Utržený ze řetězu

Utrhnutý z reťaze

Odtrhnutý z reťaze

Thriller / Akční / Krimi / Drama

Francie / USA / Velká Británie, 2005, 99 min

Svižný akčňák se skvělým Freemanem a klasickým Liem jako mrštným hadíkem, co každému nabančí. Příběh se line vcelku rychle a ve vyprávění lze hledat jen těžko výraznější slabiny, protože jak souboje s obojkem, tak rozjímání se slepým pianistou jsou výborně vyvážené a tudíž se nelze nudit. Bohužel, snímek vyčerpal své možnosti na maximum a 5* by byly ode mě moc velkorysé. [Přesná stopáž: 98 min](17.3.2007)

V kině bych trpěla, ale doma jsem si všechny ty mlátičky a žvanění Boba Hoskinse (zlouni mě fakt nuděj) mohla odpustit, ten zbytek byl trochu naivní, ale fajn. A Massive Attack!(9.5.2016)

V tomto případě nemohu šetřit chválou, zvláště proto, že jsem byl překvapen, jak moc mě tento snímek bavil. Výtečný scénář (to jsem od L. Bessona fakt už nečekal), výborná režie a typově skvěle vybraní herci = znamenitý výsledek. Jet Li v roli "pejska" byl skutečně věrohodný, Morgan Freeman správně až pohádkovo-dědečkovský (v tomto případě otcovský) a jeho dceruška dokonale rozpustilá. Když k tomu přidám vtipně záporovského B. Hoskinse... Zkrátka hrdinové tohoto snímku si mě získali, vtáhli mě do děje, který, ač to chvíli vypadalo jako klasická záležitost, se vyloupl do vskutku příjemné podívané. Mám rád milá překvapení... PS: A napodruhé i napotřetí mi film opět zvedl náladu. Má v sobě snad nějaké skryté kouzlo či co...(29.3.2006)

Silnější tři hvězdičky. Nebylo to vůbec špatné - Jet Li se smutnýma očima, vynikající Bob Hoskins, Morgan Freeman jako Ray Charles, dobře natočené bojové scény a příběh o záchraně nejbídnějšího z bídných díky krásné hudbě a všeobjímající lásce. Ale raději to nezkoušejte brát si domů zatoulaného rotvajlera, není tak jisté, že vám bude jenom vděčně olizovat ruku a nikdy vás nepokouše.(2.10.2010)

Snesitelná míra patosu, příběhových šablon a béčkovitých ilegálních zápasů, jinak ale brutální zásah přímo na komoru. Pro mě výborná kombinace přímočarých drsných asijských akčňáků s charakterním herectvím známých bledých (resp. černých) tváří. Když má dostat gauner na držku, tak hned, pořádně a bez baletních vložek. Tak jako v tomhle filmu.(26.9.2011)

Bojové scény opravdu nemají chybu. Jet Li hravě zvládá obě polohy. Charismatický Bob Hoskins je jako záporák uvěřitelný. Co se absence krve týče tak mne nevadí. Stejně jako kamera tak i zvuk dodává pocit syrovosti soubojů. "záchodová" scéna je opravdu dobrá. Ale i druhá linie filmu funguje. Není to jen útrpné čekání na další souboj.Takže celkově povedený film - 90%(20.6.2005)

NAČRTNUTIE OBSAHU: Danny je otrok, ktorý bol od malička "vychovávaný" doslova ako bojový pes. Krutý pán ho má v klietke a zarába s ním peniaze na ilegálnych gladiátorských zápasoch. Dostane sa niekedy Danny spod nadvlády tohto tyrana? A ak áno, ako si poradí so slobodou? KOMENTÁR: Existujú rôzne otroctvá, nielen tie vonkajšie. Ako byť slobodným Božím dieťaťom? ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov.(16.10.2007)

Závěrečné titulky. Ticho. Vstávám. Tleskám. --- Tak silný emocionální dojem ve mne dlouho žádný film nevyvolal, stejně mě žádný film tak nepobavil propracovanými bojovými scénami asijského ražení a milými humornými prupovídkami. Pravda, příběh se čas od času nevyhýbá klišé, ale mně je to naprosto fuk. Kontrast skotského chladného maloměsta a hřejivé laskavosti postavy Morgana Freemana, zákeřné vypočítavosti padoucha skvěle zahraného Bobem Hoskinsem a otevřené a živelné Kerry Condon, či brutální animální souboje v aréně a melancholické poznávání krás všedního života. Ano, jsem unešen a výkon Jeta Liho v jeho herecké poloze (tedy mimo bojové scény) mi po jeho "kamenných tvářích" vykouzlil ten poťouchlý, vítězný úsměv, následován výkřikem "Tak on přece jen umí i hrát!!!" --- O 2 měsíce později. Úvodní titulky...(10.1.2008)

Jet-Li tentokráte ukázal i toho herce, který v něm povětšinou dříme a pro mě to bylo příjemné překvapení. A určitě k tomu napomohl i solidně napsaný scénář, který byl Jetovi ušit na míru. Stejně tak obsazení Boba Hoskinse a Morgana Freemana bylo trefou do černého. Tahle asijsko-americká pohádka ze Skotska mě prostě bavila. 75%(21.3.2009)

Úchvatný příběh o tom, že i hudba dokáže zachránit život. Akcí, napětím, ale i dramatickými scénami přebušený film.(27.1.2012)

Na film mě přitáhnul scénář a hudba. Hudba nezklamala, scénář trochu ano, na můj vkus některým postavám chyběla dostatečná motivace. Při sledování jsem nemohla neocenit skvělou kameru, stejně jako Jeta Li, kterému jde (krom jiných věcí) psí pohled opravdu skvěle. Jen možná ten Morgan už by mohl dostat nějakou roli pořádného záporáka a nehrát poslední dobou jen "hodné strejdy" - i když je hraje dobře.(9.10.2005)

Tenhle film by mohl mít podtitul "Jet Li:Vzkříšení", protože to na to doopravdy vypadá. Už jsem ani nečekal,že se Jet dostane z toho Hollywoodskýho béčkovýho bahna,do kterýho se dostal. Pro svoji resustitaci si zvolil Evropu a udělal zatraceně dobře. Jet Li se vrátil v té nejlepší formě a nebylo by dobré ho začít podceňovat. Dramatická role mu totiž dost sedí a rád bych ho ještě někdy takhle viděl. Zbytek osazenstva je ale stejně dobrý. S Freemanem se Jet nádherně doplňuje (nejen u piána) a Hoskins mě mile překvapil. K tomu si připočtěte ( jak jinak) vynikající bojové scény a výbornou hudbu Masiv Attack. Výborný zážitek, nezbývá nic jiného, než se mu zatleskat(6.10.2005)

Ono to jde a ne ze ne. Natocit vkusne kung-fu film, ktery ma v sobe vic nez jen kung-fu. Ma v sobe pribeh a predevsim ma v sobe Morgana Freemana. Ano je to on, ktery dava filmu vetsi rozmer a hloubku. Rozervany pes Jet Li ukazal ze je i trochu herec, ale kung-fu je preci jeho silnejsi stranka. Role krutaka Barta jakoby byla sita Bobu Hoskinsovi na miru, takhle si nejak predstavuju lidskeho, prirozeneho padoucha. Kdyz to shrnu - kung-fu mela ktera ma v sobe i zivot.(20.9.2007)

• kagemush

Cože? Už zase Pygmalion?? A kdo je tady tentokrát za popeláře? Hoskins? A četl Hoskins scénář,než to podepsal? Těžko.- A co na to Freeman-Higgins? Nic. Má moc práce stěma pijánama.(5.7.2010)

Podle mého se Jet li umí prát, ale s herectvím to tak dobře už nevypadá. I tak je ale Danny (the Dog) dobrou odpočinkovou jednohubkou s Freemanem navrch.(18.8.2010)

Tak to to vyzerá, keď zmiešate snímok hodiaci sa viac na festival Sundance s drsným akčňákom. Vyšlo to takmer dokonale, snáď len Jet Li by nemusel až tak prehrávať, aj keď jeho výkon je výborný.(25.11.2010)

Báječnej film! Nečekala bych, že se dá takhle smíchat pořádný drama s hodně funny a roztomilýma scénkama, za kterejma následujou luxusní akční bitky. Jediný problém mám s obsazením hlavní role. Jet Li je sice pan herec a jouda mu jde výtečně, ale mnohem víc by se mi sem hodil nějaký zhruba dvacetiletý hošík místo vrásčitýho čtyřicátníka. Zvlášť, když doggie vypadá starší než jeho páníček.(2.6.2011)

"Utržený ze řetězu" je jedním z těch filmů, které jsem chtěl vidět už dávno, ale dostal jsem se k nim až postupem času, tedy v posledním týdnu. To je tak, když se na něco těšíte, jenže vám nějak nezbude čas, nebo se k vám snímek nedostane a vy ho v kině nestihnete. Příběh mě hned zaujal, navíc to bylo v době, kdy jsem Bessonovi věřil. Danny v podání Jeta Liho je člověk, který byl vychováván jako pes. Má obojek, a pokud je z něj vypuštěn, je zabijákem. Jakmile se mu obojek nasadí, opět zkrotne. Samozřejmě, že není vychováván mírumilovnou rodinou, ale mafiánem, který si chce udělat jméno v podsvětí. Ve větší roli se tak k filmu vrátil Bob Hoskins, kterého už budu mít navždy spojeného s filmem "Falešná hra s králíkem Rogerem". V "Utrženém ze řetězu" si střihnul mafiána, skutečně zápornou postavu, ale ne silně zápornou, ale spíš slabošsky. Jeho gangster je slaboch, který potřebuje kolem sebe gorily. Sice se sem tam dokáže ze rvačky dostat, ale bez Dannyho už by byl dávno po smrti, což se mu také nakonec stane. Danny od rozstříleného auta uniká a dostává se do péče slepého ladiče pian s tváří Morgana Freemana. Tohle je herec, který nikdy neurazí a vždy je skvělý. Opět to platí, a tak mu klidně můžete věřit mentora, kterým se pro Dannyho stal. Jet Li odvádí dokonalou práci jak v akčních scénách, kde je nepřekonatelný, tak i ve chvílích, kdy je přece jen nějaké to hraní potřeba. "Utržený ze řetězu" je jedním z těch malých velkých filmů, které vás dojmou, dostanou vás do varu, zaujmout. Besson napsal jenom scénář, ale měl skvělý nápad, který funguje. Je to přesně jeden z těch jeho filmů, pod které se může podepsat velkým písmem a být na ně pyšný. Rozhodně takové nejsou všechny, ale tenhle se klidně může zařadit mezi "Leona" nebo "Pátý element". Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/zitra-nehrajeme-lovci-dinosauru.html(1.3.2013)

• kaposlav

Tak to je ale pekná sprostosť. Trvalo len pár minút a zistil som, že niekto to poňal absolútne nerealisticky. Mafiáni bez strelných zbraní sa idú biť rukami s Dannym (Jet Li). Stačilo vytiahnuť pištoľ a urobiť pif paf, ale to by bolo po tak "úžasnom" filme. Ten majiteľ, šéf Jeta Liho, alebo kto to bol ten starý káreček v bielom obleku bol tragicky smiešny už okolo desiatej minúty. Dvaja ho tam chňapali pelendrekmi na zemi hlava nehlava a na miesto toho, aby bol v bezvedomí s otrasom mozgu a polámanými rebrami, tak ich zázračne a dementne premôže, aby dal dole obojok a aby nestačilo tak tam mláti jedného po druhom a opäť nikto nemá strelnú zbraň. To sú ale decentní gangstri :) Trapas!! Keď sledujem tie hodnotenia a chvály, tak pokojne mohol Jet Li vedieť aj lietať a nemusel by byť uvedený ani žáner sci-fi. Mnohý to tak majú radi, alebo im to príde normálne reálne. 1* za dobré choreografické bojové výkony Jeta Liho(9.2.2018)

Jet Li = zaručeně dobrý akční film s bojovým uměním + Morgan Freeman = nádherný herecký výkon(17.5.2007)

Precizně natočená akce prošpikovaná řadou vynikajících akčních scén. Scénář je nenáročný, jednoduchý a určitě nepatří k tomu nejlepšímu, co kdy Besson vypotil. Jet Li a sekundující Morgan Freeman jsou taktéž výborní. Zvláštní pochvalu před nastoupenou jednotkou by si zasloužil Bob Hoskins, který byl jako strýček Bart nejvýraznější z celého snímku. Dobrá zábava...(3.3.2008)

1 5 6 7 8 9 10 11 16 23 30