Psychologické drama, líčící osudy dvacetiletého matematického génia, ale zároveň i hospodského flákače Willa Huntinga. Ten pochází z nuzných poměrů a svůj život strávil převážně v sirotčincích. Mladíkovy neuvěřitelné početní vlohy vyjdou najevo, když jako uklízeč na bostonské univerzizě náhodně vyřeší složitý matematický příklad, který zůstal na tabuli. Citově vyprahlý a zablokovaný Will ovšem odmítá využít svého obrovského talentu a změnit svůj život. Nakonec se však podvolí tlaku okolí. Příběh je koncipován jako střet několika silných osobností a charakterů. Přesvědčivě je ztvárněno jak prostředí a atmosféra jižního Bostonu, tak "akademická půda". (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Estrellita

Dala bych 4*, ale lehce nadhodnotím kvůli své nezměrné lásce k Mattu Damonovi a sympatiím k Benu Affleckovi. Příběh jako takový je silný, ale na můj vkus až moc přímočaře vyprávěný. Chápu, že byl happyend nutný, ale přišlo mi, že ke konci film ztrácel grády a tak to být nemá. Ovšem i přesto se jedná o působivý film, který si své umístění v žebříčku zaslouží. A navíc - Matt s účesem á la Leo je prostě k sežrání! 90% ()

Doudis19

Každý kdo někdy promarnil šanci, nebo přes značné nadání zásluhou vlastní (ne)motivace zklamal člověka na kterém mu záleží, nemůže s čistým svědomím říct, že Dobrý Will Hunting je film bez silného příběhu. Možná i proto, že já sám jsem si něčím podobným prošel, musím konstatovat, že tenhle snímek je myšlenkově naprosto uhrančivý a scénáristicky vybroušený klenot, který vyslový a pojmenuje tolik pocitů a pochodů mysli, že se jen ptám:"Kde se to v těch dvou Bostonskejch frajerech (Damon, Affleck) bere?" :-). ()

Saraph

Krásný snímek řešící psychologickou otázku, zda s darem geniality přichází i jistá povinnost s ním naložit. Musím uznat, že scénář byl zohotven na jedničku a lépe se to snad ani vyvinout nemohlo. Je tu samozřejmě jistá otázka, zda by vůbec u někoho bylo možné se o takovém nadání dozvědět ve svých dvaceti letech, copak by se takový člověk nenudil 10 minut po začátku testu z matematiky na střední? ()

peky913

Asi jeden z důvodů, proč jsem kdysi chtěl být psycholog. Samozřejmě je to geniální a všechno, ale ještě navíc se k tomu přidává ta naprosto boží ženská. Lahoda. ()

HonzaBez

"Musím se věnovat dámě..." Na tenhle film jsem se koukl asi po deseti letech a to tentokrát ve společnosti dospívajících dětí. Možná i proto jsem byl trošku rozpačitý z nadužívání sprostých slov. Samozřejmě chápu, že to tu má určitý smysl. Snahou je ukázat silný kontrast mezi světem společenské spodiny, v němž se Will Hunting od dětství v sirotčinci pohyboval, se světem tak říkajíc "na úrovni". Willova postupná proměna, na níž má zásadní podíl setkání s psychiatrem v podání vynikajícího Robina Williamse, se ale asi dala ukázat i bez toho. Zvláště když podle mě tím nejdůležitějším na tomto filmu je ona proměna vnitřní, která se v samotném závěru projeví odmítnutím života, jak mu jej chce nalinkovat profesor matematiky. Nemohu tedy souhlasit s oficiálním textem distributora, který hovoří o tom, že se Will nakonec "podvolí tlaku okolí". Opak je totiž pravdou. Samozřejmě tu je i ona myšlenka, že člověk se má v životě snažit maximálně rozvíjet svůj potenciál (talent). To ale hlavní poselství filmu leží podle mě někde jinde. ()

filmmovier

Aby mi dal Dobrý Will Hunting na plný počet, musel by být lepší. Ne úplně o hodně, ale musel. Tenhle film má fantastický scénář, úžasnou hudbu (Elfman je mistr), ohromující dialogy (a monology) a nejlepší herecké výkony v kariéře pánů Matta Damona a zejména Robina Williamse, který je absolutně fantastický. A i ostatní jsou naprosto výteční. Film, kde funguje komediální poloha, ale který je zejména výborným lidským dramatem, které může úplně klidně i dojmout, ale které ve vás hlavně hodně dlouhou dobu zůstane... a jen tak nezmizí. 85%. ()

David.Darco

Sto krát napísané no aj tak mi nedá nepochváliť mladých scenáristov za perfektný a vyspelý scenár, ktorý sa dotýka tém sužujúcich mnohých mladých ľudí, mňa vrátane, čiže ide o mimoriadne osobný zážitok. Will Hunting je doslova herecký koncert bez chybičky. P.S. to že je pomaly od začiatku jasné smerovanie príbehu aj formulácia posolstva vôbec nevadí, pretože to je tak silné, nadčasové a osobné, že s prehľadom prekročí všetky mini-nedostatky. ()

Motinski

Príjemny a ľudský snímok ktorý podnecuje diváka k zamysleniu a robí to veľmi múdro a nenútené. Robin Williams a jeho monológ na lavičke pri vode je vrcholná ukážka toho ako vyvolať emócie slovami viac než obrazom a presne o tomto bol pre mňa film. O kvalitne napísaných dialógoch čo vedeli vykresliť postavy do hĺbky  a každé jedno slovo som im žral. Všetko pôsobilo pohodovým dojmom ale zároveň s výpovednou hodnotou. Romantická linka ma až tak nezasiahla ale superlatívy prevažovali. Matt Damon pre mňa osobne vo svojej najlepšej úlohe v akej som ho doteraz zažil. ()

