Sedm královských dcer proměnila zlá Jezerní královna v sedm labutí. Jedné z nich, princezně Odettě, se podaří z podmořského zámku uprchnout. V podobě labutě je zraněna Štěpánem, přitroublým sluhou prince Viktora. Mladíci místo labutě najdou zraněnou dívku. Princ se do krásné dívky zamiluje, ale pro záchranu své lásky musí podniknout dlouhou a nebezpečnou cestu… Filmovou pohádku pro celou rodinu natočil v roce 1998 režisér Václav Vorlíček podle scénáře Miloše Macourka. Tentokrát se tvůrci inspirovali klasickou pohádkou "Labutí jezero" i legendárním baletem Petra Iljiče Čajkovského. Tragický děj baletního představení však přepracovali do podoby dobrodružné pohádky se šťastným koncem. (Česká televize)

Fary

Váhám mezi *** a ****, ale dávám ****. Po těch psycho-baletech, co jsem dneska viděl (a co měly být pohádky pro děti) je tohle příjemná změna... ()

Paity

Ivana Chýlková ze sebe udělal černou vdovu a zahrála si Jezerní královnu. Pohádka se ale celkově nějak výrazně nepovedla. Alespoň mě se nelíbila. ()

Adramelech

Pohádka vyniká ponurou až hororovou atmosférou. Chýlková v roli jezerní královny byla skvělá. Ta její „hubená štíhlost“ mě fakt bere za srdce. Perfektní byla i zubatá ryba. Dnešní haranti jsou už dost psychicky otužilí díky sledování internetu, takže tento motiv možná úplně nedocení, ale dřívější děti by vřískaly hrůzou a měly by z toho zlé sny. Film na mě tak trochu působil dojmem politické alegorie vykořisťovatelského kapitalismu (děti sbírají perly, ale nedostanou ani pořádně najíst) s totalitními manýry (zbavit lidi řeči, proměnit je v ryby nebo v mušle) završená šťastnou revoluční koncovkou, ale není pravděpodobné, že by byl takto míněn, protože v roce 1998 se tady ještě celkem dalo žít. ()

Hanes88

Tak tomu teprve říkám nepříjemná pohádka!!! Určitě bych si ji na Vánoce nepustil. Za některé výkony herců dávám aspoň 1*. ()

Macik

Sám Vorlíček nebyl s touhle pohádkou spokojen,co pak máme dělat my, když se to nelíbí ani samotnýmu režisérovi??? ()

AlchENEMY

Jedna z pohádek na kterou se vždycky ráda podívám. Popravdě se divím, že něco tak nadpozemského ( nebo spíš podjezerního) Češi dokázali zrežírovat a natočit. Nu což, vždycky mě Jezerní královna bavila a vždycky ji ráda uvidím :) ()

Kamas

Potemnělá pohádka, která mi svou atmosférou připomněla temné Sedmero krkavců. Nikdy mi tyhle dvě věci nepřirostly k srdci. Jan Hrušínský tentokrát přehrává, přitroublá postava mu moc nejde. Nebo mě nepřišla moc vtipná. Ponurá, studená pohádka, která na duši nepohladí. ()

Zeek

Příjemná pohádka se sympatickou Jitkou Schneiderovou a dobře hrající Ivanou Chýlkovou. Jedna z těch lepších moderních pohádek na kterou se dá v klidu dívat. Moje hodnocení: 65% ()

Kajdous

Dobře si pamatuji, že tuto pohádku jsem viděl poprvé, když nás na ni vzali na základní škole do kina. Nepamatuji si přesně, ve kterém ročníku to bylo, ale vím, že nadšený jsem nebyl. Obzvlášť ta pasáž s týranými dětmi přebírajícími perly a obří piraňou se mi vůbec nelíbila a nedivil bych se, kdyby (tehdejší) prvňáčky vyděsila. Tuhle pohádku jsem viděl párkrát i později a nevím proč, ale cítil jsem z ní tu německou spolupráci. Ale abych jen nehanil, Chýlkové s Táborským se dobře daří být zlými :) (20 %) ()

zdeny99

Jezerní královna si podle mě zasloužila lepší zpracování. Obzvláště když za kamerou stál náš přední pohádkový režisér Václav Vorlíček. Ale bohužel vrcholná Vorlíčkova éra byla sedmdesátá léta a ne polovina let devadesátých. Sice se hodně snažil. Do pohádky obsadil v hlavní roli Ivanu Chýlkovou, do vedlejších rolí Jana Hrušínského, pohádkami prověřenou Jiřinu Bohdalovou a v menších rolích Rudolfa Hrušínského a či Miroslava Táborského. Ovšem i takoví slavní herci pohádku neutáhnou, když je natočena totálně špatně. Tou první chybou, že mimo Chýlkovou a Hrušínského dostávají přednost němečtí herci před českými a ti jsou doslova mizerní. Dabing do češtiny to umocnil na totální ubohost. Druhou a podle mě tou největší chybou je obrazová stránka filmu. Pohádka má být barevná. Každý snímek bychom si měli pověsit jako obraz v pokoji. Jenže tohle je něco tmavomodrého pod vodou a když se občas děj odehrává na souši, tak je to cosi hnědooranžové. Děj je také nějak postavený na hlavu. Jezerní královna chce prince Viktora a když se princ Viktor prohodí se svým zbrojnošem, tak to ani královna nepozná. Jestli se tu dá něco kladně hodnotit, tak jen výkon Ivany Chýlkové. Ta se mi v roli zlé královny líbila ještě více než její předchůdci Roden s Bočanovou v Ptáku Ohnivákovi, respektive v Kouzelném měšci. Filmové triky byly také ubohé. Voda přes obraz chvíli byla, chvíli nebyla a tak co se týče trikové stránky mě jen na chvíli zaujala ta obrovská zamřížovaná ryba, která mi připomínala Krakena. [10893. hodnocení, 151. komentář, 53%] ()

Bozvav

Spíše podprůměrná záležitost, kterou zachránily pouze herecké výkony Táborského, Bohdalové a Hrušínského. Chýlková je v roli jezerní královny strašně teatrální a působí jak pěst na oko.50%. ()

ex.it

Jako většina starších českých pohádek - pravý příběh s čárami, láskou, královstvím a protiklady dobro/zlo. Mám ji ráda. ()