Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  *****

  Keby ste náhodou nevedeli pochopiť, čo je na filme také výnimočné, že dostáva toľko pozitívnych hodnotení, ja vám to poviem. A nemusím ani dlho rozmýšľať. Je to film, ktorý ma dokázal upokojiť po prehre našich hokejistov vo štvrťfinále MS. A to už je samo o sebe čo povedať. Postavy sú milé, príbeh náramne príjemný a dej nie je divákovi v žiadnom smere nanucovaný. Jednoducho pohoda s neho priam sála. Preto nečakajte však výbuchy smiechu, ale pozitívny humor a žiadne umelé výlevy plaču. 100%.(10.5.2007)

 • anais
  ****

  Podobně jednoduché jako Sabrina. Příběh je tedy jiný (snaživý úředník nabízí svůj byt nadřízeným pro noční radovánky, což ho nakonec dovede k seznámení se s dívkou svých snů), ale ve své přímočarosti jen o malý kousek propracovanější. Jsou tu skvělé herecké výkony krásné Shirley McClaneové, a hlavně geniálního komika Jacka Lemmona, který tady rozehrává velmi veselý koncert všelijakého pitvoření. Wilderovy filmy jsou natočeny čistě, na jistotu. Apartment není výjimkou.(27.12.2006)

 • mat.ilda
  ***

  Nepřikláním se k názoru, že "The Apartment" je nejlepší Wilderův film, není dokonce ani komedií v jeho stylu, opakovanou dívatelnost však rozhodně splňuje, hlavně díky roztomilé Shirley MacLaine i Jacku Lemmonovi, kteří se dokáží prohrát kartami celou scénou bez jediného hluchého místa a Budova rýma by se měla zapsat do nejlépe ztvárněných filmových chorob všech dob, tedy pokud jí Jack Lemmon netrpěl skutečně :-)(19.3.2013)

 • dopitak
  *****

  Viděno v druhém dabingu (ČT 1995), který je také dobrý (Sváťa Skopal nemůže být špatný), ale dává jen tušit, jak geniální by to muselo být v prvním z Barrandova 1963 (Bek jako sukničkář Sheldrake, mňam). Film Billyho Wildera právem patří do TOP ČSFD, i když... umím si představit i jiný konec, zhruba o půl hodiny dřív, když Badíček mrsknul s klíčem (abych nenapovídal). Za dabingové čachry film nemůže, takže 5*.(22.11.2012)

 • Snorlax
  ****

  Takřka neuvěřitelný příklad toho, že klišé "kterak chudá dívka ke šťastné lásce přišla" nemusí být blbost. Stačí propracovaný scénář, dobrá režie a kvalitní herecké výkony. A pak se dá bez uzardění konstatovat, že i romantický film je dobrý. Když se k tomu přidá ještě nemalý kousek ve filmu použité nadsázky, můžeme směle prohlásit, že Byt je velmi dobrý film.(15.5.2011)

 • - Jedná se o poslední černobílý snímek, který získal Oscara za nejlepší film až do Schindlerova seznamu. (Pavlínka9)

 • - Shirley MacLaine natočila své slavné cameo v Dannyho jedenáctce (1960) během přestávky natáčení tohoto filmu. (Kulmon)

 • - Americký Filmový Institut vyhlásil v roce 2007 film jako 80. nejlepší všech dob. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace