Hlavním hrdinou příběhu je Jan Kavka (Milan Ondrík). Čtyřicetiletý záchranář z malého města právě opustil manželku Evu (Dominika Morávková). V okamžiku rozchodu se Eva stane tragickou obětí zločinu. Z Jana je vdovec, který žije s vědomím, že smrt ženy nepřímo zavinil a nepřišel jí v kritické chvíli na pomoc. Útočiště před neodbytným pocitem viny nachází díky kamarádovi Michalovi (Hynek Čermák) v místním boxerském klubu. Spřátelí se s Michalovou chráněnkou Gretou (Leona Skleničková), jíž tělocvična nahrazuje nepoznanou rodinu. Vyšetřovatel Dvořák (Vladimír Javorský), který má případ smrti Evy Kavkové na starosti, naráží na řadu podivných okolností. Ukazuje se, že pachatel, feťák Robert Stránský (Jan Jankovský) je informátorem pod ochranou vyšetřovatelky z protidrogové centrály Mudrové (Kristýna Frejová). Jan chce věřit ve spravedlnost i v to, že se dokáže s pomocí svých přátel vrátit do všedního života. Ale obava z toho, že by vrah nakonec mohl uniknout trestu, jej přivede k rozhodnutí vydat se na vlastní cestu odplaty za nečekaných okolností a s nejistým výsledkem. Najde kromě pomsty i stále nenalezené odpuštění sobě samému? (Falcon)

uhlerado

dobra hudba, strih, zbytocne sa to nenatahovalo, nenudilo. Ondrík top herec Slovenska, take temne tragicke pochmurne smutne, riesi sa otazka vrazdy smrti emocii pri strate. Nebolo to vobec zle, ale k dokonalosti tomu nieco chybalo. Jankovsky nechutna rola zleho cloveka ()

Saxos

Tak to dopadne, když místo napětí do krimi raději natluču umění. Zákonitě vznikne pořádnej prasopes. Jako vrchol dobrým hercům zakážu hrát. Závěr: nedoporučuji. ()

kokofek

Trochu moc pomalé tempo,aby divák pochopil jak moc hlavní hrdina trpí,ale na mě moc pomalé. Ale na Milana Ondríka byl moc hezký pohled. Šikovný chlapec. ()

Pan.Antonin

Vzhledem k tomu, že opět "rozhoduju" o Ceně filmových fanoušků Českého lva, tak přišel čas omrknout zajímavé počiny našich tvůrců a jako prvnímu jsem dal šanci známému Bebjakovi a jeho zajímavě vypadajícímu thrilleru Stínohra. A ze začátku to vypadalo skvěle, scéna s vraždou byla výborná, bohužel poté se tempo zaseklo, tvůrci začli sázet spíše na artové vyjádření pocitů hlavního hrdiny než na nějaké rozvíjení příběhů a film se tak stal příšerně nudným. Nakonec za mne velké zklamání a promarněná šance. ()

Kozlowski8

Milan Ondrík jako čtyřicetiletý záchranář, kterého sužují výčitky svědomí, že nepřímo zavinil smrt své přítelkyně a snaží se začít nový život. Jenže ta tíha vlastního svědomí a touha po odplatě je silnější... UF! Peter Bebjak a celý jeho štáb zaslouží velké uznání, protože filmů jako tento u nás (a na Slovensku) nevzniká mnoho. Po všech stránkách skvělý snímek, kterému lze jen těžko něco vytknout (možná výrazový projev Milana Ondríka v některých emotivně vyhrocených scénách, kdy mám pocit, že trochu víc tlačí na pilu). Vše funguje naprosto skvěle - od výborného scénáře, příběhu, vedení herců, atmosféry až po kameru a střih. A úžasné herecké výkony s ambicemi na kandidáty Českého lva. Moc mi to sedlo a jsem nadšen a spokojen. 90 %. ()

F2003F

Veľa tam toho dokopy nenarozprávali a napriek tomu z Ondrík cítiť herecký rozdiel, keď nehovorí rodným jazykom. Film sa snaží tváriť (pôsobí) až mierne artovo vďaka dlhším scénam prostredia. Emočne to nefunguje a vlastne ani neviem spomenúť, v ktorom ohľade by film nemohol byť lepší. Na chabé slovenské pomery filmovej tvorby ľahký nadpriemer, všeobecne tak 2,5 lenže 2 som dal nezvládnutej upútania chtivej Správe a hodiť to do vreca k tomu by bolo urážajúce minimálne Ondríka. ()

Salvator

Neslaný nemastný hlavní hrdina, poněkud zbytečně drsné záběry v úvodu a nuda v první polovině, to jsou jen některé z věcí, které film posílají pod hranici průměru. Nebýt dua Javorský a Jankovský, mohlo být i hůř. ()

TheKLF

Absolutní zklamání ... nevysvětlené události, špatná kamera, někdy není vůbec rozumět ... tohle prostě bylo trápení to dokoukat. ()

RedBoryyys

Bavilo mě zejména sledovat místa,která dobře znám,kde se často pohybuji a vidět je pak ve filmu v jiném úhlu pohledu je dost zvláštní a zajímavý pocit... ()

Slepejsek

Film doplácí na dva hlavní mínusy: 1) poněkud překombinované vazby mezi postavami a 2) nečitelnost hlavní postavy. Autoři tomu bohužel nikterak nepomáhají - místy to vypadá jakoby točili několik filmů (nebo aspoň verzí) najednou a pak z nich (nezávisle na původu) sestříhali jeden (jednu). Na pár místech mne takhle zaskočila i hudba, která jakoby zapomněla, co se na plátně děje. Naopak plusové body patří vizuálu - kameře, střihu i celkově temnému ladění. Žádná prvoplánovost, ani zlatý servírovací podnos. Atmosféra a šmrnc tomu rozhodně nechybí. Škoda toho pokulhávajícího obsahu. Takto zbyl z osobité rozvahy "jak se vyrovnat s pocitem viny" jen důkaz, že méně je někdy více. ()

vaclav.g.kar

Renesance českého filmu pokračuje. Další nadějní a osobití tvůrci ukazují porstředníček klasickému českému konzumu. Po Shokym s Mortym, Okupaci, Chybách a novému Vyšehradu nám pan Bebjak po výborných Devadesátkách nadělil nepříjemný a špinavý Revenge Thriller o hledání spravedlnosti. Těžko se to bez spoilerů popisuje, ale rozhodně to můžu doporučit.. ()

starydivak

Na tento thriller nechoďte. Pokud chcete detektivku, pusťte si nějakej seriál. Tohle není ani jedno. Je to artový film plný hnusu a špíny. Jak ve vizuálu, tak v charakterech téměř všech postav. Děj neusazený v konkrétním městě ani čase celkem nestojí za řeč. Je to o pocitech, citech, vnímání zla, dobra. Cesta za nucenou pomstou je lemována spoustou emocionálních kontrastů, vzpomínek, rozhodnutí, selhání, nebo i příležitostí k odpuštění. Temné, hutné, přemýšlivé, bezvýchodné. ()

Dechman

Herecké výkony skvelé, kamera slabšia, príbeh trošku nedával zmysel sem tam, celkový dojem nemastný neslaný... ()

milbelQ

Začalo to ako tak dobre ale len chvíľu a potom nuda ale dopozeral som. Peter Babjak sa inšpiroval severskou kinematografiou. Dominika Morávková-Zeleníková tých pár minútiek zahrala ale tam čo už pokazíš, to by dala aj komparzistka. K pozretiu filmu ma zvábilo jedno meno -  Hynek Čermák  ale opäť som mal takého tušáka, proste Milan Ondrík ma ešte v ničom nepresvedčil, že je dobrý herec, možno len ešte nedostal rolu, ktorú vie zahrať ale samozrejme to je môj pocit. Vladimír Javorský zahral policajta dobre, snažil sa napodobniť severských chladných polišov. Ak by Tieňohru natočil severan bol by to na SEVERE TOTÁL PREPADÁK. Pán Babjak si neuvedomil, že v našich filmových končinách nemôže natočiť Škandinávsku depresívnu krimi, nie je kto by napísal scenár, nemá na to hercov, kameraman možno by aj bol ale p. Babjak nemá na taký film potenciál a ani talent. Jedna hviezda za pokus ale dúfam že aj posledný pokus !!! ()

vinducha

Jako Kladeňák oceňuju spoustu interiérů a exteriérů zde z města . Nicméně tímto dílem mě pan Bebjak poprvé lehce zklamal . Iritovaly mě zde 2 věci a to dosti. Kamera a hudební doprovod.  Bývalo by to bylo z 4. ()