Marty_cihi

Taky si občas připadám jak v nějaké trapné reality show. Po pravdě nevím proč se Truman show řadí mezi žánr komedie. Podle mě je to fakt výborný film, kterému vůbec nic nechybí, ale komedie to fakt není. Možná že když je hlavní postavou Jim Carrey tak je to všeobecně brané jako komedie. Ale abych pravdu řek, je to asi jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů vůbec. Omlouvám se, ale nějakej přihlouplej zvířecí detektiv Ace Ventura se s tímto nedá absolutně srovnávat. Možná asi jediné mínus bych viděl na "useknutém" závěru. Zasloužilo si to určitě doplnit o nějakou tu konfrontaci s reálným světem. ()

OK11

Neměl jsem paradoxně rád Jima Carreyho, když jsem byl malý. Až když jsem viděl tento film, změnil jsem na něj názor a uvědomil si, že dokáže bravurně zahrát mnohé, a že ze sebe debila pouze dělá. On sám je jen jednou z mnoha, mnoha kvalit, které bych na tomto filmu vyzdvihl. Dokonalá režie, skvělá Laura Linney, přímo božský Ed Harris, kamera, scénář, hudba, ale hlavně: originalita. Na to, že se jedná o hollywoodský film, dostal mě svým brilantním nápadem a následným provedením. Je třeba dodávat více? :) ()

peaceNwar

Neuveriteľne fascinujúci a krásne pravdivý príbeh. O realite a fikcii, sne a skutočnosti, o tom, čo chceme byť a čo nám v tom bráni. Tento film by naozaj mal vidieť každý človek, ktorý sa necháva vychovávať televíziou, žije ňou a nevníma naozajstných ľudí. Aj mne pripomenulo toto dielo, ako veľmi je človek odtrhnutý od reality a že najhoršou vecou v živote je, keď nieste slobodní a keď Vás najbližší ľudia klamú a podvádzajú. Truman Show nie je obyčajný doják, je to krásny film s nebeskou hudbou od obľúbeného Glassa, skvelými hercami o tom, čo v živote často zabúdame... Že život, ktorý žijeme je len a len náš a splniť si svoje sny môže aj niekto, kto celý život je uväznený televíznou spoločnosťou. Niccol dáva poriadne :) "Keby sme sa nevideli, dobrý deň, dobrý večer aj dobrú noc." ()

bmolko

Do detailu propracované nápadité sci-fi drama, které útočí na masovou zábavu a konzum. Jim Carrey odhodil svoje pitvoření a jeho gumový obličej nahradil obličej vyjadřující skutečné emoce. Jeho rozlučková poklona všem divákům, kteří sledovali jeho show, je pak tím pravým vrcholem filmu. ()

ThePaul

Nápad neskutočne originálny, film pekný a do detailov premyslený. Tento film je dôkazom, že aj tie staršie filmy sa oplatí pozrieť. ()

Mad.Lady

Výborný film i přes to, že Jima Carreyho moc ráda nemám. Skvělá práce s detaily! Především bych ale chtěla vzdát hold Lauře Linney, která podala obdivuhodný výkon. Málokterá herečka by tu roli dokázala podat takovýmto způsobem... ()

whimsy

Už dávno si myslím, že celý svet je plný ufónov, ktorí mi robia zle a tento film mi zrazu tvrdí, že sú to vlastne všetko herci. A niekde na mesiaci sedí niekto, kto to celé riadi. Takže ide o ďalšiu verziu koncepcie reality, ktorú denne zažívam. Ale ja aj tak stále verím, že sme súčasťou počítača, ktorý sa volá Earth a riadia nás myši. Pretože inak to nedáva zmysel. ()

petrusqa

Film Truman show pro mě vždy zosobňoval vynikající téma, které bohužel nebylo dostatečně rozvinuté. Připadá mi, že tento nápad měl ještě více uzrát. Viděla jsem tento film po deseti letech a stále z toho mám stejný pocit. ()

Etherium

Klenot medzi filmami, keď som to videl prvý krát, už som sa pozeral na strop, alebo na mesiac, či tam nezbadám kamery :D. Film som videl aspoň 10 krát, a PÁN Carrey je PÁN herec. Scenár a navodená atmosféra... 100 % ()

Desmi

Trumanovi nejde nefandit. Ze začátku jsem se trochu ztrácel, ale pak jsem si film už jen užíval. Asi každého dovede k přemšlení, co by dělal, kdyby se mu stalo něco podobného a je-li to vůbec možné - což je také velice pozitivní. Navíc se mi moc líbil styl, kterým režisér příběh vyprávěl. =)) ()

Anaheim

s Jimem Carreyem jsem viděl už dost komedií a i přes všechny hlášky ve filmech jako Lhář lhář, Maska, nebo Já, mé druhé já a Irena jasně vítězí tenhle film, i když bych si možná na žádnou hlášku hned tak nevzpomněl. Perfektní zpracování a herecké výkony (mj. Ed Harris) vyneslo tento film do mé top 10. Myslím si, že skoro každý z nás zapřemýšlel jaké by to bylo být v kůží Trumana a každý kdo žije všední rutinní život v té kůži možná i je. SPOILER: Závěrečná scéna kdy Jim vchází do dveří a lidé u televizí to sledují a fandí byla pěkně srdceryvná a utkvěla mi v paměti. ()

Muf911

Koho občas nenapadne, jestli celý svět kolem není náhodou jen nastražená scéna jen pro něj, a je vůbec skutečný? Když zavřu dveře, nepřestanou lidi za nimi hrát nebo neříkají si "kamarádi" nebo "rodina" "Bacha, už jde", těsně před tím, než vejdu do místnosti. A vůbec, svítí žárovka v pokoji, kde nikdo není? Truman ale tuhle nastraženou hru prokouknul. Zjistil, že spousta věcí nehraje. Třeba, že když vydrží a bude pozorně sledovat dění kolem sebe, najde různé nesrovnalosti. Jako třeba ten cyklista, co v pozadí jezdí stále dokola. A proč každou chvíli někdo vezme do ruky kávu a dělá na ni reklamu. A Truman se rozhodne spolknout červenou pilulku a z tohoto matrixu uniknout. ()

cirkulace

Neuvěřitelně jedinečné dílo, které vytváří zcela novou kategorii filmů "Paralely s reálým světem, aneb jak je společnost hloupá". Výborný film. ()

Keytt

Zírala jsem s otevřenou pusou od začátku do konce a ještě dlouho poté jsem nad tím přemýšlela. Je to něco opravdu výjimečného a nevím, jestli se někomu někdy povede lepší snímek podobného tématu. Ten umělý úsměv Laury Linney byl trefně strašidelný a perfektně vystihl šílenost televizních reality show. Byla jsem nadšená. ()

Aidina

Velmi zajímavý film o muži, který je celý život řízen někým jiným. Netuší, že jeho život je jenom fikce, lidé kolem něho jsou herci a ještě je místo pro reklamy. Dokonalý Matrix. V každém případě originální námět a děj, výborné obsazení. ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall