Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tragické události, které se odehrály na fakultě, vedou děkanku Klusovou (J. Čvančarová) k radikálnímu postupu. Obviní vedoucího katedry bohemistiky Mádlera (L. Veselý) ze střetu zájmů a neetického chování. To by ho mohlo profesionálně zničit. Něco takového si ovšem nenechá líbit Mádlerova partnerka, studentka Klára (S. Haváčová). Bez vědomí Mádlera připravuje protitah. Zná totiž jisté tajemství, skrývající se na půdě univerzity. Detektivové dále rozkrývají pozadí zločinu, ale jejich vyšetřovací verze se od sebe stále zásadně odlišují. Zach (T. Bambušek) podrobuje svého favorita Vojtěcha Bohdanovského (J. Havelka) intenzivnímu a ponižujícímu výslechu. Pozice vyšetřovaného pedagoga na fakultě se prudce zhoršuje, i on hraje o profesionální zničení. Lída Stehlíková (M. Issová) je stále přesvědčená, že pachatel se skrývá mezi deseti členy divadelního spolku. Získává nová svědectví – a má štěstí, v univerzitním případu dojde k zásadnímu průlomu. Řešení vraždy by vlastně mohlo být docela jednoduché, komplikují ho však forenzní stopy po deviantním sexuálním napadení... (Česká televize)

(více)

Recenze (27)

Fifer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál má zatím dost špatné hodnocení. Přitom si myslím, že už to jaké hádky a diskuze rozpoutal, ukazuje, že autoři trefili důležité téma a navíc ho nenatočili předvídatelným stylem, který bychom odzívali. Jestliže teď Hřebejk v DVTV útočí na Filu (že sám má máslo na hlavě, co se týká chování k ženám) a tvrdí, že děkanka FAMU kryje skutečné „stárnoucí seladony“, tak já netvrdím, že má ve všem pravdu. To nevím. Ale otevírá to potřebnou diskuzi, takže se pak musím smát, když je tenhle seriál hejtován, zatímco neinvenční detektivky jsou vyzdvihované (Případy 1. oddělení apod.). Hřebejk by taky mohl točit obyčejné detektivky (a už to dělal), takže jsem rád, že se nebojí šlápnout do vosího hnízda a dělat něco zajímavějšího. Ten seriál má své chyby, ale pokud rozpoutal takovou bouři, tak dělá to, co umění má dělat – provokuje, budí vášně a diskuze. A proto ho nemohu hodnotit špatně. Přestože uznávám, že chyby tam jsou a není to žádné geniální dílo. Doporučuju se podívat na: HŘEBEJK v DVTV ()

marhoul

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Náhodou se dobře bavím. A Jitka Čvančarová tady vysekla takovou pizdu, že bych jí přála cenu Jiřiny Švorcové. Hodnocení si nechám po finále, prozatím se nechám slyšet, že pakliže k dílku přistupuji jako ke komediální karikatuře všeho, co se hýbe, nikoli ke krimi, zábava je to dobrá.  Úzkoprsost kritiků je otravná a svědčí o míře omezenosti a vytrácení smyslu pro humor. A já myslela, že toto je výsadou neomarxistických přiblblíků... hm, hm... ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bohdanovský do profilu vraha kriminalistce Lídě prostě nezapadá. Nad některými radovánkami na fakultě se stahují mračna a děkanka prská o neetickém chování. Ovšem její proděkan Mrkvička má jedno nepříjemné tajemství. Policie nakonec pachatele má (a divák asi nebude překvapený), nicméně uzavření případu komplikují forenzní stopy po sexuálním útoku. Takže si necháváme i něco na příště. Sarah Haváčová stále zajímavější, nejen na univerzitě, ale i třeba u brigády s ochutnávkou jogurtu. Slovní výměny mě celkově baví, vše navíc korunuje nádherná Olomouc a prostory uměleckého Konviktu. ()

honajz odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tvl. Policejní výslech jako v parodii, ale tohle není žádná Bláznivá střela, ačkoliv Martha Issová občas Franka Drebina připomíná, naprosto černo-bílý rozhovor profesora s děkankou, vyhrocený do extrémních pozic, a nakonec ona úžasná hláška: "To jsou ty komplikované heterosexuální stavy." Jasně, lesbické vztahy jsou zcela bezproblémové a bez komplikací a všichni se mají rádi. Uff. Jestli to Hřebejk myslel celé jako parodii, tak si u svých pražských inťošů asi moc nešplhne, jestli to myslel vážně, tak potěš koště, neb je tak mimo realitu jako nějaký mimozemšťan. ()

triatlet 

všechny recenze uživatele

Dvě minuty ticha za někdejší Hřebejkovu a Jarchovského tvorbu. Teď! Jestli se první díl částečně pokusil navodit atmosféru, pak druhý díl s nesympatickou bandou vyšetřovatelů všechno zmařil.  Dialogy a scény ve 3. díle neodkrývají rádoby závažná společenská témata (jak tvůrci prohlašují), ale neschopnost tvůrců. Scéna s prodejem jogurtů, s vydíráním nesympatického proděkana, odposlouchávání za dveřmi ("Pojďte, vy jedna šmíračko.") , to je parodie (podle Hřebejka a spol. možná vtip?). Poslední dialog alias dvě minuty ticha to zabil celé. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama