Jeffrey (Chow Yun-fat) je nájemný vrah. Vezme svou poslední zakázku, aby získal peníze a mohl zaplatit operaci ženě, kterou nechtěně téměř připravil o zrak. Za svou "práci" však nedostane zaplaceno. Naopak je na něj najat profesionální zabiják. Jeffrey se musí spojit s policejním inspektorem (Danny Lee), aby přežil útoky svých bývalých kolegů. (oficiální text distributora)

Lavran

Některé americké filmy Johna Woo jsou přinejmenším důstojné. Některé, byť nepříliš inteligentní, stále velmi... zajímavé. Jeden vyvolený se dokonce řadí k těm nejlepším z nejlepších amerických akčních filmů. Ale... nalijme si tváří v tvář pravdě čistého destilátu - Čím jsou tato dítka hollywoodského kalkulu vedle nesmrtelných hongkongských kung-fu stříleček s mírumilovným Chow Yun-Fatem v roli nejsmrtonosnějšího pistolníka, který je za hrob věrný svému kodexu cti a heslu noblesse oblige? Čím jsou vedle TÉTO fantasticky natočené tragédie antických proporcí, která je pojata jako komplikovaná symfonie pohybu? Nebojím se to přiznat... ničím než živým terčem na odstřel. Killer je zkrátka boží! ()

sud

John Woo se krom svých obvyklých krvavých baletů snaží tentokrát i o poetické vyprávění a dopadlo to...no, napadá mne přísloví: Čerte, drž se svého kopyta! 40%. ()

castor

V produkci Tsui Harka natočil John Woo podle svého scénáře v typicky hongkongském duchu příběh, ve kterém lze vypozorovat několik jeho stálých filmařských postupů. Ryze asijským způsobem je ukazováno přátelství, sebeobětování a odpuštění, zrada, hrdinství a vztah k rodině, partnerovi. A pokud tyhle morality přijmeme, tak se potom už jen můžeme těšit na hodně silný krvavý nářez. Protože synonymem jména John Woo je akce, velmi násilná a neobyčejně povedená. Celou akci natočí několika kamerami, a pak jen sestříhá do podoby, kterou potřebuje. Četně vkládá zpomalené záběry, křesťanskou symboliku, holuby. Objevil Chow Yun-Fata, jeho filmy se staly pojmem a začátkem devadesátých let si ho všiml Hollywood. Což ovšem není až taková výhra. Ztratil kontrolu nad svými filmy, neměl vliv na střih, jeho první americký počin tak byl osekán, náznaky myšlenek zmizely, navíc hlavní role Jeana-Claudea Van Damma. Poučil se z chyb předešlých, vypořádal se s hollywoodským politikařením a natočil nadprůměrný thriller Face/Off. Akční řežba The Killer přesto zůstává jedním z klenotů jeho neamerické tvorby. Thriller o profesionálním zabijákovi s lidskou tváří (který se pokouší odčinit jím způsobené oslepnutí mladé zpěvačky) a posedlém policajtovi je vším, co bylo napsáno a rozhodně patří mezi vrcholy akčního thrilleru. ()

Niktorius

V porovnání s pozdějším Hard-Boiled je v Killerovi kladen větší důraz na melodramatické pozadí a tradičnímu příběhu o dvou přátelích na opačné straně zákona je též věnováno více prostoru. To přináší jak větší stotožnění s postavami a větší zájem o dění na plátně, tak množství poněkud nadbytečné vaty v podobě přitoublých dialogů, jejichž infantilnost ještě podtrhjují přesládlé úsměvy na tvářích herců. John Woo se v Killerovi chvíli zkrátká hledá a proplétá se houštím marných pokusů o prohloubení postav, ale když se v závěru konečně najde, rozpoutá na plátně totální vizuální i emocionální inferno. Být celý film tak dobrý jako finále, šlo by o jeden z nejlepších filmových počinů všech dob. ()

Spooner

Společně s Face off asi nejlepší film Johna Woo. Ani Hard-Boiled mě tak nenadchnul jako tato nekompromisní akční řežba. ()

petero

Moje prvé zoznámenie s Hongkongskou tvorbou Johna Woo. Po fámach o najväčšom počte zabitých ľudí vo filme som čakal nezmyselnú strieľačku a ku podivu to malo veľmi slušný dej. Tak ako je Woo dobrý v natáčaní akčných scénok (jasné že tu nie sú tak vyšpičkované ako v hollywoodskej produkcii), je ešte lepší v precítených medziľudských vzťahoch. A to ma už naozaj prekvapilo. ()

Davies182

Málokterému akčnímu snímku dávám maximální hodnocení. Tento klenot Johna Woo si ale všech pět hvězd jistojistě zaslouží: takovou akční smršť aby člověk pohledal, a to i v dnešní době! A co navíc - on to není obyčejný akční výplach... Čekal bych od podobného snímku popcornovou akci bez nějakého lepšího příběhu, ale to, co na mě z televize vytasilo kvér mělo hlavu a patu, a donutilo mě zírat s vytřešťenými bulvami po celou stopáž. Hodně paf jsem byl také z velmi vydařeného konce, který pak závěrečnému zhodnocení ještě trochu pomohl. Tohle se vážně jen tak nevidí, a já jsem rád, že jsem si onen večer mezi třemi žhavými kandidáty (horory) vybral právě tento hongkongský oldschoolový nářez. Sexy! ()

Divočák

Nejlepší Woo. Střílečky skvěle doplňují příběh, který narozdíl od Hard Boiled nehraje jen druhé housle a je to prostě super. ()

kinej

Honkongské akční filmy obohatily tento žánr o řadu prvků. The Killer je toho učebnicovým příkladem. Ani se mi vlastně tak nelíbí samotné akční sekvence, ty jsou možná až příliš přitažené za vlasy, ale skvělé jsou jejich předehry. Různé zpomalené nájezdy kamer, pohledy do očí, dynamické prostřihy… typický John Woo. Bohužel mě po celou dobu iritovaly obludné písně, špatné herecké výkony a proužkované bílé obleky z 80. let filmu v mých očích také nepřidaly. ()

Shakers

Chow Yun-Fat láme opäť rekordy zabitých sikmáčov pod naj-akčnejším režisérským dohľadom Johna Woo. Drsné a rovnako nekompromisné ako Hard Boiled a po emociálnej stránke ešte viac brnká na city. 85% - 4* ()

lamps

Přesně takhle nějak by to vypadalo, kdyby se rozhodl dnešní islámský stát točit výchovné ideologické bijáky. Jen hlavní hrdina by nebyl uhlazený charakterní sympaťák, ale uřvaný chladnokrevný debil s rozbitým holícím strojkem a s podobiznou Alláha nad postelí, a těch cca dvě stě lidí, co tady John Woo nechal pojít, by byli prostí občané, co mají rozum a momentální smůlu... Je to přestřelená (záměrně) a neemocionální (nezáměrně), ale tak efektivně a v ohromném tempu natočená nálož čisté filmové akce s příběhem, který drží pohromadě a nesklouzává k parodii sebe sama, až se mi skoro chtělo vlivem cinefilního adrenalinu taky někoho zastřelit. Úžasná práce se zvukovými můstky, vizuálními i zvukovými flashbacky a paralelismy podtrhnutými vtipně variovanými záběry pak posouvá Killera na pozici jednoho z řemeslně nejzajímavějších a nejinovativnějších akčňáků béčkových 80. let. S chutí se tím někdy prostřílím znova.. 85% ()

Jhershaw

Jeden z nejlepších akčních filmů, co jsem kdy viděl. Velmi zajímavé postavy, netypický zabiják a netypický policista, a příběh jejich přátelství. A pochopitelně přestřelky "by John Woo". ()

Nin

Poslední dobou si nějak moc často u filmu říkám "Doháje, ten konec je úplně skvělej, proč jen nemůže být takovej i celej film?". Bohužel je to i případ tohohle filmu. Stejně jako Hard Boiled má svoji "nemocnici", Killer má svůj "kostel". Obě vyvrcholení filmu stojí za to, ale Hard Boiled má více nezapomenutelných scén a celkově spíš drží při sobě. Na Johna Woo je tu nějak až moc příběhu, imho by stačilo jedno "velký přátelství" a zato víc nějakých těch poctivých přestřelek, které pan Woo tolik umí ;) (8/10) ()

Indiana

Pro mě tak docela zklamání. Ve srovnání s Kulkou v hlavě je tu ta akce taková nudná, emoce prakticky žádné. Od Johna Woo jsem fakt čekal víc. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +příběh, emoce, akce, přátelstvý, hudba, děj, herci, prostě vše -škoda, že už film skončil/// BOMBA. Nikdy bych nevěřil, že zhédnu film, který překoná všechny hranice a vše co jsem doposud viděl. Velice nadčasový film. Těžko se výjadřit, jen bych opakoval mnohé již vyřčené. Ale jsem uchvácen úplně vším a rozhodně si film dám ještě mnohokrát. Tak mě napadá, že si udělám kolekci azijských filmů. Jo a patřím mezi Killerovce. A to i přesto, že Haird-Boiled je taky slušný. Ovšem tohle překonává všechno./// Celkem 95%/// ()

Aky

Nevzalo mě to. Připadá mi to samoúčelné. Mezi profesionálně natočené akční scény se rozvěsí naivní, těžko uvěřitelný příběh poskládaný se stejných peripetií. Nic proti akčňárnám - ale buď ať si nehrají na to, že jsou něco víc, nebo ať jsou něco víc. Plán spočívající ve vznikajícím přátelství mezi gansterem a policistou by mohl být zajímavý, kdyby šel do hloubky. Naproti tomu sebeobětování kvůli slepé, jejíž slepotu profesionální zabiják zavinil, je totální hloupost. Tři hvězdičky za skvěle natočené akční scény a Yun-Fat-Chow. ()

HAL

Říct o Killerovi že Hard Boiled je lepší, je jako říct že je lepší mít v garáži Porsche než Ferrari. I když to někdo může mít podle vkusu obráceně, pořád je to absolutně awesome. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film