Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Recenze uživatele mzss1 k tomuto seriálu (73)

Kóma (2010) (S14E10)

|99%| (KÓMA – 10.epizoda 14.série) Tak tu máme opět našlapanou jízdu. Jedině bych vytknul zas další a zbytečný únos, tentokrát těhotné Andreji. Bylo ale hrozivé vidět jí, jak má na sobě výbušninu. Nakonec však přece vše dopadlo dobře. Celkově jsem nesmírně spokojen s dílem. Byla tu akce vedle akce. Výborný začátek, masakr na dálnici. Poté se teprve začal rozvíjet pozoruhodný příběh, kdy se z Kóma probudí Semirova bývalá láska. Pak je tu další akce na dálnici. Ben se prohání na skútru a předvádí různé akční kousky. Ke konci tu máme velký zvrat, který je dobře vysvětlen. Takže co dodávat, další skvělý díl, který byl strašně moc akční. O hudbu se postaral Kay Skerra, který se dost zlepšil a dokonce přidal další kobří upravenou znělku, kterou dal do scény, kdy se Ben proháněl za zločinci na skútru. ()

Odměna za zabití Kim Krügerové (2010) (S14E11)

|99%| (PENÍZE ZA HLAVU KIM KRÜGEROVÉ – 12.epizoda 14.série) Strhující a napínavá epizoda do poslední chvíle. Doladil bych jen detaily v příběhu, ale to není třeba řešit. Takže tu jde o život šéfové. Zpracované je to perfektně. Jsou tu i emoce, v jedné scéně, kdy útočníci pálí po autě šéfové, jsem se opravdu už o ní obával. Tam to bylo i hezky sladěné s výbornou hudbou. Akce je tu opravdu dost a je různorodá. Začátek byl hodně akční, až trochu přepálený, myslím tím výbuch na dálnici, ale nevadí. Je tu velké množství přestřelek, nebo i vtipná scéna, kdy Semir s Benem pronásledují protivníka zmrzlinářským vozem – to jsem se málem smíchy podělal. Finále je také zajímavé. Prohánění na koni tu i máme. Hudbu složil Kay Skerra. Byla výtečná, co dodávat. ()

Kybernetická bouře (2010) (S14E12)

|95%| (KYBERNETICKÁ BOUŘE – 11.epizoda 14.série) Takže tu máme díl, který mi trochu připomene Smrtonosnou past 4.0. Sice jen vzdáleně, ale přesto. Kolaps dopravy atd. To vše mě nesmírně zaujalo, sice to bylo v mnohem menším ražení, než jsem čekal, ale nevadí. Akce je tu dost, máme tu zajímavé přestřelky a výborné finále, kdy si Hartmut zapilotuje ve vrtulníku, se kterým se mu nakonec podaří přistát. Krom toho finální akční sekvence na dálnici nemá chybu. Ben se pere s protivníkem jako o život. Hudbu složil Kay Skerra. Opět vydařená hudba a dokonce skladatel přidal 2 kobří znělky do této epizody – vytvořil novou variaci zas. ()

Zatmění (2010) (S14E13)

|85%| (ZATMĚNÍ – 13.epizoda 14.série) Jediným menším problémem pro mě v tomto dílu byl příběh. Nebyl špatný, ale byl zvláštně pojat a mě moc nevtáhl. Záporáci byli slušní, to zase jo. Akce byla kvalitní jako vždy, takže tu je opravdu o co stát. Výborný začátek, kdy řídila se Semirem šéfová. Alespon poznala jaké to je, pač byl masakr. Jinač je tu dost přestřelek a finále je zajímavé, autobusové pronásledování, takže nápadů je tu dost. Hudba je výborná, Kay Skerra si umí s hudebními motivy vyhrát. ()

Beze stopy (2010) (S14E14)

|100%| (BEZE STOPY – 14.epizoda 14.série) Tak tohle je skutečně bomba. Máme tu zajímavý příběh a obrovskou napínavost, kdy jde Bonrathovi skutečně o život. Úvodní akce je výborná, jedna z nejlepších vůbec. Sem tam tu máme nějaké přestřelky a skoro ke konci honičku, kdy vybuchne cisterna i s hlavním záporákem, který do ní svým vozem vjede. Bonrath ztrácí krev a je na neznámém místě, takže má Semir s Benem co dělat aby nějakým způsobem zjistili jak ho najít – čas jim nemilosrdně utíká. Je tu i postava Bonrathového syna, který hraje dobře. Emoce jsou tu silné, především na konci, kdy už jsem si myslel, že to Bonrath nezvládne. Semir a Ben mu dávali dýchání z úst do úst. Hudba byla perfektní. Postarali se o ní Jaro Messersmichdt a Nik Reich. Výborný soundtrack složili, i to pěkně vygradovali do emotivních scén, především na konci. Tam i dokonce přidal pomalou, tesknou, smutnou kobří znělku. ()

Operace Tygr (2010) (S14E15)

|95%| (JMÉNO KÓDU TIGER – 15.epizoda 14.série) Tak a máme tu poslední díl 15.série. Příběh není složitý, je dobře pojat. Je tu dost zajímavých scén, především v akci. Začátek má velmi výbušný rozjezd. Semir s Benem pronásledují zločince po dálnici, při čemž jim to oni oplácejí střelbou granátometem. Takže auta vybuchují a létají vzduchem, dokonce padají i na nepřemožitelné auto hlavních hrdinů. Natočeno je to výborně, o tom žádná. I během dílu se tu najde velké množství akce, třeba finální má přestřelky, střelby s těžkých zbraní, nebo pronásledování kdy se Semir pere s padouchem, který chce odpálit bombu. Během toho je unesena i dívka, která trpí silným astmatem. Hudbu složil Kay Skerra. Dala se v pohodě poslouchat. ()

Atentát (2010) (S15E01)

Výborný pilotní film k 15.sérii ! Opoti předchozím pilotním filmům : Na vlastní pěst a Konec světa už neni každou vteřinou akce. Akce je v tomhle pilotu hodně , ale není moc přehnaná (krom na začátku). Něco ve filmu chybělo, trocha více akce, občas byly scény lehce natahované, ale to je malá chyba. Takže u mě dobrých 90% ()

72 hodin strachu (2011) (S16E01)

Tak samozřejmě ! Moje oblíbená kobra 11. Pilotní film k 16.sérii. Bylo zde dost akce a příběh dobrý. Semir se dozvěděl , že má malou dceru další s jinou ženou se kterou v minulosti chodil. Smrt Hotteho byla velmi smutná. Hudba od Daniela Freundliba byla také dobrá , ikdyž Kay Skerra je lepší. A začátek s Knight Riderem a autobusem byl skvělý , takže u mě je hodnocení : ***** = 90% ()

Anděl smrti (2012) (S17E01)

Další slvělý pilot k skvělé kobře 11. Tento pilot k 17.sérii je zcela netypický, než ty předchozí. Akce tu je hodně na začátku a hodně ke konci. Prostředek je také akční, ale soustředí se dosti i na hlavní postavy, zejména Semira, který zde už vypadá tak trochu strahně, ale furt je svěží. Konečné pronásledování vrtulníkem, kde okolo létají auta je dost přehnaná akční sekvence, ale to mi nějak nepřekáží. Příběh je dost dobrý, má své kouzlo. Hudba ve složení: Daniel Freundlieb, Jaro Messersmichdt a Nick Reich - první kombinace hudebních skladatelů. Celkem dobrá hudba a ke konci hvězdná, kdyse v několika variacích opakuje základní hudební motiv znělky kobry 11. U mě spokojenost. 90% = ***** ()

Zmrtvýchvstání (2013) (S18E01)

|96%| KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY. Tentokrát musím psát komentář se spoilery, protože z toho pilotního filmu jsem byl naprosto rosekaný. Jinak to popsat nemůžu. Pro upřesnění. Toto je Pilotní film k 18.sérii seriálu Kobra 11. Tatao 18.série obsahuje pouze 7 epizod, nebot zde herec Tom Beck ke konci série končí. No nic, vrhneme se rovnou na věc. Kobru 11 mám strašně rád, takže je možné, že z mé strany někdy čiší i nadhodnocování, ikdyž výraz nadhodnocování vůbec neřeším. Furt a furt se zastávám názoru, že každý by si měl vytvořit svůj pohled, názor na film. Ne u všech tomu tak je. Tento pilotní tv film k mé oblibéné kobře je ze všech netradiční. Jednak se poprvé jedná o obživení kladné postavy, respektive Semirova starého, známého partáka z 2 a 3 série, Andrého Fuxe. Začnu nejdřív dějově popisovat, když už jsem si vyznačil spoilery. Nedokážu jinak vylíčit mé pocity, tak to celé shrnu po svém. Začátek začal normálně, sice se hned André objevil, později se ukázalo, že je tajný agent. Tak proto byl 14 let nezvěstný. Takže jediná chyba, za kterou odečtám procenta je, že to mohlo být lépe a dramatičtěji vysvětleno. Takže i hned od začátku je to jedno velké drama, poněvadš se Semir doví, že jeho žena Andrea mu zahnula a Ben o tom věděl. No fajn, pěkně to teda dramaticky začíná. Takže akce je tu poměrně dost, hlavně konec je docela velkolepý. Příběh je především staven na Andrém a to mě bavilo. Charaktery postav atd. Semir opět nesmrtelný, opět zahrál výborně. Když se film blíží ke konci s velkým šokem a s velkým zvratem se stane velmi neočekávaná věc. André je zrádce a patří k zločincům, který v tomto pilotu hrají velkou roli. Takže zrádce. První co si diváci, respektivě fanoušci uvědomí je fakt, že je to blbost, André byl přece hrdina. Já si myslel totéž a byl jsem naštván, ale pak jsem si uvědomil, že je toto velmi reálná epizoda či pilot. Žádné zastavení atomovky a pod, ale nýbrž krutá realita. Ještě úplný konec je snad ještě šokující. André se drží jen tak tak za ruku Semira ve skalách a André si nakonec uvědomí co provedl jak si zpackal život a pustí se, sám se rozhodne pro smrt. Takže toto je skutečná smrt už. No zní to komicky, André znova umřel, ale je to tak. Takže příběhově, Semir zde přišel o dost, vrátil se mu starý parták, který se změnil a nakonec skutečně zemřel. Andrea mu zahla. A Ben to Semirovi tajil. Sice jak telenovela, ale je to tak. Hudba je naprsoto perfektní. Daniel Freundlieb zde uvedl asi 8 hudebních variací znělek kobry 11, které mám tak rád. Ai celkově emotivní hudba, třeba ke séně, kdy André padá. Akce je slušně natočena, není nějak velkolepá, spíš na konci jí je dost. Myslím si, že nemá cenu toto už rozebírat. Netradiční pilot, ale já jsem spokojen, konečně přišli tvůrci na reálnou notu. ()

Revoluce (2014) (S18E08)

|90%| Druhý pilotní film k 18.sérii. V televizi mají už od 13.série pomotané zařazení o půlku série, takže jen pravý a zapálený fanda do Kobry 11 jako já pozná co kam patří. Takže jsme se dočkali nového Semirova partáka s pořadím č.7. No, jsem rád, že Ben Jäger nezemřel (jak už to v kobře bývá), ale důstojně z důvodu lásky odešel. Abych zcharakterizoval nového partáka Alexe Brandta. No, nedá se nějak zatím dost přesně popisovat. Přeci jen je to zatím pouze jeden pilot. Už podle vzhledu hraje tvrdáka co se nebojí jít do žádné akce. Takže i celkově je toto mnohme vážnější převedení, takže humor za doby Bena nejspíš nadobro skončil. A to je vlastně na jednu stránku dobře. Třeba 16.série byla až moc na humoru závislá, furt to teda bylo dobré, ale co je moc, to je příliš. 17.série (tím spíše myslím druhou polovinu) byla už mírně vážnější. Zato 1.polovina 18.série rapidně zvýšila vážnost a temnou stránku. Třeba úvodní pilot do 1.poloviny 18.série Vzkříšení byl dost temný a nekompromisný po všech stránkách. Zato tahle druhá polovina 18.série vypadá ještě vážněji, což je jak už tu zminuji, vítanou změnou. Viděl jsem ještě další díl Rukojmí této série co následuje po tomto pilotu. Opět vážnější, ale napínavý a ne až tak moc přeakčnělý. No, tak jak mám v kostce pojmout REVOLUCI ? Příběh je zajímavý, ale zvláštně a jednoduše spracován, což nevadí. Alespon to už nejsou bombové atentátníci s atomovky jak bylo zvykem, to už by bylo moc přehnané. Tempo to mělo oproti předchozím pilotům a dílům o dost nižší, více se zde mluvilo, ale to vůbec nevadí. Alex, coby nový parták se zde ani moc neprojevil, ale nevadí. Akce je zde tak akorát. Úvodní pronásledování bylo zběsilé a autonehody rychle střižené - piřád to bylo dobré. Nebo pronásledování vlaku jak Semir vyskočil z auta a narazil si koleno, byly zde 3 střihy - takže opět jsem s tím neměl problém. Jedině mě zde chyběl nějaký hlubší nápad či spíš nějaká ta pravá napínavost, jinač jsem spokojen. Jen by tohle mohla být klasická 46minutová epizoda a ne pilot. Přišlo mi to dost natahované, ale pořád jsem spokojený. Postava Semira byla zde moc přehnaně zakomplexovaná, ale zahrané to bylo dobře. Důvody proč se tak Semir choval, byly jasné. Rozvod s dlouholetou manželkou Andreou, vzdání se svého domu, odchod dlouholetého partáka Bena atd. Alespon se Semir svému týmu u dálniční policie ke konci omluvil. Hudbu zde skládala dvojice Jaro Mesersmichdt a Nick Reich. Složili obyčejný, jednoduchý soundtrack, ale mě zde chyběla kobří znělka v určitých scénách, ale nevadí, snad se v následujících dílech vrátí Daniel Freundlieb, který poslední dobou různě mixuje a v různých variacích vytváří kobří znělky v různých scénách. Takže dá se řící obyčejný pilotní film. Mě ale bavil. Pozorovat konverzace, ostré jednání Alexa Brandta, Semirovu výbušnou povahu, žádná chyba zde nebyla, nic co by mě naštvalo. Dokonce konečné pronásledování mělo dobrý nápad, kdy Alexovo auta, tažené lanem za větší auto trochu vybouchlo, střelením protivníka do motoru a jak se to Alexovo auto převrátilo a bylo dál tažené lanem. Takže hrdina Semir zachranoval. Semirův vzhled byl dost netypický. Zarostlý byl teda pořádně - alespon to byla změna. Úvod pilotu byl zajímavý. Já jsem se nenudil ani na okamžik. Objektivně usuzuji, že je to menší pokles, měla to být jen epizoda, ale chápu, že když tu máme nového partáka, tak chtěli udělat pilot. Takže objektivně je to tak na lepší 4*. Přeci jenom předchozí piloty byly lepší, ale já to na těch 5* zaokrouhlím. Kobru 11 zbožnuju a klady dokážu v pohodě vždy najít. Těším se na opětované shlédnutí, které dám v němčině a až to vyjde dabovaé tak v dabingu jak je klasikou u mě. Nemám co už nějak dodávat. () (méně) (více)

Temná strana (2014) (S19E01)

|90%| Máme tu další pilotní film. Tentokrát startující 19.sérii. Celkově druhý pilot a 8 epizoda se Semirovým partákem Alexem Brandtem. Na něho už jsem si zvykl a o to mě zde bavil víc a víc. Celkově je to takový akční thriller s pozvolným tempem. Jen pravý fanoušek dokáže ocenit kvalitu tohoto nekonečného seriálu. Nejde jen o akci. Jde i o sledování postav, postupně vyvíjející jednoduchý děj zkorumpovaných lidí atd. Akce tu samozřejmě také je. Už ale od předchozího pilotu Revoluce se celá Kobra 11 s příchodem tohoto partáka poněkud změnila. Samozřejmě ne k horšímu. Za doby Bena Jägera bylo dost humoru a dost akce (někdy přehnaně moc), ale líbilo se mi to. Zde je akce furt, jen už není přehnaná a celé ty epizody jsou brány dost vážně. Takže ještě temnější než epizody s partákem Chrisem Ritterem (11 a 12 série). No tento pilot má skvělou akci na začátku. Sice dost klepající se kamera, ale vše podstatné bylo vidět a to je hlavní. Nejlepší bylo, že jsem zažil nejlepší akční scénu s tímto partákem – respektive, toto byla jeho zatím 8 epizoda a opravdu jsem nechápal ten skvělý nápad, kdy vyskočil z kamionu (nejdříve si prostřelil sklo auta, do kterého skočil, aby se zachránil před padajícím se kamionem) a už nemluvím o několikanásobné převrácení auta, kde byl Semir. No prostě paráda. Prostřední část pilotu je poněkud pozvolnější, máme tu pár akčních scén, které jsou tak nějak normální. Ale furt je tu o co stát. I zajímavé sledovat, že Semir pochybuje o svém partákovi a v jedné scéně mu vážně nevěří. Finále je dost akční a dost nápadité. Scéna s autobusem se opravdu povedla a je promakaná do úplných detailů. Co se týče hudby, jsem totálně nadšen. Dvojice skladatelů Jaro Messersmichdt a Nick Reich jsou velmi schopní, ale jen občas přidají mojí oblíbenou kobří znělku do epizod. A tentokrát jí nad mojím velkým překvapením do tohoto pilotu dali – a to dokonce dvakrát (na začátku a na konci). Herecké obsazení je na tom přímo výborně. Erdogan Atalay jako nesmrtelný Semir, který zde má vážnější roli, zajímavý a zde tajemný Vinzenz Kiefer jako Alex Brandt. K tomu dobré záporné role. Menším zklamáním je menší účast šéfové, Jenny, Bonratha a Hartmuta. Mohlo být svižnější tempo a nějaký ten nápad navíc, ale to vůbec nevadí. Co se má taky už v té kobře točit, že jo ? Furt je to dokonalost, která mě nenudila a kterou si pustím ještě hodněkrát, stejně jako celý seriál, který si průběžně pouštím furt a furt do kola do nekonečného zblbnutí – ano, jsem totál šílenec do toho. Jsem rád, že se v této nové éře Kobry 11 nejedná o atomovky a světové zločince jako kdysi (nebylo to špatné, ale už moc přehnané. Zde to má opravdu dobrý scénař, jednoduchý příběh, uvěřitelné zloduchy a celkově větší reálnost. Mohl bych pokračovat asi donekonečna. Prostě velká spokojenost. Druhá polovina 19.sérii nebude obsahovat pilot, ale přesto se na to těším (dílů má být 8 v druhé poloviny 19.série). A na podzim 2015 má být pilotní film Vendeta k 20.sérii ! No, myslím, že se ještě mám na co těšit. Takže tot vše. () (méně) (více)

Bezbrannost (2022) (S27E03)

[100%] Neskutečně mě tento devadesátiminutový díl kobry 11 dostal do kolen! Zřejmě jsem to hodně prožíval, ale to téma bylo naprosto skvělé. Sekta, která vytvoří web zaměřující se na nenávist vůči ženám – to bylo konečně něco zajímavého, než sledovat zničená auta po desítkách apod. Navíc to bylo zajímavě točeno – přítomnost, kdy Semir sleduje se zděšením, jestli jeho těhotná dcera Dana přežije těžkou nehodu a do toho Semir vypráví své nové přítelkyni, jak byl ve vězení. Konečně jsem se dozvěděl jak se Semir dost z té basy. I ten Semirův vztah k té mladé psycholožce, která mu pomohla se z toho pekla tam dostat a dát mu naději. Právě proto si Semir vzal ten případ tak k srdci, když tu mladou psycholožku unesli. Vicky mi přirostla víc k srdci, stejně jako zbytek novějšího týmu centrály Kobry 11. Víc k tomu asi nenapíši. I konec mi přišel dost napínavý. Takže mě mrzí, že se těch dílů, resp. 90 minutových filmů bude točit už méně, ale alespoň se na to budu těšit. Přeci jen bych mého hrdinu z dětství Semira ještě párkrát rád viděl! ()