Blízká budoucnost. Douglas Quaid (Arnold Schwarzenegger) je každou noc pronásledován snem, ve kterém se ocitá na Marsu. Během návštěvy virtuální cestovní kanceláře zjistí, že mu byly nedávno vymazány vzpomínky a ve skutečnosti byl zcela jiným člověkem. Jeho procitnutí z něj náhle dělá cíl všech jeho bývalých spojenců i nepřátel... (Bontonfilm)

Acrobat

Pri príležitosti Recallu 2012 si nezaškodilo pozrieť klasiku. Šťastie Paula a divákov zároveň je to, že žiadne servítky sa nekonajú. Priamo, úhľadne, sofistikovane a naivne zároveň ťahá Verhoeven jeden šialený a originálny nápad za druhým. Svojráznosť s akou sa upísal Verhoeven obecenstvu je vždy šibalský, celkovo vyvážený, úsmevný, ale seriózny zároveň. Strach v jeho filmoch netreba hľadať a podčiarkuje to príchod kultivovaného Arnieho do zdegenerovaného baru rozkoší s podmazom disca prelomu 80. a 90. rokov. Je záhadou, prečo vyznie starina popri dnešných všakovakých scifi áčok a béčok tak sviežo, filmovo a zmysluplne. Arnie s bodycountom, Sharon s guľkou do polky, tri prsia, vypúlené oči, diera v hlave príšernej ohavy. Raj pre fans Verhoevena, decentný zážitok pre zvyšok osadenstva. (znovu videné 26.05.2012, DVD) ()

danny_21

Další z řady Verhoevenových úchyláren, narozdíl od Hvězdné pěchoty, tentokrát Dickovu předlohu nesplácal a povedla se mu výborná sci-fi s velmi dobrými triky ( na tu dobu ), maskami a taky dostal Arnieho, který tentokrát nestřílí po všem co se pohne a dokonce i hraje. No ale dnes po letech je vidět, jak nám Total Recall zestárnul, jsem zvědavý na remake, co ted frčí v kině - 70 %. ()

sarfian

Kedže vyšiel remake tohto filmu, tak som sa rozhodol, že si pozriem aj ten starší. Neviem, ale mňa tento film nejak moc nechytil. určite to je dobrý film a na svoju dobu prekvapivo prepracovaný, ale niečo tam chýba čo bi to trošku oživilo. VIDENÉ 1x ()

Sweat55

Brutální akční jízda. Některý momenty jsou opravdu vtipný a navíc to má i docela zajímavej příběh. Jenom u toho Arnieho si nejsem jistej jestli v té době neuměl hrát, nebo měl hrát jako blbec. Ale to je jedno, protože film je prostě parádní jízda, co se díky bohu nebere nijak extra vážně. Násilím nešetří, což je u takovýho akčňáku potřeba. A pak je tam samozřejmě mladá Sharon Stone, za ní další body nahoru ehm..Prostě paráda. ()

zapalik

Z dětství si to už nepamatuju a dnes mi to víceméně přišlo jako zastaralý film. Arnold je jakžtakž dobrý v komediích a seděl mu výborně Terminátor, ale tady zase bohužel dokázal, že není herec ()

Wyrdas

Arnold mě v Total Recallu bavil jako dítě a baví mě do dnes. Už si ani nepamatuji, kdy jsem ho viděl naposledy před dnešním promítání, ale jako by to bylo včera. Opravdu málokterý film dneška si člověk pamatuje za rok, ale zde se vše vracelo v příjemném flashbacku. Hvězdné obsazení, perfektní masky i prostředí filmu - poctivá práce od té počítačové je opravdu někde jinde, je to zkrátka opravdovější. Vše zmíněné včele s hereckými výkony se zkrátka nezapomíná. Teď jsem teprve dokoukal i tu moderní verzi (2012) a můžu říct, že si původního Total Recallu vážím ještě víc a přidávám mu i tu pátou hvězdu. Určitě je to jeden z filmů, který by člověk měl vidět před smrtí, než mu oči vylezou z důlků. ()

Hellknight12

Včerajšia premiéra . Zaujímavý filmik, ktorý podľa mňa stojí za pozretie. Herecky je to zahrané kvalitne. Režisérsky tiež. Scenáristicky mohlo to byť lepšie. Zase mi tu prekáža jediná vec a to je A. Schwarzenegger proste ho nemusím inde ako Terminátor. Zaujímavý koniec. Má to veľa akcie čo je plus. Slušný akčný sci-fi kúsok môžem len odporučiť . Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Nix

Jeden z prvních sci-fi filmů, který jsem v mládí viděl a v tý době to opravdu mělo svý kouzlo, atmosféra je boží a celý mi to přišlo fakt jako jedna velká jízda, tohle je klasika sci-fi žánru. ()

rublik05

Na tu dobu opravdu luxusní akční sci-fi, kde zaujme především triková stránka, efekty i masky jsou velice povedené, temný vizuál je přímo úchvatný, dodává filmu specifickou atmosféru, kterou jsem si moc užíval. Příběh je, vzhledem k žánru, docela propracovaný a zajímavý, rozhodně nenudí, má plno dechberoucích míst a potěší i lehký nenásilný humor na odlehčení. Moc se mi líbila akce, stejně tak i velká dávka násilí a krve, prostě paráda. Arnoldovi jeho role neskutečně sedla, chválu si ale zaslouží víceméně všichni zúčastnění. Trochu mě štvalo pár hluchých míst, ale to tak asi jediné, co bych filmu vytknul. I po těch letech stále výborná podívaná. 9/10. ()

Belmondicek

"Napadla mě hrozná věc, co když je tohle sen?...Tak mi honem dej pusu, než se probudíš!"  Bravurní sci-fi klasika s mistry v oboru, která zraje jak víno! Píše se rok 2084 a stavební dělník Douglas Quaid je pronásledován děsivými sny z Marsu. I přes nesouhlas své ženy Lori navštíví cestovní kancelář  Recall, která mění sny ve skutečnost. Pomocí paměťových mozkových implantátů, které katapultují do říše snů a fantastických představ. Najednou je z něj tajný agent, všichni kolem se ho pokoušejí zabít, včetně jeho milované ženy. Cestuje na Mars, kde se najednou ocitá ve víru občanské války mezi povstalci a tyranským guvernérem Cohaagenem. Je to všechno jen sen, nebo skutečnost? Paul Verhoeven předvedl perfektní režijní řemeslo, jak je jeho zvykem, nešetří přepáleným ultranásilím a černým humorem. Arnold Schwarzenegger je tady ve výborné kondici, měl možnost konečně ukázat nějaké herecké kvality, jeho postava má nezvykle nějaký vývoj, femme fatale Sharon Stone je neobyčejně sexy, tu chladnokrevnou mrchu si parádně vychutnala, Michael Ironside je velmi působivý záporák a i další casting se povedl viz. tříprsá prostitutka. Jerry Goldsmith složil bravurní hřmotný hudební doprovod. Pochválit musím také praktické vizuální efekty, působí do velké míry realisticky, chytrý scénář, povedené masky a jistě zajímavou kameru. Ale je to hlavně pořád moje oblíbená, super zábava, dodnes mě fascinuje ta hra filmaře s divákem, zda je to všechno sen či realita! "Živím čtyři děti!...Co se stalo s tím pátým?... A sakra kámo, dostals mě!" ()

src

Sice nedosahuje kvalit jinych adaptaci Dickovych del, tak presto ma neco do sebe. Atmosfera je patricne paranoidni a film je zabydlen spoustou zajimavych postav (triprsa kurva, mutant-taxikar, ponekud detsky vudce odboje). ()

Lokran

skvělé tempo, dobří padouši, pěkné akční scény. neobyčejně pozoruhodná výprava. ale bohužel taky boty a oslí můstky ve scénáři, byť námět je velice originální. kdyby si na tom dali ještě trochu záležet, nebylo by už co vytknout. takhle za 4 a 85% ()

wito

tento film je pre mna hlavne spomienkou na dobu, ked zacali filmy s arnoldom, ci stallonem prenikat do nasich zemepisnych sirok (alebo skor dlzok). uz ako chlapcovi mi tento film pripadal dost zaujimavy a hlavne niecim zvlastny. dnes pri vzliadnuti pocitujem navrat do cias dobre robenej rucnej prace a realnych vizualnych efektov bez pomoci pocitacov, zaujimavym pribehom, no aj pocitom, ze nie vsetko mi je hned jasne. nevadi. rad sa niekedy na mars este vratim. ()

D.I.G

A čo total recall? -Total recall bol dobrá grcanica! - Toto mi povedaol môj mladší bratranec keď som sa s ním bavil na tému Arnold. Neviem nájsť pre toto marťanské dobrodružstvo iné slovo ako "hovadina"! Ale len v tom pozitívnom! Bludný Holanďan sa trocha odviazal a natočil túto štúdiovú vesmírnu púť plnú pamätných nechutných gumenných másk. Gustiózni tvorovia z iných svetov mi dvíhali kufor, ale asi som pri tom nemal jesť. Bláznivé, nechutmé, zbesilé, kečupové. ()

Alojs

Moje dětská klasika. Na Schwarzíkovi jsem vyrůstal a tohle byl jeden z těch top filmů, na které nesmělo padnout ani smítko pochybností. Společně s prvním a druhým Terminátorem. Efekty jsou cool i dnes. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota