Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

katchi

Čistá romantika o první a zároveň poslední opravdové lásce. U „Zápisníku jedné lásky“ se nedá hodnotit originalita scénáře, napětí ani zápletka, protože na tyto tři kritéria tato hořkosladká romance zkrátka nehraje. Už od začátku vám bude jasné, o čem to je, jak se děj bude vyvíjet, a dalo by se říci, že i smutný závěr si každý může domyslet. Nicméně co opravdu film nabízí, je jeho lehkost, upřímnost, jednoduchost, líbivost a báječný herecký koncert. Ani o jednom z hlavních hrdinů jsem nikdy neměla pochyby, oba mi totiž přijdou neuvěřitelně talentovaní, což mi dokázali i v tomto „zaláskovaném“ díle:) Film jsem shlédla raději 2x. Jednou jako „mládě“, podruhé o pár let později. Chtěla jsem se totiž přesvědčit, zda jsem tento romantický kousek v dobách svého „naivního mládí“ zbytečně nepřehodnotila. Nepřehodnotila. V „Zápisníku“ stále vidím tu stejnou sílu a upřímnost, jako jsem viděla tenkrát, z čehož plyne, že buď jsem nenapravitelný romantik, který podlehne každé „slaďárně“, která je natočena nebo se prostě jedná o opravdu nadprůměrný film. Myslím ale, že druhá možnost je reálnější. Takže dávám 5* a „Zápisník“; definitivně řadím k vrcholným dílům svého žánru:) ()

Kamas

Navoněná bída s ubíjejícími dialogy.. "Malování.." "Mmm?" "Ptal ses co mě baví.. malování.." "Hmmm?" "Ráda maluju.." "Joo?" "Mmm.." "Hmmm.." ()

filipvrbik

Rachel McAdams a Ryan Gosling ještě než byli pořádně slavní... Celkem mi to vypadalo jako povedené CGI omlazení :-)....Každopádně moc hezká romantika (sice je Rachel o dva roky starší, ale není to poznat v tom věku) - a zajímavý je i způsob vyprávění...80% ()

Klajnik odpad!

Režijně nenápadité, dějově slabé a sladké k zblití. Ta romance není dobře vybudovaná a jediným měřítkem všeho není láska. Jenom to ve mě probudilo cynismus. ()

alenka

romanticka smatlanina, ktera se da zvladnout jedine diky sexy goslingovi. osudove zrzave devy s dolicky ve tvarich, kterym nevadi dest jsou priserne klise. vlastne sexy a empaticti truhlari taky. dojemny zaver a vubec celkova prekalkulovana a sladka vypjatost na me dojem neudelaly. prijemna byla asi jedine retro atmosfera. ()

kukentipla

O čem to je? Příběh jedné velké lásky dvou obyčejných lidí. Zamilovali se do sebe v létě. Jejich srdci pulzovala láskou ve své rizí podobě. Dokáží se však jejich city vzepřít konci léta, nepřejíctnosti rodičů, odloučení, hrůzám druhé světové války, vztahům s jinými partnery?.......Co já NATO? Romantika toho nejhrubšího zrna. Film sladší než cukrová vata. Pokud se divák usměje v momentě se mu zkazí zuby a následně vypadnou. A i když kliše střídá kliše nedokázal jsem ohromen odrhnout oči. Velkou zásluhu na tom mají oba hlavní představitelé Rachel McAdams (neskutečně krásná, přesvědčivá v každém okamžiku) a Ryan Gosling (prvotřdní švihák a herec jako řemen). Funguje mezi nimi chemie nezbytná pro tenro druh filmu (taky to dali při natáčení dohromady) . Je až s podivem jak jsem tvůrcům zbaštil dějové kličky a scény neostyšně zaměřené na první signální (nedoručené dopisy, líbání v dešti). Pokud se divák nebojí otevřít srdce čeká ho neskutečný citový nápor. Téměř dokonalá romantika. Tleskám. ()

Domec

Ajajaj, preslazeny jako Brno. Rachel mi byla, ale zatracene protivna jejim chovanim, hlavne v prvni hodine, pak se to sice o neco zplepsilo, ale stejne to nestaci na lepsi hodnoceni. Film je natocenej v roce 2004 a me podle kamery prislo jako kdyby to bylo v 90 letech. No proste a jednoduse, 2 hodiny je, ale zatracene dlouha doba a film proste nema na to, aby divaka bavil ani 30 minut, podle meho nazoru. Takze 3*** ()

M.E.K.Y

Režisér Nick Cassavetes už natočil nejeden film, dotírající na city diváka. Zápisník jedné lásky je sice opravdu srdceryvné, romantické drama s krásným příběhem, ale zdá se mi, že až příliš tlačí na city. Kvůli tomu působí celkem vykonstruovaně a prvoplánovaně. Vrtkavý příběh lásky dvou mladých lidí se může zdát originální a propracovaný, ale není tomu tak. Chudý, ale dobrosrdečný kluk a nešťastná mladá dívka, pocházející ze zámožné rodiny, se do sebe zamilují, ale pro společnost je jejich vztah naprosto nepřípustný... takových nalajnovaných příběhu už tady bylo spousta (jen tak letmo mě hned napadá třeba Titanic). Tady se to ale snaží lišit tím, že příběh mladých je "jen" vyprávěn a v reálu se odvíjí ještě jakási další dějová linie. Možná zajímavý tah, ale pro mne spíše rušivé momenty a hlavně těžce klišoidní zakončení! Odvyprávěno je to slušně, ale přece jen tomu něco chybělo. Velmi se mi líbila ústřední herecká dvojice - Rachel McAdams a Ryan Gosling. Oba hráli opravdu přesvědčivě. Hudba trošku zaostávala za děním na plátně, což je škoda, ale tento fakt není určující. Závěr? Není to nic originálního, jak tady někteří píšou. Příběh je poměrně jednoduchý a dost přímočarý, ale paradoxně díky tomu působí docela obšírně. Pro romantické duše povinnost, pro ty ostatní nadprůměrný film, který snad nebude nudit. ()

