Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Školský ombudsman dostává zprávu, že na jedné střední škole dochází k pohlavnímu zneužívání studentů učitelem. Případ je pro Aleše Pelána (L. Vaculík) o to složitější, že na zmíněné škole léta učil, a dotyčného zná… (Česká televize)

Recenze (32)

Eleanor05 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ta Balada o polnych vtákoch a k ní montáž s opáčkem všech dílů, bylo tak něco patetického a trapného! Melodramatické podceňování diváka, které dílu ubralo hvězdičku navíc. Jinak nechápu, proč Pelán nezůstal se Sárou, když s ním jeho žena už být nechtěla. Nevím, proč by spolu nemohli zůstat dva dospělí, svéprávní lidé, co je na tom amorálního? PS: Nejlepší herecké výkony měl Pavel Řezníček se svým lidovým řidičem. Nechtěně se z něj stala hvězda celé série. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvelé zakončenie seriálu, pre mňa najlepšia časť celkovo. Silné emócie, veľa otázok na zamyslenie, pochybnosti o tom, kedy my už moralizujeme, pritom sami nie sme svätí. Kde je hranica medzi učiteľom a študentom, kedy sa zachádza už priďaleko a nie sú na vine aj provokujúce študentky? Výborne bol tiež zachytený odpadový bulvár, ktorý sa neštíti pred ničím a pre pár korún ničí životy. Záver a ombudsmanove rozhodnutie v osobnom živote veľmi kvitujem. ()

Reklama

Skuby47 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi dobře prezentovaná epizoda, jak myšlenkou, tak i herecky. V roce 1965 nastoupil do naší školy mladý profesor jako na svoje první místo. Byl svobodný, dosti komisní a žádný krasavec, ale holky si občas řekly, že ho vytočí a tak si při vyučování opřely lokty o lavici a vzaly hlavu do dlaní. Koukajíc na něho, oslovovaly ho důvěrně jeho křesním jménem. Myslím, že se jim povedlo ho přivádět do rozpaků, ale nic víc. Měli jsme ho všichni rádi. Byl to fyzikář a jeho oblíbené rčení bylo : „Dejte mi pevný bod ve vesmíru a já pohnu zeměkoulí.“ Je to podivín, ale dodnes ho na školních srazech rádi vidíme. Myslím, že v tehdejší době by si žádný učitel důvěrnější vztah s žákem nedovolil. ()

netahlo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opet vynikajici rezie Terezky Kopacove. Zejmena diky ni se jedna o podarenou tecku za serialem, ke kterymu mam jinak hodne vyhrad. Vaculik, respektive jeho postava, mi byl celou dobu nesympatickej, sral me namestek v podani Plesla i cim dal osklivejsi Hrebikova jako ministrine. Na druhe strane jasne nejlepsi Reznicek, kterej v podstate neplanovane celej serial tahnul. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Návrat k začiatkom je spočiatku trochu patetický, ale razom sa to rozbehne a nie je to pre nikoho jednoduché. Veľmi zaujímavý záver seriálu s dvomi obratmi, keď sa už zdá situácia jasná. Z tejto epizódy by sa dal urobiť celý seriál, ale nemalo by tu už ten spád deja. –––– Ser na to a všechno bude v pohodě. –––– Kdo leze nahoru, musí počítat s tím, že tam fouká. –––– Buď mi můžete pomoct, nebo mi pomáhat zabraňte. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (2)

  • Na závěr při rekapitulaci příběhů hraje v pozadí píseň „Balada o poľných vtákoch“ od slovenského zpěváka Mekyho Žbirky. Skladba vyšla na jeho debutovém studiovém albu „Doktor sen“ v roce 1980. (rublik05)
  • Premiéru desáté epizody sledovalo 1,36 milionu diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek večera a také celého dne. (rublik05)

Reklama

Reklama