Ve velkém stylu

Going in Style

Vo veľkom štýle

Komedie / Drama

USA, 1979, 97 min

Celkem obstojný filmeček, při kterém jsem se slušně bavil hlavně tedy v jeho první polovině. Sledovat trojici dědulů, kteří jen stěží udrží moč a stolici (a ani to někdy ne), jak začnou plánovat přepadení banky a nakonec tak i učiní – byla u toho sranda, hlavně díky několika hláškám i zajímavě napsaným postavám. Bylo až líto Willieho, který…(nebudu zbytečně spoilerovat). Nicméně druhá část už tak zábavná nebyla, protože na řadu přišly dramatické chvilky a důsledky jejich lehkomyslnosti. Bohužel mi přišlo, že to tvůrci až zbytečně natahovali.(18.3.2018)

Tři přátelé v důchodovém věku nudící se v parku a nápad vykrást banku. Tak nějak emocionálně smutný příběh o podzimu života a touze si to udělat nějak lepší. Že svůj nápad vyplní nemůže být pochyb a že si to náležitě užijí ani nemluvě, ale když smrt začne u některého z nich klepat na dveře, už to dostává zcela jiný ráz. Art Carney, Lee Strasberg a George Burns své role rozehráli tak výjimečně skromně a energicky zároveň, že vznikl úsměvný snímek v celé své podstatě. Pozná někdo, že například Georgovi Burnsovi bylo v době natáčení 83 let? Klobouk dolů. Na dnešní dobu je však tempo celého, jinak dobře rozvinutého, dějství už poněkud pomalé a tím i místy bohužel nudné. Ale je to klasika, tak co. Je třeba na to vzhlížet okem shovívavým, jinak snímek nelze správně pojmout..(1.4.2018)

Sympatická a duchaplná komédia, ktorá sa dá rozdeliť na dve hlavné časti. Prvá – plánovanie bankovej lúpeže a neskôr jej prevedenie je vtipné a originálne, keďže zlodeji sú traja znudení dôchodcovia. Druhá časť získava dramatickejší nádych, je o dôsledkoch tejto lúpeže, ktoré sú nakoniec vážne. Pekné skĺbenie komédie a drámy. A posledná scéna s Georgeom Burnsom je proste čarovná. :)(5.3.2012)

Bankovní loupež provedená třemi senilními dědky. Na druhotinu celkem slušný nápad, jehož realizace je v konečném výsledku obstojnou komedií, které je však třeba odpustit loudavé tempo. První část zabalená v komediálním hávu nastolí divákovi průměrný počet humorných scén, kterým nechybí originalita a šarm. Ta druhá nesoucí se pro změnu v dramatičtějším a emocionálnějším vypětí, je pro mne z nějakého důvodu zajímavější. Je zcestné srovnávat to s Brestovými pozdějšími monumenty, ale už zde je dle mě patrný náznak jistých režisérských kvalit. 70%.(7.12.2012)

"Kdo zase nezhasl na záchodě?" "Já si ani nerozsvěcuji!" "Tak proto je vždycky mokré prkýnko." "Alespoň si po sobě splachuji." Hlavními hrdiny nostalgického filmu jsou tři stárnoucí pánové bydlící společně v jednom newyorském bytě. Svůj rutinní život, v němž je největším vzrušením krmení holubů a odhánění malých sígrů od lavičky se rozhodnou vylepšit jedním malým výstřelekm - přepadením banky. Joe - vůdce bandy. Je to hrana chlap, organizátor celé akce. Pravý opak nejznámější role George Burnse - senilního uprskaného herce ze Simonových Sunshine Boys. Al (Art Carney) je upovídaný strýček, kterého už nebaví jen hrát si se svými synovci a neteřemi. V jedné ze svých pár rolích - jako málomluvný a nejustrašenější z celé partičky Willie - se objevila legenda Lee Strasberg. Tento učitel herectví dostal k filmu ty největší legendy - Branda, DeNira, Marilyn Monroe, Jamese Deana, McQuena, Dustina Hoffmana a desítky dalších. Většina si vzpomene na jeho sviňáckého šéfa židovské mafie Hymana Rotha z Kmotra II. ... A teď k filmu. Vyloupení banky přichází po 30 minutách. Pak se tempo zmírňuje, hrdinové se vydají i třeba do Las Vegas.Tři dědové, o kterých nikdy nikdo neslyšel se najednou stávají po amatérském přepadení nejslavnějšími obyvateli Ameriky. A oni si až pozdě začínají uvědomovat co vlastně udělali. Nejde tady tak ani o děj, jako spíše o perfektní atmosféru, kterou navíc dokresluje příjemně vlezlé jazzové téma. Přesto se však mohly skvělé herecké výkony a výborný námět využít o něco lépe.(13.4.2007)