahané partičky se určitě nudit nebudou, tohle je totiž umícháno ze stejných přísad jako seriál. Najdete tu zajímavého záporáka, praštěné dialogy, Spika na pokraji smrti (pokolikáté už vlastně?), akční souboje, efektní vzdušné honičky a geniální hudbu. Přesto jsem ale měla místy pocit, jakoby byl film oproti sérii o něco ochuzen... jakoby to už nemělo tu správnou atmosféru. Možná za to mohla přílišná délka, možná poněkud otřepaná zápletka, ale prostě už to nebylo tak docela ono. K udělení oné páté hvězdy mě nakonec přiměly dvě věci: písnička, která hraje ve chvíli, kdy se Faye poprvé objeví na scéně a pak část, kdy Vincent vypráví, jak poprvé spatřil ty motýly. Takže tedy za 5*. ()

junxi91

Tohle japonské anime mě velice příjemně překvapilo. Je zde vše, co od filmu potřebuji a do toho ještě nějaké to sci-fi a spousta akce. V daleké budoucnosti nepochybně osídlíme Mars a budeme cestovat létajícími vozidly, akorát ten tryskový pohon bude vyžadovat palivo s vysokou hustotou energie. V tomto filmu sledujeme skupinku neohrožených a sympatických lovců zločinců (kteří to však spíše dělají pro vlastní profit než z nějakých ušlechtilých důvodů) - věčně rozcuchaného a instinktu naslouchajícího Spika, na rozum se spoléhajícího a svalnatého Jeta, dále krásnou, rádoby lenivou, hazard mulující a věčně znuděnou Faye s krásnými animovaně zvýrazněnými prsy, dále geniální děcko, které se dokáže nabourat do každého systému a jejich chytrého psa Eina, který vždy ví, kdy štěknout. Tato sympatická sebranka sídlí ve své pevnosti a každý si chvílemi dělá to, co se mi zrovna chce - koordinace jejich akcí je někdy mizerná. Proti nim stojí klasický záporák Vincent, kterého nikdo nikdy neměl rád, proto je bezcitný a s chutí zabíjí své všechny, i své kumpány, kteří mu pomáhají s jeho ďábelským plánem. Ten má podobu modrých kuliček, ve kterých jsou nanostroje, které se tváří jako lymfocyty neboli bílé krvinky a způsobují smrtelnou infekci. Proti té je imunní pouze Vincent, protože byl experimentálně očkován vakcínou proti nanostrojům a stal se takovým pokusným vojákem na měsíci Titanu, což také vysvětluje jeho charakter a především jeho nesmrtelnost. On se smrti nebojí, protože je to "jenom sen". Ještě je zde jistá sympatická Electra, pracující pro farmaceutickou firmu Cherious Medical, která právě vyvinula ty nanostroje. Elektra se dokonce snažila změnit Vincenta k lepšímu svou láskou, což se jí nepovedlo, protože Vincent je "samotný ďábel, který by neměl existovat, ale existuje". Tak se jí aspoň pokusí sbalit Spike - vsadí si s ní hodem mincí, že spolu půjdou na rande. Děj byl zajímavý, o napětí nebyla nouze, ke konci jsem se bál, že se nepovede zkáze nijak zabránit, avšak stará letadla a déšť prokázali lidem na Marsu velkou službu. Naši hrdinové to prostě zvládli i přesto, že proti ním stála také Marťanská vláda, která se to celé snažila za každou cenu ututlat. A ta hudba, vesměs rocková, ta se do jednotlivých scén perfektně hodila a celkově umocnila můj dojem z tohoto filmu. A ti krásní zlatí motýli, příznaky infekce - geniální. ()

diabolique

Anime ako ma byt. Nenasiel som nic, co by som mohol tomuto filmu vycitat. Animacia je skvela, hudba presne "zapadla" a pribeh sa naozaj vydaril. Atmosfera je krasne pochmurna, odlahcena humornymi prvkami najmä vdaka Ed:)...Osobne som velmi rad, ze nezostalo len pri seriali... ()

Petus

Famózní vyvrcholení seriálové ságy, která ukazuje všechny pasažéry lodě Bebop v jejich vrcholné formě už od první scény loupeže v obchodě! Jet, Fay, Ed, Ein, Spike a dočasná nová „členka“ týmu Elektra se pouštějí do pátrání po tajemném teroristovi Vincentovi, který všem a zejména Spikovi připomene, že minulost nikdy neusíná a svět není černobílý. Kdo u finální scény neucítí aspoň trochu dojetí a smutku, tak už to může rovnou zabalit. Úchvatné, temné, drsné, cynické a plné krutého vtipu, ze kterého mrazí, doprovázené jako vždy skvělou Yoko Kanno, která mě skladbou Blue prostě srazila do kolen a následně zadupala do prachu červené planety. Bravo posádko! ()

