Zalost

Dobře, na komedii jsem se tu smál opravdu málo. Ale jako film vyprávějící hezký příběh, jak se jeden muž ze zajetí televizní show vymanil, je Truman Show skvělé. Carrey dokázal, že jeho herectví není založeno jen na grimasách a že to zvládne i bez nich, zbytek herců tvoří skvělý doplněk, samozřejmě v čele s Edem Harrisem. ()

jesus666

Výborný scenár. Výborná réžia. Výborná hudba. Výborný výkon hercov v hlavných úlohách. Výborný film. Potešujúce je, že tvorcovia sa nedali zlákať zaujímavosťou témy a zbytočne film nenaťahovali. Myslím, že tých zhruba 100 minút je dostatok času, aby vás film chytil a skončil skôr, než by vás začal nudiť. ()

*Colorado

Výborný film. A skvělý Jim Carrey, který hraje charakterně, ale umí si také ukrást chvíli pro své grimasy a blbůstky, ale ani trochu to zde nepůsobí okoukaně. Jde ale především o dobrý námět - přiznávám, že bych se ani nedivil, kdyby někdy někdo s nějakým "podobným" (v uvozovkách proto, že velkého bratra už jsme tu měli, jen tak trošku v menším měřítku) druhem zábavy (dejme tomu) přijít chtěl aneb jak nechat (když budu optimistický) 5 z 10 občanů strávit život u podobných nesmyslných pořadů. Líbilo se mi, jak Truman začal objevovat nesrovnalosti, které se kolem něj děly (btw jestli mu to trvalo "jen" 30 let, tak Thumbs up! :) ). Trošku mi vrtalo hlavou, jestli se dá člověku vnutit strach třeba z té vody, jak se to povedlo tvůrci pořadu Edu Harrisovi, na základě jedné nešťastné události, a sice jak moc je pravděpodobné, že by se natrefilo na člověka, na kterého by to mělo diametrálně jiné dopady.. Konec jen vyplyne z předchozího dění a dává prostor divákovi (tomu filmovému ;) ). Meisterstück. "Stejně nikdy nic neukážou. Vždycky otočí kameru, pustí muziku, vítr fouká, záclona vlaje a nic není vidět." ()

vojo

Dobrý večer vážení diváci vítam vás pri sledovaní Truman show. Prosím pohodlne sa usaďte nikam neodbiehajte a rozhodne neprepínajte pred koncom ten je najlepší... Keď som tento film videl v čase jeho premiéry v kine nedokázal som ho ešte náležite oceniť. Síce už vtedy sa mi páčila jeho idea, ale ešte sme vtedy neboli dostatočne vymasírovaní našimi komerčnými a žiaľ už aj verejnoprávnymi televíziami a ich "reality show". ()

Illioplius

Dráma s Jimom Carreym v hlavnej úlohe – už len to znie zaujímavo. Carrey, ako podľa mňa dosť trápny herec v podaktorých komédiach, v tomto filme perlí. Vyvrcholenie na konci je silne emotívnym zážitkom. Asi aj preto, lebo je veľmi ľahké vcítiť sa do Trumanovej role. Netreba sa nechať odstrašiť prívlastkom sci-fi, nie je to pravda. Tento film je dráma, možno tragédia. Ale skutočne vydarená – jedna z najlepších, akú som videl. Od ostatných sa líši tým, že je to sociálna a psychologická výpoveď o jednom človeku. Obyčajnom človeku, ktorého ovláda celý preňho existujúci svet. A on napriek tomu zvíťazí. Každý divák musí byť na Trumana veľmi hrdý – rovnako ako boli naňho hrdí diváci reality šou vo filme. ()

bery71

Na Hollywood nesmírně originální a skvěle provedené. Carry hraje to co umí, hraje to dobře, ale nic nového pod sluncem. ()

Páně

Skutečně nezapomenutelné dílo. Jim Carrey umí. Umí i Peter Weir, který vtiskl svébytnost, rozporuplnost a dilema. Svým způsobem chvílemi velmi děsivé. V realitě by to určitě nefungovalo, ale jako vztyčený ukazovák to funguje. Opravdu skvěle zrežírováno, jen co je pravda. Rozhodně si to zaslouží plný počet, o tom žádná, už pro ty oči Nataschi McElhone. No a ten konec, to je třešnička na dortu. ()

Radek.SCH

Geniální to rozhodně nebylo (přesněji řečeno geniální byl pouze námět), ale dalo se z toho "vytřískat" daleko víc. Možná, kdyby se z toho udělal nějaký kraťas... ()

merigieren

Hmm, hluboce hluboká myšlenka, asi bych byl jedinej kdo by na to nekoukal. Zavřeme chlapíka do terária a jako napotvoru, máme zrovna my možnost pozorovat jeho prozření, jako kdyby v předchozích letech na žádnou chybu nenarazil a teď se to sešlo. Když zrovna manželka a kamarád nepřehrávají, tak se na to dá i koukat. ()

Rokle

Truman u mě stoupal každým zhlédnutím výš a výš. Jeden z nejlepších hereckých výkonů Jima Carreyho. ()

Ukubumbahoo

Občas se zastavím a říkám si, jesli se mi neděje to samé, jestli nejsem já sám postavičkou v nějaké reality show. Doufejme, že ne a pokud ano zamaskovali to autoři ještě lépe než v případě Trumana. Nicméně Truman Show je opravdu skvost! ()

RedDuck

Geniální námět, vynikající provedení, výborné herecké výkony, "osobitá" stylizace. Komičnost i emocionálnost velmi působivě vyvážené. Docela vážně přemýšlím jestli to nedat do svých oblíbených filmů. ()

Kopi1

Co k tomuto filmu dodat, prostě geniální, zajímalo by mě, jak na to Peter Weir přišel. Lepší film jsem s Jimem Carreyem neviděl. Lépe to zahrát snad ani nešlo, ale i Ed Harris byl v tomto filmu skvělý. Ale větší pochvalu si zaslouží Jim, kolem kterého se svět doslova točí. Kdo neviděl, udělal velkou chybu. Kdyby to šlo, dal bych i šest hvězdiček. ()

Heroine

I když vím že je to originální námět, nemůžu se zbavit trapného dojmu, který z filmu mám. Nedělá to ani tak Carrey, který tedy nepředvedl jeden ze svých nejlepších výkonů, ale zlé to nebylo. Není to v hercích, je to v celkovém pojetí. Asi to není až tak závažné téma, jak se z toho dělá, a nebo mi to prostě nic neříká. Každopádně páteční večer to nezkazí. ()

Iwiiik

Tak především je třeba vyzdvihnout fantastický herecký výkon Jima Carreyho, který u mě tímto filmem, jako první vlaštovkou, stoupl na úroveň velkých hereckých jmen. Weirovi se povedlo námět zpracovat na výbornou a myšlenka filmu je tak sugestivní, že jsem ještě dlouho po jeho shlédnutí podvědomě hledal doma skryté kamery a koukal podezíravě na své přátele. Rozhodně jeden z nejoriginálnějších filmů vůbec. ()

Quipido

Perfektní námět, který by dnes byl (doufám) zpracován úplně jinak, vzhledem k tomu, kam se posunula reality show jako taková. ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall