Někdo to rád horké

• USA Some Like It Hot (více)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

metztlimoon

Je to roztomilé a svižné, ja som sa nenudila. Dokonca mi to nevadilo ani o týždeň si to zopakovať znova s kamošom na beer movie večeri. Joe predviedol úžasnú techniku balenia, Daphne je šiši a Osgood duplovane. Monroe je kus, žerem ju v tom filme aj s tou ploskačkou v podväzku (pozn: tvrdé nepijem). ()

Tsuki003

Moc příjemný film. Vtipné, nápadité, roztomilé i noblesní. Všechno, co by správná komedie měla mít. Konečně jsem se sama na vlastní oči přesvědčila, proč se o Some Like It Hot mluví jako o klenotu Hollywoodu. Co mě ale poněkud zklamalo byla samotná hlavní hvězda - Marilyn Monroe. Narozdíl od obou pánů (hlavně Jacka Lemmona) mě nijak neoslnila, navíc jí pravděpodobně při natáčení slušně hrabalo. Na druhou stranu jí nemohu upírat nesmírný herecký talent, protože jestliže je pravda, že většinu jejích scén se povedlo natočit až na několik desítek pokusů, Marilyn byla v jednom kuse nalitá a s Tony Curtisem se navzájem nemohli cítit... klobouk dolu, že na filmu nic poznat není! ()

silvusaak

Tenhle film nejde nemilovat, videla jsem ho nescetnekrat a porad se neokoukal. Jack Lemmon a Tony Curtis si nataceni museli uzivat a na filmu to jde poznat. ()

The_Misfit

Kvalitná komédia so skvelými hereckými výkonmi. Komu neprekážajú staršie filmy a rád sa zasmeje, tak je tento film preňho ako stvorený. Film s komediálnymi prvkami, kde dvaja muzikanti prchajú pred mafiánmi a útočisko si nájdu v dievčenskej kapele Sladkej Sue, kde sú prezlečené za dve dámy, baví už nejaký čas, všetky vekové kategórie. ()

Lucienne6

Pustila jsem jen z recese, kvuli Marilyn, ale byla jsem hodně mile překvapena. Naprosto skvělá komedie. Černobílý film má vždy něco do sebe a tenhle mě nadchl. Naivita Marilyn je boží. :D 5* ()

jjjerry

Jedna z nejlepších komedíí co byla kdy natočena. Důkaz, že dobrý film nepotřebuje full HD, ani 4K ani 3D a může být zrnitý a dokonce černobílý. Ale děj, hudba, herci -Marilyn vás tak uchvátí a ponoří do děje, že na ostatní zapomenete. Mám rád orginální znění, ale tady je dabing úžasný=) Za mě je nejlepší scéna ve v lůžkovém vlaku. ..."jestli pro tebe budu moci někdy něco udělat"; "napadá mě milion věcí" ´:-) ()

LencaN

Krásná spolupráce Monroe - Curtis - Lemmon. Všichni zcela vyrovnaní. Bylo to vtipné a asi se to nikdy neokouká. Navíc to má nádech do prázdnin tím umístěním na Floridu. Chlapcům to v dámských šatech moc slušelo :) a Marilyn byla taková, jaká uměla být jen ona. Okouzlující a dráždivá. Přitom když jsem na ni koukala, tak dneska by se o ní dalo říct, že má velký zadek a vlastně celá je taková mírně oplácaná. Ale když jsem viděla její garderóbu na vystoupení, kde jí třpytky zakrývaly akorát bradavky a jinak jí bylo od pasu nahoru vidět zcela vše, tak se nedivím mlsným pohledům všech mužů. ()

FilCroft

Klasika, která baví opakovaně, a kterou český dabing jen zdobí. Curtis s Lemmonem jsou zde zaslouženě hvězdami, ale mým favoritem bude vždy Joe E. Brown a jeho neodbytný Osgood. ()

pold

Trapné. Antiherectní M. Monroe tu bije do očí, a pitvořící se Lemmon s Curtisem jakoby vypadli z nějaké velestupidní němé grotesky. ()

p.a.douch

Jsem sice na světě dlouho, ale stále je mi méně než tomuto filmu. A za svůj dlouhý život jsem ho viděl už minimálně 20x. Je to možná divné, ale stále mě baví. Film prý nevznikal za optimální atmosféry, ale na výkonu zúčastněných to není znát. Billy Wilder byl zkrátka geniální režisér a scénárista. Nikdy bych nevěřil (alespoň podle toho co je zachyceno na plátně), že MM podala při natáčení tak hrozný výkon. A Jack Lemmon byl boží (a nejen v tomto filmu). Zkrátka perfektní komedie, která pro mě věkem neztrácí ani Ň! "Urval jsi mi jedno ňadro!... Teď jsi mi utrh i to druhý!" ()

PTuranyi

Výborná komédia starej školy, ktorá sa na nič nehrá a ponúka jednoduché gagy a situačnú komiku. A ako bonus Marilyn Monroe ukáže zo svojho dekoltu viac ako by sa odvážil dnes ktorýkoľvek režisér. ()

Cherubin

Perfektní film, na který se dá kouknout víckrát. Nezapomenutelné hlášky, scénky, postavy...Kromě hlavních třech (Marylin se mi nikdy nelíbila, ale tady jí to jednak sluší a jednak působí přirozeně) bych vzpomenula Psí dečku, ten mafián je neodolatelnej...Dle mého názoru jedna z nejlepších komedií minulého století. ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu