Bývalý analytik CIA a námořní důstojník Jack Ryan je s rodinou v Londýně. Má tu nějaké přednášky a vzal s sebou i ženu Cathy a dceru Sally, aby si tu udělali dovolenou. Úplnou náhodou se stanou svědky teroristického útoku na člena královské rodiny, lorda Williama Holmese. Jack naprosto bez přemýšlení zasáhne a jednoho z útočníků zastřelí. Jedná se o ani ne sedmnáctiletého Patricka Millera, který spáchal atentát společně se svým bratrem Seanem a dalším mužem, který však unikl. Sean Miller je zatčen a postaven před soud. Jack Ryan, který byl při atentátu také zraněn, zůstává v Londýně, aby u soudu vypovídal. Při té příležitosti je za svůj čin povýšen do šlechtického stavu a smí užívat titul Sir. Sean je členem teroristické buňky, která se odloučila od IRA. Za svůj čin byl odsouzen do přísného vězení. Jeho spolupracovníci však Seana cestou do vězení osvobodí. Neváhají postřílet všechny členy doprovodu. Sean Miller a jeho parťáci prchají do severní Afriky, aby zde naplánovali další pokus o únos Holmese a cvičili se v bojových technikách. Sean Miller je však plný nenávisti vůči Ryanovi, protože zabil jeho bratra. Chce se mu pomstít a zabít jeho i jeho rodinu. S několika kolegy se vypraví do Ameriky, aby zde uskutečnil svůj plán. Jeho kolegyně Annette se pokusí zabít Ryana, zatímco Miller střílí na auto těhotné Cathy, která veze Sally ze školy. Jack Ryan se útoku ubrání, ale Cathy a Sally mají těžkou autonehodu. Miller usoudí, že se zabily a odlétá zpět do severní Afriky. Cathy je na tom po nehodě o něco lépe, ale Sally je zraněná velmi vážně a v prvních hodinách není ani jisté, zda přežije. Naštěstí se nejhorší předpověď nesplní, ale i tak musí Sally strávit v nemocnici dlouhý čas. Tento Millerův čin přiměje Jacka k tomu, aby se vrátil zpět do CIA, i když to původně neměl v úmyslu. Společně s kolegy a za pomoci satelitů pátrají po Millerovi a jeho bandě v Africe. Podaří se jim najít tábor v Libyi, kde se teroristé ukrývají. Jeho cílem je teroristy zabít. Na místo byla poslaná protiteroristická jednotka, která teroristy zlikviduje. Ryan a jeho kolegové vše sledují přes satelit. Nejsou však poznat obličeje a CIA netuší, že Miller a jeho kumpáni už v táboře nejsou. Vydali se do Států, aby se zde znovu pokusili o únos lorda Holmese, který má navštívit USA a při té příležitosti se sejít s Ryanem, jemuž vděčí za život. Holmes a jeho lidé navštíví Ryana a jeho rodinu u nich doma na rodinné večeři. Zpočátku jde všechno hladce a podle plánu, lidé se baví, ale pak náhle vypne elektřina. Venku je bouřka a velmi prší, zdá se, že to souvisí, ale Jack si všimne, že v nedalekém přístavu světlo svítí, a to nevěstí nic dobrého. Vychází najevo, že jeden z Holmesových lidí je s teroristy spojený... (TV Prima)

Pai-Mei

Dobrý film, ale vadilo mi, že v ňom viackrát zaznela hudba, použitá vo Votrelcoch. Ako keby sa Hornerovi nechcelo skladať. ()

RobbieM@N

Na první pohled to tak jasné není, ale nebýt relativně dobré režie film by hodně propadl, scénář totiž nenabízí akci ani proklamovaná "politická" složka tohoto údajně politického thrillerů je velice mizerná a politické otázky pro stimulaci divákova intelektu naprosto chybí. Film se totiž zaměřuje hlavně na Harrisona Forda a jeho spokojený rodinný život, přičemž logicky následuje kopa amerického patetického bulšitu okolo. Nosným prvkem je velice dobrý Sean Bean, který se pro záporáky narodil a je smutné ho vidět v každém filmu umírat na konci. ()

borohub

Velmi mě tento film nadchnul. Nečekal jsem, že to bude tak dobré ale prostě už od samotného začátku jsem věděl že to bude něco dobrého. Akce nechybí, film se nikde pomalu nevleče. Takže nenudí ani chvilinku. Uznávám konec byl docela stupidní ale tak zase kvůli tomu nebudu měnit hodnocení ()

kedu odpad!

Asi to má Phillip Noyce tak, že natočí xy debilních brainwashingových spektáklů, které evidentně uspokojí primitivní - infantilní obecenstvo a pak čas od času - moc to nepřehání - natočí něco opravdu dobrého. Osobně z takového přístupu nadšený nejsem, ale soudit ho nebudu, protože ono je opravdu těžké určit co je správné a co špatné pro (od) člověka pohybujícího se ve velkém kšeftu cesmínového lesa ()

smatana.sk

Nebolo to zlé, ale ak máte chuť na špionážny polit-thriller pri ktorom sa dá aj rozmýšľať, prečítajte si Clancyho knihu. Harrison Ford má síce rolu učiteľov histórie zvládnutú, (Jones, Ryan), ale kým v knihe sa dajú sledovať jeho myšlienkové pochody, vo filme na to nie je priestor a výsledkom je potom remeselne zvládnutý akčňák. Prínosom naviac je len vykreslenie Britov ako staromilských babrákov, ktorých Amíci musia zachraňovať ešte aj pred tými Írmi. ()

Guran

Tenhle film není ani moc akční a spíše se v něm mluví o nesmyslech. Snímek také obsahuje hodně nelogičností, čímž se film jenom zhoršuje a díky tomu 5/10. ()

helrohir

Celkom dobrý thriller, ktorý ťaží najmä z dobrého príbehu a kvalitného obsadenia, pričom všetci herci sa snažia naplno prejaviť svoj talent. V tomto smere ma najviac zaujal Sean Bean, ktorý aspoň z môjho pohľadu trochu zatienil aj Harrisona Forda. Vo filme nie je núdza o napínavé situácie, nájde sa aj trocha akcie, len škoda prostrednej časti filmu, ktorá mi prišla nezáživná a zbytočne zdĺhavá. 70%. ()

horor2

Harrison Ford se stane hrdinou, kterého si Sean Bean vezme do parády nejen kvůli neúspěšnému atentátu, ale hlavně kvůli mrtvému bratrovi, který při něm zemře. Oba palce nahoru. Akční thriller jak se sluší a patří! ()

johnsnow

No tak oproti jedničke je to už lepšie, nemáme obmedzený priestor, striedajú sa lokality, máme tu prestrelky i fajn bitky, len Ford podľa mňa nie je až tak vhodný na Ryana ako Baldwin ale nevadí. Jo a Bean je tu opäť majster záporák. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 72%, Audience Score - 73% | FDb.cz - 77.7% | Velmi dobrý akční Thriller ze série o "Siru Jacku Ryanovi", kde už konečně přestoupil do hlavní role náš oblíbenec Harrison Ford, který je oproti slabému Baldwinovi v této roli přímo úžasný! Skvělý a napínavý děj se začíná rozvíjet už ke začátku v Londýně a poté konec v Ryanově domě u moře a 1v1 na člunu, mňamka. Sean Bean jako hlavní záporák se tu ještě na začátku své kariéry teda moc neblýskl, nikdy jsme ho moc neměli rádi... Ale jinak další z řady libových 90's Thrillerů, který má čím zaujmout a také toho naplno využívá. 80% ()

ostravak30

Já už jsem viděl snímek Jack Ryan: V utajení, ale u obou filmů jde o to, že mnoha akčními scénami zrovna nevynikali. Jack Ryan, alespoň zde, totiž nemá působit jako nějaký bijec, ale to analytik. Když už se dostane k zabití jednoho z teroristů, slibuje to dramatickou podívanou, která bude napínavá až do konce. Jenže dlouho spíše sledujeme právě tu vyšetřovací a analytickou část, která má jen zdánlivé výsledky. Na to pravé napětí si člověk musí počkat do konce. Navíc si nejsem jistý, zda by se takto IRA a její členové opravdu chovala/i. Pravda je, že se jedná spíš o odnož irské republikánské armády. Možná je škoda, že je snímek až tolik natažený, hlavně o rodinné scény a pak snahou pochopit politikaření na obou kontinentech, mohl by mít větší spád a akčnost, ale o tom romány Toma Clancyho asi nejsou. ()

DAF1

Standardní film podle "tabulkového" akčního scénáře. Podobné typy postav Fordovi celkem šly. Bylo by to za 3*, ale ta závěrečná scéna - tak kluk nebo holka doprkýnka :-) ()

Ikewoo

Jako film to není zlé, jako zfilmování knihy tradičně podprůměrné, jako většina zpracování knižně kvalitních thrillerů... ()

blondboss

Opäť Clancyho skvelý námet s tentokrát vydareným prevedením od Noyce. Harrison Ford v úlohe Jacka Ryana tradične nesklamal a celý film správne odsejpal a vždy sa niečo dialo. Určite som sa nudil menej ako pri prvom Ryanovi. Film však bol predvídateľný a ničím výnimočný. Sean Bean v úlohe záporáka mi nikdy nebude sedieť. Celkovo ale veľmi podarené. 75 % ()

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (více)