Mare z Easttownu

• USA Mare of Easttown

Epizody(7)

V minisérii Mare z Easttownu se představuje Kate Winsletová v roli Mare Sheehanové, detektivky z pensylvánského městečka. Zatímco Mare vyšetřuje místní vraždu, její vlastní život se pomalu rozpadá. Příběh, který zkoumá temnou stránku uzavřené komunity, je autentickou výpovědí o tom, jak rodina a dávné tragédie ovlivňují naši přítomnost. (HBO Europe)

drackula

Najlepší seriál aký som za posledné obdobie, možno aj za posledé roky, videl. A to s absolútnym prehľadom. Premyslená detektívka, ktorá vás bude vodiť po falošných stopách tak presvedčivo, že si každý zvrat a nové odhalenie budete dokonale užívať. Kate je vo svojej úlohe skvelá a množstvo vedľajších postáv jej skvele sekunduje. Ak by ste si tento rok mali pozrieť jediný seriál, nech je to tento. Vrelo odporúčam. 100% HBO GO ()

blackJag

"ŠUKALA JSEM JAKO BABČA?" Kvalitní HBO produkce jako standard, spolehlivá Winsletová, prokreslené prostředí, možná až pře-prokreslené. 7dílů? Opravdu? Zbytečnost! Natahované do té míry, že ke konci mi na řešení ani tak nezáleželo, nehledě k tomu, že z prdele jsem si v prvním díle tipl postavu, která bude "odpovědná" a jak na potvoru to tak vyšlo - pozornost, která se postavě věnovala, mi přišla podezřelá :-) ()

Jaro.Krafcik

Takmer to isté čo ten seriál od Hbo minuly rok v hlavnej úlohe Kidman. Tu je hlavne lgbt proganda. Čakal som viac od toho percentového hodnotenia. Tých 7 epizod neurazilo ale vydarené boli sotva dve. Veľká škoda. Winslet z titanicu pekne zostarla. 3* ()

Daddko

Po 3 epizóde sa to našťastie rozbehlo.  Výstižná charakteristika života v mestečku Easttown, akých sú v USA tisíce. Potešilo, že starým Quarkerom nenašili pedofíliu, to som teda nečakal. BLM v neutrály, ale v štandardnej forme. A fédruje sa veselo, starí, mladí, niekto chast iný trávu. Policajné metódy (napr. podstrčenie drog) ako u nás. God protect us from everything like that ! ()

blackkocour

Rose žije v paralelním vesmíru, kde se nepodtopila s Titanicem, nezašukala si s Travoltou, či podobným sexoušem, z dob dávno impotentních, žije v 21.století, zeškareděla tak o pár desítek let později (zřejmě i pár měsíců s menopauzou), a jen blbne s pistolí, ale naštěstí s nenabitou. Buďte ještě větší hlupák, a dejte ženské revolver. Doslova a bez písmene, tlačení emocích na pilu, jak je to jde, spousta postav které jsou životem už dost zkažený, a dost napínavých zvratů. Název může trochu odradit stejně smýšlejícího diváka jako jsem já, protože buď mu to bude připomínat něco z chráněných dílen Rosamunde Pilcher, nebo Alenku z Hájů. Notabene mi nepřijde, že by musel být tak seriál nadhodnocený, ale budiž. Nejde o strop svýho žánru, ale nevím jestli jste si toho všimli, ale konečně něco, co jsem za poslední dva týdny nehodnotil méně než průjmem. ()

