Operátor tísňové linky (Jake Gyllenhaal) se snaží zachránit volající, které jde o život, ale brzy zjistí, že všechno je úplně jinak. (Netflix)

Neuge

Zbytečný a scenáristicky zprzněný remake, jenž si svou existenci obhájí snad jedině tradičně výborným výkonem Gyllenhaala. ()

DD

Fuqua kdysi platil za ok remeslnika, ale posledni jeho pociny vylozene krici "direct to video" a jinam jeho kariera opravdu nemiri. Naopak Gyllenhaala povazuji za jednoho z nejlepsich hercu soucasnosti, aleod Nightcrawlera je jeho vyber roli dost mimozni a na tenhle remake se behem par dni zapomene. Ztrata casu pro vsechny. 5/10 ()

Equilita

S kľudným svedomím tomu picnem 4*, pretože si to zaslúži. A hneď aj poviem prečo. Keďže sa jedná o remake dánskeho filmu, každému musí byť hneď jasné, že film ti dejovo neprinesie nič nové a tým pádom je absolútne irelevantné, aby tu zopár mudrcov náročky a hlavne úplne zbytočne znižovalo hodnotenie s komentárom "film je kópia, nepriniesol nič nové, nemá čo ponúknuť". Pozeráš remake kámo, tak neviem z akého dôvodu čakáš niečo iné, ako bolo v pôvodnom scenári (ktorý je mimochodom fantastický). Keď sa máme baviť o dánskom originále, nie je tam moc čo vytknúť a to isté platí o tomto filme. Malo to svoje tempo, napätie a úžasný výkon od Gyllenhaala. Dánska verzia mi ako väčšina euro filmov zo severu pripadala surovejšia a emocionálne plytká. Americká verzia bola postavená práve na emóciách a možno mi sedela o malinký kúsoček viac. ()

Stillborn83

Netušil som, že tento film je remakom dánskeho snímku Tiesňové volanie, ktorý som nevidel. Ale The Guilty mi skôr pripomína dnes už legendárnu Telefónnu búdku, vybavuje sa mi aj ďalší film z prostredia tiesňovej linky, prípadne Locke. Je jasné, o čo tu išlo, ale neskutočne tu chýbali zábery „z druhej strany linky“, ktoré by film istotne posunuli na vyšší level. Gyllenhaal samozrejme parádny, ale to sa tak nejako čakalo. Priemer na jedno videnie. ()

Flory14

Původní film jsem neviděl a Gyllenhaal patří mezi mé top herce, proto jsem se na film dost těšil. A já jsem rozhodně potěšen! Jake si zde jede one man show a rozhodně jeho výkon nejednoho diváka musí zaujmout. Příběh je solidní krimi drama které těží z toho že divák musí sakra zapojit svou fantazii. Tím že je to remake se samozřejmě nedá mluvit o originalitě ale já to viděl poprvé, takže mě styl přišel ojedinělý. Osobní linka hlavního protagonisty byla dlouho tajemná a nemohl jsem se dočkat až zjistím co se ve skutečnosti stalo. Jeho psychika je tu dost rozebrána a dlouho jsem se snažil přečíst, co mu přesně je ( vztek, úzkost, panika,...?). Malinké mínus je asi za to že děj se dal vcelku brzy odhadnout a chyběl mu nějaký zajímavější twist. Nicméně za mě rozhodně kandidát na podcenění roku protože takhle nízké hodnocení ( 60%) si nezaslouží ani náhodou ale je to USA remake a ty vždy dostávají "naloženo". Velice silné čtyři hvězdy. ()

krapek odpad!