Sfinkter

Umě natočený téma "mrhání talentem". na to, že scénář napsali dva hlavní představitelé, jsou dialogy dost vyzrálý. ()

SG_ever

Vypiplané k dokonalosti. Snímek obsahuje vtipné i smutné pasáže, místy tlačí hodně na pilu, ale i přesto si zachová svou tvář. Zkrátka skvělá podívaná. (92%) ()

Mrkvič

Neskutečný scénář a neméně skvostná režie, práce s herci a načasování point při dialozích mezi mladým geniem a ostříleným psychologem. Robin Williams je ale stejně tím nejlepším na celém filmu. To zaprášené charisma je úžasně využité a dokonale nezapadající do prostředí. Ještě že tenhle film dal světovému filmu tolik. Sebe a dva talentované herce. ()

A.L.E.S.

Na to, že se spíše orientuju na sci-fi a horory, to byla velmi příjemná podívaná a oddechová záležitost, která mě upoutala stejně jako zmiňované žánry. Tomu se snad nedá nic vytknout. Těžko uvěřit, že geniálním matematikem může být uklízeč ve škole a zároveň paličatou osobou, která má velmi pohnutou minulost, která ho doprovází současným životem. Matt Damon má dokonalé monology (jasně, díky scénáři), které si umí skvěle vychutnat. Williams, Affleck i Skarsgård dostali krásné role, nemluvě o sladké Minnie. Jejich výkony i film samotný mě několikrát donutili zamyslet se i na sebou samotným. Van Santův film vás tolik vtáhne do děje, že si to ani neuvědomíte. ()

Yesqward

Celé je to také málo dotiahnuté, čakal som o kúsok silnejší príbeh, ale v podstate to bol len psychologický výlet do duše jedného človeka. Na druhú stranu, nebol to zlý výlet, vďaka hercom. Herci tento výlet okorenili svojimi výkonmi a dialógmi, ktoré boli výnimočné a skvelé. 80%. ()

skrblik007

Pod kabátem feel-good filmečku o rádoby pohodovém a bezstarostném životě Willa Huntinga se skrývá (a v průběhu vyjde plně na povrch) mimořádně sofistikované a hluboké drama, které zvládne rozebrat několik komplikovaných a uvěřitelných charakterů, postavit jejich myšlení (respektive jejich náhled na život) proti sobě a nechat to vše zajímavými cestičkami vygradovat a v průběhu (hlavně ke konci) hned několikrát dojmout. To vše je možné především díky skvělému scénáři a perfektním hereckým výkonům tria Damon-Williams-Driver (ostatní jsou ovšem také výborní). Chvílemi jsem s postoji hrdiny souhlasil, chvílemi jsem jeho kroky zatracoval (jak bych se zachoval já?) a chvílemi jsem měl dojem, že se v něm tak trochu vidím. Lehkým mínusem pro mě je soundtrack - objektivně je sice velice slušný, ale já mám rád, když při vypjatých / vrcholících / zvratových scénách zní masivní symfonický orchestr, na druhou stranu Elfmanovy minimalistické motivy mají také něco do sebe. Zkrátka - těším se, až tenhle film uvidím znova a zase v trochu jiném světle. ()

Ryuuhei

Dobré filmy se mi vždy špatně komentují. Zkrátka - velké překvapení, ani chvíli jsem se nenudil, nechal jsem se pomalu dojmout a celkově mnou protékal při sledování příjemný pocit. Líbilo se mi, jak film pomalu odkrýval pomocí hlavně ostatních postav, kdo je onen Will vlastně zač. 85% ()

Johnny.ARN

Film, kde ešte Affleck nemal tvárovú obrnu a dokonca aj hral. Film, kde hrali vlastne všetci zúčastnení. Film, ktorý plynie, pohladí, poteší, dá myšlienky a hlavne nejak extrémne netlačí na pílu. A asi životná rola Robina? 4 z 5 ()

Lachtaan

Žádnými zásadními zvraty nepřekypující, ale stále nesmírně milé a dojemné psychologické drama s jedním z nejlepších castingů devadesátých let. Dlouho jsem nebyl u ničeho tak zařezaný ani ne tak kvůli obrazu jako kvůli zvuku. Zdejší dialogy jsou totiž stropem všech obdobných dramat. Damon, Williams i opomíjený Skarsgaard naprosto famózní. [viděno na HBO GO 8.7.2021] ()

Chasm

Skvělý scénář a herecký koncert pánů Williamse, Skarsgarda a Damona. A hlavně závidim hlavnímu hrdinovy ty matematický skills...:) 95% ()

Mairo15

To, že je Damon machr jsem věděl už dávno, ale že je to takovej týpek, tak to se mi potvrdilo až u tohoto filmu. Parádně zahraný a zrežírovaný drama o jednom chlapci s vysokým nadáním, který si do svého života moc kecat nechce a od toho je tu výborný Williams, aby mu pomohl stanovit hodnoty. Scénář co Affleck s Damonem sesmolili nemá ani jedno hluché místo, protože v každém dialogu je něco ze života. Pro mě jasných pět a jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl..... ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů