Kobra 11

• Německo Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei (více)
TV spot
Německo, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scénář:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (více)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (více)

Série(27) / Epizody(381)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Recenze uživatele Rattlehead k tomuto seriálu (23)

Série 4 (1999) (S04)

Oplakali jsme Andrého a je tu Tom, další výrazný Semírův parťák. Myslím, že s ním je v Kobře více legrace. Pilot je nadupaný, další díly vesměs na čtyři hvězdičky. Nejméně se mi asi líbil "Maniak na dálnici", ten je dost deprimující, nemám rád takové filmy plné zla, kde není žádná naděje. Líbí se mi odlehčení, humor a to, že v každém díle Semír sešrotuje svůj služební vůz. ()

Série 5 (2001) (S05)

O něco lepší než předchozí řada. Zjistíme, že Tom má sestru, a ta je nejen pohledná, ale navíc i pěkně drsná. Jinak má Tom ale na ženy v této sérii docela smůlu. Hned dvě blízké mu umírají. Lidé, kteří se starali o dabing, se ani v páté sérii nenaučili správně vyslovovat název města Düsseldorf, ach jo... ()

Série 6 (2002) (S06)

Zatím nejlepší série. Jsou zde k vidění zajímavé věci jako slepá žena v ohrožení, jeden díl je postavený na vášni k výtvarnému umění atd. Líbí se mi, že více prostoru dostávají i ostatní postavy jako šéfová, Bonrath nebo Herzberger. Závěr je neskutečně silný, slzička ukápla. Poprvé tak nějaké sérii dávám plnou palbu. P. S. Zajímalo by mě, kde v Německu pořád berou takový sexy kočky, snad v každém díle je jedna, unglaublich. ()

Dokonalá vražda (2002) (S06E13)

Kvalitní epizoda, pátá a šestá série mě hodně baví. Zajímavou postavou je ona krásná blondýna, první zavražděná. Karina Kraushaarová byla známá ze seriálu "Ahoj, Robbie!" Když v roce 2015 zemřela, měly německé noviny o čem psát. Její životní příběh byl totiž smutný - zneužití v dětství, prášky a alkohol, dva roky před smrtí vážila pouhých 48 kilogramů... ()

Série 7 (2003) (S07)

A je tu nový parťák, Jan Richter. Není tak výrazný jako Tom, André nebo později Ben, ale je celkem v pohodě. Nejlepší díly :  "Falešné signály", "V utajení", "Křest ohněm" a "Countdown", tedy vesměs díly ze začátku série. Pak už úroveň přece jen poklesne na takový ten kobrácký čtyřhvězdičkový standard. Nejslabší díl : "Rock and roll". O Andree se dozvíme, že je strašně žárlivá na Semíra a nedovolí, aby Hotte s Bonrathem zabili myš, která se zabydlela na policejní stanici... P. S. Zdá se mi to, nebo Andrea za pár let hrozně zestárla? ()

Rock 'n' Roll (2003) (S07E11)

Jako rockového fanouška mě moc mrzí, že díl s takto slibným názvem je podprůměrný. S rock and rollem to navíc nemá společného ani zbla, ta kapela jsou trapní popoví hošíci. Aspoň že je tu scéna, kdy vidíme Bonratha hrát na kytaru a Hotte ho doprovází na foukací harmoniku. ()

Série 8 (2004) (S08)

Z této série jsem si toho dost vybavil, takže se mi dostala pod kůži více, než jsem si myslel. Obě série s Janem Richterem hodnotím vysoko, i když je jasné, že kdo sleduje seriál od začátku a v televizi, asi toho právě v této fázi začíná mít docela dost. Ano, je to pořád na jedno brdo, ale zde prostě platí, že tento seriál buď máte rádi, nebo ho nesnášíte. Moc nerozumím, proč někdo už tyto řady haní, já si stojím za tím, že jsou velmi dobré, hlavně tato. Více prostoru začíná dostávat technik Hardtmuth, což je jen dobře. Zatím asi druhá nejlepší řada (nejvíce se mi zatím líbila šestá). Nejlepší díly : pilot, Svátek matek; nejhorší : Za každou cenu. ()

Svátek matek (2004) (S08E08)

"Malý Horstík Herzberger se dostaví k informacím, čeká tam na něj maminka." Tak to je bomba, i Kobra 11 má svůj díl á la "Stůj, nebo maminka vystřelí!" Jeden z nejlepších s Janem Richterem, opět nechybí krásná žena, naprostá spokojenost. ()

Nemilosrdně (2004) (S08E09)

Tento díl jde ve stopách série "Přání smrti". Je vražda obchodníka s drogami, soudem osvobozeného, překročení zákona nebo akt spravedlnosti? A co právníci, co tyhle hajzly dostávají na svobodu? Musím přiznat, že jsem těm mstitelům celkem fandil, i když už to pak přeháněli, a chtít zabít Semíra s Janem, to už si pár facek zaslouží. Zajímavá je i vedlejší dějová linie s Bonrathem, který je přeložen někam na venkov, a jako bonbónek si Semír vypůjčí Andrejino auto. Je varován - ani škrábnutí - ale znáte to... ()

Hrdinské dny (2005) (S09E03)

Třetí díl deváté řady. Hodně prostoru tu dostal Hartmut z technického, který poněkud neobratně balí Dianu Amftovou (tedy tu, která prožila orgasmus na kole ve filmu Holky to chtěj taky). Jeden z těch hodně dobrých dílů. ()

Pašeráci zvířat (2005) (S09E07)

Český název - Pašeráci zvířat. Epizoda o pašování exotických zvířat pro bohaté sběratele. Díl, ve kterém to opět pěkně jiskří - tentokrát hlavně mezi Tomem a atraktivní paní doktorkou ze ZOO... ()

Axel a Marko (2005) (S09E14)

"Ten speciální zdroj, co nám měl obstarat lístky na AC/DC VIP vstupenky, a pak z toho byla dvě místa k stání na Kelly Family?" Velmi povedený díl, navíc slyšet Herzbergera říkat "headbanging" a "stagediving" je taky zážitek na celý život. K tomu tradiční akce a humor, krásná baba, hudba AC/DC a rád dávám plnou palbu. ()

Krkavčí matka (2008) (S13E03)

Díl, ve kterém je k vidění ohňostroj na dálnici a fotbalový zápas Fortuny Düsseldorf. ()

Okno (2009) (S13E11)

"Věděla jste, že Poláci a indiáni jsou nejlepší milenci ? Promiňte, já se jmenuji Vinnetou Kozlowski." ()

Konec světa (2009) (S14E01)

Jasně, je to hrozná ptákovina, ale zároveň úžasná zábava. Kam se na Semíra s Benem hrabe James Bond ! ()

Kontrolor (2010) (S15E03)

Povedený díl, který okořenil kontrolor Týce alias Mufík (ve skvělém dabingu Jiřího Plachého), který má za úkol posvítit si na nejnákladnější policisty v Německu, což jsou samozřejmě Semír s Benem... ()

72 hodin strachu (2011) (S16E01)

Pilotní díl k 16. sérii, ve kterém se toho odehraje hodně. Semír zjistí, že má desetiletou dceru, kterou zrovna někdo unese. Herzberger umírá při přestřelce. A Semír s Benem stihnou mimo jiné pobyt v tureckém vězení či jízdu v Knight Riderovi. ()

Závod s časem (2011) (S16E04)

Nadupaný díl, ve kterém zjistíme, že Ben a Semír chodí (z nařízení šéfové) k policejnímu psychologovi. Na jeho mobil je náhodou natočena předávka peněz mezi mafií a policií, a tak je celý díl o tom, že gauneři chtějí psychologa zabít, zatímco Semír s Benem jej chrání. ()

Temná strana (2014) (S19E01)

Solidní pilot, ale nemohu se zbavit dojmu, že po odchodu Bena Jägera jde kvalita přece jen dolů. Nejlepší scéna - Alexova návštěva opery, kdy souběžně sledujeme i Semíra, jak honí vraha v luxusním hotelu. ()