Notář Karas je nesmělý starý mládenec, který úspěšně uniká vdavekchtivým ženám a večery občas tráví ve společnosti doktora Pacovského a Ing. Čádka. Netuší, že právě oni dva ho chtějí vlákat do podivné hry, která by ho ochránila před nástrahami žen, jež by se rády staly paní Karasovou. Například před veselou vdovou Růženkou Smutnou, která si dokonce našla pro svůj záměr spojence v panu Houžvičkovi. Karas má však oči jen pro svůj idol ženské krásy - pro obraz Dívky v modrém. Jednou večer se nechá tak unést, že vtiskne dívce na obraze polibek, a ta k jeho překvapení z obrazu vystoupí. Tím se však ubohý notář ocitne v poněkud prekérní situaci a rozhodne se vydávat ji za svou neteř, komtesu Blanku z Blankenburgu. Den ode dne pak ve stále zamilovanějším doktorovi roste žárlivost na Blančiny ctitele, kteří si v jeho domě podávají dveře. A pak se jednoho dne dívka v modrém vrátí do obrazu, i když ne nadlouho. Vyjde totiž najevo, že Blanka se ve skutečnosti jmenuje Vlasta, není komtesa, ale studentka filozofie, a komedii sehrála na přání Karasových kamarádů Čádka a Pacovského. Znamená to konec lásky? (TV Nova)

Desmi

Je smutné, že téměř 80 let starý film je i přes svou černobílou tvář mnohem barevnější, veselejší, lidštější a důvěryhodnější než komedie současné. Nový, Gollová a Baarová byly velmi silné trio, pro sebe jak stvořené. ()

Igy007

Kouzelnej film celkově (super námět), ale nejlepší jsou kecy komtesy z Helliandy; jako třeba "hoří ti párátko" a podobně. Zjevně největší Baarové talent byla komika, právem za komtesu dostala ocenění (možná její nejlepší role vůbec). Škoda, že ji nemohla v rolích projevit mnohem častěji. ()

PTuranyi

Príjemná romantická veselohra. Jan Karas je dobrá partia a o nápadníčky nemá núdzu. Preto mu jeho kamaráti pripravia drobný špás. Narafičia mu totiž zhmotnenie komtesy Blanky z Blankenburgu, krásky z prekliateho obrazu, ktorý má ako notár v úschove. Komické situácie vznikajú hlavne z dobového rozdielu. Komtesa hovorí staročeštinou a odmieta moderné oblečenie, ale všetci sa do nej zamilujú. Komtesa teda vlastne Vlasta z Prahy (nie z obrazu) však opätuje len Janovu lásku a tak po náhodnom odhalení môže dôjsť ku šťastnému koncu. Lída Baarová a Oldrich Nový výborní a Natasa Gollová v úlohe slečny Smutnej, ktorá je vlastne veselá. Ak by sa vám zdala hudba v pozadí povedomá, tak ku koncu určite zistíte, že je to známa skladba Dívka v modrém :) 70% ()

Dr.dogous

Tak dlouho nahlížel do tváře v rámu, až noc je sblížila. Láska má tisíce podob, k soše, obrazu, k Cyrilovi a Metodějovi. Aleluja. Amen. Amen 82%.. ()

Sfaxia

Přemýšlím, jestli by dnes něco podobného zvládl aspoň jeden z těch režisérských "špiček" co se každý rok proháněj po červeném koberci v KV. Smutné přemýšlení. ()

sherudan

Autorem předlohy a spoluautorem scénáře byl Felix de la Cámara, vlastním jménem Felix Emil Cammra, velmi úspěšný autor okultní a fantastické prózy. Jako velký sympatizant fašismu a prominentní kolaborant zahynul za květnového povstání 1945, zřejmě byl ubit rozběsněným davem. Možná proto bylo jeho jméno později odstraněno z informací o filmu. ()

Sa.sa

Úžasný film plný super scén, vtipných situaci a hlášek... Opravdu se povedl... Je radost se podívat. Navíc Baarová je nádherná.. ()

Holly_Molly

Nenáročná veselá romanťárna, ve který coomer Olda simpuje holku z obrazu (paralela k internetový době o 85 let později čistě náhodná) :-) ()

sirnene

Tenhle film jsem nikdy neměl rád a asi se to nikdy nezmění. Herecky ztvárněno super, ale zápletka je dle mého názoru divná. ()

Harakiros

Běžná, tehdejší komedie, kterou Vávra zpracoval s elegancí sobě vlastní. Oldřich Nový byl, je a bude pro mě nejlepším hercem své doby. Opravdový elegán a gentleman. Baarová byla krásná ženská a co dělala ve svém volném je mi naprosto jedno! Celkově patří tento film mezi má oblíbené. ()

CyWilly

Jasně, že se na to nemůžete dívat optikou diváka 21. století. Pokud ale v sobě máte cit pro sebeironii, sarkasmus a nadsázku, musíte si u Dívky v modrém a dalších podobných komedií lebedit. Z mého pohledu je to dokonalé po všech stránkách. ()

benden

Lída Baarová byla opravdu výjimečně krásná žena a v tomto filmu její krása byla ještě více podtrhnuta noblesou komtesy. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že Lída Baarová v roli Blanky předčila i výtečného Oldřicha Nového. Dívka v modrém je film, který zaujme i po tolika letech a nevidím jediný důvod, proč bych mu nedal 5*. ()

andreas_tool

O tom jak to mastičkář s kořínkářem váleli na kamaráda notáře ;-) Jak je u našich starých (prvorepubliķových i protektorátních) filmů zvykem, vše je bravurně zahráno a natočeno. Naprostý relax a naivní úsměv na rtech. ()

axelson

Ty jsi má jediná dívka v modrém. Miluji tento film, tak jako všechny, kde hrál Oldřich Nový, Nataša Gollová a Lída Baarová, i když u té jsem zdrženlivý. ()