Školský ombudsman dostává zprávu, že na jedné střední škole dochází k pohlavnímu zneužívání studentů učitelem. Případ je pro Aleše Pelána (L. Vaculík) o to složitější, že na zmíněné škole léta učil, a dotyčného zná… (Česká televize)

Chudobka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pan ochránce to dotáhl tam, kam jsem předpokládala. Tušila jsem, že se se svou studentkou rozejde, ale udělal to pozdě. Jeho nemocná žena by si zasloužila lepšího chlapa. Obyčejný srab. Pěkná scénka, když Řezníček chválil upečený koláč a masíroval ruce. A ten trouba se k ní choval, jako kdyby byla cizí. Možná že manželka byla vykreslena až příliš jako svatá. Jiná ženská by ho už dávno poslala, kam patří. Nejvděčnější roli měl Řezníček a ujal se jí skvěle. Co se týká  sexuálního obtěžování, bohužel, byla jsem toho svědkem několikrát. Zažila jsem i případ, kdy mladá učitelka sváděla žáka 9. třídy. ()

Arsenal83

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvelé zakončenie seriálu, pre mňa najlepšia časť celkovo. Silné emócie, veľa otázok na zamyslenie, pochybnosti o tom, kedy my už moralizujeme, pritom sami nie sme svätí. Kde je hranica medzi učiteľom a študentom, kedy sa zachádza už priďaleko a nie sú na vine aj provokujúce študentky? Výborne bol tiež zachytený odpadový bulvár, ktorý sa neštíti pred ničím a pre pár korún ničí životy. Záver a ombudsmanove rozhodnutie v osobnom živote veľmi kvitujem. ()

JB001

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mne kvalitní zakončení solidního českého seriálu s tím, že v souvislosti s tématem posledního dílu jsem si vzpomněl na svá gymnazijní léta před téměř padesáti lety, kde náš profesor biologie byl znám jako ošahávač našich spolužaček. Byl prostě na holky, na kluky ne. A jedna moje spolužačka pro změnu spala s naším třídním učitelem (profesor matematiky). Dodnes na třídních srazech na ta krásná léta vzpomínáme se slzou v oku... ()

chrispe

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Důstojné zakončení skvělého seriálu. Pelán dostává pecku mezi oči a mnohé si uvědomuje. Nicméně to gró jsem viděla v jedné z posledních scén. ,,Víte kolik je článků o pádu vlády? 27. Kauza Pelán? Mě už v tuto chvíli už řešit nemusíte. Já už nikoho nezajímám. Ani Bekovou." A tak je to dnes bohužel se vším. ()

Eleanor05

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ta Balada o polnych vtákoch a k ní montáž s opáčkem všech dílů, bylo tak něco patetického a trapného! Melodramatické podceňování diváka, které dílu ubralo hvězdičku navíc. Jinak nechápu, proč Pelán nezůstal se Sárou, když s ním jeho žena už být nechtěla. Nevím, proč by spolu nemohli zůstat dva dospělí, svéprávní lidé, co je na tom amorálního? PS: Nejlepší herecké výkony měl Pavel Řezníček se svým lidovým řidičem. Nechtěně se z něj stala hvězda celé série. ()

• V době natáčení epizody na rozdíl od zahraničí neexistoval v České republice etický kodex, který by upravoval chování žáků a učitelů. (sator)
  • Na závěr při rekapitulaci příběhů hraje v pozadí píseň „Balada o poľných vtákoch“ od slovenského zpěváka Mekyho Žbirky. Skladba vyšla na jeho debutovém studiovém albu „Doktor sen“ v roce 1980. (rublik05)
  • Premiéru desáté epizody sledovalo 1,36 milionu diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek večera a také celého dne. (rublik05)