Jeffrey (Chow Yun-fat) je nájemný vrah. Vezme svou poslední zakázku, aby získal peníze a mohl zaplatit operaci ženě, kterou nechtěně téměř připravil o zrak. Za svou "práci" však nedostane zaplaceno. Naopak je na něj najat profesionální zabiják. Jeffrey se musí spojit s policejním inspektorem (Danny Lee), aby přežil útoky svých bývalých kolegů. (oficiální text distributora)

BoPo

Pokiaľ sa fanúšikovia Johna Woo delia na dve skupiny (tí čo považujú za režisérov najlepší nehollywoodský film Killera a tí čo na tento piedestál dávajú Hard Boiled), tak ja sa radím medzi hábéčka. Hard Boiled vyčítam nesympatické/nezaujímavé postavy, skrz ktoré sa z tuny výbuchov a výstrelov stali monotónne jatka. No Killer má oveľa horšie prehrešky. Najviac mi vadili dialógy plné planých kecov o kamarátstve za doprovodu precítených výrazov a ubolených pohľadov.  Monotónnosť teda vymieňa skôr za trápnosť. Jediné čo by ste mali vidieť so značkou JW, tak je samozrejme Tváří v tvář. ()

Terva

Akční legenda o slepé dívce, nájemném zabijákovi, tvrdohlavém poldovi, cti, lásce, soucitu, dešti kulek a zabíjení.............. ()

Ouwen

Akční legendární klasika, že by z toho však byl jeden z nejlepších akčních filmů všech dob?! Nemyslím si! // Akce je jinak tady dost. 1 souboj, nějaká automobilová honička a spousta střelby. Působí to dost velkolepě, mnoho mrtvol a spousta krve. Na tu délku a na tu dobu má film úctyhodné tempo, takže se nudit nelze. Herecké obsazení skvělé, hlavní hrdina pochopitelně sympaťák, ta slepá holka fajn, policajt je super a nejlepší kámoš hrdiny taky super, jen záporáci jsou nic moc. // Strašná hudba, málo emocí, nedostalo mně tolik a filmu neodpustím ten urychlený konec, to jsem se dost nasral, ani člověk neví, jak to dopadlo. // Není to nejlepší akční film. Například akční scény jsou sice přehledné, ale až příliš obyčejné, minimálně se mihne zajímavej nápad, jinak je to na hovno, dva týpci všechny postřílejí a nekryjí se za překážkama, to fakt nemám rád. 8/10 ()

vurhor

Vzpomínka z dětství. Matná, ale přesto dostatečně působivá. The Killer mi v podstatě trochu připomínal GTA Vice City, akorát s o něco menší kapkou potrhlosti a větší kapkou serióznosti. Dokonale chápu, proč se jím inspirovali tvůrci jako Tarantino a Rodriguez, pokud jsou všechny Woo´ovi akčňáky takhle konzistentní, s dobrým rozvojem postav a (na onu dobu) technicky naprosto špičkově pojaté, mám se rozhodně ještě na co těšit. The Killer je vlastně takovým duchovním předchůdcem Johna Wicka, dobře udržuje rovnováhu mezi dialogovou a emoční stránkou mezi jednotlivými charaktery, čímž i blíže přirostou divákovi k srdci, a nadupaně napínavou akční jízdou, na kterou je "radost pohledět" (Get it?). I přestože to je z podstatné části akčnák, skvěle pracuje i s poněkud závažnějšími tématy, jakými jsou například čest, vina nebo i přátelství. Díky tomu je tak Killer velice unikátním počinem, jednoznačně dokazující, že i akčnáky mohou být něžné. Ale i tak stále uspokojivě násilné a krvavé. Slabších 5* ()

Padme_Anakin

Chow Yun Fat v nejlepších letech, úžasné formě, on má prostě dech beroucí charisma.. Já sedla na lep, nechala se vtáhnout a neměla žádný výraznější problém.. Příběh nájemného vraha, kterému nezaplatili a ještě ho chtěli zabít, mě zaujal i bavil, takže nepodstatné připomínky dnes večer vynechám, valím si to na filmové vlně, John Woo to zkrátka umí.. ()

Cubinho

Pochopím, že se najdou takoví, kteří nehledí na děj filmu a vyžívají se v akčních scénách, při kterých teče krev proudem. Nepochopím, že se jich najde tolik, aby podobný film čítal 85%. Na nějakou "klasiku žánru" zvysoka ... . I Reno Reinse bylo snadnější trefit než Dumba s Mickey Mousem. 3/10 ()

Kryton

Pro mě jednoznačně nejlepší akční film co jsem kdy viděl. Scéna v kostele je impozantní. Na vrch výborný příběh a vynikajicí Chow Yun-Fat. Pokud bych měl někomu ukazat nejlepší akční film pak mu ukažu toto a ne kdejaký škvár z USA nebo Německa. Hong Kong je u mě akční mekkou! ()

kikuka

..prečo sa nezachraňovali novorodenci?..ako, nieže by som to čakala, ale..toto bolo trochu drsnejšie (a najmä, nezaspala som po 10 min.)..keď sa niekto vola Jeff(rey) a je nájomný zabiják, nedalo sa čakať nič ine ako intenzívne a prísne dodržanie zásady hospodárnosti trestného konania..už dlho som si pri filme tak horlivo neželala naplnenie tejto zásady..veľmi dobré to bolo..fakt..ku koncu som mala problémy s dýchaním jak skriňa.. ()

themic

Hustě krvavavý film v hlavní roli s Yun-Fat Chowem. Krev není to jediné co tento film má, jedna z dalších věcí je vynikající příběh, který člověka opravdu zaujme. Yun-Fat Chow předvedl úchvatný výkon, lepší jsem u něj zatím neviděl. John Woo natočil spoustu dobrých filmů, ale tohle je od něj ten nejlepší. Závěrečná přestřelka stojí za to, museli při ní vyplejtvat několik litrů červené barvy. Snad nejlepší film, který jsem z Hongonské produkce viděl... Moje hodnocení 5*****, což je 95% ()

