Blízká budoucnost. Douglas Quaid (Arnold Schwarzenegger) je každou noc pronásledován snem, ve kterém se ocitá na Marsu. Během návštěvy virtuální cestovní kanceláře zjistí, že mu byly nedávno vymazány vzpomínky a ve skutečnosti byl zcela jiným člověkem. Jeho procitnutí z něj náhle dělá cíl všech jeho bývalých spojenců i nepřátel... (Bontonfilm)

celticek

Skvělá Goldsmithova hudba, mraky na tu dobu výborných efektů, dobrý scénář, Sharon Stone, krásná brunetka, Arnie ve formě. Co víc si přát? ()

Worry77

,,You think this is the real Quaid? It is." Tahle legenda mezi sci-fi řežbama 80. a 90. let mi teda moc nesedla. Total Recall znatelně nese Verhoevenův rukopis a tím pádem automaticky vyčnívá mezi ostatníma tuctovýma akčňákama svojí doby. Má to super svět, politiku a hlavně prostředí Marsu a nakonec i jeden solidní plot twist. Ale z hlediska příběhu jsem se u toho paradoxně ani zdaleka nebavil tak jako u RoboCopa a už vůbec ne jako u Starship Troopers. I přesto se tu ale právem jedná o nahláškovanou kultovní klasiku. (60%) ()

HanSolo

Pro mě trochu zklamání. Jako malý jsem na tom doslova ulítaval, ale dnes už mi to připadá jen jako lehce nadprůměrný akční scifi, ve kterém mi trochu nesesl styl Verhoevena a Schwarzenegger mi zde přišel tak nějak prkenej. ()

Sir Ludvig

Ked som hraval este Worms-ov "jednotku", moj team pozostaval s individui ako Richter, Hauser, Kuato, Quaid,.... Myslim ze viac tento sci-fi akcny skvost komentovat netreba, snad iba ze ani po rokoch ani s postupujucim vekom (filmu i mojim) nestraca na "zazitkovosti". Diky pane Verhoevene ! ()

Fanak

Tenhle film lze bez uzardění zahrnout mezi klasiku sci-fi, o čemž svědčí i to, že se na něm čas velmi málo podepsal. Samozřejmě až na gumové masky a ženské účesy:-). ()

Havala

Další z řady zábavných akčních snímků od Arnolda. Napínavé, akční a ty masky no nádhera. Kdo by nechtěl žít na marsu? 78% ()

Cortesz

Parádní sci-fi, na to z jakého to je roku tak i dobré triky, hodně krve, mrtvých Verohoeven se tady zase vyřádil. Arnold se sem celkem i hodil, originál sem nečetl takže po shlédnutí filmu dávám 5. ()

Bigfuckman

Arní zas zachraňuje. tentokrát mu už naše planeta nestačí a vydává se spasit Mars. Totall recall je dobře dívatelný akorát nad nějakými lacinými efekty, které se daly udělat i na počátku 90 let lepší jsem se musel pousmát. ()

Jaromír

Perfektní sci-fi, jeden z nejlepších Arnoldových filmů. Hlavně, že příběh újde a není to jen nějaká obvyklá slátanina. Ani nevím proč, ale tenhle film mě vždycky chytne za srdce :). ()

Pai-Mei

Super sci-fi príbeh, ktorý si vždy rád znova pozriem. Škoda len záverečnej scény, keď sa atmosféra na celej planéte vytvorila asi za dve minúty. To už bolo aj na mňa veľa. Ale inak super. ()

Stejšn

Jeden z Arnieho nejlepších filmů. Český dabing s Pavlem Soukupem v čele je také celkem povedený, až na Michaela Ironsidea, ke kterému se hlas Jana Čenského moc nehodí. Taky škoda toho zbrklého konce. A Sharon byla tenkrát fakt kus. ()

--TMO--

Jedno z mojich najobľúbenejších scifi - má to síce už 20 rokov a je známe, že niektoré veci "z mládí" už nepôsobia na človeka tak intenzívne, ako keď ich sledoval ako krpec, ale tento film má pre mňa stále jednu z najpodmanivejších atmosfér, a ani mi nevadí Arnieho široká sánka. Niektorí režiséri, ktorí sa snažia natáčať scifi v súčasnosti by si najprv mali dobre pozrieť filmy ako je Total Recall, alebo čojaviem "praobyčajného" Predátora/votrelca a mali by sa rozhodnúť, či vôbec ten ich film natočiť. Akosi mi vo filmoch vždy vyhovovali takpovediac old-school efekty a trochu zrna naviac, väčšina nových science fiction mi príde častokrát iba ako ukážka efektov najnovších 3Dsoftvérov a to je akosi málo. ()

Vikinec

V období kolem tohoto filmu byl Arnold skutečná megahvězda. A zdá se, že s pomocí Terminátora, Predátora a Total recall zcela zaslouženou. Dobře natočená akční sci-fi s poměrně logickým scénářem, zábavnými scénami na Marsu i na Zemi a z dnešního pohledu solidním náhledem náhledem na budoucnost, to byla tenkrát špička ve všech směrech. ()

Marcus.das

Cele mi to pripadalo jako intergalakticka kravina. Chapu, ze je to 20 let stary filmek, ale cele to vypadalo spis pohadkove, nez ze by slo o skutecnou akci. I ta krev vypadala trochu jako kecup. Kecup patri do hoddogu a ne do filmu...takze pro me to byl slabsi kousek. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota