Ženám nelze nikdy zcela důvěřovat, ani těm nejlepším... Kdesi v útrobách trezoru londýnské banky Cox & Company leží schránka se jménem doktora Watsona, která má být otevřena až padesát let po jeho smrti. Obsahuje vzpomínky na dlouholeté přátelství s mužem, jenž povýšil schopnost dedukce na umění. Během života doktor Watson zaznamenal nějakých šedesát případů, demonstrujících jedinečný detektivní dar Sherlocka Holmese. Ovšem zažili i jiná dobrodružství, jež se Watson z diskrétních důvodů rozhodl až do jisté doby před veřejností utajit. Jednalo se o události takříkajíc delikátní osobní povahy. A jedno takové dobrodružství začíná v srpnu 1887, kdy se oba přátelé vracejí z Yorkshiru, kde Sherlock vyřešil záhadnou vraždu admirála Abernettiho. Události uvede do pohybu anonymní pozvání na vystoupení Ruského carského baletu... Snímek Soukromý život Sherlocka Holmese natočil v roce 1970 podle vlastního scénáře a ve vlastní produkci klasik hollywoodského filmu Billy Wilder a kromě důmyslného případu v něm předkládá ještě jedno paralelní téma, kterým je Holmesův vztah k ženám, jenž se v jemně potlačené podobě vine celým filmem. Sherlocka Holmese ztvárnil tehdy devětatřicetiletý britský herec Robert Stephens, jehož nadějnou kariéru překazilo nadměrné pití. Sherlockovu osudovou ženu si zahrála francouzská herečka Genevieve Pageová. Inteligentní film plný suchého anglického humoru ve své době u diváků příliš neuspěl a teprve postupem času se dočkal uznání, které mu bezesporu patří. (Česká televize)

Kritik.

Starý film, dnes už "len" príjemná oddychovka zo škótskeho prostredia. Výborné ako pozadie popri žehlení, skladaní puzzle, vystrihovaní a inej manuálnej činnosti. Pohodovka :-) ()

altaica

PRO MUŽE:Jeden z nejlepších filmů o Sherlockovi, co byl kdy natočen. Plnokrevný celovečerák sice bez předlohy A.C.Doyla a s trochu přepáleným závěrem, kde by si rochnil spíše fanda Jules Verna, ale které story o geniálním detektivovi je dokonalé? Je to vtipné (vyřešení ruské primabaleríny chtělo notnou dávku odvahy od scénáristů), má to šmrnc a zachovává to šerlokovské dekórum. Sherlock navíc ze všeho nejvíc připomíná Ivánka z Mrazíka a jeho dedukční schopnosti působí oproti normálu poněkud zastřeně, ale co.. I tak dost dobrý. Skvěle jsem se bavil a mohu jen doporučit.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Nahlas to říkat nebudeme, ale takhle, čistě soukromě, si, madame, můžeme pošeptat, že zrovna v tomto případě se Sherlock Holmes moc geniálně neprojevil – pokud nepočítáme několik geniálních hlášek. Taky úspěch filmu potřeboval x dalších berliček jako třeba trpaslíky bez Sněhurky, monstrum z jezera Loch Ness a jednu kredenciózní matrónu uprdelenou leta letoucí na anglickém trůnu. Zkrátka je to tak, s babou za zády i věhlasný detektiv ztrácí svou jistotu a nejspíš občas přemýšlí hlavičkou, než hlavou. Doporučuji.          HLÁŠKA:A ještě jste jim nakukal, že jsem misogyn. Ve skutečnosti – ne že bych neměl rád ženy, jen jim nevěřím. Jiskra v očích a arzenik v polívce.// Zasnoubili jsme se, rozeslali pozvánky na svatbu, dokonce jsem měl frak a 24 hodin před svatbou zemřela na chřipku. To jenom potvrzuje mé tvrzení, že ženy jsou nespolehlivé. ()

Gromit

Soukromý život Sherlocka Holmese patří k méně známým filmům Billyho Wildera. A je to velká škoda. Jedná se totiž o hodně zdařilou kombinaci typicky doylovské detektivky (neinspirovali se tvůrci náhodou povídkou Skandál v Čechách?) a její láskyplné parodie. Robert Stephens se navíc na roli Sherlocka Holmese skvěle hodí, přesně takhle jsem si slavného detektiva představoval, když jsem před lety hltal Doylovy romány a povídky (a dodnes se k nim rád vracím). Moc pěkné! ()

Rattlehead

Velmi povedený snímek. Určitě to bude můj nejoblíbenější film s postavou Sherlocka Holmese. Nezbývá než litovat, že původní tříhodinová verze už je zřejmě definitivně ztracena. A děkuji Oskarovi za zajímavý článek. ()

Amonasr

Parodie na holmesovské téma podaná ve stylu suchého anglického humoru, i když trochu posunutého do decentní taškařice. Zvláštní film, občas jsem se u něj ale i od srdce zasmál, což se mi u většiny komedií moc často nestává. ()

Maja238

U některých hlášek se řehtám ještě teď - téměř rok po zhlédnutí, což vyvolává u většiny mých spolužáků na tváři lehce nechápavý výraz. Poněvadž na ně ráda vzpomínám v hodinách občanské výchovy. "Vypadá to, že sem někdo jezdí na bruslích nebýt té podezřelé absence ledu." Jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy mohla mít tu čest vidět! :) ()

petrik11

Nesympatické, celé nesympatické. Holmsa mám rád, ale v tomto podaní to bola bieda. Malo to byť akože vtipné? Anglický humor? To hádam nie! A celé to o špiónoch, trtkoch Nemcoch a dokonalých ínglišmenov. Jalové, žiadna zápletka, ťahalo sa to ako prilepená žuvačka a nie a nie sa to odlepiť od prízemnosti, ničoty. ()

Hawaj

Zábavná verze Sherloka, skvělá hra mezi Watsonem a Sherlokem, která dokonce sloužila jako předloha pro moderní verzi s Cumberbachem. Sice je to trochu víc komické, ale přesto velmi zábavné, jak se na starší filmy sluší. ()

subic

Celkem zajímavý TV film o Holmesovi, jak se nechal tak trochu víc nachytat od německé špionky. Setká se tu s královnou Viktorií a taky jeho bratr Microft tu vynalézá první ponorku. Co se týká hlavních 2 představitelů, tak ti jsou mi zcela neznámí, ale nijak mi tu nevadí. ()

ostravak30

Sherlock Holmes nikdy neměl nic moc se ženami. V tomto filmu je to ale celé dotaženo do krajnosti, když o nich nemluví zrovna pochvalně. A aby toho nebylo málo, Watson je zcela správně rozhořčen tím, že je detektiv označí za homosexuály. Což by je v té době prakticky degradovalo ze společnosti a již by si u nich nikdy nikdo žádný případ neobjednal. A to si nejsem jistý, zda by nešli sedět. Svou pověst by pak jen těžko smývali. Tím spíše, že ani u jednoho z nich opravdu nikdy nebyla viděna žena a stále tráví čas společně. Tento ohled mi tedy přijde hodně přes čáru. Navíc doktor působí spíše jako karikatura jiných ztvárnění této postavy. Na druhé straně je zvláštní vidět britský geniální mozek v rozpacích, že nedovedl ženu odhadnout. A vysvětlení záhady jezera Loch Ness je též nápadité. ()

Danthare

Jako fanoušek příběhů Sira Arthura Conana Doylea jsem dostal přesně to, co jsem od starého dobrého Sherlocka Holmese očekával plus něco navíc, a to Holmese v krásné ženské společnosti. ()

BarVo

Prvá polovica excelentná, potom to strácalo občas tempo, ale vo výsledku veľmi vydarená komédia. Holmes reznutý s Bondom a Vernem, kráľovná Viktória tiež pobavila. Neprávom zabudnutý film. ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočený príbeh plný noblesy a vtipu, v ktorom Sherlock Holmes ukáže slabosť voči nežnému pohlaviu. Spočiatku tak začína riešiť záhadu dámy so stratou pamäti a pátranie po jej stratenom manželovi. Nakoniec sa však z prípadu vykľuje úplne iná záhada spojená s bezpečnosťou štátu. Produkcia je veľmi dobrá a napĺňa film duchom doby vzniku, takže poteší staromilcov. Hercom nechýba šarm a svoje úlohy hrajú výborne. Sherlock Holmes je síce klasicky distingvovaný detektív, pôsobí však civilnejšie. Dr. Watson je zasa veselá kopa a trocha popleta. 75% ()

gizi

První část mi přišla zbytečná a jaksi nepasovala ke zbytku filmu. Pak přišel samotný hlavní příběh, který nebyl špatný, ale nijak výjimečný. Průměrná podívaná za průměrných 60%. 14.11.2015. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022