Jeffrey (Chow Yun-fat) je nájemný vrah. Vezme svou poslední zakázku, aby získal peníze a mohl zaplatit operaci ženě, kterou nechtěně téměř připravil o zrak. Za svou "práci" však nedostane zaplaceno. Naopak je na něj najat profesionální zabiják. Jeffrey se musí spojit s policejním inspektorem (Danny Lee), aby přežil útoky svých bývalých kolegů. (oficiální text distributora)

zette

Nevim, zda jsou v originale taky tak dementni dialogy jako v ceskem zneni, to ale fakt neslo brat vazne. Vlastne cely pribeh je o nicem. Jinak takove typicke becko osmdesatych let, ktere si sve fanousky urcite najde. Me podobne zanrovky nic nerikaji. Strilecky jsou natoceny atraktivne, jinak ocenuji celkem peknou hudbu a zvuk. ()

Juto

Akcia, krviprelievanie, násilie, pištoľ hrajú v tomto filme všetko. Konečné zúčtovanie v kostole bolo jednou z najlepších akčných scén, aké sa kedy vo filme vytvorili. 9/10 ()

majo25

Príbeh ma veľmi nezaujal. Priateľstvo medzi niekoľkonásobným nájomným vrahom a policajtom, ktorý po ňom už dlho ide, je asi tak možné a tak atraktívne, ako keby si Obama s Putinom dali jazýčkovú. Naviac je to príliš jednoduchý príbeh, povedal by som až scenárosticky zfušovaný. To podstatnejšie je namierené na nekonečnú prestrelku - sťaby vystrihnutú z holywoodskych akčnákoch - kde kilá či skôr tony streliva nie sú problém. Netvrdím, že to nie je efektné, predsalen v honkonských filmoch očakávam radšej kung-fu súboje. A tu, čuduj sa svete, nie sú žiadne. Veľmi nepomáha ani neskoršia hviezda filmov Nekonečný mních či Tyger a drak. ()

Flyer

Realistické ztvárnění, hlubokomyslné dialogy, které nutí člověka přemýšlet i týden po zhlédnutí a celá řada poselství. Tak tyto vlastnosti snímek Killer režiséra Johna Woo opravdu nemá. Jedná se vlastně o učebnicový příklad "old school" akčního filmu, kde hlavní hrdina (později i s policejním parťákem) bez nějakého vážnějšího zranění odešle na onen svět 1000 a jednoho záporáka. K tomu samozřejmě nemůže chybět maximálně odporný hlavní zlosyn, ukázkové vyobrazení "přátelství až za hrob" a nějaká ta romance. Dialogy zde působí trochu úsměvně, přesto upřímně a s takovou roztomilou naivní čistotou. Musím však uznat, že oproti jiným akčňákům má Killer přece jen něco navíc. Zejména originální pojetí akce, ze které je jasně znát režisérův fantastický rukopis, nádhernou atmosféru a na akční film poměrně dobrý příběh a opravdové EMOCE. Zmíním ještě závěr snímku, který je sice trochu předvídatelný, ovšem i tak má v sobě neskutečnou sílu, které nelze nepodlehnout. ()

otík

John Woo v nejlepší formě, kdy natočil příběh o nájemném zabijákovi, který už poněkud vyměkl a rozhodne se ukončit svou sice výdělečnou, ale mu už protivnou práci. Navíc se stará o mladou zpěvačku, kterou sám nechtěně oslepil výstřelem při jedné své akci. Jenže v patách mu je policie i gangsteři, kteří jej chtějí sprovodit ze světa. Proteče ještě hodně krve a vystřílí se hodně nábojnic, než dojdeme k nevyhnutelnému konci. Sice hodně krvavá, ale skvělá střílečka prošpekovaná mnohými tradičními wooovskými odkazy. ()

Radiq

Průměr mrvtol za sekundu se zvyšuje s každým dalším záběrem. Je to sice zábavné, ale už jsem z toho vyrostl. Musím teda ale pochválit závěrečnou přestřelku v kostele, kde se vyskytlo dost povedených záběrů. A také romantické plazení zamilovaných oslepenců, kteří se nemůžou najít, natožpak se k sobě doplazit, byla pěkná tečka za skoro dvěmi hodinami neustálé akce, kterážto sic naivní, leč hrdinná. ()

okkac

Klasická otázka: Killer nebo Hardboiled? Přiznám se, že jsem spíš "Hardboilovec", ale ty filmy nejde až tolik srovnávat. Hardboiled je poctivá akční řezba, na kterou se dá kouknout prakticky kdykoliv, kdežto na Killera musí být nálada. Akce, i když jí je zde požehnaně, je na druhém místě až za vztahy mezi hlavními hrdiny. Přesto film obsahuje pro mne nejgeniálnější Wooovu scénu vůbec a překvapivě není akční. Je to když Chow Yun-fat položí pistoly na stůl, aby se mohl podívat do kufru, natož ji zvedne jeho přítel Paul Chu Kong a přiloží mu ji k hlavě. Fat se usměje a Kong zmáčkne spoušť a pistole cvakne naprázdno, Fat rozevře dlaň a vysype nábojnice z pistole na stůl, vytáhne další zbraň a přiloží ji Kongovi k hlavě, pak si všimne padoucha v zrcadle a nastává přestřelka v bytě. Špatně se to popisuje, lepší je to vidět: http://www.youtube.com/watch?v=Qk5v2Hd3nqA ()

SoolenJV

John Woo v plne sile: Chow Yun Fat, pratelstvi, ktere prekona i zradu, bile holubice, strelba s nekonecnymi zasobniky a zaverecny hrdinsky maskar. To vse ve filmu, ktery neni jen bezduchym akcnim kouskem, ale dramatem, ktere mezi akci uvazuje o otazkach pratelstvi, sebeobetovani a plneni slibu. ()

Scratt

Jednička žánru? Čirý akční nářez? No nevím, na mě Killer zdaleka tak silný dojem neudělal. Celý příběh mi přišel takový naivní a charaktery i chování některých postav dost nevěrohodné. "Nesmrtelný" hlavní záporák na výsledku taky moc nepřidá. Možná nejsem to správné médium pro Johna Woo nebo jsem možná jen nebyl ve správném rozpoložení. Po další projekci možná ještě změním názor, ale víc než tři hvězdy teď dát nemůžu. 65% ()

MJMilan

Skvělý akční Hong Kongský film, tak jak to máme rádi! S množstvím rudé tělní tekutiny to možná trošku přehnali, ale tuto maličkost dorovnal srdceryvný příběh. ()

Mol

Hodně dobrej film. O kousek lepší než Hard Boiled. Chow Yun-Fat má charizma až na půdu a každýho kdo se na něj jen křivě podívá, hned nakrmí dvěma zásobníkama. ()

panMartin

Tak tohle je vskutku pořádný masakr. V rámci akčního žánru naprostá jednička. Dvouhodinový akční masakr, jehož tempo má velmi slušnou kadenci. Akce se skládá pouze z přestřelek, které jsou na svou dobu velmi slušné, protivníci padají jako švestky, krev poměrně slušně stříká a závěr v kostele je definitivní highlight, ovšem tohle není jen o akci má to i hezký příběh a určitou hloubku, takže jednoznačně doporučuji. Skvělý Chow..jehož kariéru to ve velkém nastartovalo.! ()

StanislachKo

Lepší kúsok už Woo nepredvedie... lebo tu si sám nastavil laťku tak vysoko, že na ňu sotva dovidieť. Pre zaujímavosť, film sa v doslovnom preklade volá "Krvipreliatie dvoch hrdinov", čo rozhodne viac podtrháva podstatu celého príbehu (a neskrývaného homosexuálneho základu). Ten je v pomere k vystrieľaným nábojniciam a melancholickej muzičke v dokonalej disharmónií. Jeden z najlepších filmov, čo som v živote videl!!! ( to som ale tragéd, ja viem :) ) ()

Triple H

Videl som len raz a priznám to na rovinu- nudil som sa ako prasa. Skrátka som sa do toho deja nemohol dostať. Prišlo mi, že film sa snaží vyzerať strašne epicky a dramaticky. Skrátka, osudovo. Problém je, že na mňa tak naozaj nepôsobil. Zase raz film, pri ktorom absolútne nechápem nadšené hodnotenia naokolo. Ako keby som videl úplne iný film. Pre mňa najlepší Wooov film zostane Face off. Dovolím si tvrdiť, že tu zas máme dielko, pri ktorom krásne zapracovala davová psychóza, tu na csfd tak často prítomná. ()

hans500

Snad ještě lepší než Hard Boiled, spousta vynikajících akčních scén, výborný Chow Yun-Fat, skvěle zrežírováno mistrem Johnem Woo, ve srovnání s Hard Boiled lepší příběh, více emocí, větší důraz na postavy. ()

LeoH

OK, tak už vím, proč je JW tak slavnej (z Výplaty mi to tedy jasné nebylo a léta jsem neměl potřebu pátrat dál) a kde vzali Tarantino nebo Wachovští tu eleganci, o které jsem si tenkrát v devadesátkách myslel, že spadla z nebe. A už taky uznávám, že pojem „krvavý balet“ může dávat smysl (u Peckinpaha mi vždycky připadal nadsazený); nejkrásnější je ale stejně sekvence, která se obejde bez jediného výstřelu – totiž „policie si počíhala na zabijáka u slepé milenky“. Krveprolití dvou hrdinů je ve vizuální, pohybové, střihové a svérázně symbolické rovině tak krásně prokoumaný kus filmařiny, že mi u něj skoro nevadil šestákový děj, přepjaté dialogy ani soundtrack s šílenou orientální variantou synťákového 80s popu, ba místy jsem se tou exotickou směsí normálně dojmul. ()

senor

Slušná zábava, ale mě tenhle styl prostě nepřirostl k srdci. Ta barokní kýčařina je celkem směšná, stejně jako většina rozhovorů. Akce to ovšem vše vynahrazuje, takže pokud jste fanda akčních filmů asi vás to dostane. Pokud ovšem stejně jako já ne, tak smůla. ()

t_gon

John Woo na rejža křesle diriguje krvavou řež obsazenou vynikajícím Chow Yun-Fatem...Kdo nezná předchozí počiny téhle Mega husté dvojky, nemůže sáhnout lépe!!! ()

LordSnape

Typická, masakrující, akční jízda v podání Johna Woo. Ke konci už jsem ani nestíhal počítat všechny ty zastřelené neřády. Nářez! ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film