Pan Filuta

7/10 Zvláštní, pár minut po konci nejsou schopen nějakým kloudným způsobem zhodnotit. Jediné co teď můžu s jistotou napsat je to, že nemohu říct, že se mi výrazně nelíbil..... Nakonec jsem se rozhodl dát 4*, ale s výhradama. ()

mysiak

Druhí najznámejší film Johna Woo, ktorý je opäť jednou veľkou prestrelkou, ale aj dojemným príbehom je to heroic bloodshed, kde len lietajú guľky ako biele holubice a Chow Yun-Fat bol očividne stvorený iba pre Johna Wooa ()

JJ.Gibson

O tomto filmu jsem moc nevěděl, pouze to, že ho natočil John Woo. Což doslova sálá z každé minuty filmu. Spousta, spousta střílení, dost krve atd. A všechno to bylo naservírováno na velmi surovém podnose! Abych řekl pravdu: Hlavní hrdina mi připadal jako hong kongská verze Maxe Paynea sice bez bullet-timu, ale zato s nekonečně náboji. To mi ani tolik nevadí, mám tuhle hru rád a odprásknout + - 100 nepřátel vždy potěší, ale pokud je to podáno jako v Killerovi, tak to v dnešní době spíše vyvolává úsměvné škubání ve tváři. Dialogy byly sice propracované co se hlavně emocí týče, ale je to čištokrevně akční film, což je trochu zastiňovalo. Ale téma zabijáků se mi vždycky líbilo, takže dávám 4* ()

Ridick

kultovy masaker s tolkymi obetami, ze v hong kongu museli kopat masove hroby... woo je asi uchyl co sa tyka zabijania a chow yun-fat je jeho babika, ale skvelo to funguje...ale musime si samozrejme tie dialogy a dramaticke sceny odmysliet :)... ()

GodComplex

Milovnici Hong Kongu, sikmookych a strileni zde budou v sedmem nebi. John Woo, te doby ve sve vrcholne forme, do teto kropicky navic primichal urcity element poeticnosti a elegance. Dejova linie se rovnez toci okolo romanticke sfery hlavniho hrdiny s jeho accidentalni obeti, takze film nepusobi jako bezducha strilecka, ale jako galantni masakr, ktery dava smysl. 7/10 ()

Tony.cs

Jediný, co mi vadilo byli až příliš okatě dlouhé zásobníky. Ale vzhledem k tomu, jak starý je tento film se není nad čím pozastavovat. Akce je vynikající a nadupaná. Špica ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale na mě ten film prostě tolik nepůsobí. Ano, je to řežba, o tom žádná. Stejně tak se podařilo do toho docela dobře promítnout city. Jenže když člověk viděl oba díly "A Better Tomorrow", přece jen si říká, že tohle už tu tak trochu bylo. Krvavé to ale je, o tom žádná, a ty zpomalené záběry jsou zde na vrcholu. Odvařený z toho úplně nejsem, ale přesto je to výborná akční pecka. ()

RAiken

Neskutečný krvavý balet v podání mistra krvavých lázní Johna Wooa, který se pro mě po shlédnutí Killera a Hard-boiled rozhodně stal nejlepším akčním režisérem všech akčních dob. Narozdíl od výše jmenovaného dílka, které je čistým masakrem se v Killerovi dočkáme i "jakéhosi" děje, který je vynikající kostrou a zároveň kulisou akční řežbě, kterou Woo rozehrál opět na jedničku. Úžasný mix krve, střelného prachu, skvělé hudby a všelijakých poletujících částí zcela rozhodně předčí veškerou hollywoodskou produkci a při vzpomínce na pár děl Johna Woo z jeho Hong Kongu se musím americkým tvůrcům smát a zároveň je politovat pro jejich povrchnost a touhu po zisku, která jim zabraňuje rozpoutat na obrazovce pravé krvavé lázně, čímž opět nechávají vyniknout Johna. A jen tak mimochodem, u jeho filmečků, mě vždycky baví sledovat nástup padouchů na scénu, jak se v obrovském davu hrnou nandat to vždy tomu největšímu drsňákovi pod sluncem a následně padají jakou mouchy. Ale ten jejich nástup - to je umění. ()

MATADOR

Hongkongská legenda to Killer určitě je. Precizně vypiplaná první polovina filmu se mi vážně líbila.Akční scény byly střídány s těmi citovými. Ale to co nastalo druhou polovinu filmu, tomu se mi ani nechtělo věřit. Opravdu neúnosné dialogy (možná to bylo českým překladem) a k tomu ještě desítky ubohých zabijáků, kteří se netrefí se samopaly ani jednou. A navíc nesmrtelní bossové, jak z nějaké počítačové hry. A to jsem v některých momentech přemýšlel o maximálním hodnocení. Hrozná škoda. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film