Dlouhá cesta

• USA A Walk to Remember (více)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiální text distributora)

DrifterSoul

Ano, extrémní romantika, nepravděpodobný sladký kitsch - řekl by někdo.  A já snad i tak trochu souhlasím. Ale zároveň dodávám, že takový film vidět je občas třeba. Neboť se na nás dnes ženou ze všech obrazovek či filmových pláten převážně cynické a brutální kusy, plné násilí. Nemluvě o  hrůzách po světě, které útočí na všech zpravodajských kanálech. A proto je dobře připomenout si při koukání na tento smutný, křehký film, který neustále vhání slzy do očí, že naše srdce ještě úplně neokorala, že máme v sobě city, dávku empatie, něhy a lásky k druhým... Proto zejména ty mé 4*. ()

Thalin

Mandy umí skvěle zahrát školní potvoru, i věřící naivku. Ale příběh jako takový je hrozně předvídatelný a přeslazený. Je to milé, ale člověk na to musí koukat s tím, že si jen povzdychne nad těžkým osudem a nic víc, protože je tu akorát plno klišé slitých do smutného příběhu. ()

marocco

Klišé, klišé, klišé. Nemôžem si však pomôcť, v závere som proste potlačoval slzy (asi citlivé obdobie). ()

Escapar

A walk to remember je krásny romantický film. Je silne emotívny. Nepovažujem ho za klišé, je v ňom realita a hovorí o láske, ktorú by chcel zažiť asi každý z nás. Film dáva hodnotný odkaz a tým je, že skutočná láska dokáže zmeniť človeka a ukázať mu akým smerom sa v živote uberať. Chválim vynikajúce herecké výkony Shane West a Mandy Moore, taktiež námet, scenár a réžiu. ()

whoof

Velmi hezký film, který na některé může působit jako přeslazená káva. Ale i když nejsem velkým fanouškem romantických filmů, tak se mi moc líbil a určitě si na něj časem vzpomenu a pustím si ho znovu. "Kdo je to přítel? Je to jedna duše, která přebývá ve dvou tělech" ()

Pattrick

Přeslazený až běda, přesto nádherný, takové filmy mě nikdy neunudí.. Láska je jako vítr... Nevidíme ji, přesto ji cítíme Mandy Moore je přenádherná, příjemně zahrané, komorné, slzotvorné drama, které dosáhlo toho, čeho dosáhnout mělo.. ()

rado3105

Takyto film nedojme len zviera. Ale bolo tu vela umeleho, spravanie, primitivna premena....Mandy Moore moc hranie nejde, nemam rad taketo zaafektovane herecky. Proste herci necitili to o com to bolo a aj scenar mal velke trhliny. Ale svoju ulohu - pre siroku verejnost to splnilo. Na takeho KEITH sa to nechyta. Ale zas na druhej strane film ma clovekovi nieco dat a tento film prebudi v clovekovi dobre veci, ...a kto niekedy miloval, tak mu to ozivi spomienky. ()

satto66

Nic pro lid tipu cool,silně citově dojemný příběch ,velmi mě pohladil po duši,prostě super. Pro ty, kdo nechápou tento typ filmu bych řekl, že jsou o něco chudší.Díky bohu,že je svět tak barevný. Dávám za 90% ()

sam.uel

Teda musím říct že jsem viděl už hodně filmů na dané téma :hodná holka x špatnej kluk,ale tohle je neskutečná hovadina.Příběh špatnej,herci děsný, no škoda mluvit.A když už tam chtějí cpát tragický konce tak by si asi měli vzít lekce u Jižních Korejců. ()

Majka_SVK

Strata času to vôbec pozerať, tvári sa to strašne dojemne, ale pri tom je to jedno klišé na druhom. Ak to porovnám s filmom Keith, ktorý bol v podstate natočený na podobný motív tak tento film prepadáva na plnej čiare. Neskutočný gýč po všetkých stránkach. ()

JohnDean

Soap opera pro náctileté dívenky, který plní jejich tajná přání o bezvadné lásce, sebeobětování, bílé svatbě a lítostivosti. Od druhé poloviny filmy ztrácí absolutně tempo a konec byl tak natahovaný, až to bylo bolestné. Utrpení. ()

visvanathan

Film sa mi pacil, ked som mal o 5 rokov menej a paci sa mi aj teraz. Ze gyc??? Prosim vas... ak ukazem vo filme pravu lasku, pribeh, ktory sa pokojne moze stat aj v skutocnosti, to je gycovite? tak potom milujem gycovite filmy. Len clovek, ktory v sebe nema cit, alebo sa mu v mladosti nedostavalo vela lasky, moze hodnotit tento film ako brak. Mandy Moore je absolutne povabna. Nadherna hudba, celkom fajn vystavany scenar. Az kym otec nepovedal dcere, ze ma Landonovi povedat pravdu, dovtedy som netusil, ako sa bude dej vyvijat. Davam maximum hviezdiciek. Nie preto, ze nenavidim komercne akoze trhaky, osprostenych Hobitov, vselijakych panov prstenov a neviem este ake americke sracky, ale pretoze si radsej pozriem takyto sladak ako nejaky vymetac rozumu :-) svetu mier ()

katjaaa

Já vím. Je to klišé a ždímačka slz, ale já ten film prostě miluju. Ona si přála zažít zázrak a on ji přání splnil. ()