Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

mira007

Poslední pohádka, kde jsem byl schopen akceptovat zpívané pasáže bylo Princové jsou na draka (TV film) (1980). takže tahle bambitková záležitost to měla u mne těžké už předem, notabene když jednotka taky nebyla úplná hitparáda. Atmosférou studiová nudná pohádka točená v exteriérech, sympaticky obsazená ale asi si na ni za týden ani nevzpomenu. PS:  já myslel, že věkový rozdíl  čtvrtstoletí u dvou zamilovanejch se romantizuje jen v českých vztahových komediích, ale tenhle nešvar už cpou i do pohádek. ()

Kamas

Nemám ráda násilné vtipy za každou cenu typu Kameňák a tato pohádka mi ho hodně připomínala.  Kdyby nebylo Ondřeje Vetchého a Veroniky Kubařové, dám hvězdu jen  jednu. ()

Emo-haunter

Mrknuto na Štědrý den s rodinou :) Nenáročná pohádka, která sice oproti prvnímu dílu v podstatě nic nového nenabízí, ale pro děti to zábava určitě, účel to pro ně plní. Jednička je o dost lepší, o tom žádná. Má to pár pěkných momentů, ale hudba slabší a nějaký originální nápad - je jich tam rovněž méně než v první díle. ()

Ukko odpad!

Nó, tak letošní Vánoce stojí opravdu za to. Tohle a Krakonošovo tajemstí je teda uberkokotina. Totální debilita celého příběhu, přehnaná hudba, ale hlavně... hlavně... ten scénář. To fakt psal uplný idiot. Upřímně, opravdu bych chtěl, aby někdo natočil hezkou novou vánoční pohádku, aspoň něco tak dobrýho jako Anděl páně 1. Ale zdá se, že s dobrými pohádky je prostě konec. ()

bobstock

´´Hotdog, segedin nebo radši mišelin..hola héj hola hééj´´ ´Prkenný muzikálový Noid se nám tu rozjel s veselicí se samovarným hrníčkem jako šmejdi lákající důchodce na zázračné deky a vysavače. Klus podědil svojí královskou neschopnost o jakoukoliv důstojnost a tak si občas dupne aspoň královna, aby to mělo nějaký řád. Radní opět okatě omrdávají a dosud neprovdaná královna od sousedů si to nechává tupě spolu s celým královstvím líbit. Všechny zachraňuje znovuoživený ku*va Karaba. Jen dotaz. Jaký to je líbat se se svým ´´tátou´´ paní Kubařová? 25% ()

Gulde

Povedený důkaz o tom, že se u nás stále ještě točí i dobré a kvalitní pohádky. (kino Varšava, 12.2.2022) ()

Pawlisman

Ano, dalsi z raaaaady modernich trapno komedialnich pohadek, kde toho dost boli. Dospele nepotesi, deti..taky ne. Achjo. Vyhozene prachy. ()

arcticsky

Vtipné, dobře odehrané, slušná hudba. Bavilo. Dost lidoopů nemá na Štědrý den nic jiného na práci než tu hloupě nadávat... ()

Brusíček

Velice zdařilé pokračování prvního dílu, vtipné, s moc hezkou hudbou. Všichni o deset let starší, a vyzrálejší.  Smích a spokojenost se linula celým, plným, Choceňským Kinem. 77%. ()

Bozvav

Zatímco jednička byla krásná, vtipná a romantická pohádka, plná chytlavých melodií, dvojka spíše připomíná  agitační volební spot na nového prezinta, pardon krále. Humor je křečovitý a vůbec nefunguje, jednotlivé scény místy působý nahodile, jakoby neukotveny v příběhu. Spousta nelogičností, jako například zlí rádcové cestovali do sousedního království jak dlouho, nikdo je tam neznal, zatím co královna "od vedle" se courala tam a zpět pomalu dvakrát denně a vědělo se o ní, že je praštěná. Princezna Johanka roztomilá, ale to film nezachránilo. Narážky na to, že není nic divného na tom, že se dva vojáci drží za ruce, byla vyloženě trapná, stejně jako zpěvný manifest v závěru. za mne velké zklamání a jedna ošoupaná hvězďule. Hlavně už netočte prosím vás trojku. ()

theSaint

Je to jalový jako vždycky. Ten věkový rozdíl královny a Vetchého si teda mohli v pohádce odpustit. Ovšem nutno přiznat, že Vetchý na 60 vypadá opravdu skvěle. Tipoval bych ho na udržovaného 50níka. Dobře on. Další štědrovečerní pomsta od Čt. ()

TostTom

Jako sice jsem hned od začátku věděl jak to dopadne a celé to bylo hrozně předvídatelné, ale mě se to líbilo a jde o jednu z těch lepších vánočních pohádek. ()

Mlle odpad!

S českými pohádkami je to jako s českým prezidentem – jaký pán, takový krám. Kdybychom neměli Stracha, tak jsme s inteligencí, humorem, přirozeností dialogů, krásou princezen a charismatem princů odkázáni na padesát let starou kinematografii. Přiznávám, že jsem tu hloupost poslepovanou z přehrávaných scének, lacině nevkusných pouťových kulis a kostýmů, afektovaných herců a extrémně hloupých textů vydržela jen chvilku. A ještě malý dodatek: malé Valentýně, která roli získala zcela jistě z protekčních důvodů, by měli rodiče a blízké okolí co nejdříve vysvětlit, že tohle herectví opravdu není a pokud chce přesto fungovat jako herečka, rychle ji odvést mezi jiné lidi u filmu, než je tahle podivná parta. Možná to zní vůči dítěti krutě, ale je to pro ni skutečně to nejlepší, co ji kdo může teď poskytnout. ()

cyphercz

Neuvěřitelná slátanina, proboha viděli ti, co tomu dali více než 3 hvězdy někdy pohádky jako S čerty nejsou žerty, Princ a Večernice atd.? Vždyť to je jak nebe a dudy už na první pohled a po naprosto všech stránkách! ()

domirovec

[Zhlédnuto s hlavní od pistole v puse v prostředí příjemného letního kina s příjemnými a velmi milými spoluobčany.] Pohádky normálně nehodnotim, ale zde udělám menší vyjímku. První díl Tajemstvíčka starý odstřelovačky mne zaujal už roky zpět, a byla to pěkná a milá pohádka o vrazích a lupičích z hor. V Part Two se ihned stane několik věcí - ukážou se nám dva postarší simpové z předešlého dílu, bratři v triku Lorenc a Ferenc, ti začnou otravovat a srát se do vlády známé a mezi chlapi oblíbené, avšak naprosto nezkušené e-královny Džulie. Pak se ještě vrací na scénu loupežník, vrah a celkově velmi zlý člověk jménem Karavan, který se teď čas od času, když právě někde někoho neposílá nadobro dohájenebeského, stará o jedno z nejblbějších děcek na celý zatracený planetě. A stejně jako vždycky, skončí to plesky plesky procesem na holou řitici! Nebo možná, nikdo totiž neví jestli právě spoileruju, nebo si z vás dělám Karavany.. Rozhodně je to však slabší než první díl. Slabší 4/5 ()

Olík

Dejme tomu jo, ale vlastně taky i ne. Jako série (teda nejsem si úplně jist, zda se o dvou filmech dá mluvit jako o sérii) určitě „bambitka“ patří k tomu lepšímu, co se týče produkce pro dětské publikum. Nemohu se však zbavit pocitu, že jednička pálila ostřejšími náboji. Ale jinak se dvojice zlotřilých rádců Macharáček & Gogela drží plus mínus stejné linky jako v roce 2011. Přidala nějaké postavy, nějaké upozadila, jednoduchá zápletka, sem tam nějaká písnička (v tom to případě ani jedna, která se ještě za pár let bude zpívat), občas si rýpnout takzvaně aktuálně…prostě držet se toho co očividně funguje. A jestli za dalších deset let bude i nějaké Tajemství staré bambitky 3……vlastně mne nenapadá žádný důvod proč ne. ()

Wallis3

Za mě čtyři hvězdičky, ale jednu k dobru dávám na protest za to, jak tu místní zase plivou! Místy naivní, ale nijak pobuřující příběh, všechny role sedí, Vetchý je prostě sympatickej, dokonce i sluníčkář Klus nevadí. Rádcové jsou úlisní ("Zkušební doba? Taje jen pro nezkušené..!), super hudební doprovod a duet Karaby a královny, nebo píseň falešného Karaby, tam prostě sedí. Za mě mi padla čelist, že toto vzešlo z české produkce! ()

sgt.paper

Tajemství staré bambitky 2 by mohla být lehce nadprůměrná televizní pohádka... Jedná se ale o film, který byl v kinech a česká televize se rozhodla ho zvolit jako hlavní štědrovečerní pohádku. Když tyto dva faktory vezmeme v úvahu, tak celá pohádka působí hrozně lacině. Celý příběh se odehrává v obrovském měřítku dvou království, a tak je nesmírně komické, jak se zde všude dá dojít pěšky během jednoho dne. Film se tak odehrává vlastně na těch lokacích 1) zámek, 2) chaloupka 3) pokoj na jiném zámku. A to nerespektuje se zde jakýkoliv časový posun, večer/noc nastává jen když si postavy říkají dobrou, nebo si zpívají zamilovanou písničku. Nejde nezmínit i opravdu hloupý scénář plný infaltilních vtipů a někdy až neuvěřitelně primitivních... Hláška "kudla" má bejt asi cool, ale je šíleně nevhodná. Je to úplně trapný pokus o nějakou hihi narážku. Naprosto nepovedený je nějaký pokus o přesah do společenských problémů a kritiky politické situace. Tam kde Lotrando nebo tři veteráni fungovali naprosto skvěle dělá bambitka vtipy ve stylu "co mám napsat do vyhlášky o povodních hehe" *říká Tomáš Klus hereckým výkonem automatické pračky*. Postavy nedostanou žádný prostor na jakýkoliv rozvoj a všechny zjištění/zvraty/rozhodnutí jsou tak naprosto komicky hloupé a ploché. Nutno je zmínit také klasickou úchylnou potřebu českých filmařů párovat mladé ženy s výrazně staršími muži. Vetchý je o 25 let starší než jeho filmová partnerka. Asi existuje nějaký důvod proč do role královny nešla obsadit herečka, která by se přibližovala jeho věku, ale stále nevím jaký to je. Tajemství staré bambitky není ničím speciální a nezaslouží si víc pozornosti než průměrné šedé hloupé pohádky v neděli v odpoledne na ČT a absolutně nechápu proč to vedení České televize vidělo jinak.. P.s. I ty písničky byly úplně nudný, nezapamatovatelný a s hloupými texty ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!