Oproti výbornému originálu viac nadávok, viac hysterické, viac patetické, viac americké a na konci musí byť happyend. Takéto vykrádačky horšie ako originál a bez pridanej hodnoty si môžu strčiť niekam kam slnko nesvieti. ()

Clark_Kent

Jake Gyllenhaal měl prostor jen pro sebe a dokázal opět dokázat, že jedním z nejtalentovanějších herců současného Hollywoodu. Pokud dokážete udělat, hodně věcí i hodně atmosféry s jedním hercem na horské lince. To vždycky stojí za ocenění. ()

RAFT

Tak,tenhle remake se povedl .Originál sem viděl a už si ztoho moc nepamatuji .Ani mě zdaleka tolik nebavil jako tenhle film.Jake Gyllenhaal se do filmu hodí,dostal ve filmu dost prostoru a krade si pro sebe celý film. Viník mě rychle vtáhl do děje ani na chvilku sem se nenudil.Dvě těžká rozhodnutí.Tak ,jak to dopadne.70% ()

BFG2000

Slušná depka. Ne, vážně, moc chytře napsaný, excelentně zahraný a perfektně zrežírovaný thiller, který překvapivě, vzhledem k okolnostem, udrží vaši pozornost od začátku až do konce. Jake doslova kouzlí a předvádí, co to znamená herecké umění. Scénář je velmi propracovaný a chytrý a "hlavní" zápletka s unesenou ženou je vlastně jen kulisou té skutečně hlavní myšlenky celého filmu, což vám však dojde až ke konci. Ale to je na tom právě to hezké. Moc se mně líbili i další herci, resp. tedy jejich hlasy. Nikdy bych neřekl, že prohledávání domu "po telefonu" může být tak mrazivé a napínavé. Moc pěkné. Jóoo, když někdo umí, tak umí a stačí mu k tomu vážně málo. ()

Brooks

O triedu slabšia, americky afektovaná kópia dánskeho originálu s obrúsenými hranami (zjemnenie dejových liniek s bábätkom a s parťákom). Čiže presne to, čo som očakával už od oznámenia remaku. Gyllenhaal dobrý, ale Jakob Cedergren bol lepší. 3* ()

denulik

Ak niekto nevidel dánsky originál, príde mu to iste ako zaujímavý film s dobrým nápadom, ale je to v podstate kópia 1:1, ktorú ocenia len fanúšikovia Jacka Gyllenhaala. ()

SONY_

(Pozor, spoiler!) Za celý film se nehneme z jedné budovy a vlastně všechny situace, které se přes telefon řešily, jsem si musel představovat. Musel jsem zapojit trochu té mojí pochmurné fantazie. To mi ale vlastně tolik nevadilo. Jen ty hlasy z telefonu mi mnohdy přišly nepřirozené a to s tím hadem v těle mi zase přišlo dost nereálné. V Tísňové lince (2013), které jsem udělil 5 hvězd, bylo toho napětí více a hlavně jsem viděl, co se přesně děje na druhé straně. Jako večerní program ale určitě film neurazil a ani nenudil. /55%/ ()

milwaukee

Viděl jsem dánský originál, takže mohu porovnat. Ale až tak moc nebudu. Raději napíšu dvě recenze. Někde jsem zaslechl hlášku, že průměrní umělci kopírují, ti nejlepší kradou. Tady to "kopírování" bylo hodně dobré, dokonce bych řekl nadprůměrné. Na plnou pětku to nebylo, ale čtyři bych dal. Snad právě proto, že Džejka můžu a nevadí mi, že občas hraje homoděje. Holt, každý se nějak živíme. A hodně mi říká i ta práce, kterou dělal. One man show se fakt povedla a natočit nízkorozpočťák v kanclu a na hajzlu, který by mě přilepil na gauč, to se zase tak moc často nestává. A že se celý příběh ke konci úplně otočí, jsem vůbec nečekal (ale opravdu). Ale tak už to někdy na lince chodí. ()

papadoce

To som tuším už niekde videl. Jasné, že som to videl. Už som zhliadol severské Tiesňové volanie a teraz je to také americké Gyllenhaalovsko-Fuquovské. Ja ozaj neviem porovnať kvalitu jednotlivých snímkov, lebo už si na ten vikingský nepamätám a možno je to práve pre Tonkove dielo veľké šťastie. Budem teda hodnotiť výlučne kvalitu The Guilty akoby som nič netušil. Proste panensky čistý. Film mal atmosféru aj spád, Jake nepúlil oči tak hrôzostrašne ako to len on vie a 90 minút sa skotúľalo plynule. Ale ….. ale stále je to len kópia niečoho čo niekto zvládol už predtým bravúrne. Načo teda? A ten počet Emily v závere bol ubíjajúci. Asi som klamal, panenská čistota nefungovala. Odoberám body za plagiátorstvo. Slabé slabé tri. ()

