Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

piranha

Jsou tu dvě věci, kvůli kterým nemůžu dát víc. Hlavní hrdinka velmi často velmi nesnesitelně ječela. A přestože jsem měla neobvykle sentimentální náladu, čili ke sledování takového snímku naprosto vyhovující, stejně tu byly okamžiky, kdy jsem si musela říct... to je trapné! ()

jasanka

Na jednu stranu příšerná slaďárna plná kýčovitých scének, postav i prostředí. Zpracování je ale tak povedené, že z tohohle kýče dělá krásný romantický film (25.6.2011). Edit listopad 2021: Vedela jsem, ze se mi film vzdycky libil, ale zapomnela jsem, jak moc uzasny je. Nadhera, rozhodne jeden z top (rekneme tri) romanickych filmu. ()

R4kosn1k

Tak tento film mě naprosto dostal a vyšplhal se na samotný strop mého žebříčku. Jsou filmy, které nepotřebují žádné moderní efekty, přesto vám silným lepidlem přilepí oči k obrazovce, a vy si film zamilujete. 6* :) ()

Gerrard8

Už dlho som nevidel takto ľahko ale úderne spravený romanťák nič zložité a úplne ma to dostalo už dlho sa mi nestalo, že by sa mi vyliali emócie pri filme, ale tu sa to nedalo na konci zastaviť. Nádherná Rachel charizmatický Ryan mimochodom ktorý sa s briadkou veľmi podobal na svojho menovca Ryana Reynoldsa, tvorili nádherný pár a strašne som im to prial proste dokonalosť už ako na začiatku začal rozprávať príbeh Noe už starý tak som vedel, že to bude bomba kôli prostrediu kde rozprával príbeh aj starý Tom Hanks v zelenej míle. Proste klobúk dole alebo česky smekám.... ()

chelsea17

Je to neskutečná sladárna, kde je vlastně všechno předem jasný. Jenže je to tak dobře natočený, že nemám problém to vidět i víckrát. Rachel a Ryan jsou perfektní dvojice a dokonce ani český dabing není špatný. ()

Kajdous

Říkal jsem si, že si zkusím zase jednou pustit nějakej romanťák. A musím uznat, že to byla celkem dobrá volba, ačkoliv se dá celý děj vytušit už od poloviny, možná i dřív. Taková ta klasika, ale proti tomu nikdo přece nic nemá – jinak by si to nepouštěl. Musím říct, že jsem Noaha obdivoval, jak se bez šrámu dokázal dostat s Eli do postele v 1. patře, i když měl nohy svázané staženými kalhotami :D (70 %) ()

Narciska

Nelíbilo se mi propojení se současností, rozvláčný konec a schématické rodinné zázemí. Přesto byla jejich láska uvěřitelná a hezká, i když byla tááááááák velikááááááááá. Na nedělní chřipkou ovlivněné odpoledne tedy příjemná pohoda. ()

bllm

To, že je to šílenej přeslazenej doják by mi až tak nevadilo. To, že mi ta důchodcovská linka připadala dost rušivá a nadbytečná, to bych taky přežila (zapolaťpánbůh to hráli staří herci a nesnažili se namaskovat ty mladý). Ale co nedokážu vystát, je Rachel McAdams (vadila mi už v Půlnoci v Paříži, ale tam hraje vedlejší postavu a navíc pitomou krávu, tak jsem neměla pocit, že bych se s ní měla nějak ztotožňovat). Řekla bych, že ona ten film pro mě zabila, nedokázala jsem jí ty emoce uvěřit, takže na mě nijak nepřešly. Abych byla spravedlivá on i ten Ryan je v tomě nějakej divnej, jako by Rachel ubíjela i jeho a on jen tak unaveně koukal. Mezi 3 a 4 hvězdičkama. ()

malypivo

Jako romantický film o celoživotní lásce to není zlé a hlavní dvojice je OK. Scény z domova důchodců, pak slouží jako přestávky mezi romantickými dramaty z mládí. Průšvih, kvůli kterému si film ale nazaslouží lepší hodnocení je samotný konec. Místo vrcholu mladých zamilovaných je najednou vše vyřešeno a Rachel pouze pokrčí rameny, když vystoupí z taxíku a jako zázrakem staří umírají ve stejnou chvíli na jedné posteli. Jako kdyby scénáristé mysleli, že divák už dalších pět minut rozpracovanějšího konce nezvládne... ()

johnymdoe

Rád bych řekl, že jsem chlap co neuroní slzu a že jsem velký drsňák, ale není to tak. Jsem schopen u filmu být pěkně naměkko a u tohoto to nebylo jinak, právě naopak. Hodnotit romanťárnu je tuze těžké, ale vezmu to ryze po filmové stránce: 1.: Herci, ať už mladí, tak starší-zasloužilí, jsou přesní..věříte jim každé slovo, každý úsměv, každou slzu. 2.: Scénář je jak dramaticky, tak komediálně i romanticky precizní. Přesně víte o čem se mluví, proč se jak ta, tak ona postava chová. 3.: Kamera držena pevně, bez zbytečných střihů, ale i bez zbytečných záběrů, za což klobouk dolů i dík režiséru a střihači. 4.: Kostýmy a vizážisté zvládli svou práci (ne)uvěřitelně a (ne)skutečně...od uniforem vojáků, dobové šaty dam, či směšného nakrouceného kníru otce hlavní hrdinky. Ale vše nelze hodnotit jen podle filmových škatulek...ten film je prostě krásný a hlavním hrdinům člověk přeje a chce se až křičet, když se jim nedaří. Divím se, že jsem neviděl, ale rozhodně to stálo za to. Pro mě 90% a 5* bez váhání. ()

Derny

Sakra práce, teď, když na to koukám znova, si uvědomuju, jakej je to, i přes v celku pěknej příběh (dynamický hledisko), příšernej doják. Hlavně kvůli těm narativně statickejm scénám, ze kterejch Cassavetes přímo ždíme ten cit, kterýmu nerozumím. Až je mi z toho trochu těžko. ()

inachisio

Musím říct, že mě film mile překvapil. Čekala jsem přeslazenou slaďárnu, ale dostalo se mi velice originálního příběhu, který se pyšnil krásným prostředím a neotřelými povahami herců, jež mě opravdu bavily. Vytvořit neobvyklý charakter dá práci a tady se to jimi hemžilo. Skvělé ()

Mattezs

80%??? Romantiku mám sice rád, ale tady se moc tlačí na pilu, je to celé takové vykonstruované, navíc většina hlavních představitelů mi lezla na nervy...a ty labutě radši nekomentuju... ()

Krchy

Pěkný film, i když přeslazený až hrůza a nereálný. Hvězda navíc, protože Rachel McAdams, tohle děvče opravdu můžu (i když nejhezčí je jako černovláska :) ) ()

rekkky

Ryan Gosling a Rachel McAdams mají kouzlo, které podle mě není oku viditelné. Ve srovnání s žánrově stejnými filmy o prsa lepší :P ()

Axident

O lásce tak veliké a tak romantické, jak jen může plátno unést. Gosling a McAdams jsou úžasní a já jim to ty dvě hodiny strašně rád žral i s navijákem! ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce