Po sedmadvacetiletém zimním spánku se probudí čarodějnice Bludimíra a rozhodne se uloupit králi kouzelný měšec, z něhož se sype tolik zlata, kolik panovník potřebuje. Zálusk na něj má i princ Velemír z Dolního království. Přijíždí požádat krále o ruku jeho dcery, princezny Blanky. S pomocí Ohnivce, který zabrání Meluzíně, aby prozradila králi chystanou loupež, se Bludimíře podaří měšec uloupit dřív, než ho získá Velemír. Po návratu však zjistí, že k němu potřebuje ještě králův kouzelný prsten. Promění se v krasavici a jede zpátky na zámek, odkud právě odjíždí Velemír, který o princeznu ztratil zájem, když zjistil, že měšec zmizel. Král slíbí ruku princezny tomu, kdo ho najde. Začnou po něm pátrat nejen zlodějíčci Chytrouš a Bystrouš, v šatech, které ukradli Velemírovi, ale také princ Petr z Horního království, který se naopak převlékne za kominíka. Při pronásledování Ohnivce se dostane do komnat princezny. Mladý kominík se jí zalíbí. Přestože osvobodí Meluzínu a dozví se od ní, kde hledat měšec, zdaleka nemá vyhráno. Nejprve se ocitne ve vězení a pak ho Bludimíra promění v kus ledu. Naštěstí je tu všemocná láska, která dokáže zlomit každé kouzlo. (TV Nova)

AntonG.

Jedna z mála povedených porevolučních pohádek. V roli zlé kouzelnice Bludimíry mě velmi příjemně překvapila Mahulena Bočanová (i za pomoci výtečného dabingu Simony Stašové). Takže +herci, hudba, humor -občas příliš temné = **** ()

Tyny

Krásná pohádka, ale jde z ní strach. Dříve jsem se některých scén dost bála a Bludimíra je fakt odporná. Mlaďounkej Saša Rašilov a fórky Petra Nárožného byli fajn. Celkově je to nadprůměrná pohádka pro všechny generace. ()

A.L.E.S.

Jedna z pohádek, na kterou se vždycky rád kouknu. Zvlášť mi imponuje přemluvený hlas Bočanové nahrazený Simonou Stašovou, aby se na její příšernosti ještě přitlačilo a povedlo se. Opravdu je umění udělat z krásné herečky nechutnou čarodějnici. ()

Zdeňka

Jedna z nejlepších porevolučních pohádek s krásnou hudbou od P. Hapky, skvělým humorem a roztomilým Sašou Rašilovem. ()

Nihlathak odpad!

Pohádky by mě neměly děsit až k smrti. Ke smrti z toho, jak jsou blbé. Pohádky by neměly být tak blbé, že z toho i moje dvanáctiletá sestra nemůže. ()

noriaki

Kouzelný měšec je ta lepší z našich porevolučních pohádek. Po Princezně ze mlejna se mi líbila asi nejvíc. A to navzdory handicapu spočívající ve scénáři, hercích i atmosféře. Ani jedna ze stěžejních kategorií sice není vyloženě tragická, ovšem ani bůhvíjak skvělá. Tina Ruland je alespoň krásná, takže dojem princezny budí už svým vzhledem. Toporné herectví králova představitele bohužel nespasilo nic. Naopak čeští herci zanechali velice slušný dojem. A takhle je to se vším. Dialogy jsou vesměs mizerné, ale příběh a záporné postavy jsou velkým kladem filmu. Zmíním ještě výborný hudební motiv a skvělou temnou atmosféru. ()

giovanni3

U této pohádky se vždy velmi dobře bavím. Děj není nějak "tupý" je zde i zábava, povedené herecké výkony a kde jinde vidíte hrabě v důležité roli? Dále tu máme krásnou příjemnou princeznu (a to je to Němka tudíž je co říci!), povedené exteriéry i interiéry. No jsem velmi spokojen ač dávám jen 4*. ()

rozbris

Hlavní hrdina . Kouzelný měšec, který není nikdy prázdný. Béčková česká pohádka, která se už snad v TV neobjeví, aby nám nekazila děti:-) ()

bari68

Klasika spojená s novátorským podaním, s peknou hudbou Petra Hapky a skvelou Mahulenou Bočanovou v úlohe čarodejnice. ()

cold

Všechny 3 hvězdičky za skvělého Rudu Hrušinského. Kdyby zde nehráli ti němečtí nemehla, tak z toho mohla být celkem dobrá pohádka. Takhle mi z toho vychází jen průměr (i když Ruda je tu skvělej). ()

eagle-eye

Rozhodně jedna z těch sympatičtějších porevolučních pohádek. Příjemný Rašilov, škoda, že slibně rozjetou hereckou kariéru zabrzdil doslova ruční brzdou v telenovelách... ()

Paity

Dal bych tomu šanci, narozdíl od zde přítomných. Mahulena Bočanová sice není moc záporačka, ale prostě a jen ..... atd., ale byla to polovina 90. let a Václav Vorlíček si řekl, že udělá pohádku, která se bude líbit. Dle mého názoru se mu to až tak nepovedlo. ()

Prochy38

Pohádka mého dětství, která se řadí už spíše mezi ty modernější. M. Bočanová exceluje, a tím zastiňuje ostatní nevýrazné postavy. One woman show. Ale pořád se mi to líbí. ()

Haymar

Vorlíček je v daném žánru jakous-takous jistotou, ale co naplat, i náš (někdejší) "Fairy-tales Master" už je dávno za zenitem! Nicméně i přesto patří Kouzelný měšec spíše k těm lepším "porevolučním" pohádkám ()

Wishkah

Tuhle pohádku sem neměl, nikdy příliš v lásce, ale po nedávném shlédnutí musím přiznat, že ta pohádka dozrála a z porevolučních pohádek se jedná o jednu z nejlepších. Bere se s humorem a přitom nesklouzává ke klasickému pitvoření a křeči ()

Foxhound#1

Tato pohádka bývá trochu pozapomenuta a když vidím současné "pohádky", tak jí nemohu křivdit a musí hodnocení zvednout. Z trilogie německé spolupráce Vorlíčka s Němci je tato jednoznačně nejlepší. ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka