Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

zdenny

VIDĚNO V KINĚ. Šel jsem do toho kina s tím, že se bude konat, v Česku nevídané, překvapení, kdy dvojka přebije jedničku. Deset let od famózní jedničky a tvůrci si řekli: Vyděláme prachy. Narážky na Kalouska z jedničky vystřídaly narážky na Babiše. Jenže jednoduché a možná i trapné (nejsem volič Babiše). Kdyby to měl dostat Tomáš Klus, viděli by jsme politickou agitku. Zaplať pán Bůh, že to tak nebylo. Nový král, který rozhodoval v jedničce moudře, se nyní teprve "učí". Slyšíte to? Deset let se učí, jak dělat kralování. Takže absolutní pitomec. Karaba tam byl naprosto zbytečný, nebyl důvod jej oživovat. Protože Ferenc a Lorenc byli impotentní. V jedničce z nich to zlo čišelo, ve dvojce byli jen proto, že byli v jedničce. Děj byl absolutně vypreparovaný. Prakticky šlo o to oženit hrnčíře. Takže jeho sólo - pohádky měla mít podtitul "Kterak Karaba našel lásku". Snad nejlepší byla ta malá, která by klidně mohla vládnout místo svého zoufalého otce. Její obsazení zvedlo procenta hodnocení nahoru (což byl zřejmě záměr producentů), třebaže v pohádce jen byla. Hřebíček do rakve byl sňatek geronta s mladou královnou (třebaže Ondra Vetchý vypadá minimálně o deset let mladší a Kubařovou mám rád). 47%. ()

Eleanor05

Kde byla jednička Tajemství staré bambitky milým, veselým zjevením a politickou satirou, je dvojka jen uměle protahovanou, nudnou, bezdějovou a ve většině případů i špatně zahranou záležitostí. Doba nám pokročila, z kdysi výborného písničkáře Tomáše Kluse, který ve svých skladbách kritizoval pokleslou morálku a politiku, se mezitím stal zarytý buddhista, otravný optimista typu Ned Flanders, zbožňovatel vlastní manželky, a člověk, který už nesloží jediný dobrý hudební kus. Dlužno říct, že i jeho herecké schopnosti se za ta léta zhoršily a jeho "opilecký výstup" ve dvojce Bambitky patří svým amatérismem k nejtrapnějším scénám filmu. Veškerý humor snímku je založen na neustále se opakujících jednoduchých a nevtipných slovních přeřecích a dále na zakopávání a padání postav. Zatímco v jedničce byly písničky celkem tři a měly chytlavý text i melodii, ve dvojce je jich tam subjektivně asi deset a všechny jsou na jedno kopyto, pokud možno s refrény "ha, ha, ha, ha" nebo "heja, heja, hej". K amatérskému výkonu Kluse, vývoj jehož postavy z jedničky byl ve dvojce kompletně vymazán, se ještě přidává amatérský výkon Václava Noida Bárty. Zbytek herců odvádí průměrnou rutinu a jediný, kdo v pohádce skutečně hraje je Ondřej Vetchý. Bohužel on sám tuhle zbytečnost už nedovedl zachránit. 1,5*. ()

fabecc1222

Jednička patří k mým oblíbeným pohádkám, ale u dvojky mě dost vystrašili už upoutávky, a tak jsem k filmu přistupoval spíš s despektem. Ano, nakonec vesměs dvojka oproti očekáváním příjemně překvapila, ale i tak nedosahuje kvalit jedničky, jak už to u dvojek bývá. Příběh je vesměs obdobný jako u jedničky, akorát role se prohodily. Do popředí se tentokrát dostává hlavně samotný Hrnčíř, a Anička s Jakubem jsou spíš odklizeni na druhou kolej. Tam kde jednička vypadadala a působila, že se před i za kamerou sešlo pár lidí, a parádně se bavili, a díky tomu se veškerá ta atmosféra přenesla i na obrazovky, tak ta má dvojka velkou výpravu a  filmovou techniku, ale to nadšení z přítomnosti na place vystřídala už klasická komerce. ()

Dagoussek

Jsem tak ráda, že druhý díl nezklamal  Obsazení zůstalo skvělé, navíc královna  v podání Veroniky byla skvostná . Hudba byla skvělá. Letos nejhezčí pohádka! ()

Autogram

Je tam skoro všetko, čo dobrá rozprávka má mať: kráľovnú, kráľa, krásne hrady, nádherné kostýmy, dereš pre korupčníkov a zvodné odhadzovanie zvrškov pred kúpeľom kráľovnej. Roprávka sa dokonca zaobišla aj bez zázrakov, teda až na ten dereš pre korupčníkov, to by sa na tomto svete nestalo. Chýba však rozprávková atmosféra, nič si z filmu nezapamätám dlhšie ako jeden deň, takže slabšie tri hviezdy.  –––– Co byste si přála? – Já bych si přála pořádnýho chlapa! –––– Zkušební doba? To je pro nezkušené. ()

giovanni3

Překvapivě pohodová pohádka která sice nemá nějak úžasný děj, ale její devízou je pohoda. V neposlední řadě i exteriéry a herecké obsazení v čele s královnami Veronika Khek Kubařovou a Kamila Janovičová. Slušná podívaná a 3z5. ()

jefff

Povedené. Až na hrozivě (ne)hrajícího Kluse milá pohádka se slušnými písničkami, dobrým Vetchým, kterému to i přes podivně velké věkové rozpětí funguje s Kubařovou. Pobavil Noid Bárta i Vladyka s Lábusem, byť se z vychytralých pitomců přeměnili na typické záporáky. ()

Anet21

⚪Po úvodných 20 minútach diváka premkne neznesiteľná potreba prestať sledovať, tie nútené vtipy, slabé herecké výkony, aj tie dialógy, tá politická agitka sú samé o sebe na zamyslenie. Hlavne Klus ako herec nič neukázal už v jednotke, a tu, v dvojke, je jeho ,,herectvo" ešte o pár stupňov nižšie. Highlightom diela budú určite záverečné titulky, v ktorých Klus spieva, a aj keď spieva na playback, snaží sa krvopotne mimicky zdôrazniť, aká dôležitá jeho pieseň je. Skvost. Kto by si toto pustil na Štedrý večer je otázne, rovnako ako to, kto prvý diel označil za akýsi kult. Nebyť starých hercov Lábusa a Vladyku, nebolo by ani poriadne na koho pozerať. A to, že je momentálne už ,,preVetchováno," to sa nemusíme ani hádať.⚪ ()

vitekpe

Herci uz nebyli tak zpoceni, jako v prvnim dile... Je tam tolik pisni, ze to vypadalo chvilemi spis jako muzikal. Tohle nejsou pohadky pro me. ()

Zagros

Nějaké drobnosti bych k vytýkání našel, ale po filmu jsem měl fajn pocit a pouštět se mi do kritizování zkrátka nechce. Druhé díly jsou povětšinou problém, ale druhá Bambitka dopadla v tomto ohledu dobře. V rámci žánru měl příběhově druhý díl i smysl, obsazení zůstalo stejné a fajn atmosféra taky. Návštěvy kina s dcerkou jsem rozhodně nelitoval, líbilo se nám to oběma. Fajn písničky, lehký humor a navíc nějaké to ponaučení pro děti… kdyby tak dopadaly všechny naše pohádky, mohli bychom jásat. ()

HiddenDragon

Vpodstate na stejno brdo jako prvni dil a tudiz stejne hodnoceni :) Vyprava je uz ale lepsi - je tu vice zameckych lokaci (zamek je realne jiny nez v jednicce) a sceny maji vic dekoraci. Zustava ale ta ceska naivita v hereckem projevu (jediny, kdo opet pusobi prirozene, je Vetchy). Jakub (Klus) a Anicka (Janovicova) maji zde uz holcicku. Bohuzel mlada herecka Beckova nebyla vybrana prilis stastne. Celo ma jak obri koleno a projev je na dite jaksi strojeny. Vraci se ale jinak vetsina postav a dej se opet toci kolem vykutalenych radcu Ference (Vladyka) a Lorence (Labus), kteri uprchli do sousedniho kralovstvi. Pisnicky nejsou spatne a je tu i par vtipnych momentu. Napr. jsou tu "smejdi", co lidem prodavaji predrazene hrnce :) Na svatky celkem prijemna pohadka. ()

Wally

Ne tak dobré a zábavné jako první díl. Úplně bych se tu obešel bez Labuse s Vladykou...kromě Lábusových rádoby vtipných přebreptů byl jejich přínos nulový... Noid se konečně našel v roli pitomce...pohádku zabila i jeho hudba s hodně prostými texty... Plus za malou princeznu a Kubařovou...tu žeru 👍 První díl rád zkouknu opakovaně, tento asi ne-e... ()

eagle-eye

První díl bylo sympatické zjevení, druhý už přefiltrované něco, kde se ze všech původních kladných postav stali dementi a k nim se přidala Khek, která toužila odhalit tajemství staré bambitky a zkušenosti loupežníka Karaby. Krom snad exteriérů a dobré kamery nebylo moc o co stát a nechám si tento paskvil příště klidně ujít. Btw. ve stejný den viděno i Princezna a půl království, tam to byl koncert Prachaře + Rumla + Ebena, to se nedalo srovnat. ()

Foxhound#1

Jednička svého času přišla jako běžná TV pohádka a stala se z ní příjemná pecka. Dvojka už byla točená "velkolepěji" ale je taková slabší. Ale určitě to není propadák. ()

Asmodin

Daleko lepší by byla pohádla bez písniček, protože ty byly nejhorší... nezajímavé melodie (unylé, o ničem) a stejně tak i texty písní, které byly tak jednoduchoučké až blboučké. Chcete pohádku s písničkami, za které se nebudete stydět? Mrkněte na Šíleně smutnou princeznu. ()

filipvrbik

Kudla, nalijme si čistého vína, tak dobré jako jednička to kudla nebylo... Ale v marasmu českých pohádek posledních let je to pořád dobré, a narozdíl od jedničky to jde už i v kinech. Tvůrci se pokusili o pár nových postav (královna Julie I.),  a celkově sice vlažný úvod, ale jako celek to působí příjemně a i když vtipy Lorence a Ference už nejsou jak bývaly, pořád je na co se dívat, hlavně když jste dětským divákem, protože celé kino se každou chvíli smálo až, až.. Takže největším mínusem vidím celkem nepovedené písničky (jak byly krásné v jedničce, že si je občas na Youtube pustím), z těchto mě žádná neoslovila (zde tedy velké významné mínus pro Václava Noid Bártu, a i jeho role za moc nestála), a taky mě zklamala relativně malá role Kamily Janovičové, která se mi v jedničce tak líbila. Zato Ondřej Vetchý (Karaba) hraje jako za mlada a s Veronikou Khek Kubařovou (Julie) mu to úžasně ladí... Suma sumárum - viděno v kině...80% ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!