Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

Brandon

Zápisník je snad i sladší, jak med pana Černického z Prachomet. Nemám nic proti romantice, naopak, ale tohle je už nechutný. ()

Tomesh

Jsem velký romantik a nestydím se, že to tak cítím. Tyto filmy hodnotím vysoko. Ano, líbilo se mi to moc a vřele doporučuji. Co na tom, že je příběh předvídatelný a motiv opakujicí se. ()

dANo

Romantické filmy nepatria medzi moje obľúbené a tento podľa mňa ničím nevyniká. Dej okolo prestarnutých hlavných postáv je zbytočný a nijako nepridáva na zaujímavosti príbehu v ich mladosti. Formálna stránka filmu je v poriadku, herci podávajú dobré výkony, ale ten scenár ma proste nechytil za srdce... Osobne preferujem romantiku s dobrým príbehom, á la My sassy girl. The Notebook je strašne tuctový. ()

Tereza666

Takhle si představuju romantický film. Milé, jemné, plné vášně. Do toho skvělý výběr herců a nádherný soundtrack. ()

Diego

Bez té senilní linie, by to byl krásný ač hodně prostý příběh plný emocí, takhle je vynucené citové vidírání. 60min bez domu důchodců za ********* ()

tere.z

Jo, je to hrozný cajdák. A za ten konec by zasluhoval přes zadek řemenem plným testosteronu. Ale je to cajdák úžasný a je skvělé, že i přes všechnu tu romantiku není pateticky kýčovitý nebo trapně sladkobolný. Nevím, co v tom je tak přitažlivého. Ale vím, že největší podíl na tom má ústřední dvojice Ryan Gosling – Rachel McAdams, jejichž neuvěřitelná energie pulzuje celým filmem. Naprosto klasický příběh, naprosto neklasicky ztvárněný. ()

Narya89

Neuvěřitelný film s neuvěřitelně silnými emocemi o neuvěřitelně silné lásce, která překoná všechno...just..unbelievably strong:) ()

sahe

Musim říci, že ač tento žánr moc nemusím, tak tento film opravdu nebyl špatný... u mě má něco mezi 3-4 *. Každopádně mladého Noaha bych asi vyměnila, mladý herec zas tak až moc nehrál. ()

jolanek

I napriek tomu, ze neznasam presladene gycovite filmy, musim uznat ze tento film ma dostal. Pravdaze ma svoje nedostatky- ako tie dopisy, priznanie matky a aj ten koniec. Ale podla mna v ramci romantickych filmov je u mna na prvom mieste. Medzi Ryanom a Rachel citit hroznu ,,chemiu,, - a to je podla mna to najhlavnejsie v tomto filme. ()

Linka2

Jeden z nejlepších romantických filmů vůbec! Skvěle přirozeně zahrané. A ty neskutečně milé pohledy a úsměvy hlavního hrdiny mi tolik připomínaly mýho Adama.... Možná že i proto se mi to tak líbilo. Kdybych už neměla plnou desítku oblíbených filmů, byl by mezi nimi. (Už jste někdy zkoušeli holčičí filmový romantický ubrečený mejdan?? Vůbec to neni špatný:)) ()

Blue.Poison

Závěrečná "pointa" byla prokouknuta snad ještě dřív než film začal - už jen proto mi ona důchodcovská linie spíš vadila. Jinak je to skvěle natočená romance, hlavním hrdinům tu osudovou lásku věříte a hlavně ji na nich vidíte..cítíte ji. Za spoustu silných momentů a takový ten svíravý pocit uvnitř si Zápisník jedné lásky zaslouží být opěvován. ()

hroubek

Parádní romantický film. Tohle si myslím, i přestože je film prosetý kýčovitými scénami od začátku, a až do konce. Dané scény jsou naschvál kýčovité, a právě proto na mě nepůsobily svou kýčovitostí, ale také něčím jiným. Režisér Nick Cassavetes, ví co na diváky platí a nedělá mu problém nám to servírovat, tak často, jak je potřeba. Ústřední dvojice je moc dobře obsazená a je radost na ně koukat. Ryan Gosling je tady obrovský sympaťák, kterému věříte lásku na první pohled. Rachel McAdams to má těžší, protože scénář po ní chce, aby chvilku brečela, smála, dostala hysterický záchvat, ale ona to zvládá a nevypadá při tom trapně. Možná to bude znít kýčovitě, ale Zápisník jedné lásky je jeden z nejlepší romantický filmu, které vznikly v 21. stol. ()

Sany33

Milujem filmy, po ktorých skončení je zo mňa iný človek. Respektíve, že mi dajú iný pohľad na život. Práve tento film, je jedným z tých, ktoré tak milujem, v ktorých sa vidím a ktoré mi ukazujú iný pohľad na život. Nemusím ani pripomínať vynikajúce herecké stvárnenie oboch protagonistov, z ktorých Rachel McAdams patrí medzi moje top herečky. Vynikajúci dej vložený do dvoch časových období a dokonalý záver. Jednoducho * * * * * ()

Brain-D

Naprosto nádherný snímek o síle lásky. Z filmu si beru ponaučení, že člověk nesmí hledět na to, co chce okolí, ale co chce sám, i když okolí z toho nemusí být šťasné. ()

venalce

Celé je to takové růžově sladké a idylické a působí to dojmem umělé květiny - může se tvářit sebeopravdověji a krásněji, ale nikdy nebude tak přirozená jako ta skutečná. Celý tenhle film je taky jen takové šidítko pro beznadějné romantiky, pro ostatní je to nestravitelné. ()

marie.en

Ne nemám ráda romantické filmy, ale tady jsem se kupodivu na konci rozbrečela jak malá holka, i když byl celý zbytek filmu docela tuctový. Hvězdička navíc za nádhernou Rachel McAdams a ještě lepšího Ryana Goslinga. ()

VanTom

Vkusná krystalická "lovestory" - červená knihovna se nemůže aspoň trochu nelíbit, když jsou všichni tak milí, šťastní, zamilovaní. :-) Krásně vypadá a kýčovitost neudrží na uzdě jen v rámování ze současnosti (ono předčítání zápisníku), hlavně v sentimentálním „Myslíš, že naše láska umí zázraky?“ závěru. ()

liuk

Celou dobu, co jsem na se na Notebook koukal, jsem se snažil zbavit pocitu že Cassevetes není člověk, ale nějaký počítačový program, který byl napsán za účelem natočit krásnou barevnou romantiku, bohužel také trochu odlištěnou, plochou a občas nudící. Ke konci se mu to na chvíli kvůli moc pěkné pointě povedlo, ale pár desítek minut po dokoukání se tato pachuť vrátila. Čisté 3*. Pitomý MPAA, jejich PG-13 a americká otravná cudnost: Záběr na oblečenou Rachel, je celá v záběru, záběr na oblečeného Ryana, je celý v záběru, záběr na svlečenou Rachel, je vidět jen od krku nahoru, záběr na svlečeného Ryana, je vidět od pasu nahoru. Já chci R rated Directors cut, grr. :) ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce