Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

peetriss

Svým způsobem klasická sladkobolná harlekýnka, ale natočena tím nejlepším možným způsobem. Když se chce i takovýto mnohými nenáviděný žánr se dá skvěle natočit - tvůrci Rosamunde Pilcher a podobných by se mohli učit! Výborná dua McAdams - Gosling a Rowlands - Garner. Líbilo se. ()

Mitin

Celkem pěkné a příjemně se na film kouká, hodně to zvedá Gosling, ktereho miluju a McAdams je hrozně příjemná a hezká herečka. Takže na zpříjemnění večera je film výborný, ovšem na můj vkus až moc velká slaďárna. Na konci spolu oba dva umřou, no jejej to je nádhera :) ()

kwoky

Příběhem Zápisník neohromí. Vlastně je to docela jednoduché - poznali se, milovali, rozešli a nakonec to dobře dopadlo. Ale o to tady nejde. Děj je jenom kulisami pro rozehrání velkého citového kolotoče, ve kterém jsou všechna kolečka na správném místě. Každý záběr, každá věta, všechno je doslova napěchované sílou citu. A ten nemůže pochopit nikdo, kdo to nezažil. Je těžké něco takového předat dál, ale v tomto filmu se to povedlo naprosto dokonale. A ještě je to celé zpracované tak, že se u vší té lásky a hořících srdcí člověk i upřímně zasměje. Bravo! ()

derryl

Romance, která balancuje na hranici kýče, ale nakonec převáží ta lepší stránka filmu a romanci udrží v "koukatelných" vodách. ()

Schuldiner

Taková pohádková pohádka, která stojí na Rachel McAdams a Ryanovi Goslingovi, a pár celkem slušných romantických zvratech, jinak je to trochu nuda, trochu klišé, i když celkem vkusně udělané, ale tak nějak mi bylo jedno, jak to skončí, a i když ten konec byl nakonec celkem originálně hořce romantický...tak prostě jako celek nějak nemůžu hodnotit jinak než pouze dvěma *. ()

.baris.

Je to sladký? Je, a místy fakt hodně. Ale ono to nevadí, když to člověka chytí upřímně za srdce. A tak moje romantický, naivní a hloupý já, který by si přálo svět lepší, hezčí a plný Ryanů Goslingů, plesá, skáče radostí a pláče dojetím. Linka vypravěče tomu celému dodává hlubší rozměr, povyšuje příběh nad jiné, tradiční klišé snímky a dojímá mě, jen si na ni vzpomenu. Své taky dělá fantastický casting, protože Ryan Gosling je jako vždy skvělej, Rachel McAdams, ač nepatří mezi mé oblíbenkyně, mu zdatně sekunduje a chemie mezi nimi je prostě neskutečná. Postava Allie je minimálně místy trochu protivná, ale zaplaťpánbůh za to, protože díky tomu se z plochého charakteru stává člověkem, se kterým se lze identifikovat. Vzhledem k její rozmazlenosti a protivnosti o to víc dojímá Noahova láska, jenž je tak prostě hlavním sympaťákem celého filmu, kterému v mých očích nejde nepřát. A tak kdykoli slyším ten nádherný klavírní motiv, nechávám se unést do světa, ve kterém láska na celý život existuje - a já, nenapravitelný romantik, chci věřit a věřim, že takový svět je skutečný. ()

Damielka

Dnes je strašně těžké natočit film o něčem, co tu ještě nebylo. Ještě těžší ale je natočit film o něčem, co tu bylo už tisíckrát, a natočit ho tak, že vás dostane, jako byste s ním prožívali něco úplně nového. Vím, že Zápisník jedné lásky je plný klišé a cukrkandlu, ale mě uchvátil a na konci rozplakal. Navíc dnes, kdy filmy přetékají už ohranými hollywoodskými superhvězdami, které spolu coby zamilovaní absolutně nefungují a nezbaštili byste jim jediný "zamilovaný" pohled či polibek, působí pro mě celkem neznámá Rachel McAdams s Ryanem Goslingem jako vášní a touhou přetékající páreček poprvé zamilovaných dospívajících, kterým jsem mileráda uvěřila, že si k sobě našli cestičku i po sedmi letech nedobrovolného odloučení. Byl to pro mě strhující zážitek. Něco takového, co ti dva, člověk zažije jen jednou za život, nebo jen ve snu... ()

Barush

Tenhle film mi doporučila kamarádka s tím, že krásnějc natočenou romantiku nikdy neviděla... No to já teda jo... Tohle bylo na mě trošku moc. Přeslazený neskutečně a scénka s rackem, já jsem racek, buď taky racek nebo tak nějak... to bylo vtipný. Ryan Gosling ale jak jinak než moc pěkně. ()

dehlie

no je to pomerne úspešne sa pod kožu dostávajúca sa romantická srágora so stokrát obohratým laitmotívom. myslím, že so zbytočnou seniorskou dejovou líniou. ale to mi až tak nevadilo. najviac ma štval hlavný hrdina ryan gosling- omlúvam sa všetkým, ale na jeho "hranie" v tejto romance mám dosť vyhranený názor. ()

Angie91

Tak moc obyčejný až je to nádherný. Nejsem sice jeden z těch romantiků, kteří sledují každou harlekýnku, a když už zabloudím k něčemu takovýmu, tak většinou obracím oči v sloup jak moc je to stupidní... Ale tohle zaujme každého , kdo má velké srdce- je to vlastně důkaz, že láska si najde i ty, kteří už nemají co ztratit. ()

KatRi

Důkaz, že i příběh postavený na velkém klišé (on chuďas, ona bohatá) může být víc než zajímavý. Kdyby takové byly všechny romantické komedie.. ()

Say

[+]: Slušné herecké výkony. Rachel McAdams se tu zviditelnila a mile překvapila. V ,,trapných" scénách to dokázala přijatelně uhrát. [-]: Typické kýčové scény (svíčky, západy slunce, labutě, chyo...). [-]: Jednoduchý příběh. [-]: Závěr filmu mohl skončit o 10 minut dříve. [♫]: ** ()

sona123

A když to skončilo, tak jsem jen plakala a plakala a plakala. A to se mi často nestává. Zápisník jedné lásky, to je neobyčejně citlivě namíchaný koktejl všech těch silných emocí, které zažíváme, když jsme ve vztahu, když milujeme. Hlavní hrdinku jsem chvílemi i nesnášela, hysterka jedna, chtělo by se říct, ale ono nic není černobílé. Ne úplně hned jsem také pochopila linii staříků, o to silněji mne pak dostala. No a ten závěr! Velké áááách. Přesně takhle si představuji romantické filmy, přesně tohle chci dostat, když po tomto žánru sáhnu. Je to čestná výjimka a nenechte si ji ujít. ()

lareinna

Myslím, že je to jeden z krásnych romantických filmov o staromódnej láske a láske na celý život, napriek chybám a citovým zraneniam, o láske, ktorá toho veľa vydrží..proste bolo to pekné.. ()

Marys

Ako môže jeden klasický predvídateľný ľúbostný príbeh vyznieť veľmi pútavo a dokonca držať v napätí, či sa to naozaj tak všetko skončí, ako my dúfame. Tak toto sa podarilo Notebook-u. Pekne zaobalený, podávaný s príjemnou pozvoľnou dávkou sentimentu až k mierne trpkému, no o to dojemnejšiemu koncu. Príjemní herci, skvelá atmosféra, možno pár chybičiek krásy, najmä pre mňa z časového hľadiska, kedy mi celkom nesedel sled udalostí, ale koho to zaujíma, skrátka jeden z mála kvalitných romantických filmov. ()

Mikino00

Totálně přeslazený film, kde je každý záběr dokonalý, romantický, s nádechem klišé. Děj je tak jednoduchý, že ničím nepřekvapí, no a herci, ti nemají co hrát. Většinu filmu jsem se radši díval z okna, problém je totiž v tom, že u romantických filmů mě musí okouzlit herečka a Rachel se mi vůbec nelíbí. ()

Rufete

Jeden z nejkrásnějších, nejdokonalejších, nejdojemnějších filmů v celé historii kinematografie. Rachel McAdams a Ryan Gosling tvoří neskutečně okouzlující a krásný pár, který si prokazuje lásku těmi nejkrásnějšími způsoby. Pro tento film platí všechna kladná slova s citovým základem, to musí vidět každý, proto je tady nemusím vypisovat do jednoho. Tato dvojice předvedla, že jsou ve svém oboru naprosto bezkonkurenční, role jim padly přesně na míru, dokonale se vžili do svých postav. Pokaždé, když se k tomuto filmu dostanu jsem dojat, především zásluhou Geny Rowlands a Jamese Garnera, kteří ztvárnili "starší verze" obou hlavních postav. Tento snímek je dokonalý především tou obrovskou láskou, vyzařující ze dvou, vlastně čtyř hlavních postav. Mnoho lidí by si přálo mít takový krásný, vzájemný vztah, nekončící ani po smrti. Prostě navěky. Koho tento příběh nedohnal k tomu, aby neuronil jedinou slzičku, je pro mě naprosto necitlivým člověkem. Jednoduše není možné, aby (ať už muže či ženu) nechytilo za srdce pomyšlení, že vidí tak dokonalý odraz lásky. Láska je na tomto světě stále tou nejmocnější zbraní. A troufám si říct, že ještě hodně dlouho bude. Děkuji za skvěle odvedenou práci mé nejoblíbenější herečky, Rachel McAdams, která je pro mě úplnou bohyní v každém filmu. Děkuji Ryanu Goslingovi, který mě v mnohém inspiroval a mnohé naučil. Děkuji za skvělý scénář, z mnoha vět vyslovených herci se stávají krásné citáty. Vynikající soundtrack, který se dá poslouchat donekonečna. Děkuji za toto velkolepé dílo, které by nevzniklo nebýt spisovatele Nicholase Sparkse. Mé poslední díky patří právě jemu. Děkuji. ()

Rada

Nádherný příběh o lásce vyprávěný nezvyklým způsobem na nezvyklém místě. Při čtení starého muže milované ženě, která je mimo realitu, jsem cítila lásku všemi póry a uvěřila, že láska opravdu existuje. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce