V roce 2035 jsou roboti součástí každé domácnosti a lidé jim důvěřují. Až na jednoho – trochu paranoidního detektiva Dela Spoonera (Will Smith). Ten je přesvědčený, že zločin, který právě vyšetřuje, spáchal robot. Vyšetřování ho přivede k odhalení děsivé hrozby pro lidskou rasu... Společně s psycholožkou Susan Calvenovou vyšetřují smrt doktora Milese Hogenmillera, vědce, který pracoval s roboty pro U. S. Robotics. Příčinou smrti byla sebevražda, ale Spooner je přesvědčený, že vědce zavraždil robot. Tři zákony robotiky však zaručují, že taková věc je nemožná… (TV Prima)

MaziTomas

Ač na sci-fi moc nejsem, na tento film jsem se podíval a můžu říct, že toho rozhodně nelituju. Takřka dvě hodiny prakticky nepřetržité akce mě po celou dobu bavily a ani jednou jsem neměl pocit, že bych se u filmu nudil. Palec nahoru taky za parádní efekty a propracovanost akčních scén. ()

zipS

>> one of the best << film, ktory som videl cca 4x a vzdy ma dokazal dacim zaujat a co je hlavne, nedovolil mi zaspat, s cim mam pri inych filmoch "problemy" ( dakedy vyuzivam filmy pre ich uspavaci ucinok ) .. majster Proyas sem tam proste "umí" ()

jdosek

Pro Proyase mam slabost již od vynikajícího Dark CIty. Ani tímto filmem nezklamal. Použiji slova jiného uživatele: dokonalá akční popkornovka pro řadové konzumenty akceptovatelná i náročnejšími diváky. ()

schnegy

Willa mám veľmi rada, sci-fi tiež, takže tento film je pre mňa úžasné spojenie a patrí medzi obľúbené. Ak nie ste fanúšikom ani jedného, nemusíte byť až takí unesení. Myslím si však, že aj odhliadnuc od tohto má čo film ponúknuť. Sympatický a vtipný vyšetrovateľ, nejaké to posolstvo proti pretechnizácii spoločnosti, celkom príjemná postava pani psychologičky... Asimovu knihu som nečítala a teda neviem posúdiť, či je film len inšpirovaný a nakoľko je verný predlohe. ()

ghoston

Hodnocení tohoto filmu na 82% je jen důkaz jak klukům z Halyvůdu vychazí kalkul. Frigidně natočené, ale tváří se to, že je to cool. Ztráta času. ()

kaito

Tak tohle se opravdu povedlo, film vtahne do deje hned od první minuty až do konce, je v nem skvela akde a podle me dokonale efekty . Příběh je sice celkem lehce předvídatelný, i když závěrečná pointa je vymyšlená dobře, ale za to se u něj skvěle bavíte. Will Smith je naprosto skvely herec . ()

Peenugirl

Dokonalé to nie je preto, lebo dej je jednoduchý ako facka. Akonáhle som zistila, že Spooner nemá rád robotov, tak som vedela, čo sa asi udeje.... a bolo to tak. Ale nápad fajn a efekty super. 75% ()

Linsang

Svižná podívaná s charismatickým Willem Smithem, kterému podobné role vyloženě sluší. Výprava připomíná Minority Report, a ten já dost ráda, takže u mě má Will a jeho robotickej kámoš nějaké ty plusové bodíky jisté. Akce nebylo pomálu a honička v tunelu byla doslova na kost, respektive na plechy. Plecháč Sonny je sympaťák a v porovnání s výkony některých živých herců v jiných filmech podává takřka oskarový výkon. Palce nahoru a jdu si přátelsky pokecat se svým topinkovačem. Jeden nikdy neví, co se z podobných elektronických potvůrek může vyklubat... ()

LilyHobbit

Perfektní akční film. Will Smith opět nezklamal. 5* za herecký výkon, režii, inteligenci, triky, dialogy. Stojí za to to vidět. ()

gizi

8.7.2012 jsem film shlédl podruhé. Poprvé jsem byl zklamán a dal 3*, nyní jsem byl nadmíru spokojen. Vzal jsem si nyní z filmu to lepší: velmi dobrý děj díky skvělé knižní předloze. To, že je to zmodernizováno, americky přehnáno (ale tentokrát v rozumných mezích), to je vedlejší. Podstatná je ta myšlenka, která je stále aktuální a budiž nám mementem - stáváme se otroky sami sobě a své technice. 80%. ()

Axl.K

Vzhledem k absenci skutečně originálního námětu a vytvoření filmu dle pomyslné filmové akční sci-fi kuchařky, kdy je víceméně od začátku jasné, co se bude dál udávat a co od filmu čekat z toho vylezla alespoň celkem slušně zahraná a filmařsky dobře natočená popcornová zábava. Je sice nutné při koukání naprosto vypnout mozek a soustředit se pouze na triky a na akci - atraktivní ženská postava s nějakými intimitami tentokrát vyšla tak trochu naprázdno - nicméně, za to že jsem u toho vydržel po půlnoci a ani jednou u toho neusnul je to aspoň na 3 hvězdy. Robot prožívající emoce mě bude v hlavě asi taky nějakou chvíli strašit .. ()

Damnsinead

Moc jsem od toho filmu nečekala a příjemně mě překvapil. Chytrý a přitom nenáročný sci-fi akčňák je nevídaná věc. Sice místy klišovité a jednoduché, ale překvapivě to funguje skvěle, film nikde nedrhne a nenudí. Triky nejsou dokonalé, ale tvůrci si pohráli s tím hlavním-roboty, Jejich pohyb působí přirozeně, Sonyho mimika není nijak přehnaná, ale o to víc propracovaná. Lidi za tím taky nezaostávali, Willovi tenhle typ role sedne nejlíp a 'psycholožka' si nevedla o nic hůř. To by stačilo na ty čtyři hvězdičky; ta pátá je za velmi sympatického robota. ()

Ratman

První věta filmu: "Zákon první - robot nesmí ublížit člověku, nebo svou nečinností dopustit, aby bylo člověku ublíženo". Poslední věta filmu: "Všichni NS5 splňte rozkaz". ()

macoslavek

ano, ano, tisíckrát ano.. konečně scifi akčňák, co má myšlenku!! vtipné, inteligentní, s výbornými efekty a hodně dobrým výkonem Willa Smithe. ()

Otan

Film se nebývale dobře rozjede a dlouho to tak drží,závěr ale panu Proyasovy dle mého trochu utekl - téměř až do romantična.Když jsem na to koukal ,vzpomněl jsem si na komiks v ABC Vzpoura mozku.Kdyby tohle někdo hodil na plátno,bylo by to asi lepší.70% ()

Ocelové jeskyně míří do kin

Ocelové jeskyně míří do kin

28.07.2016

Isaac Asimov vymyslel tři zákony robotiky a napsal stovky knih, takže je docela fascinující, že se dočkal jen dvou hollywoodských filmů. Chris Columbus natočil Pozitronového muže (aka Andrew - člen… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (více)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (více)