Mamlas

Velmi podobné Tísňové volání bylo o 2 levely výš než tahle přepjatá volovina. S přetáčením se na to dalo dívat, ale moc mě nebavilo koukat na nevyrovnaného hyperaktivního cholerického zbrklého troubu, který nemá v podobné práci vůbec co dělat. Až ho propustí, tak by mohl pracovat třeba jako dispečer letového provozu. Páni, to by byla pěkná dvojka se spoustou mrtvých... (34%) ()

Dejvecd

Nečakal som veľa, nie len preto, že film vyzerá, ako keby ho tvorcovia stihli natočiť do týždňa, ale aj preto, že som sa bál, že film dopadne podobne ako nedávna Sweet Girl a nebude ničím iným, ako obsadenie slávneho herca do nudnej sračky, takže som bol dosť prekvapený, keď som film dopozeral bez ujmy na zdraví a prekvapivo dobrým pocitom. Na jednu stranu, tento film má pomerne jednoduchú zápletku a nie každého osloví, ale na druhú stranu je napínavý a hlavne má Jakea Gyllenhaala, ktorý sa proste popasuje úplne zo všetkým. Aj napriek banálnej zápletke ma tento film bavil, pretože sa tu môžem pozerať na jeden z najlepších hereckých výkonov tohto roku (nevidel som toho tento rok veľa, ale z toho čo som videl si myslím, že si Jake tú nomináciu na Oscara zaslúži), ktorý rozhodne ťahá celý film dopredu a dopraje mi tak svižný zážitok, ktorý uplynie, ako voda a k tomu, dobre pobaví. Celý film sa odohráva v jednej miestnosti (sú tam aj dve scénky na WC, ale chápme sa) a jediné, čo ponúka divákovi, sú telefonáty s dispečerom 911, divák tak musí pustiť uzdu svojej fantázií a podľa rozhovorov musí skladať príbeh, ako puzzle. To ja ako milovník filmov, v ktorých si musí veľa vecí divák domyslieť aj sám resp. divák musí aj zapájať mozog, dosť chválim. Môžem len odporúčať. 7/10 ()

liquuid

V prvni rade treba zminit, ze jsem nevidel original. Zadruhe je treba zminit, ze nemam rad filmy, ktere jsou tocene na jednom jedinem miste. Pres oboje dvoje zminene vsak musim rict, ze me to opravdu chytlo. Ma pozornost byla udrzena na 100%. Zvraty, napeti a emoce byly tak skvele a intenzivni, ze si tak rikam, ze presne tohle napeti schazi spouste novych filmu. Mne se to libilo. Ikdyz kopie, tak zaslouzene 4 hvezdy. P.S. Jake neskutecnej. ()

adamcik.patr

někteří píší, že nesnáší levné filmy z jedné místnosti, jeden herec apod...  vzpomeňme si na 12 Rozhněvaných mužů... ( ano bylo tam 12 herců..) Ale jak lépe natočit film, podle knižní předlohy, než-li cestou, kdy si vše musí čtenář/divák představit v mysli.. ()

Hemlock

Všeobecně mi remake a jemu podobné předělávky nevadí, ale zde si nemůžu od srovnávání pomoc… Podobnost s Den skyldige z roku 2018 je opravdu enormní a bohužel pro Viníka i negativní - dánské podání je nejen uvěřitelnější, ale i napínavější a prostě po všech stránkách lepší. Závěrečné hodnocení nezvrátí ani solidní herecký výkon Gyllenhaala, ale kdo má rád tyto nízkorozpočtové jednohubky, bude spokojen - 40%. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

10.10.2021

Přestože zatím o příštím filmu britského filmaře Guye Ritchieho (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) nevíme takřka nic, projekt už se pomalu začíná blížit před kamery. O hlavní roli teď navíc jedná Jake… (více)