wampire23

Dosť nechápem také vysoké hodnotenia, aké sa tomuto snímku ušli tu na csfd. Podľa mňa to bolo maximálne neoriginálne, naivné, preromantizované, skrátka doják pre ženy. Aj podľa reakcií niektorých mojich známych film nezachycuje tie najlepšie momenty z knihy, čo beriem ako veľkú škodu. Je pravda, že nemôžem uprieť Cassavetesovu brilantnú réžiu, že herci boli na úrovni, že to celé nejak (viac menej) dobre odsýpalo, ale toľko cukru, koľko ide z filmu na mňa nemalo dobrý účinok. Ale dopozeral som to, aj keď som sa nato nepozeral s priateľkou:D. ()

RomanHyde

Opravdu mne překvapuje zdejší velmi kladné hodnocení snímku. Uznávám, že se jedná o pěknou filmařinu, ovšem na plátně se odehrává již nesčetněkrát viděný příběh, který vůbec ničím nepřekvapí a kdybych jej sledoval v televizi, asi bych místy šahal po dálkovém ovladači, stejně tak jako jsem měl tendenci jej posunovat na dvd.. (ovšem neudělal jsem to v rámci objektivity). Mé resume tedy zní tak, že se jedná o velmi dobře natočený film, ovšem jeho obsah je určen převážně pro čtenářky červené knihovny, které již jsou na podobné postupy zvyklé a přijímají je a donekonečna si tak alespoň v knihách či romantických filmech prožívají to, co nestihly v životě.. nebo o to právě při sledování tohoto filmu či čtení knih přicházejí.. ()

Illy

Výborní herci, výborně natočené a absolutně průhledné. Bohužel mě snímek nechal dost chladným, což by se asi stát nemělo.... ()

Bivoy

Film, který se vám neustále snaží namluvit, že je něčím víc než je, tedy kýčovitým slaďákem toho nejpředvídatelnějšího rázu: jak vyřešit klasický trojúhelník chudý muž-bohatá dívka-bohatý muž, je nad slunce jasnější. Způsob vyprávění má pravděpodobně za cíl zastřít kýčovitost tohoto hlavního příběhu, ale samotné zobrazení idylického sanatoria i Alliiny nemoci je rovněž naprosto naivní a na konci má člověk skoro chuť nad tou banalitou zaplakat. Ale pořád zbývá možnost prostě sledovat Goslinga, který tu dostal roli zamilovaného sympaťáka, nebo - v případě mužského publika - celkem půvabnou McAdams s retro lokýnkami. Na dvě hodiny je to ovšem trochu málo. ()

Greg25

Nicholas Sparks je poměrně předvídatelný spisovatel, který zápletky ve svých knihách příliš neobnovuje, což mu nevyčítám, jen konstatuji. Zápisník jedné lásky je jeho první vydané dílo, které se stalo obrovským bestsellerem částečně i díky tomu, že vyšlo v 90. letech. A taky díky tomu, že Sparksovy knihy jsou kratšího střihu, někdy až téměř povídkového rázu (tak krátké dost často nejsou ani novely) a psáno je to značně banálním jazykem. Ale o to právě jde, jestli něco, pak Sparks v právě tomhle dokáže vykřesat obyčejnost, banálnost, takový ten pocit, že je to příběh ze sousedství, no a pak samozřejmě těží z mocné vlny sentimentality nezřídka přerůstající v patos a extrémní červenou knihovnu. Popisuje svět, tak jak ho chceme vidět ve svých ideálních snech a vkládá do něj reálné věci, ale vždycky jen tak, aby to moc nevadilo našim představám. Zfilmovaný Zápisník pak má tu nevýhodu, že tak úplně nezachovává prvky knihy – nejznatelnější je to asi na postavě Ally, která byla výrazně přizpůsobena filmovému plátnu a zahrána Rachel McAdams poněkud příliš se chichotajícím způsobem. Gosling je výborný, ale on už předtím dokázal, že hrát vážně umí. A některé oproti knize uměle našroubované scény (dávná matčina láska, jak Noah kouká přes výlohu kavárny na Ally) jsou příliš uměle vykonstruované než aby vás to netrklo přímo do čela. Knihu bych v tomhle případě řadila o trochu výš, i když ne o moc. Ani jedno není bůhví jaký zázrak a myslím to pouze v čistě romantickém žánru (vážně jsou leší romantická díla). Ruku na srdce bez konce a stáří Noaha a Ally by to tak mocný tah na bránu nemělo. 65% ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce