Valentin McKee a Earl Batess pracují jako údržbáři v městečku o čtrnácti obyvatelích. Jednoho dne se rozhodnou odejít a vydají se na cestu přes poušť za vyhlídkou lepšího zaměstnání. Tam se setkají s Rhondou LeBeckovou, seismoložkou, která měří podzemní aktivitu. A ta právě nyní nevysvětlitelně stoupla. Po cestě najdou starého Edgara, který nehnutě sedí na sloupu elektrického vedení a nepochybně se tam před něčím schovává. Pak nacházejí mrtvoly svých spoluobčanů. To už není legrace, v kraji se děje něco záhadného. Val a Earl se vracejí do městečka. Z Changova obchodu se snaží zavolat do nejbližšího většího města, spojení ale nefunguje. Mezitím už zjistili, že je pronásledují podivní obrovití červi, kterým z otevřené tlamy vylézají chapadla. (TV Nova)

Circumscriptor

Film je to jednoduchý, taktiež triky tu nie sú nejak na odpadnutie, ale aj tak mi to je neskutočne blízke. Z hercov mi je najviac sympatický asi Michael Gross a to určite nie iba mne :) Ale pri tom herecké výkony ostatných nie sú tiež žiadna katastrofa. Keby sa len o trošičku viac povenovali scenáru a o malinko zvýšili rozpočet tak asi by som pridal aj tú piatu. ()

Arkanoid

„Good morning, Mr. Basset. This is your wake-up call. Please move your ass.“ Komediálna zložka filmu funguje výborne. Kevin Bacon do úlohy vidláka pracujúceho v mestečku Perfection s až 14 obyvateľmi dokonale sadol. Pomohlo oblečenie, mimika, chôdza aj gestikulačné spôsoby. Súhra a drobné nezhody s jeho kolegom stvárneným Fredom Wardom pobavia rovnako, ako hlášky a diváka pobavia spoľahlivo aj bez hororu, no ten už je len správnym problémom na komentovanie touto zábavnou dvojicou, keďže chcú z Perfection odísť za vidinou lepšieho života, no žiaľ sa im to nedarí kvôli záhadným, krvavým úmrtiam. Zamrzí len, že ostatní hrdinovia im v komédii a hláškach nevedia zdatne sekundovať. „You will have... long blonde hair, big green eyes, world class breasts, ass that won't quit, and legs... that go all the way up!!“ Earl Basset: „We gotta run. We've got a schedule to keep.“ Valentine McKee: „Yeah. See, we plan ahead, that way we don't do anything right now. Earl explained it to me.“ ()

bruceman7

Jediné co se mi na tom moc nepřimlouvalo byla extrémní inteligence těch potvor a že jsme se jaksi nedozvědli nic o jejich původu - což je docela škoda , jinak pohodovka. 6,25/10 ()

Han22

V devadesátých letech vzniklo spoustu pitomých monster béček, ale Chvění je výjimka. Underwood byl slušný režisér, takže útok obřích červů na malé městečko má parádní kameru, výpravu, monstra jsou úžasně udělaná (trochu podobná obřím červům z Duny) a hrdinové jsou do jednoho sympaťáci. Vylízaný puberťák, magor do zbraní, symaptická seizmoložka a dvojice pohodářů (skvělí Bacon a Ward), kteří se potácí od jedné mizerné práce k druhé a neskutečně hláškují. Některé komediální scény jsou na hranici geniality, jako například montáž skákání o tyči :) A když se začne něco dít, je to napínavý boj o život s působivou a originální likvidací každého graboida. Spoustu let jsem tenhle film neviděl, ale užil jsem ti tuhle parádní podívanou jako kdysi. ()

iXtr3m3

Neskutočná legenda, ktorá dala vzniknúť určitému "minikultu". Ústredná dvojka neskutočne sympatická a správne "buranská" a k tomu fantastický Michael Gross, toto vyšlo na jednotku aj 27 rokov dozadu a je to u mňa srdcovka aj dnes. Novšie časti na to už síce nemali, ale fakt je to pecka. ()

SphereF

Nechápu, tak vysoké hodnocení-thank you very much. Tento humor mi nepřišel vtipný, sci-fi tam bylo opravdu hodně málo a hororové prvky taky nic moc. Podle mě by to měl být žánr nula všeho. Nepřesvědčivé herecké výkony a nepovedené hlášky. Dodíval jsem se jen proto, abych věděl jak to skončí-neskutečně nudný film. ()

Paity

Sakra, podle anotace to musí být blbost nad blbost, ale když se na to podíváte, zjistíte, že příběhově to není až tak špatné a stejně tak co se týče herců. Na tři hvězdy to ale skutečně není, natož na čtyři, jak tady někteří dávají. ()

Corpsegrinder

Dneska už legendární béčko který jsem viděl dáááávno a pamatuju že tehdy jsem se bál chodit po zemi aby mě červíci nedostali. Viděl jsem to nedávno znovu a konečně to docenil i z komediální stránky, herecky je to suprově obsazený a hlášky jako MELVINE CHCEŠ SI VYDĚLAT DOLAR se nezapomínaj. ()

Ezekiel1

Možná se jedná o béčko, ale o sakra povedené!Má vše, co si od tohoto žánru představuji-napětí, zábavu, akci, vtip. Nechybí ani kvalitní herecké obsazení. Jak Kevin Bacon, tak překvapivě také Fred Ward jsou naprosto skvělý. V rámci svého žánru špička.8/10 ()

lucijelucije

Netradiční hororová akce. Ano tento film nemá žádné kvality, co se týče efektů, hudby a provedení. Příšery jsou jak z kreslené pohádky=) Ale to není to, co by mělo vždy jen zapůsobit. Kvalita z devadesátých let nebyla nijak zvlášť převratná. Ovšek herecké výkony Kevina Bacona a Freda Warda byly prvořadými v celého filmů. Hlašky typu jako "a co jako udělali, utábořili se pod ním a čekali až umře" nebo "mam bezva super plán, a máš oheň? ne.." a spousta dalších, po dobu celého filmů, vás srazí na kolena. A ja prostě nemůžu hodnotit špatně. Ten film mě bavil od začátku do konce. Horor ne horor, pro mě zábavná komedie na motiv žravých podzemních příšer. ()

Teabag

Dobrý námět, dobré provedení, dobrá sebeironizující zábava. Nevšímejte si logických kiksů. Olgoj chorchoj a jeho bratři to bohatě kompenzují! ()

J*A*M*A*L

Chvění je snad ta největší filmová blbost pod sluncem, za to ale skvělá a nenahraditelná.Především smekám před skvělým výkonem docela ne příliš známých herců, pokud nezapočítám skvělého Kevina Bacona.Navíc dost hnusně krvavé dílo a to z toho dělá ještě větší blbost.Ovšem mě se blbosti docela líbí a Tremors je toho důkazem.Docela jsem zvědav na další díly. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (více)