Maniik88

Celkom dobré anime, ale popravde, čakal som viac. Bolo to hodne Japonské, občas mierne nudné. Baby boli sporoodeté, hlavní týpci namachrovaní. Ale bolo to aj správne dark, zaujímavý prípad a vyšetrovanie a občas aj slušné súboje. Taký Ghost in the Shell ma bavil o dve úrovne viac. ()

maeb

Předem se bez mučení přiznávám, že mangu moc nemusím, spíš se jí vyhýbám. Ale když jsem dnes ráno zapnul náhodně HBO, na kterým zrovna tento kousek začínal, tak mne úvodní scéna filmu svou atmosférou a stylem tolik zaujala, že jsem neodolal a dokoukal to celé. Žádný zázrak se sice nekonal, dějově spíš takové lepší béčko (to ale vůbec neznamená, že je to špatně!), ovšem tu velice zajímavou atmosféru si to zachovalo až do konce, což velice oceňuji. Každopádně nelituji, že jsem to celé zkoukl. Dosti se mi to líbilo. ()

pekas

Solidní záležitost. Neznám seriál, ale tenhle film moc pro děti není. Animace naprosto senzační, děj vcelku vážný, ale vadilo mi, že jsem nedokázal pochopit Vincentovu motivaci. Dle komentářů jiných by mi seriál sednul nejspíš ještě víc. ()

Pharlap

Skvělá anime! Mám rád tyhle filmiky ve stylu Individual eleven, Laughing man atd. Reálný základ hozený do blízké budoucnosti! ()

Ygan

Toto anime mi svoji nepřekombinovaností bylo sympatické a prostě můj typ, s hudbou to je takové diskutabilní, ale Kovboje Bebopa hlavně sráží nadmíra ukecaných (nudných) scén. 3,5* ()

old salt

Je to samozřejmě z jiného soudku nežli Mononoke či Hrob světlušek, ale v rámci žánru velmi dobré. I když je pravdou, že v určitých částech druhé půlky mne příběh i jeho postavy občas nedoázaly vtáhnout do děje... Trošku chyběla atmosféra... ()

lasida

Jako film me cowboy bebop zklamal, 4 hvezdicky jen za hackeryni Edu, ta je uzasna. Jinak jde o velmi prumernou zalezitost, kvalitni je v podstate akorat animace, dej filmu a postavy mne prilis nezaujaly.... ()

jjjerry

Tak tohle mě zklamalo :( Možná to bylo titulky. Koukal jsem na anglickou verzi-anglický dabing se nerovnal anglickým titulkům, a ani jedny české titulky překladově uplně nesouhlasily. Hodně se mně líbily úvodní titulky a hudba ;-) Animace perfektní, ale třeba "dětinská" postava hackerky mě opravdu kazila film. Zajímavá animace, dobrý nápad na děj, ale něco tomu prostě chybí a něčeho tam bylo příliš. ()

spawnxp

Povedenej "movie", žádnej sestřih. Pravda, není to tak vostrý jako je chvílema seriál, město neni moc mimozemský, je to prostě New York/Gotham City (v jednu chvíli nám ukážou i Dvojčata a úvodní a závěrečná titulková sekvence je jak z tutristickýho bedekru), rozeznáme spoustu "citací" (např. finální halloweenovej průvod je jak vystřiženej z Burtonovýho Batmana (1989)) a v "americkým" finále nám japonci ukážou i tu duhu... nicméně "humor" tvrdí obligátní trojka senilních vandráků, noir love story je noir, nejchytřejší je zase Ein - všechno jak má bejt (dokonce sladká Faye Valentine skoro ukáže dudy (!)). Pohodový, zábavny anime. ()

kolly13

Když film přetáčím na zajímavější pasáže, nemůžu dát víc jak tři. Některé scény mají akčnost, jiné hloubku. Celé mi to bohužel nesedlo. Bral bych propracovanější animaci a tlak na reálnost přesto, že je to sci-fi. Záporňák mě ale bavil a typická manga s nadupanýma ale ne lascivníma kozama, proč ne. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019