Styxos

Mare of Easttown - kdyby mi někdo před nějakými deseti lety řekl, že Kate Winslet (jako ta Kate Winslet z Titanicu) bude hrát v jedný z nejlepších detektivek dekády, asi bych si myslel, že to je vtip... jenže není. Je to reál. Takže jo Kate Winslet hraje v jedný z nejlepších kriminálek dekády. HBO po dlouhý době dokazuje, že tenhle žánr ještě umí dělat a asi je to jejich nejlepší žánrová věc od prvního Temnýho případu (na který se od tý doby marně pokouší navázat). Mare of Easttown nejen na Temný případ navazuje, ale zároveň ho strká do kapsy a odpovídá na něj. Obejde se bez nahotinek, temnoty, okultismu a dalších věcí, který tehdejší hit HBO dělaly hitem. Mare je totiž naprostým protipólem nejen Temnýho případu, ale především Yellowstonu - což byly seriály, který staví na mužským elementu a nazírání světa přes mužskou optiku. Mare je totiž něčím co bych nazval ženskou kriminálkou, kriminálkou pro ženy... což začíná nejen tím, že hlavní hrdinkou /vyšetřovatelkou/ je tu žena a mezi oběti patří ženy, ale taky tím světem, který Mare předkládá - koneckonců stačí si vzít její domácnost složenou ze tří generací - Mare, její máma a vnučka. Nemluvě o hrdinčině hlavním soupeři, kterým není zločinec ale máma jejího vnuka, která ji ho chce ukrást - získat do opatrovnictví. Pak tu jsou další prvky - prakticky minimum násilí, na kterým buduje atmosféru Sheridan. Mare víc staví na emocích, na vztazích a vlastně je tak místy víc sociálně rodinným dramatem než detektivkou, což se ve výsledku ukáže i na motivech pachatelů a výsledný pointě. A skvěle to funguje díky prostředí komunity, malýho městečka, kde se příběh odehrává Brad Ingelsby předvedl už o filmů Pryč od pece a Noční běžec, že umí psát, tady to potvrzuje a jde ještě dál. Už dlouho jsem u žánrovky nezažil tak silně využitý tajemství a jeho odhalování jak právě tady. Několikrát jsem si při sledování vzpomněl na pár let starou Pustinu, která se ve výsledku rozpadla pod rukama, na rozdíl od Mare. Mimochodem, už dlouho jsem neměl u žádnýho seriálu pocit, že koukám na něco, co se tak moc podobá mým knihám. Takže mi to udělalo dvojnásobnou radost. ()

Soweek

4,5*. Mare of Easttown klame tělem. Tváří se jako další z řady HBO detektivek, ale ve skutečnosti se jedná o silné rodinné a mezilidské drama a krimi zápletka zde slouží pouze jako jakýsi průvodce dějovou linkou. Kate Winslet je opravdu skvělá, nechápu proč už není obsazovaná do hlavních filmových projektů americké produkce. ()

Maynard.

Jako tohle je hodně vymazlenej seriál... Vybírám si většinou, aby to nemělo 5 sérií po 20ti dílech... Takže tohle je přesně pro mě. Trošku mě navnadil seroš "Pád", kterej byl malinko podobnej tou atmoškou. Ale tohle je o dost lepší filmařina. Tak hlavně tím příběhem a těma postavama, do kterých se i za těch 7 hodin vžiješ. Chtěl bych vypíchnout Kate Winslet, o který sem si dycky myslel, že to bude ta holčina z Titaniku, ale ona Světu jasně ukázala, že umí hrát perfektně. Dokonce si i prosadí, aby jjejí postava byla nenalíčená a neumytý vlasy... Takže hodně sexy :o). Nejlepší na tomhle seriáloj je, že do poslední minuty nevíš kdo je vrah a to si to už doskrát myslíš, ale fakt nevíš... Pecka ()

vitekpe

Serial udrzi pozornost, zadna role neni vylozene spatne zahrana. Az na zaverecnou kaskadu twistu to bylo celkem fajn pokoukani. I kdyz docela bezutesne...nevim, zda byl v tehle ctvrti nekdo vubec normalni. :) ()

klukluka

Pan Carroll si nemohl všimnout, že si někdo vypůjčil jeho bouchačku, protože tam nebyla sotva pár hodin. Jo- kdyby se mu z ní jen ztratily dva náboje- to by byla jiná…. Jinak se mi to docela líbilo, kromě toho, že už vím, jakou značku piva bych měl určitě minimálně ochutnat, a že i v Americe se tlačí do seriálů Jameson, mě zaujalo poselství, že v dnešní době může být i rozesraná rodina rodina, protože příslušníky těch funkčních už dnes vystavujeme v zoologických zahradách coby téměř vyhynulej druh. Kate Winslettová byla výborná, všichni byli hodně dobří, včetně mládeže a dětí, ale přišlo mi to moc jako produkt, nevím proč… ()

Vajonek

Nedivím se, že se ze všech stran ozývá, jak se nám tu zrodil seriál roku. Taková zvolání mě od sledování většinou spíše odrazují, protože pak bývám zklamaná. Zde jsem ale ráda, že jsem se odradit nenechala. Dostala jsem napínavou kriminálku s pohlcující atmosférou malého města, kde žijí lidé z nižších sociálních vrstev, kteří mají každý asi milion různých problémů a je to pak znát na jejich chování, mluvě, vztazích k druhým, kdy se s ničím moc nepářou. Působí to celé velmi přirozeně, nemáte pocit, že ti lidé něco hrají, zajímá vás, jak se budou dál vyvíjet jejich osudy. Tím jsem vlastně už vyjádřila, že tenhle seriál není jen další kriminálka z drsnějšího prostředí, je to série hodně o mezilidských vztazích, které jsou velmi pestré, vyhrocené, některé se v průběhu zlepší, jiné zhorší nebo zůstanou podobně naprd jako byly na začátku. U některých krimi člověka takové propojení vyšetřování s osudy postav spíše obtěžuje, tady je to bonus (a vlastně to od sebe ani nejde oddělit). Seriál zdobí výborné herecké výkony, mile mě překvapil třeba Guy Pearce. Na piedestal zde ale mnozí vynesli hlavně Kate Winslet a já nemůžu než se přidat. Je skutečně výborná po všech stránkách, její výkony jsou s přibývajícím věkem a vyzrálostí čím dál lepší (kam až to může zajít???) a ukazuje nám také takovou tu přirozenou ženskou krásu, která rozhodně není dokonalostí, ale ve své nedokonalosti je právě výjimečná a působivá. Doufám, že Winslet bude dostávat v budoucnu více zajímavých rolí, pak se máme jistě na co těšit. Snad jediné věci, co mi v seriálu trochu neseděly, byly snad až moc velké propletence (rozuzlení) v závěru (čekala jsem to trochu chytřejší a uvěřitelnější). A pak, i když věřím, že Mare mohla být pro spoustu mužů přitažlivá, přece jen to s ní nebylo zrovna nejlehčí a tak považuji za trošku nepravděpodobné, že po ní v jednu chvíli pojedou dva největší (a zároveň jediní použitelní) borci z okolí. Celkový dojem z této série je ale opravdu více než dobrý, takže i přes právě uvedené menší "nedostatky" s klidem dávám pět hvězd a vidím to na určitě alespoň takových 85 %. ()

666Carnage

Kate se rozhodla, že po potopení Titaniku se stane detektivem v menším městě v Americe. Řeší tu zmizelý holky a taky vraždu. Tahle detektivka má výhodu v tom, že nevodí diváka okolo horké kaše. A taky je to víc drama než ta kriminálka. Jsou to ovšem plusy seriálu protože se díky tomu víc sžijete s postavami, a že jich tam je. Je to tak dobře udělaný, že ani vraha neodhadnete a to jsem se fakt snažil. Úspěch se dostavil pouze jen z části. Troufám si říct, že je to Katin nejlepší herecký výkon a já jsem rád, že jsem se konečně k tomuhle dílu dostal. Je to parádních 7 dílů po hodince, takže pokud nemáte do čeho píchnout, tak tomu dejte šanci. 90% ()

Hanys_

Výtečný pětihvězdičkový zářez od HBO. Mare of Easttown je hereckým koncertem Kate Winslet v depresivním temném příběhu, který si bere to nejlepší z produkce HBO v posledních letech (tady jde hodně cítit Temný Připad a imho i tuzemská Pustina). ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina