Kovboj Bebop: Lovec odměn

• Japonsko Cowboy Bebop: Tengoku no tobira (více)

Animovaná sci-fi, natočená podle úspěšného japonského televizního seriálu, začíná v roce 2071. Mars je v ohrožení! V předvečer svátku Halloween vybuchne na dálnici nedaleko kráteru, kde leží hustě obydlené město, teroristická bomba. Výbuch má děsivé následky - 500 mrtvých a zraněných, jež zřejmě zasáhla chemická zbraň. Na dopadení útočníků je vypsána vysoká odměna, a tak se na scéně objeví Bebop a jeho parta a dají se do práce. (oficiální text distributora)

lioncel

Místy pro mě nesympatický soundtrack, tedy až na jednu opravdu vydařenou palbu .. jinak ovšem naprostá spokojenost a esteticky příjemný zážitek ... ()

MCZ

Rozhodně dost odlišné od původního seriálu. Jenže - a to je dost důležité zmínit - stěží jednoznačně říct, zda k horšímu nebo k lepšímu. Hudba je jiná. Příběh je jiný - a to nejen vzhledem k delší stopáži (komplikovanější stavba atd.), ale i svou zápletkou a vyzněním, i když tu zase nechci tvrdit, že by se k seriálu nehodil, jen mi nepřišel moc podobný čemukoli, co jsem v těch uplynulých 26ti dílech viděl. A koneckonců i ty známé postavy na mě působily lehce odlišně (myšleno lépe). Trochu škoda několika slabších míst ve druhé polovině, ale jinak si moc stěžovat nemůžu - zajímavý příběh a atmosféra, skvělé vizuály a hlavně našlapaná akce, to všechno tu je v množství větším než velkém, a dokáže se tak postarat o velmi dobrou zábavu. 9/10 ()

C0r0ner

Strašlivě mě to nebavilo. Celé se to tvářilo jako další díl Ghost in the Shell a ze začátku po tom masakru to mělo i potenciál, ale s přibývajícími minutami pozornost klesala a klesala a ke konci už jsem se musel vyloženě přemáhat, abych to dokoukal. Pro mě další z řady anime zklamání. 30% ()

zette

Futuristicke retro se spoustou odkazu na dobu sveho vzniku. Film ma uzasnou atmosferu a akci. Dejove to asi vice oceni fanousci samotneho serialu, ale celkovy dojem je vice nez dobry. ()

okkac

Hodně dobrý. Celovečerní formát Bebopovi prospěl. Seriál nemohl díky nenávaznosti epizod a jejich krátkosti na ploše 20 minut plně rozvinout nějakou zápletku, filmu se to podařilo. Skvělá animace a perfektní hudba po celý film a kvůli úvodnímu songu Ask DNA a závěrečné Gotta Knock A Little Harder jsem si úvodní a závěrečné titulky pustil několikrát po sobě. 9/10 ()

eye candy

"Humans live by their heart's beat, a beat is a systematic repetition, in other words rhythm. That´s right, whatever you are doing, rhythm is of the most importance. When walking..when fighting..when eating..when making love..when talking..rhythm is essential." Spike S. ()

LordSnape

Pohodová podívaná. Scénář o konci světa se mi moc líbil a změna hudebního podkladu mi nijak nevadila... Proto hodnotím stejně jako původní seriál. 8/10 ()

Ryuuhei

Moje vůbec první setkání s Kovbojem Bebopem a zkrátka to není můj šálek kávy. Děj točící se okolo viru, který má zničit celý „svět“ a člověka, jehož mohl hrdina skopat do kuličky a on se stejně po vzoru řadového záporáka zvedl a zmizel v oblaku prachu, mě moc nechytil. Úhlavní postavy v čele s Bebopem byly fajn, ale dvouhodinový film na to, aby je člověk pořádně poznal, zjevně nestačí. No a zpracování jinak samozřejmě zajímavé - je to sice sci-fi a dojde na (nezáživné) letecké souboje mimo ústřední oblast, ale jinak by se nelišilo od klasické detektivky zasazené do prostředí Amerikou říznutého rádoby Tokya. Ale jak říkám, nebavilo mě to, pořádně jsem se nedozvěděl, proč je Bebop „nesmrtelný“ a už po hodině jsem doufal, že bude brzy konec. /// Viděno na AXN s českým dabingem. ()

neoBlast

Moje velká časová mezera mezi seriálem a filmem mi v počátku bránila se pořádně chytit příběhu. Ale když se podařilo organismu naladit na stejnou vlnu, tak se mi celé tělo tetelilo blahem. Jak skvělý soundtrack tak originální ztvárnění postav, charakteristické body které jsou vlastní původnímu seriálu, se přelilo i do celovečerního zpracování bez problému. Akorád mi chyběly typické žánrové odkazy z jednotlivých epizod. V konečném zúčtování, ale film legendární sérii žádnou ostudu určitě nedělá. 70 % ()

ywo666

Lepšie ako seriál. Menej infantilné. Ale stále tam je hlavný problém. Ed, najdebilnejšie decko aké som videl. No a čo, že ma menší priestor a je to menej otravné ako v seriály. Buď bude decko alebo budú body. Opäť strhávam hviezdu len za účasť. Inak je to fajn. Hudba, akcia, dialógy sú občas fakt solídne (väzenie, bitka na Eifelovke, bitka z mopom, scéna u Vincenta). Postavy ma viac bavili ako v seriály. Trošku mi ne to nešlo zasadiť do deja série, takže to môžeme vlastne počítať len ako predĺžený diel niekde v strede. Lebo ak som pochopil koniec, nadväzovať by to fakt nemalo. Dal by som 4 hviezdy ale občas tam scénaristi veľmi znásilnili dej a jedno musím strhnúť za decko. Takže 3*. Zlepšujúca sa tendencia. ()

VanTom

Kovbojští lovci odměn nám nějak zvážněli, což úplně neladí s jejich odlehčeným dobrodružným stylem, bezstarostnou ležérností ani karikaturním vtipkováním. Neoriginální případ bioterorismu, který nabírá na závažnosti i měřítku, by mi tak svým pomalým rozlouskáváním, filosofujícím podtextem či citovou hloubkou zapadl spíš do GITS:SAC, než do městské „noirové“ naháněčky (ne, žádný vesmír). Jako by si sami tvůrci uvědomili, že během 2. třetiny tempo usnulo (včetně diváka – mne), tak na závěr nasadili naprosto samoúčelnou leteckou honičku a halloweenský průvod jak z Burtonova Batmana. Co je nejhorší, k dramatickému vyznění příliš nepasoval ani signifikantní, energický jazzový soundtrack. ()

Spock

Souhlasím s tím, že jde o povedenou záležitost, solidní zpracování a příběh, který dokáže diváka vtáhnout do děje. Osobně se mi líbila i partička čtyř lovců odměn, šlo vidět, že se jim snažili tvůrci vytvořit zajímavé osobnostní profily. Jen tu malou holku jsme moc nepobíral. Velké plus pro mě měly ale ve zpětném pohledu dvě věci. První byl velmi „sympatický“ záporný hrdina, měl své tajemství a kouzlo. Tou druhou věcí pak byl závěrečný let několika historických letounů. Nevím čím to bylo, ale připadlo mi to od tvůrců velmi sympatické a překvapivé, vysloužilí „letci“ zachraňují svět na vysloužilých strojích. Každopádně doporučuji všem příznivcům anime žánru. ()

countzero

Atmosférou se tenhle "dovětek" k seriálu Cowboy Bebop pohybuje někde mezi Indiana Jonesem a Star Wars a asi ho nejde mít nerad... ()

ZkuKol

Snově osudová atmosféra je sice fajn, mix scifi a westernu také funguje, ale příběh je strašně roztáhlý a některé epizody úplně zbytečné (nebo jsem je nepochopil:-). Charaktery jsou fajn, soundtrack skvělý, ale celé to bylo tak na 40 minut. Opravdu mi tohle plané filosofování nesedlo, symboliky bylo asi příliš a odkazy na noir a cyberpunk děj prostě nerozjedou. Třeba někdy jindy s lepším příběhem, ale takhle tedy ne... Na dálnici bouchne náklaďák a unikne z něj neznámý virus, nebo to je něco jiného? Každopádně parta nájemných lovců se do toho pustí a nebude to cesta bez trnů... 50% ()

Arkanoid

Scéna z prepadu potravín sa dá pozrieť aj v klipe Suicide Boys a nemá chybu, je totiž vhodným príkladom Spikeových schopností aj povahy. Na ďalšiu zaujímavú akciu si bohužiaľ musíme potom počkať až do 41. minúty, ako obvykle, so Spikeom, ktorý to skúša undercover, pričom znovu vidíme princíp Čechovovej pušky. Trik s cigaretou patrí medzi staršie, no stále poteší. Dozvieme sa, čo je shogi. Animácia ponúka veľa bezchybných scén, napríklad odraz z vyleštenej podlahy. Pri Spikeovom hľadaní napyšno tvorcovia ukazujú všetky časti mesta, ktoré dokážu zanimovať. Interiér obchodu s vázami v okrových tónoch by som si dal aj na stenu. Napínavé tikanie potom je zasa zvukovou potechou filmu. Zahmlený pohyb okolo páchateľa s výbušnou náladou, čo skáče tajomne ako v nejakom komiksovom filme. Potešia aj animované správy. Najlepším obrazom je asi moslimská štvrť na začiatku 73. minúty. Animácii sa dajú vytknúť snáď len 2 obrazy bez pohybu jeden na pár budov pred nimi, druhý na festival z pohľadu zhora, inak ostáva perfektná. Posádka nezabúda na svoju komediálnosť pri hláškach o jedení cestovín či situácie ohľadom možnej kontaminácie. Hudba pri objave hlavného záporného hrdinu v 52. minúte je geniálna, rovnako aj hudba pri osudových scénach v metre o pár minút neskôr. Výhradu mám však voči použitiu hudby pri leteckých scénach, znie tu jedna odrhovačka, lepšou voľbou podľa mňa by bol napríklad dovtedajší Junkie XL. Spike a nadzemné metro je skoro lepšia kombinácia ako Spiderman a nadzemné metro. Vincent, hlavný záporný hrdina, sa stal možno predobrazom Margosa, jedného z najlepších záporných hrdinov v seriáli The Shield. Jeho nekompromisnosť až šialenosť pri balansovaní na hranici života a smrti sú veľmi cenené vlastnosti pri použití kvalitnej zápornej postavy v príbehu. Hviezdi aj spomienkou na scenériu s motýľmi. Každý člen posádky tú má svoje kvalitné party, dokonca aj Ed sa nezdá byť tak otravnou postavou, ako bol/a v seriáli. Letecké súboje sa svojou akčnosťou a zábavou tiež oproti seriálu zlepšili a stíhajú pritom mrkať na hráčov. Škoda, že Spike tam má len 3 kultové akčné scény (potraviny, nadzemka, tá záverečná baví najmenej) a tak mi ich absencia nedovoľuje ísť s hodnotením na maximum, keďže ostatné scény sú síce pre mňa A kvalita, ale len 80%. „Deja vu, huh?“ „It feels like I had instant noodles last night, too.“ „Don’t be so stupid. You’ve had that for dinner for three days in a row.“ „Really? I thought it was a dream.“ -„Wanna flip a coin? If it’s heads, I’ll tell you.“ ()

Losik

Od filmu jsem čekal něco naprosto jiného. Například, že nějak zakončí celé doprodružství nebo úplně odhalí minulost všech postav pořádně. Nic takového se nestalo, ale stejně jsem se moc bavil a je to prostě klasický Bebob. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019