Někdo to rád horké

• USA Some Like It Hot (více)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

oli009

Po shlédnutí Snídaně u Tiffanyho jsem byla dosti skeptická vůči těmto starým "klasikám", což možná ve výsledném hodnocení bylo dobře. Protože kdo nic nečeká, nemůže být zklamán, leda tak mile překvapen a to já byla, přímo velmi. Komedie je to skutečně povedená, scéna: ,,A vy také hrajete na burze?",, Ne, já hraju na ukulele", je prostě úžasná. O Marylin ani nemluvě. Nikdy se mi nechtělo věřit, že by byla tak krásná, jak se o ní všude píše. Ale ona je to skutečně pravda. Ačkoli upřednostňuji mužské pohlaví, po ní jsem slintala i já. Takže ve finále jsem dospěla k názoru, že tyto staré "klasiky", jsou skutečně výborné, jen se mi Snídaně netrefila do vkusu. ()

Kiisaki

Žádnou jinou komedii nepovažuji za tak vtipnou a nadčasovou jako tento nesmrtelný hit s oslňující Marilyn Monroe a skvělým duem Curtis-Lemmon. Někdo to rád horké bych mohla vidět třicetkrát (což už se nejspíš stalo) a stejně se budu pokaždé báječně bavit. Děj je sice dost jednoduchý (i když v té době šlo o něco dost originálního), ale právě díky tomu je komedie tak nestárnoucí. Na dobrém dojmu z filmu se podílí i báječný dabing Bohdanová x Cupák x Brabec - právě v této podobě se mi do paměti vryly ty nejvtipnější hlášky a pasáže. ()

Rathalos

Stara dobra klasika a herecke obsadenie,na ktore sa nikdy nezabudne,hlavne na Marylin Monroe,Tony Curtisa a Jack Lemmona,toto trio ma na svedomi kultovu zalezitost,ktora sa zapisala do dejin filmu...:-) ()

domirovec

Někteří budou hlasitě, jakožto správní filmoví ''magoři'' řvát na celé kolečko, jak je tenhle snímek jediný a žádný jiný ho nepřekoná, div se nespálí o tenhle setsakramentsky horký americký kousek s tou blonďatou, nenahraditelnou ženštinou, ze které se, hádám, v té době museli naprosto, a dle mého rozhodně velice zajímavého názoru pochopitelně všichni zbláznit, hehe. Co kdybych vám ale řekl, že čas od času ta přehnaná, místy až afektovaná líbivost může působit lehce.. no.. přehnaně, tak v tu samou chvíli dělá celý snímek o to lepší. Já si prostě nemohu pomoci, ale těch pět pěknejch hvězdiček sem hodím. Na jednu stranu kvůli Marilyn, a na druhou kvůli celé té krimi-like zápletce, která, věřte tomu nebo ne, ze sebe dělá zároveň za pomoci hromady skvělých scén, hlášek a fórků naprosto famózní komedii pro správné milovníky správných filmů pro pamětníky. 5/5 ()

Denny

Naprostá klasika, nestárnoucí film, vtipné dialogy,dobrá režie a výtečné herecké výkony. Pikantní jsou výroky Curtise na adresu Marilyn ohledně jejich líbacích scén, když film po letech hodnotil. ()

Jeand´Boa

Určitě jde o dobrý film, určitě je to i nejvíc, co Marilyn dokázala, ale až takový kult, jaký kolem toho mnozí vytvářejí, bych v tom nespatřoval ... nutno však říci, že oba hlavní mužští představitelé jsou opravdu umělci ... když nic, tak je to rozhodně jejich koncert!... ()

Miki68

Klasika nejklasikovatější, která si právem zaslouží být ve zlatém fondu kinematografie. Bavím se, kdykoliv ji znovu vidím, příjemně naivní, hudebně skvělý, vtipnými dialogy a skvělými herci vybavený film, který vždycky uteče neuvěřitelně rychle... ()

Mr.FreeZer

Komedie, která nemá obdoby. Už jako malý jsem si jí pouštěl a nikdy mě neomrzela. Herecká exploze Curtise a Lemmona podpořená sladkou Marilyn Monroe. ()

Biopler

Určite klenot svetovej kinematografie, jedna zo skvelých komédií. Neuveriteľný výkon Jacka Lemmona v roli Dafne, to je vskutku niečo strašne vtipné, pojašené a skvelé zároveň. Celý dej je pritom jednoduchý a krásny. MM však podáva priemer, nemôžem si pomôcť, no len krása ženy ešte poriadnu herečku nerobí. Troška mi ešte vadia hluché konce určitých scén. Hláška "Nobody is perfect" v úplnom závere je zlatý klinec celej komédie. ()

Dimo

Jednouše Výborná, zábavná a svěží komedie, která jaksi ani s odstupem času svým vtipem nepůsobí staromódně. Tak by mě zajímalo, jestli by v dnešní době šlo natočit film v podobném stylu. ()

Majduska

Ten kdo neviděl Some like it hot, neviděl v životě tu nejlepší komedii. Nepřeberné množství hlášek, krásná Marilyn a především úžasný a nepřekonatelný Jack Lemmon, kterému to v ženské podobě sluší snad ještě víc, než v mužské. Film který se musí líbit i těm největším odpůrcům tohoto žánru. ()

Stíba

Opravdový klenot mezi romantickými komediemi. Billy Wilder je génius, Curtis a hlavně Lemmon byli naprosto dokonalí a sladká Marilyn byla pomyslnou třešničkou na dortu. Není to zkrátka ten film, kdy se smějete od ucha k uchu, ale pocit, kdy vás film hřeje kdesi uvnitř a vy se po celou dobu jen tak uhranutě pousmíváte. I like it hot! ()

Mimo83

Žiadna sláva??? VŠETKA SLÁVA!!! (nutná reakcia na komentár od larelay) Bolo to famózne, brilantné, nadmieru vtipné a ja som sa vynikajúco zabavil. Najlepšia komédia Hollywoodu! ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu